Proteínová kaša KetoDiet: ideálny začiatok náročného dňa? [recenzia]

Na jednej strane majú raňajky svojich zástancov, ktorí radšej zostávajú hore do neskorých hodín, len aby mali dostatok času na prípravu a konzumáciu raňajok.Na druhej strane sú ľudia, ktorí ráno nie sú hladní, a preto si prvé jedlo dajú až neskôr. A ako sme uviedli v našom článku o (ne)dôležitosti raňajok, z hľadiska chudnutia na tom až tak nezáleží. Ak si však neviete predstaviť svoj deň bez dobrých raňajok, táto recenzia je určená práve vám. Pozrieme sa na proteínovú kašu od spoločnosti KetoDiet.

Proteinové kaše KetoDiet
Kategória: Potraviny
Chuť
9.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

 

Vyskúšajte proteínovú kašu KetoDiet

 

Na začiatok sme tieto kaše spomenuli aj v našom článku s tipmi na proteínové raňajky, takžeak vás zaujímajú skôr iné možnosti ako sladké raňajky, môžete si namiesto recenzie prečítať článok. Teraz sa však vráťme k hlavnej téme recenzie.

Dobré ingrediencie s bielkovinami, vlákninou a vitamínmi

Pokiaľ ide o zloženie proteínovej kaše KetoDiet, nemáme sa na čo sťažovať. Základom je zmes rôznych bielkovín, pričom ide o srvátkový proteín a srvátkovú bielkovinu.Proteín, micelárny kazeín, vaječný bielok a sójový proteínový izolát. Práve kombinácia bielkovín je z nášho pohľadu lepšou voľbou z hľadiska postupného uvoľňovania ako napríklad použitie jedného zdroja bielkovín. A v konečnom dôsledku kaše obsahujú až 60 % bielkovín. Okrem toho v nich nájdete vlákninu (bambusovú, konjakovú, citrusovú a inulínovú), zahusťovadlo v podobe preukázateľne bezpečnej karboxymetylcelulózy, sójový lecitín ako emulgátor ana sladenie sa použil acesulfam K a sukralóza, pričom bezpečnosť týchto sladidiel sa rozoberala v článku Ktoré umelé sladidlá sú bezpečné? Okrem toho kaša obsahuje zmes vitamínov a minerálnych látok, ale niektoré z nich sú zastúpené napr.formách (namiesto oxidu horečnatého by sme si predstavovali nejaký bisglycinát alebo podobne). Inak sa nemáme na čo sťažovať, ale musíme spomenúť, že uvedené zloženie sa týka kaše vo variante Vanilka a banán a pri ostatných výrobkoch sa zloženie bielkovín a ďalších položiek mierne líši.

Proteínová kaša KetoDiet
Jednoduchá, chutná a zároveň sýta. Toto je proteínová kaša KetoDiet. Zdroj
.

 

Ako sa kaša pripravuje?

Samotná príprava kaše je absolútne jednoduchá, takže ju pravdepodobne ocenia aj tí z vás, ktorí nestíhajú stravovať. Stačí vziať jedno vrecko, ktoré obsahuje 27 gramov zmesi, a rozmiešať ho v 150 ml teplej vody. Vyskúšali sme aj teplé mlieko a kaša podľa nášho názoru chutí lepšie, ale samozrejme, čím viac jej vypijete, tým lepšie chutí.Nie je veľmi vhodná pre tých z vás, ktorí sa snažia minimalizovať príjem sacharidov. Je dôležité kašu dôkladne premiešať, aby sa nevytvárali hrudky. Potom už len počkajte niekoľko minút a môžete začať.

Vyskúšajte proteínové kaše KetoDiet

Ako kaša chutí?

Tým sa dostávame k jednému z najdôležitejších aspektov, a tým je, samozrejme, chuť. A treba poznamenať, že vlastne všetky 3 dostupné príchute sú úplne skvelé. Nám veľmi chutila verzia s jablkom a škoricou, ktorá je chuťovo menej výrazná, a preto vám umožňuje ochutiť si ju podľa vlastných preferencií. Do kaše môžete napríklad pridať kúsky pečeného jablka a škorice, aby ste zvýraznili už tak prirodzenú chuť. Dobré sú však aj varianty Malina a Vanilka a banán, takže výber závisí predovšetkým od vašich chuťových preferencií.

Ako je na tom cena v porovnaní s ostatnými?

Jediným problémom podľa nás zostáva cena, pretože ak si nepočkáte na zľavovú akciu, jedna kaša vás v čase písania tejto recenzie vyjde až na 63 korún. To je z nášho pohľadu relatívne veľa peňazí, ale samozrejme chápeme, že cena odráža pomerne vysoké náklady na suroviny. Ak si počkáte na zľavu, môže vás jedna porcia vyjsť aj na cenu okolo 50 korún, čo stále nie je ideálna, ale rozhodne je príjemnejšia. Vzhľadom na túto cenu by sme však použitie KetoDiet Protein videli skôr ako bežné raňajky kaše v situáciách, keď sa neponáhľate alebo keď potrebujete rýchlo zahnať hlad bez zbytočne zdĺhavej prípravy iných jedál.

Vyskúšajte kašu KetoDiet Protein

Záverečné hodnotenie

Ak si odmyslíme vysokú cenu, proteínová kaša KetoDiet by bola dobrými raňajkami na bežné dni. Pri tejto cene sa však z bežného jedla posúva skôr dok príležitostnej pochúťke, ktorú si väčšina ľudí vychutná len občas. Zloženie je stále dobré, kaša chutí výborne a napriek relatívne nízkemu obsahu kalórií vás zasýti na pomerne dlhú dobu. Určite ju preto odporúčame vyskúšať. Ak však hľadáte výrobky s komplexnejším zložením, môžete navštíviť aj naše porovnanie najlepších proteínových kaší.

Vyskúšajte proteínové kaše KetoDiet

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.