O časopise SvetFitness.sk

SvetFitness.sk je internetový magazín zameraný na silové športy a kulturistiku, správnu výživu a v neposlednom rade na užitočné doplnky výživy. Ako jeden z mála (ak nie jediný) časopis môžeme povedať, že sme úplne nezávislí. Nikto nás nesponzoruje, nikto nám neplatí za testovanie a následnú propagáciu svojich doplnkov a ani nás neovplyvňujú iné časopisy. Preto si môžete byť stopercentne istí, že naše recenzie a hodnotenia sú skutočne založené na našich skúsenostiach. Ak sa nám niečo nepáči, upozorníme vás na to. Máme viac ako 10 rokov skúseností s fitness, stravou a cvičením.

Nechceme, aby ste míňali peniaze na nefunkčné doplnky a zanedbávali tie, ktoré skutočne stoja za to. Preto pravidelne píšeme aj články, ktoré vás poučia a zároveň prinesú úplne seriózny pohľad na niektoré aspekty tréningu, výživy a suplementácie. Samozrejme, všetko staviame nielen na vlastných skúsenostiach, ktoré máme zo silového tréningu, ale aj na príslušných vedeckých štúdiách.

Kto stojí za touto webovou stránkou?

Michal Houfek (editor)

-

Kulturistický pretekár, redaktor internetového magazínu SvetFitness.sk, príslušník Polície Českej republiky. To všetko sú slová, ktorými by ste ma mohli opísať. Ale predovšetkým sa považujem za kulturistu, kulturistika je pre mňa životnou cestou, životným snom.

V posilňovni cvičím od svojich 14 rokov, začiatky boli veľmi ťažké a spočiatku som robil veľa vecí zle, pripravoval som sa sám, jedol som sám a aj tréningy som si vymýšľal sám, všetko dlhé roky. Postupom času som sa zdokonaľoval v oblasti výživy, tréningu a suplementácie, skúšal som, čo mi najviac vyhovuje, a stále som zisťoval nové informácie.

Jedného dňa však prišiel zlom a ja som sa chcel kulturistike venovať naplno, pod vedením profesionálneho trénera a pod odborným vedením. Na jeseň 2018 som začal trénovať na svoje prvé súťaže a hneď som vedel, že kulturistika bude mojou vášňou. Bavila ma každodenná drina, prísne definované tréningy, ktoré musíte absolvovať až do úplného zlyhania, nikdy sa neflákať a dodržiavať všetko na 100 %, skrátka venovať sa tomu 24 hodín denne

Ak nie som v posilňovni, neustále študujem rôzne tréningové metódy, správnu zdravú výživu alebo kvalitnú suplementáciu. Som rád, že teraz môžem svoje skúsenosti odovzdať vám, čitateľom, prostredníctvom svojich článkov a odborných recenzií

Email: michal@svetfitness.cz

Radim Kostura (editor)

-

O kulturistike a silovom tréningu v podstate viem celý život. Môj otec je veľký fanúšik kulturistiky. Keď som bol malý, brával ma so sebou do posilňovne a dokonca si v suteréne urobil malú telocvičňu. Bolo len otázkou času, kedy sa začnem zaujímať o kulturistiku.

Ale desať rokov som sa aktívne venoval taekwondu. Až v roku 2015 som sa rozhodol skončiť s taekwondom a začať trénovať na plný úväzok. Zo začiatku som všetko robil len podľa otca a potom aj podľa staršieho brata, ktorý sa momentálne venuje silovému trojboju. Postupne som sa však začal vzdelávať v oblasti tréningových metód a stravy

Dalo by sa povedať, že sa z toho stala závislosť a dnes si už život bez cvičenia ani neviem predstaviť. Baví ma životný štýl, či už ide o dodržiavanie určitej diéty alebo intenzívny tréning. Stále sa snažím zlepšovať a vzdelávať v tejto oblasti. Nemám súťažné ambície, robím to len preto, že ma to baví. Chcem sa stále zlepšovať, robiť to lepšie a posúvať sa ďalej v tréningu aj v strave.

Zároveň som rovnako akomôj otec veľkým fanúšikom kulturistiky. Neustále sledujem prípravu a tréning profesionálnych kulturistov, rôzne súťaže. Veľmi ma zaujíma aj história tohto športu a jeho vývoj.

Email: radim@svetfitness.cz

 

Mirek Dvořák (šéfredaktor)

-
Dobrý deň! Som Mirek a vo SvetFitness.sk pracujem takmer od začiatku. Tomu však predchádzalo niekoľko rokov, keď som žil snáď len v posilňovni, venoval sa mŕtvemu ťahu a silovému trojboju, obchádzal súťaže a získal niekoľko medailí. Asi najviac si cením národný rekord vo federácii WUAP. Okrem cvičenia som sa však zaujímala aj o stravu a výživové doplnky a vo voľnom čase som rada čítala rôzne výskumy a odborné knihy, aby som sa dozvedela čo najviac.

Keď som potom dostal príležitosť hovoriť a písať o tom, čo hovorí veda a čo som sám na sebe otestoval, neváhal som ani chvíľu. A tak sme založiliSvetFitness.sk, ktorý je jedným z najnavštevovanejších a dovolíme si tvrdiť, že aj najvýznamnejších médií v tejto oblasti. A hoci mám dnes priority nastavené úplne inak,SvetFitness.sk je stále mojou srdcovou záležitosťou. Okrem cvičenia rád chodím na celodenné túry do hôr, hrám futbal s priateľmi a snažím sa o čo najkomplexnejšiu fyzickú aktivitu

Mirka nájdete aj na našom kanáli na YouTube SvetFitness

 Email: mirek@svetfitness.cz

 

Adéla Velhartická (redaktor)

Ahoj,

som copywriterka a podnikateľka zameraná na affiliate projekty všetkých odvetví. So Svetom fitness spolupracujem už nejaký ten piatok a som rada, že sa môžem zúčastniť konečne prehľadného a kvalitného obsahu, ktorý si toto odvetvie rozhodne zaslúži. Cvičenie a zdravý životný štýl je pre mňa mantrou – vzhľadom na moje sedavé zamestnanie.
 
Telefon: +420 732 336 378

 

 

Sebastián Okruhlica (redaktor) fitness specialista

Šport je moja celoživotná vášeň, mám k nemu blízko už od malička. Dlho som sa venoval primárne atletike, ktorá ma nakoniec zaviedla až do posilňovne. Každý správny šprintér vie, že aby získal jednu desatinu na štarte, musí preto obetovať stovky hodín na tréningu. A presne táto drina za oponou, ktorú nikto nevidí, bola moja najväčšia vášeň. Každý kíl v posilňovni mi pomohlo sa o kúsok posunúť bližšie k cieľu a ja som si fitko veľmi rýchlo zamiloval. Aj keď dnes už nepretekám, na mojom vzťahu k nekompromisným tréningom sa nič nezmenilo. Posilňovanie je podľa mňa základ ku všetkým športom, bez ktorého sa človek skrátka nezaobíde. A vzhľadom na to, že milujem všetky druhy pohybu, fitko je stále nenahraditeľnou súčasťou môjho života. Verím, že moje skúsenosti z vrcholovej atletiky prinesú do Sveta Fitness pohľad na veci z trochu iného uhla, ktorý určite bude mnohým čitateľom vyhovovať.

Email: sebastian@svetfitness.cz

 

Jaroslav Janíček

-

Som online podnikateľ, ktorý aktívne trénuje, hrá squash (ak ste z Brna, dáme vám zápas). Aktívne sa zapájam do projektu Svet Fitness a chcem z neho vybudovať najväčší a najlepší zdroj informácií o fitness v Českej republike a na Slovensku.

Okrem SvetFitness.sk a SvetFitness.sk sa podieľam aj na recenznom portáli 5naj.sk, spoluvlastním aplikáciu AffilBox a vlastním aplikáciu Děkovačka.

Ak máte záujem o spoluprácu s naším portálom, neváhajte ma kontaktovať na kontaktný e-mail.

Email: jarda@svetfitness.cz

Telefon: +420 724 021 026

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/jardajanicek/

Facebook: https://www.facebook.com/jarda.janicek.9

Twitter: https://twitter.com/jarda_janicek

 

Brnenská kancelária