Najlepšie hotové jedlá 2024: Ktoré sú vhodné na túru a do auta?

Ak ste zvyknutí na prísnu diétu, možno sa vám nebude pozdávať myšlienka na akékoľvek nekaziace sa potraviny z vrecka. Existuje však množstvo situácií, v ktorých sa hotové potraviny môžu naozaj hodiť. Či už ide o niekoľkodňový pobyt v prírode alebo len cestovanie po diaľnici, keď sa vám nechce jesť v...môže hotové jedlo prísť vhod. Ktoré spoločnosti sú však najlepšie? Ktoré hotové jedlá sa odporúčajú a ktorým je lepšie sa vyhnúť? A na čo si dať pozor? Na to sa pozrieme v tomto porovnaní najlepších hotových jedál.

7 najlepších hotových jedál

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Adventure Menu Adventure Menu Obrovský výber možností , Dobrá chuť , Sofistikovaná príprava € 8,00
2. Expres Menu Expres Menu Rozsah zaujímavých jedál , Dobrá chuť , Poctivé ingrediencie € 6,00
3. Leader Outdoor Leader Outdoor Chutné jedlo , Stačí naliať vodu , Dobré prísady € 6,00
4. FIT GymBeam FIT GymBeam Pripravené na konzumáciu, Dobré zloženie, Super chuť € 5,00
5. Polévky AUGA Polévky AUGA Chutné polievky , Dobré prísady , Skvelé plnenie € 3,00
6. Adventure Food Adventure Food Zaujímavé recepty , Dobrá chuť , Poctivé prísady € 6,00
7. Redcon1 MRE Redcon1 MRE Tekuté potraviny , Nie je potrebný ohrev , Jednoduchá príprava € 70,00

Podrobná analýza najlepších jedál

Adventure Menu ponúka obrovské množstvo produktov na všetky príležitosti. Na viacdňové túry si môžete vziať ultraľahké balenie Lightweight a keď máte málo času, oceníte ich varianty Ready To Eat Pokaž.Vybrať si však môžete zo širokej škály rôznych jedál, ktoré ponúkajú veľmi dobré ingrediencie a prekvapivo dobrú chuť. A vďaka ich ohrievacej kapsule si môžete jedlo pripraviť úplne kdekoľvek a stačí vám k tomu len trochu pitnej vody.

 

Najdôležitejšie informácie

Benefits:

 • Obrovský výber jedál
 • Výber od ľahkých až po hotové výrobky
 • Prekvapivo dobrá chuť
 • K dispozícii sú aj vegetariánske a vegánske jedlá

Nevýhody:

 • Nenašli sme nič

 

podrobná recenzia

Kto vyrába výrobky:

Adventure Menu existuje od roku 2010, keď sa spoločnosť zrodila z túžby po skutočne dobrom jedle, ktoré by sa dalo vychutnať kdekoľvek. Dnes vyrába rad skvelých jedál, ktorých základom sú vždy 100 % prírodné suroviny - vrátane napríklad mäsa a zeleniny z miestnych zdrojov. Každé jedlo v ich ponuke je uvarené a následne sterilizované alebo vákuovo sušené. V závislosti od konečnej hmotnosti a požadovaného času varenia konkrétneho pokrmu.

Čo si myslíme o jedálnom lístku:

Adventure Menu ponúka naozaj širokú škálu rôznych jedál a ich menu nemôžeme hodnotiť inak ako pozitívne. Či už sa rozhodnete pre ultraľahké odľahčené varianty určené napríklad na niekoľkodňové dobrodružstvo, alebo pre ľahko prenosnéVždy máte na výber obrovské množstvo nutrične hodnotných jedál. Keďže máme radi veľkú rozmanitosť v jedle, musíme samozrejme oceniť, že na oficiálnej webovej stránkeoficiálnych stránkach predajcu nájdete aj niekoľko úplne vegánskych jedál, ako aj množstvo jedál bez lepku, vajec alebo laktózy. Tí z vás, ktorí cestujete s deťmi, určite oceníte, že v ponuke sú aj detské jedlá vrátane napríklad Mac & Cheese alebo kuracieho paprikáša.

Záverečné hodnotenie:

Veľký výber jedál, prepracované zloženie jednotlivých pokrmov, veľmi dobrá chuť a ponuka bez mäsa, bez lepku a bez vajecv kombinácii s veľmi príjemnou cenou robí z jedál Adventure Menu naozaj skvelého spoločníka na všetky vaše dlhé túry. Môžeme ich len odporučiť.

 

 

Okrem Adventure Menu stojí na vrchole tohto rebríčka nepochybne aj v podstate dosť podobné Express Menu. V prípade tejto spoločnosti, ktorá mimochodom pôsobí na trhu od roku 1999, sa môžete tešiť na širokú ponuku kvalitných jedál.ktoré sa vďaka patentovanej metóde konzervovania CTP dajú dlho skladovať aj pri izbovej teplote. A keď sa to spojí s dobrou chuťou výsledných pokrmov a príjemnou cenou, získate bezpochyby jednu z najlepších volieb hotových turistických jedál.

Najdôležitejšie informácie

Plusy: Vhodné na prípravu pokrmov z mäsa a zeleniny:

 • Poctivé ingrediencie
 • Dvojporciové a jednoporciové jedlá
 • Široký sortiment
 • Dobrá chuť
 • Veľmi príjemná cena

Nevýhody:

 • Obmedzenejší sortiment vegánskych výrobkov

 

Podrobné hodnotenie

Kto vyrába výrobky:

Dnes je to spoločnosť, v ktorej okrem iných pôsobia aj jeho deti a vnuci. Ich deti a deti a deti a deti a deti a deti a deti ich detí a deti ich detí a deti ich detí využívajú na výrobu potravín osvedčených dodávateľov, ktorí majú kvalitné výrobky bez zbytočných konzervačných látok - a po uvarení potravín používajú svoju patentovanú metódu CTP (kontinuálny tepelný proces), konzervujú potraviny bez potreby ich zmrazovania alebo pridávania akýchkoľvek éterov, takže pri izbovej teplote vydržia naozaj dlho. Ak teda hľadáte výrobky bez kompromisov, Expres Menu by mohlo byť jednou z vašich skvelých volieb.

Čo si myslíme o menu:

Výrobky Expres Menu majú skvelé zloženie a pravdepodobne si budete môcť nájsť svojho favorita už pri letmom pohľade na ich sortiment. Jedlá sú kvalitné, poctivé a zároveň chutné, takže ich naozaj oceníte nielen na dlhých túrach, ale vlastne kdekoľvek. Miernou nevýhodou je veľmi obmedzený sortiment pre ľudí, ktorí sa nestarajú o všežravcov - napríklad pre vegánov sú tu len dve jedlápre vegánov, z ktorých jedno je Ratatouille, ktoré je kompletne rastlinného pôvodu a má len 1,4 gramu bielkovín na 100 gramov, čo rozhodne nie je ideálne po celodennom športovaní.

Záverečné hodnotenie:

Ak nemáte žiadne stravovacie obmedzenia, určite si môžete bez problémov vybrať z expresného menu. Ba čo viac, dokonca si dovolíme tvrdiť, že si na ich jedlách pochutnáte a dostanete do seba množstvo kvalitných živín. Oceniť musíme aj prítomnosť jedál s jednou a dvoma porciami, ktoré ocení buď oddanýalebo tí z vás, ktorí cestujú napríklad s partnerom s rovnakými chuťovými preferenciami. Jedinou nevýhodou tak zostáva veľmi obmedzená ponuka pre vegetariánov a vegánov.

 

V našom porovnaní najlepších hotových jedál nesmú chýbať výrobky z radu Leader Outdoor, ktoré pochádzajú z repertoáru fínskej spoločnosti Leader. Okrem doplnkov stravy vyrába táto spoločnosť aj niekoľko rôznych zaujímavých hotových jedál na turistiku, treking a všeobecné outdoorové aktivity. A musíme vyzdvihnúť ich skvelé zloženie, prekvapivo dobrú chuť a výber nie príliš tradičných potravín.

Najdôležitejšie informácie

Plusy: Vychutnajte si viacero druhov potravín, ktoré sa hodia na prípravu jedla:

 • Široká ponuka netradičných jedál
 • Dobrá chuť
 • Jednoduchá príprava
 • Poctivé prísady

Nevýhody:

 • Silne obmedzená ponuka

 

Podrobné hodnotenie

Kto vyrába výrobky:

Za týmito výrobkami, ktoré sú na trhu od roku 2001 a vďaka nekompromisnému zloženiu sa dokonca stali partnerom fínskeho olympijského tímu a hokejového tímu, stojí fínska značka športových doplnkov Leader. V doplnkoch výživy, ako aj v hotových jedlách nájdete len prvotriedne suroviny a vďaka tomu sa na výrobky tejto značky môžete určite spoľahnúť.

Čo si myslíme o tomto sortimente:

Keďže Leader nie je primárne výrobcom hotových jedál, jeho ponuka samozrejme nie je taká široká ako u iných spoločností. Na druhej strane však ponúka množstvo pomerne zaujímavých výrobkov, medzi ktoré patrí napríklad vegánske Chilli sin carne alebo obľúbené cestoviny carbonara s poriadnou porciou slaniny. Máte teda celú škálu možností a všetky výrobky v ich repertoári majú dobrú chuť, veselú zloženie a jednoduchú prípravu, stačí výrobky zaliať horúcou vodou a máte hotovo za okamih.

Záverečné zhodnotenie:

Dobré ingrediencie, príjemná chuť a jednoduchá príprava robia z výrobkov značky Leaders nenahraditeľnú súčasť tohto rebríčka. Napriek tomu je však vďaka pomerne obmedzenému sortimentu veľmi ťažké porovnávať ich so spoločnosťami, ktoré sa špecializujú na hotové jedlá.

 

4. FIT GymBeam

FIT GymBeam

V našom rebríčku najlepších hotových jedál nesmieme vynechať jedlá FIT od známej spoločnostimy GymBeam, ktorá vyrába obrovský sortiment športových doplnkov. Tentokrát skôr ako o jedlá na túru ide o produkty, ktoré ocenia všetci fitnes nadšenci, ktorí napríklad počas dňa nevedia vydržať variť a potrebujú jedlo, ktoré si môžu za chvíľu ohriať v mikrovlnnej rúre alebo na panvici a získať tak chutnú a vyváženú porciu bielkovín, sacharidov, tukov a mnohých mikroživín.

Najdôležitejšie informácie

Výhody:

 • Dobré ingrediencie
 • Pre fitness nadšencov
 • Skvelá chuť
 • Jednoduchá príprava

Nevýhody:

 • Trochu nepraktické balenie
 • Obmedzenejšia ponuka
 • Príprava v mikrovlnnej rúre alebo na panvici
Podrobné hodnotenie

Kto vyrába výrobky:

Za týmito výrobkami stojí populárna spoločnosť GymBeam, ktorú podľa nás netreba predstavovať. Hoci dokáže vyrobiť niekoľko veľmi dobrých hotových jedál, primárne sa zameriava na výživové doplnky a zdravú výživu a ich výrobkom sme sa už podrobne venovali, napríklad v našom veľkom teste proteínov GymBeam alebo v našej recenzii ich výrobku Thor Vitargo.

Čo si myslíme o tomto sortimente:

GymBeam obsahuje celkom 4 jedlá, z ktorých každé je kuracím mäsom.Raz s cestovinami, druhýkrát s ryžou na ázijský spôsob a tretíkrát s kari. Hoci si tento výrobok pravdepodobne nebudete brať na túry, vďaka dobrým surovinám a veľmi praktickému prípravu, ktorá spočíva len v ohriatí v mikrovlnnej rúre alebo na panvici, môže byť skvelým nástrojom v situáciách, keď jednoducho a ľahkoNemáte čas na prípravu vlastného jedla a napriek tomu potrebujete poriadnu porciu bielkovín.

Záverečné hodnotenie:

Hotové jedlá GymBeam ponúkajú dobré ingrediencie, relatívne pohodlnéGymMeal ponúka dobrý pomer ceny a kvality a jednoduchú prípravu, takže si môžete vychutnať dobré jedlo v priebehu niekoľkých minút. Aj keď v ideálnom prípade by sme, samozrejme, ocenili širšiu ponuku jedál a tri rôzne druhy jedál za pár minút.Pre výrobcu doplnkov je to na začiatok viac než dostatočný sortiment. Ak teda hľadáte jedlá, ktoré môžu pri izbovej teplote počkať deň, keď nebudete v tieniklobúk a chcete si len v okamihu ohriať kvalitné jedlo, môže byť GymBeam FIT skvelou voľbou.

 

 

Samozrejme, v našom rebríčku nesmú chýbať výrobky od spoločnosti Auga, ktorá sa zameriava predovšetkým na polievky. Tie sú však husté a často vyrobené z ekologických surovín. Okrem toho vďaka absencii konzervačných látok, poctivým surovinám a možnosti okamžitej konzumácie sú všetky polievkyz repertoáru tejto značky dokonale zasýtia aj na náročných túrach alebo kdekoľvek inde. Neveríte tomu? Vyskúšajte ich a uvidíte, že nebudete sklamaní.

 

Najdôležitejšie informácie

Plusy: Vhodné pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre tento produkt:

 • Skvelé zloženie
 • Spoľahlivo plní
 • Určené na okamžitú spotrebu
 • Organické vegánske zložky (niektoré varianty)
 • Príjemná cena

Nevýhody:

 • Obmedzený výber
 • Polievka nenahradí hlavný chod pre väčších jedákov

 

Podrobné hodnotenie

Kto vyrába výrobky:

Auga je pôvodná litovská značka potravín, ktorá je jedným z najväčších európskych výrobcov biopotravín. Napriek tejto veľkosti však všetky svoje potraviny vyrába na vlastnej farme a kladie veľký dôraz na udržateľnosť a inovácie. Pri udržiavaní relatívne nízkych cien sa im darí vyrábať zeleninu, huby, polievky, ako aj mliečne výrobky TOP kvality.

Čo si myslíme o ponuke:

Myslíme si, že polievky Auga sú úplne skvelé. Zvyčajne ich dostanete za približne 50 až 80 korún, ale majú skvelý sýtiaci účinok. Môžete si vybrať z naozaj veľkého množstva rôznych možností a mnohé z výrobkov sú vegánske, takže sa nemusíte obávať, že budete hladní, pretože nechcete jesť živočíšne produkty. Môžete si vybrať z klasických a osvedčených variantov, ako je mrkva alebo tekvica.až po menej známe verzie, ako je polievka z kyslej kapusty alebo kari.

Záverečné hodnotenie:

Skvelé výrobky za veľmi rozumné ceny. Presne také sú výrobky Auga. Keďže jedna porcia zvyčajne váži 400 gramov, menším jedákom určite postačí len polievka. Ak ste však mali extrémne namáhavú činnosť a ste extrémne hladní, polievka vám nemusí stačiť. Na to treba myslieť pri nákupe, ale inak výrobky Auga rozhodne odporúčame.

 

Široká ponuka jedál, jednoduchá príprava a skvelé nutričné hodnoty v kombinácii s dobrou chuťou. To sú produkty holandskej značky Adventure Food, ktorá vyrába skvelé jedlá pre všetkých dobrodruhov. Nech si vyberiete ktorýkoľvek výrobok, stačí ho štandardne zaliať horúcou vodou a chutnú porciu budete mať hotovú za okamih.

Najdôležitejšie informácie

Benefity: Vhodné na prípravu jedál, ktoré sa dajú pripraviť v reštaurácii alebo v reštaurácii, kde sa podáva jedlo:

 • Dobré ingrediencie
 • Príjemná chuť
 • Dobrá cena
 • Mnoho zaujímavých receptov

Nevýhody:

 • Menej vegánskych možností
Podrobné hodnotenie

Kto vyrába výrobky:

Za týmito výrobkami stojí holandská značka Adventure Food, ktorá u nás možno nie je tak známa ako niektorí jej konkurenti, ale rozhodne má čo ponúknuť. Nutrične vyvážené jedlá tejto spoločnosti sú vhodné na náročný treking, ale aj na bežnéChutné jedlo Adventure Food si môžete pripraviť zakaždým s pomocou teplej vody. Okrem klasických jedál nájdete v ich ponuke aj rôzne zaujímavé dezerty.

Čo si myslíme o jedálnom lístku:

Jedálny lístok Adventure Food je taký široký, že si v ňom každý nájde niečo pre seba. Nájdete v ňom relatívne základné jedlá, ako sú miešané vajíčka, aj zložitejšie pokrmy. Vrátane napríklad jedál obsahujúcich ryby, čo nie je úplne typické. Ponuka pre vegánov je opäť pomerne obmedzená, čo je podľa nášho názoru jediné negatívum výrobkov tejto značky.

Záverečné hodnotenie:
Na záver by sme mohli povedať, že nebyť pomerne obmedzenej ponuky pre vegánovvýrobkov, mohla značka Adventure Food skončiť v našom rebríčku o niečo lepšie. Napriek tomu si vegáni môžu pochutnať na niekoľkých zaujímavých jedlách, rovnako ako konzumenti mäsa, ktorých poteší široká ponuka výrobkov.

 

 

Hoci sa pri pohľade na škatuľu MRE môže zdať, že ide o bežný doplnok (a teda by sme homohli v tomto zozname spomenúť bielkoviny), zloženie tohto výrobku vás môže presvedčiť o opaku. Tvorí ho 6 rôznych zdrojov bielkovín (vrátane lososa, kuracieho mäsa, hovädzieho mäsa, hovädzieho mäsa atď.)Hrachový proteín) v kombinácii s ovsenou múkou, práškom zo sladkých zemiakov a hrachovým škrobom. A keď k tomu pridáte celý rad vitamínov, sušeného ovocia a ďalších zložiek, získate výrobok, ktorý rozhodne môže slúžiť ako náhrada jedla.

Najdôležitejšie informácie

Prínosy: Vhodný na prípravu výživy pre deti a mládež:

 • Výrobok si môžete pripraviť jednoducho a naozaj kdekoľvek
 • Relatívne dobrá chuť
 • Môžete ho piť počas šoférovania alebo chôdze

Nevýhody:

 • Nezasýti tak ako komplexná tuhá strava

 

Podrobné hodnotenie

Kto vyrába MRE:
Tento obľúbený výrobok, s ktorým ste sa mimochodom už mohli stretnúť v našom rebríčku najlepších gainerov, vyrába americká spoločnosť Redcon1. Ponúka obrovskú škálu rôznych doplnkov výživy od skvelých nakopávačov až po rôzne náhrady jedla. A hoci u nás stojí trochu v tieni zavedených značiek, v Spojených štátoch, odkiaľ spoločnosť pochádza, je medzi športovcami naozaj obľúbená.

Ako hodnotíme zložky:
Z hľadiska zložiek je MRE pomerne komplexný výrobok, ktorý obsahuje rôzne zložky, ktoré by ste v ňom na prvý pohľad možno celkom nečakali. Obsahuje však pomerne veľa komplexných sacharidov zastúpených ovsenou múkou, práškom zo sladkých zemiakov a hrachovým škrobom, ako aj pomerne veľké množstvo bielkovín. V prípade, že použijete jednu 130g porciu, ako odporúča výrobca, môžete si vychutnať solídnych 510 kilokalórií, čo je naozaj dobráJe to výdatná porcia a ako malá desiata napríklad pred hlavným denným jedlom sa môže na celodennom pochode určite hodiť.

Dávkovanie a príprava:
Príprava a dávkovanie MRE je bezpochyby jednou z hlavných výhod tohto výrobku. Na rozdiel od hotových jedál ich nemusíte ohrievať, čakať niekoľko minút ani nič podobné. Jednoducho zmiešajte (ideálne v šejkri) 130 g výrobku s preferovaným množstvom vody (zvolené množstvo závisí predovšetkým od toho, aký sladký a hustý chcete mať nápoj) a vychutnajte si ho. Zvládnete ho piť aj počas šoférovania alebo chôdze a je to tak oveľa pohodlnejšia možnosť doplnenia kalórií ako tuhá strava.

Záverečné zhodnotenie:
MRE je doplnok, ktorý má z nášho pohľadu rozhodne zmysel, a to nielen napríklad na turistiku. Ľahko sa pripravuje, môžete ho piť na cestách a obsahuje pomerne dosť kalórií, ktoré samozrejme pochádzajú z kvalitných zdrojov. Chuťovo nie je MRE žiadny zázrak, ale na druhej strane treba poznamenať, že vzhľadom na nezvyčajný obsahV skutočnosti je stále celkom uchádzajúci a môžete ho bez problémov vypiť. Na druhej strane musíte vziať do úvahy, že sýtiaci účinok komplexného zahrievaniamôže byť podstatne väčší ako u jednoduchého nápoja. Napriek tomu ho určite odporúčame ako občerstvenie, napríklad počas spomínanej turistiky.

Čo je to hotové jedlo a ako sa vyrába?

Ak sa ako úplný laik pozriete na hotové jedlá, ako je napríklad sviečková na smotane vo vrecúšku, v ktorej vydrží rovnako dlho akokoľko rokov, môžete si myslieť, že takéto jedlo musí byť silne konzervované a nemôže mať nič spoločné so zdravou výživou. V skutočnosti by ste sa však mýlili, pretože osvedčené spoločnosti ako Adventure Menu a Express Menu skutočne investovali nemalé peniaze do konzervovania potravín bez zbytočných umelých prísad.

Prvá z nich napríklad používa špecifický sterilizátortechnológiu sterilizácie, pri ktorej sa potraviny plnia do jednotlivých vreciek ešte za tepla. a pod vysokým tlakom sa najprv prudko zahrejú a potom sa šokovo ochladiačo zabezpečuje skutočne dlhú trvanlivosť ich výrobkov aj bez použitia konzervačných látok.

Druhá menovaná spoločnosť sa spolieha na svoj vlastný patentovaný postup nazývaný metóda CTP (skratka vychádza z označenia pre metódu kontinuálneho tepelného procesu) a vďaka tomu dosahujú aj to, že ich výrobky sú trvanlivé bez zbytočných dodatočných prísad.

Aké sú výhody hotových potravín?

Ak ste sa niekedy rozhodli pre dlhšiu túru, asi vám nemusíme vysvetľovať výhody už pripraveného jedla. Okrem toho, že sa vám nepokazí ani po niekoľkých dňoch či týždňoch strávených v batohu, nespornou výhodou je veľmi rýchla príprava, možnosť pripraviť si ho Na prípravu niektorých jedál dokonca nepotrebujete ani horúcu vodu, stačí studená. Hotové jedlá vám umožnia vychutnať si chutné jedlo aj v situáciách, keď nemáte možnosť variť alebo ísť do reštaurácie.

Ako ohrievať jedlo?

Pri ohrievaní potravín odporúčame dodržiavať odporúčania výrobcu spotrebiča.na obale výrobku, pretože každé jedlo je iné a každé si vyžaduje trochu inú prípravu. Niektoré potraviny sa ohrievajú celé vo vodnom kúpeli, napr. ak nie stekde si môžete dovoliť urobiť oheň, niektoré sa môžu ohrievať, napr. Existujú aj špeciálne vrecká na samoohrev, takže je na vás a vašich možnostiach, ktorý spôsob sa rozhodnete uprednostniť.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.