BrainMax Pure Granola: ideálny začiatok dňa? [recenzia]

Ak sa už nejaký čas pohybujete vo svete fitness, určite si pamätáte časy, keď mnohí odborníci obhajovaliže raňajky sú nevyhnutnou súčasťou dňa, či už chcete schudnúť, pribrať alebo nabrať svalovú hmotu. Hoci dnes vieme, že to nie je celkom tak, pre nás sú raňajky stále najlepšou časťou dňa. Keď si môžete sadnúť, pripraviť si jedny z vašich obľúbených fitness raňajok a v pokoji si ich vychutnať, je to na nezaplatenie. Ak ste sa k raňajkám ešte nedostali, dajte šancu granole BrainMax a uvidíte, že si ju možno zamilujete rovnako ako my. Viac informácií o tomto výrobku sa dozviete v rámci tejto recenzie.

BrainMax Pure Granola
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Chrumkavosť
10.0/10
Výber variantov
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre BrainMax Pure Granola
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 6,93
Cena:  € 7,80

Na začiatku treba spomenúť, že táto granola nás tak zaujala, že sme ju zaradili do nášhonášho zoznamu najlepších raňajkových granol, a to na jednom z prvých miest. Ak vás teda skôr ako komplexná recenzia zaujíma porovnanie tejto granoly s inými výrobkami, neváhajte a pozrite si porovnanie.

Čo je základom granoly BrainMax Pure?

Na úvod stojí za zmienku, že BrainMax sa pustil do svojej línie Pure, kde sa okrem iného môžete stretnúť s granolou. A to nie jednu, ale v súčasnosti majú v ponuke 6 rôznych druhov, ktoré sa líšia predovšetkým použitými ingredienciami. My sme sa rozhodli vyskúšať variant s pistáciami a bielou čokoládou, ale základom všetkých variantov sú organické bezlepkové ovsené vločky a rozdiely sú v ďalších príchutiach. Naša vybraná príchuť je dokonalou ukážkou čistoty celého zloženia, posúďte sami:

Základom sú už spomínané BIO ovsené vločky obohatené o kvalitnú bielu čokoládu. mandľovým krémom, pistáciami, kokosovým sirupom, brusnicami, ghí, ľanovými a chia semienkami. Ak netrpezlivo čakáte na dlhší zoznam ingrediencií, môžeme vás upokojiť, pretože nič ďalšie vás nečaká. Žiadny cukor, žiadny palmový olej ani nič podobné. Skrátka len čisté ingrediencie určené na to, aby ste si ráno (alebo kedykoľvek inokedy počas dňa) dopriali chutné jedlo plné kvalitných živín.

BrainMax Pure Granola
Čo sa týka ingrediencií, táto granola ťažko hľadá konkurenciu.

Ako si môžete granolu vychutnať?

Granola má obrovské množstvo spôsobov využitia, a hoci si ju nadšenci zdravej výživy najčastejšie vychutnávajú s mliekomalebo jogurtom, dá sa jesť aj samostatne a vzhľadom na pomerne vysoký počet kalórií si ju môžete vziať ako desiatu na túru. Vhodné sú aj rôzne rastlinné alternatívy mlieka - typické sú napr.m príkladom je lahodné ovsené mlieko alebo mandľové a kokosové mlieka. Niektorí ľudia si doprajú aj trochu granoly, aby zvýšili výživovú hodnotu napríklad raňajkových cereálií. Skrátka, možností máte veľa a je len na vás, čo si vyberiete.

Ako chutí čistá granola?

Hoci sme pri výbere tejto granoly nemali veľké očakávania, na oficiálnej webovej stránke sme si všimli, žestránke mala v čase nášho rozhodovania najvyššie možné hodnotenie a všetci zákazníci o nej básnili. Rozhodli sme sa ju teda vyskúšať a musíme povedať, že nás rozhodne nesklamala. Granola má dobrú chrumkavosť a vďaka tejto vlastnosti vydrží aj v mlieku, čo veľmi oceňujeme. Okrem toho je však chuťovo dokonale vyvážená a čo musíme oceniť, je to, že chutí úplne prirodzene. Nie je nič horšie ako umelo chutiace cereálie plné zbytočných prísad, ktoré nájdete napríklad v niektorých supermarketoch. Boli sme z nej preto nadšení a páčilo sa nám, že pistácie a biela čokoláda sú v chuti müsli naozaj citeľné. Ak vám však tieto dve ingrediencie nevyhovujú, môžete si vybrať iný druh - od exotickej kombinácie Mango & Papaya cez klasický čokoládový variant až po verziu s čučoriedkovým tvarohom.

Aká je cena Pure Granoly?

Ako to už pri výrobkoch BrainMax býva, cena je, samozrejme, o niečo vyššia. Na jednej strane treba poznamenať, že odráža vysoké nákupné náklady na suroviny - napríklad pistácie alebo ghí sú nepochybne drahé ingrediencie. Na druhej strane však v čase písania tejto recenzie zaplatíte za celé štyristo gramové balenie granoly 219 korún, čo podľa nášho názoru nie je úplne málo. Ak vezmeme do úvahy, že jedna porcia má 30 gramov, celé balenie má približne 13 porcií a každá z nich vyjde na necelých 17 korún. V porovnaní s cenou za jednu porciu müsli zo supermarketu je cena granoly samozrejme mimoriadne vysoká. Avšak v momente, keď si uvedomíte, že ide o prémiové raňajky plné hodnotných živín, cena výrobku dáva zmysel.

Cenová tabuľka pre BrainMax Pure Granola
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 6,93
Cena:  € 7,80

Záverečné hodnotenie.

Na záver zostáva zhrnúť najdôležitejšie poznatky z tejto recenzie. BrainMax Pure Granola ponúka absolútne čisté zloženie, skvelú chuť a veľmi rozmanité možnosti využitia. Odhliadnuc od toho, že cena môže byť trochu náročnejšia, ide nepochybne o jednu z najlepších granol na trhu a rozhodne ju odporúčame vyskúšať. Ak vás však viac lákajú iné alternatívy, odkazujeme vás na vyššie uvedený rebríček najlepších granúl.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.