LifeLike Kokosové chipsy 100g

Kokos je veľmi bohatý na minerály, najmä na horčík, ktorého obsahuje viac ako potraviny živočíšneho pôvodu (napr. mlieko, vajcia a mäso). Horčík prispieva k zdraviu ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Kokos je veľmi bohatý na minerály, najmä na horčík, ktorého obsahuje viac ako potraviny živočíšneho pôvodu (napr. mlieko, vajcia a mäso).

Horčík prispieva k zdraviu chrupaviek, pevnosti kostí a jeho nedostatok môže nielen dráždiť nervový systém, ale aj spôsobovať kŕče.

Obsahuje aj vápnik a fosfor, ktoré sú nevyhnutné pre kosti a svaly.

Konzumácia kokosu je užitočná pri lámavosti vlasov a nechtov, odvápňovaní kostí, osteoporóze (rednutí kostí), slabosti, kožných ochoreniach, strate pamäti a používa sa aj pri liečbe nervových ochorení.

Vedci zistili, že hoci väčšina mastných kyselín v kokose je nasýtených, jeho konzumácia nepodporuje tvorbu cholesterolu, ako sme sa pôvodne mylne domnievali.

Použitie v kuchyni:

Sušený kokos sa používa najmä ako prísada do koláčov, cukroviniek, ovocných šalátov atď. Kokos sa môže pridávať aj do ovocných šalátov, müsli a veľmi netradične sa používa na obaľovanie mäsa.

Výživové hodnoty:

100g
Energia 2688kJ/462kcal
Proteín 7,8g
Sacharidy/cukry 8,2g/4,8g
Tuky/nasýtené 62g/53,4g
Vlákno 15,3g
Soľ 0g

Krajina pôvodu: Indonézia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty