LifeLike Vlašské ořechy loupané 250g

Orech kráľovský (Juglans regia) je plodom orecha kráľovského, ktorý dorastá do výšky 10-40 metrov. Orech kráľovský je jedným z najpestovanejších stromov na svete. Prvé stromy ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Orech kráľovský (Juglans regia) je plodom orecha kráľovského, ktorý dorastá do výšky 10-40 metrov. Orech kráľovský je jedným z najpestovanejších stromov na svete. Prvé stromy sa v Európe začali pestovať v dobe bronzovej, rozšírené bolo pestovanie v ranom stredoveku. Plodom je orech obalený v zhrubnutej šupke s kamennou škrupinou. Vlašské orechy pochádzajúce z orechov sú veľmi výživné, obsahujú v priemere 70 % tuku, najmä veľmi zdravých nenasýtených mastných kyselín, 18 % bielkovín a približne 3 % sacharidov (cukrov). Obsahujú železo, selén, zinok, draslík, vitamín E a skupinu vitamínov B. Oriešky majú tvar podobný mozgu a sú tiež dobré pre mozgovú činnosť. Majú tiež protizápalové vlastnosti, priaznivo pôsobia na kardiovaskulárne ochorenia, regulujú krvný tlak a znižujú hladinu cholesterolu.

Výživové hodnoty:

100g
Energia 2894 kJ/692 kcal
Proteín 15,8g
Sacharidy / cukry 14,4 g/3,8 g
Tuky/nasýtené 64g/6,7g
Vlákno 5,9g
Soľ 0g

Krajina pôvodu

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty