Najlepšie kolostrum 2024: Aké produkty si vybrať? [TEST]

Kolostrum (známe aj ako mledzivo) je mierne žltkastá tekutina pripomínajúca mlieko, ale má trochu hustejšiu konzistenciu. Tvorí sa niekoľko dní pred pôrodom a pokračuje v tvorbe prvých niekoľko dní po pôrode. Na rozdiel od bežného mlieka obsahuje oveľa viac zdraviu prospešných látok, ktoré sa v ňom nachádzajú aj v oveľa väčšom množstve. Preto je veľmi obľúbenou látkou, ktorú možno nájsť aj vo forme výživových doplnkov (čo je pre mnohých ľudí vlastne príjemnejšia forma konzumácie).

V našom rebríčku sme zoradili najlepšie výživové doplnky s kolostrom, ktoré sme zoradili podľa zloženia aj podľa ceny, ktorá je tiež veľmi dôležitá.

Top 5 Coloster

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Amix Colostrum 1000 Amix Colostrum 1000

100 kapsúl v balení Kravské kolostrum 30-60% obsahu IgG

€ 21,95
2. GreenFood Colostrum Forte GreenFood Colostrum Forte

60 kapsúl v balení Kravské kolostrum 60% obsah IgG

€ 24,15
3. Reflex Colostrum Reflex Colostrum

100 kapsúl v balení Kravské kolostrum s obsahom 35 % IgG

€ 13,49 - € 18,55
4. BrainMax Goat Colostrum BrainMax Goat Colostrum

100 kapsúl v balení Kozie kolostrum Obsahuje extra inulín

€ 47,45
5. GymBeam Kolostrum GymBeam Kolostrum

90 kapsúl v balení Kravské kolostrum s obsahom 30 % imunoglobulínov

€ 7,95

Podrobná analýza najlepších kolosterov

1. Amix Colostrum 1000

Amix Colostrum 1000

Prvé miesto v našom rebríčku obsadilo Colostrum 1000 od spoločnosti Amix. Kombinuje vysokokvalitnú receptúru s prijateľnou cenou. Vďaka výbornému pomeru ceny a kvality je podľa nás najlepšou voľbou pre väčšinu ľudí. Amix Colostrum 1000 obsahuje 30 až 60 % imunoglobulínu IgG, čo je v tejto cenovej kategórii veľmi slušná náprava.

Výhody a nevýhody

Výhody: 1:

 • Veľmi kvalitné zloženie
 • Výhodná cena
 • Skvelý pomer ceny a kvality
 • Balenie obsahuje 100 kapsúl

Nevýhody:

 • Obsah imunoglobulínov nie je taký vysoký ako u niektorých konkurenčných výrobkov
Podrobné hodnotenie

Informácie o výrobcovi:
Značka Amix Nutrition je vlajkovou loďou spoločnosti LargeLife Limited so sídlom vo Veľkej Británii. Za dlhé roky pôsobenia na trhu sa jej podarilo vypracovať na jedného z najväčších výrobcov športových doplnkov v Európe. V sortimente Amix Nutrition nájdete naozaj všetko od proteínov až po kĺbovú výživu alebo CBD oleje. S produktmi Amix ste sa mohli stretnúť v našej recenzii Amix Isoprime CFM alebo v našom rebríčku najlepších kreatínov.

V jednej dávke (2 želatínové kapsuly) nájdete:

 • 1000 mg kravského kolostra

Zloženie výrobku Amix Colostrum 1000 je úplne verné jeho názvu. V jednej dávke nájdete 1000 mg kravského kolostra, čo zodpovedá dvom želatínovým kapsuliam. Výrobca odporúča užívať túto dávku dvakrát denne. Jedno balenie vydrží pri odporúčanom dávkovaní 25 dníčo nie je veľa, ale v porovnaní s konkurenciou to nie je nič hrozné. K samotnému zloženiu máme len jednu výhradu, a to k obsahu oxidu titaničitého. Ide o pomerne kontroverzné farbivo, bez ktorého by sa celý produkt pokojne mohol zaobísť. Inak však zloženie hodnotíme pozitívne.

Záverečné zhodnotenie:
Ako už bolo spomenuté v úvode, Amix Colostrum 1000 predstavuje dobrý kompromis medzi kvalitným zložením a prijateľnou cenou. Nie je to teda najlacnejší ani najzaujímavejší produkt na trhu, napriek tomu je v konečnom dôsledku pre väčšinu ľudí skvelou voľbou. Vďaka svojej cenovej dostupnosti osloví aj tých ľudí, ktorí nemajú záujem zbytočne utrácať za výživové doplnky ale na druhej strane ponúka spoľahlivé zloženie, takže nejde o zbytočne vyhodené peniaze. Kolostrum od spoločnosti Amix preto hodnotíme ako výborné.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 21,95

2. GreenFood Colostrum Forte

GreenFood Colostrum Forte

Colostrum Forte od spoločnosti GreenFood zaujme náročnejších športovcov, pretože ide o produkt s veľmi vysokým obsahom imunoglobulínov, čo sa odráža aj na cene. Až 60 % IgG v jednej kapsule znamená, že GreenFood Colostrum Forte dokáže poskytnúť skutočne prémiový účinok, čo je koniec koncov pri výbere doplnkov výživy to hlavné.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Vysoký obsah imunoglobulínov
 • Vysoká kvalita zloženia
 • Jednoduché dávkovanie
 • Žiadne zbytočné prídavné látky

Nevýhody:

 • Vyššia cena

Podrobné hodnotenie

O výrobcovi:
Výrobca: Česká spoločnosť GreenFood je na trhu už viac ako 25 rokov a zameriava sa na výrobu potravín a výživových doplnkov z prírodných surovín. Celá výroba prebieha v Českej republike, aby bola zabezpečená prvotriedna kvalita každého výrobku. Všetky výrobky GreenFood sú vhodné pre vegánov a nenájdete v nich žiadne chemické farbivá, stabilizátory ani pridaný cukor. S výrobkami GreenFood ste sa už mohli stretnúť v rebríčku najlepších probiotík alebo v porovnaní najlepších predtréningoviek bez stimulantov.

V jednej dávke (2 rastlinné kapsule) nájdete:

 • 600 mg kravského kolostra

GreenFood Colostrum Forte, rovnako ako ostatné produkty tejto značky, neobsahuje žiadne umelé prísady a vo všeobecnosti ani nič, čo by v zložení nemalo byť. Obsah kolostra v jednej dávke nie je najvyšší, ale na druhej strane každá kapsula obsahuje 60 % imunoglobulínovčo z neho robí jeden z najlepších produktov na trhu už len z hľadiska zloženia. Ak dodržíte odporúčané dávkovanie, jedno balenie vám vydrží na celý mesiac, čo je celkom príjemné. Ďalšou veľkou výhodou rastlinných kapsúl je, že sú vhodné aj pre vegánov, čo sa o želatínových kapsulách povedať nedá. V konečnom dôsledku preto hodnotíme zloženie na jednotku.

Záverečné hodnotenie:
Colostrum Forte od GreenFood si svoju pozíciu v našom porovnaní vyslúžilo predovšetkým vďaka absolútne čistému a veľmi kvalitnému zloženiu. Vysoký obsah imunoglobulínov je obrovskou výhodou v porovnaní s mnohými konkurenčnými výrobkami. Aj keď je cena v tomto prípade výrazne vyššia ako napríklad u Amix Colostrum 1000, zloženieVýsledný pomer ceny a kvality je skutočne výhodný.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 24,15

Kolostrum od spoločnosti Reflex je jedným z najlacnejších produktov na trhu. Svojím zložením síce trochu zaostáva za najlepšími konkurenčnými výrobkami, ale nie je to prepadák. Napriek veľmi nízkej cene sa výrobcovi podarilo predstaviť veľmi kvalitný a predovšetkým spoľahlivý výrobok, ktorý si na trhu našiel svojich fanúšikov.

Výhody a nevýhody

Výhody: V prípade, že je zariadenie v prevádzke, je možné, že sa v ňom nachádza viacero výhod:

 • Výhodná cena
 • 100 kapsúl v jednom balení
 • Skvelý pomer ceny a kvality
 • Osvedčený výrobca

Nevýhody:

 • Nižší obsah imunoglobulínov ako u konkurenčných výrobkov

Podrobné hodnotenie

O výrobcovi:
Reflex Nutrition je na trhu od roku 1996 a od začiatku stavia všetky svoje doplnky na kvalite. Ich doplnky prechádzajú nezávislým testovaním na zakázané látky a skutočný obsah bielkovín v každej šarži. Všetky výrobné technológie a farmaceutické zariadenia spoločnosti sú na najvyššej úrovni, a preto môžu byť bez preháňania povedať, že Reflex Nutrition je absolútnou špičkou medzi výrobcami športovej výživy. S výrobkami Reflex ste sa mohli stretnúť v našom porovnaní najlepších multivitamínov alebo v našej recenzii Reflex Nexgen PRO.

V jednej dávke (1 želatínová kapsula) nájdete:

 • 450 mg kravského kolostra

Kolostrum od Reflexu neobsahuje žiadne zbytočné prídavné látky, ktoré nemajú v zložení kvalitného výrobku miesto. V každej kapsule nájdeme 450 mg kravského kolostra a výrobca odporúča užívať 1 až 3 kapsule 2 až 4-krát denne, abyvo výsledku môže denná dávka podľa pokynov výrobcu pozostávať z dvoch až dvanástich kapsúl denne. Na začiatku určite odporúčame začať s menšími dávkami a časom ich zvyšovať. Obsah imunoglobulínov je približne 30 %, čo rozhodne nie je najvyššia hodnota, ale na druhej strane je to stále prijateľná hodnota. Aj keď sa zloženie nevyrovná naozaj najvyhypovanejším produktom na trhu, stále si zaslúži pozitívne hodnotenie.

Záverečné hodnotenie:
Reflex Colostrum patrí k tomu najlepšiemu, s čím sa môžete v súčasnosti na trhu stretnúť. Nemá síce najvyšší obsah imunoglobulínov, ale zloženie ako celok je naozaj kvalitné a ide o veľmi spoľahlivý produkt. Zároveň musíme vyzdvihnúť jeho veľmi nízku cenu, vďaka ktorej je výsledný pomer ceny a kvality naozaj dobrý. V konečnom dôsledku teda môžeme kolostrum Reflex vrelo odporučiť.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 13,49 -15%
Cena:  € 15,00
Cena:  € 15,25
Cena:  € 18,55

4. BrainMax Goat Colostrum

BrainMax Goat Colostrum

Kozie kolostrum od spoločnosti BrainMax vyniká medzi ostatnými produktmi na trhu. Ide o kozie kolostrum najvyššej kvality, ktoré je navyše obohatené o inulín. Jeho zloženie je preto úplne jedinečné a takmer neporovnateľné s väčšinou konkurencie. Nie je však prekvapením, že takýto výrobok má o niečo vyššiu cenovku. A to je dôvod, prečo je kozie kolostrum BrainMax hodnotené vyššie. V porovnaní s predchádzajúcimi produktmi zaň budete musieť zaplatiť niekoľkonásobne vyššiu cenu.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Kozie kolostrum má lepšie zloženie ako kravské kolostrum
 • Výnimočne kvalitné zloženie
 • Obohatené o inulín
 • Osvedčený výrobca

Nevýhody:

 • Veľmi vysoká cena

Podrobné hodnotenie

O výrobcovi:
Na základe najnovších poznatkov o výrobcoch a výrobcoch, ktorí sa zaoberajú výrobou a predajom doplnkov stravy, je BrainMaxVýživové doplnky spoločnosti sú založené na najnovších vedeckých poznatkoch a zároveň poskytujú prirodzenú silu prírody. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na výrobu doplnkov stravy, ktoré podporujú činnosť mozgu a produktivitu. Spoločnosť preto ponúka vysokokvalitné vitamíny, minerály a bielkoviny. S výrobkami BrainMax ste sa mohli stretnúť napríklad v porovnaní najlepších vegánskych proteínov alebo v recenzii BrainMax Omega 3.

V jednej rastlinnej kapsule nájdete (denná dávka je 3-6 kapsúl):

 • 250 mg kozieho kolostra
 • 250 mg inulínu z agáve

Kozie kolostrum sa všeobecne považuje za kvalitnejšie ako kravské kolostrum. Je to najmä vďaka pestrejšej strave kôz, čo znamená, že ich kolostrum obsahuje širšie spektrum zdraviu prospešných látok. Navyše ide o mledzivo z kôz, ktoré sa voľne pasú na farme v Českej republike. Ťažko by ste našli kvalitnejší zdroj všetkých potrebných imunoglobulínov, laktoferínov a ďalších látok. Výrobca navyše pridal prebiotikum inulín, ktoré podporuje zdravie tráviaceho traktu. Čo sa týka dávkovania, podľa pokynov výrobcu by ste mali užívať 3-6 kapsúl denne. Ako vždy, odporúčame začať s menšími dávkami a postupne ich zvyšovať podľa toho, ako sa po užití kolostra cítite.

Záverečné zhodnotenie:
Z hľadiska zloženia nie je koziemu kolostru BrainMax naozaj čo vytknúť. Jediné negatívum spočíva v už spomínanej vysokej cene. V tomto prípade si však musíte pripraviť sumu peňazí, za ktorú by ste mohli ľahko ...mohli kúpiť trojbalenie kolostra Amix, ktoré sa v našom porovnaní umiestnilo na prvom mieste. Ak vám to však vaše finančné možnosti dovolia, určite nebudete ľutovať.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 47,45

Ak hľadáte doplnky, ktoré ponúkajú vysokú kvalitu za najnižšiu možnú cenu, ste na správnom mieste. GymBeam Colostrum je totiž najlacnejší produkt v našom rebríčku a zároveň jeden z najlacnejších produktov na trhu. Nenechajte sa však oklamať nízkou cenou. Stále ide o spoľahlivý a kvalitný výrobok, ktorý dostatočne dobre plní svoju funkciu.

Výhody a nevýhody

Výhody: Prípravok je vhodný pre všetkých, ktorí chcú mať dostatok energie na prípravu stravy:

 • Vynikajúci pomer ceny a kvality
 • Veľmi nízka cena
 • Jednoduché dávkovanie

Nevýhody:

 • Nižší obsah účinných látok
Podrobné hodnotenie

O výrobcovi:
GymBeam je nemecký výrobca športových doplnkov, ktorý je na trhu od roku 2014. Okrem predaja doplnkov výživy sa zameriava aj na vzdelávanie v oblasti zdravia a športovej výživy. Doplnky tejto značky sú vhodné pre športovcov všetkých druhov, ale na svoje si prídu aj ľudia so špecifickou diétou (intolerancia laktózy, vegánstvo, celiakia atď.).S výrobkami GymBeam ste sa mohli stretnúť napríklad v recenzii GymBeam Thor Vitargo alebo v porovnaní najlepších proteínov bez sladidiel.

V jednej porcii (4 želatínové kapsuly) nájdete:

 • 1 800 mg kravského kolostra

GymBeam kolostrum obsahuje približne 30 % imunoglobulínov. Nie je to najvyššie množstvo, ale výrobok má veľmi čisté zloženie a nie sú v ňom žiadne zbytočné prídavných látok (samozrejme, okrem stabilizátorov, ktoré sú potrebné na zachovanie všetkých účinných látok na dlhší čas). GymBeam Colostrum teda nezískava ocenenie za najlepšie zloženie, ale vzhľadom na jeho nižšiu cenu je výsledný pomer ceny a kvality výborný.

Záverečné hodnotenie:
GymBeam Colostrum bude zaujímavé najmä pre tých z vás, ktorí hľadajú doplnok za nižšiu cenu, ktorý neponúka ale stále ide o kvalitný produkt, ktorý svoju úlohu plní viac než dobre. Rozhodne to nie sú zbytočne vyhodené peniaze a aj s týmto produktom môžete pocítiť veľmi dobrý účinok, ktorý vám môže pomôcť v mnohých oblastiach.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,95

Čo je kolostrum?

Skôr ako sa dostaneme k podrobnostiam o tom, aké látky kolostrum obsahuje a prečo je také prospešné pre zdravie, musíme sa na chvíľu zastaviť pri úplných základoch, ktoré sú nevyhnutné pre pochopenie toho, čo bude nasledovať. Čo presne je kolostrum? Je to tekutina podobná mlieku. Kolostrum, ktoré je známe aj ako mledzivo, ale vzniká tesne pred pôrodom všetkýchvšetky cicavce a tvorí sa aj v období bezprostredne po pôrode (zvyčajne prvých niekoľko dní).

Kolostrum alebo mlieko?

Na rozdiel od tradičného mlieka má mledzivo hustejšiu konzistenciu a charakteristickú žltkastú farbu. Je to spôsobené najmä tým, že kolostrum obsahuje oveľa viac zdraviu prospešných látok. Prvé dni po narodení sú kľúčové pre budovanie imunity. Kolostrum slúži na zásobovanie novorodencov všetkými potrebnými vitamínmi, minerálmi, imunoglobulínmi a mnohými ďalšími látkami. Obsah týchto jednotlivých látok je v kolostre niekoľkonásobne vyšší ako v normálnom mlieku.mlieka, preto je dôležité nielen pre vývoj novorodených cicavcov, ale poskytuje aj mnoho zdravotných výhod pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Aké látky obsahuje kolostrum?

Hoci mlieko samotné sa často považuje za skvelý zdroj bielkovín a minerálov (hociže postoj športovcov k mlieku sa v posledných rokoch veľmi zmenil), sotva ho možno porovnávať s mledzivom. Obsahuje oveľa viac bielkovín, imunoglobulínov, minerálov a vitamínov. Napríklad obsah vápnika v mledzive je takmer štyrikrát vyšší ako v kolostre.a železa viac ako šesťkrát. Okrem toho však kolostrum obsahuje aj vysoké koncentrácie vitamínu A, vitamínu D a imunoglobulínov, konkrétne izotypov IgG, IgA a IgM. Skutočnosť, že kolostrum obsahuje vysoké dávky mimoriadne dôležitých živín, nie je vzhľadom na jeho účel prekvapujúca. Rozdiel medzi mliekom a kolostrom je však oveľa väčší, ako si mnohí ľudia uvedomujú. Zjednodušene možno povedať, že kolostrum je skutočne nabité zdravotnými benefitmizdraviu prospešných látok, čo so sebou, samozrejme, prináša nespočetné množstvo zdravotných benefitov.

Neprehliadnite
Kolostrum obsahuje napríklad aj Votamax Performance Protein (recenzia), ktorý sme pre vás podrobne zrecenzovali.

Je lepšie kravské alebo kozie kolostrum?

Keď už hovoríme o zložení mledziva, treba spomenúť aj rozdiel medzi kravským a kozím mledzivom. Je to spôsobené najmä rozdielnou stravou týchto dvoch zvierat. Kozy majú vo všeobecnosti oveľa pestrejšiu stravu, takže ich mledzivo obsahuje viacširšie spektrum látok, z ktorých mnohé sú prítomné vo väčšom množstve. Druhým významným rozdielom je aj cena. V tomto prípade má však kravské mledzivo navrch, pretože je oveľa lacnejšie. Je to spôsobené jednak počtom chovaných kráv v pomere k počtu chovaných kôz a jednak množstvom mledziva vyprodukovaného každým zvieraťom. Keďže chovatelia sa musia v prvom rade postarať o to, aby mali novorodené kozliatka dostatok mledziva pre seba, často im ho veľa nezostáva na predaj. Výsledná cena kozieho mledziva je preto pomerne vysoká.

Kolostrum a vplyv na zdravie

Aké sú teda zdravotné výhody kolostra? Nie je ich málo, preto sa pozrieme na tie skutočne dôležité. Aké to sú?

Zlepšuje imunitu

Prvý bod asi nikoho neprekvapí, vzhľadom na vysoký obsah imunoglobulínov. Kolostrum má pozitívny vplyv na imunitný systém, čo v konečnom dôsledku znamená celý rad ďalších čiastkových výhod. Ochrana zdravia prostredníctvom imunitnej reakcie je pre zdravé telo nevyhnutná nielen v období zvýšeného výskytu chorôb (typicky na jeseň), ale vlastne kedykoľvek.

Podporuje regeneráciu

Pre športovcov je veľmi dôležitou správou aj to, že kolostrum podporuje regeneráciu organizmu. Netýka sa to však len regenerácie svalových vlákien poškodených silovým tréningom, ale všeobecne všetkých svalových zranení. Pozitívne prispieva aj k regenerácii kostí, čo je mimoriadne dôležité pre starších ľudí, ktoríMajú oveľa častejšie problémy s rednutím kostí, čo môže viesť k nepríjemným zraneniam.

Rast svalov

V jedálničku silových športovcov je vrelo vítaná každá potravina s vysokým obsahom bielkovín. Keďže mledzivo je bohatým zdrojom bielkovín (konkrétny obsah bielkovín sa líši v závislosti odv závislosti od zvieraťa), nie je prekvapujúce, že prispieva k rastu svalov. Okrem toho však kolostrum obsahuje aj rastový hormón, ktorý tiež veľmi významne prispieva k rastu svalov. To robí z kolostra veľmi atraktívnu potravinu pre silových športovcov všetkých smerov a jeho zaradenie do jedálnička je vhodné najmä pri tzv. objemovej príprave.

Protizápalové a antibakteriálne účinky

Aby toho nebolo málo, kolostrum je významným pomocníkom v boji proti zápalom a bakteriálnym ochoreniam. Čiastočne je to spôsobené jeho podporou imunitného systému, ale okrem toho štúdií vyplýva, že kolostrum má aj protizápalové a antibakteriálne účinky.

Má pozitívny vplyv na črevný mikrobióm

V našom článku Mikrobióm je dôležitejší, než si myslíte sme sa venovali tomu, aký význam má mikrobióm pre naše celkové zdravie. Kolostrum je okrem iného dôležité aj preto, že má pozitívny vplyv na mikrobióm. Ide teda o ďalší spôsob, akým kolostrum pozitívne ovplyvňuje celkové zdravie ľudského organizmu.

Ako používať kolostrum?

V prvom rade je potrebné poznamenať, že neexistuje žiadne pevné odporúčané dávkovanie kolostra. Väčšina štúdií pracuje s dávkami od 14 do 60 mg denne. Preto ak sa rozhodnete užívať kolostrum vo forme doplnku, musíte sa držať odporúčaní výrobcu. Účinok kolostra však závisí od mnohých faktorov (pôvod, strava zvieraťa, čas atď.), takže dávkovanie jednotlivých produktov sa môže dosť líšiť. Z tohto dôvodu odporúčame na začiatku užívať menšie dávky a tieto dávky časom zvyšovať, keď vám budú vyhovovať.

Pokiaľ ide o jednotlivé formy výživových doplnkov, na českom trhu nájdete zvyčajne výrobky vo forme kapsúl alebo tabliet. Je však možné naraziť aj na doplnky vo forme prášku, hoci ich počet je podstatne menší.

Má kolostrum nejaké negatíva? A mali by sme sa mu radšej vyhnúť?

Hoci má kolostrum množstvo zdravotných výhod, je potrebné poukázať aj na niektoré jeho negatíva. Prvým je skutočnosť, že obsahuje laktózu, čo je neprekvapivo problém pre ľudí s intoleranciou laktózy. Hoci zloženie laktózy nie je úplne rovnaké ako v bežnom mlieku, jej obsah rozhodne nie je zanedbateľný. Kolostrum nie je vhodné ani pre ľudí s alergiou na mliečne výrobky. Za zmienku stojí aj to, že kolostrum obsahuje pomerne veľa estrogénu, čo z dlhodobého hľadiska nie je ideálne. Problémy môžu nastať aj vtedy, ak to s kolostrom naozaj preháňate. Tak ako pri iných doplnkoch stravy alebo potravinách môže nadmerná konzumácia viesť k tráviacim problémom a iným nepríjemnostiam. Opäť teda odporúčame držať sa dávkovania určeného výrobcom a zbytočne ho neprekračovať.

Aký výrobok je najlepšie vybrať?

Pri výbere akéhokoľvek výživového doplnku si treba dať pozor na niekoľko vecí. Prvou je, samozrejme, kvalita zložiek vybraného výrobku. Nekvalitné výrobky môžu byť lacnejšie, ale v konečnom dôsledku ich kúpou takmer vždy stratíte peniaze. Kvalitné zložky sú nevyhnutnou podmienkou na to, aby doplnok poskytoval požadovaný účinok. S kvalitou úzko súvisí aj čistota zložiek. Ideálny výživový doplnok neobsahuje zbytočné prídavné látky, kontroverzné sladidlá, farbivá ani arómy. Preto sa vždy spoliehajte hlavne na overené značky, ktorým dôverujete a máte s nimi dobré skúsenosti.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.