Najlepšie proteíny na trhu 2023/2024 - Aké sú kvalitné za málo peňazí?

Každý správny fanúšik silového tréningu vie, že bielkoviny sú jedným z najdôležitejších doplnkov stravy na získanie svalovej hmoty. A vybrať ten najkvalitnejší nie je žiadna zábava.

Aby sme vám, skúseným aj menej skúseným, uľahčili výber najideálnejšieho proteínového nápoja, rozhodli sme sa zostaviť rebríček 14 najkvalitnejších a najpredávanejších proteínov na trhu v roku 2024.

15 najlepších proteínov na základe testovania

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. PROM-IN CFM Pure Performance PROM-IN CFM Pure Performance 23 g bielkovín, 2 g sacharidov, od 999 Kč € 52,53
2. Scitec 100% Whey Protein Professional Scitec 100% Whey Protein Professional 22 g bielkovín, 1,4 g cukru, od 1049 Kč € 55,09 - € 68,90
3. SmartFuel 100% Whey Protein SmartFuel 100% Whey Protein 21,9 g bielkovín, 2,2 g sacharidov, 12 rôznych príchutí € 20,89
4. Czech Virus Pure Elite CFM Czech Virus Pure Elite CFM 24 g bielkovín, 1,7 g sacharidov, od 1299 Kč € 55,23 - € 75,90
5. Reflex Instant Whey Pro Reflex Instant Whey Pro 20 g bielkovín, 1,8 g sacharidov, od 1299 Kč € 63,36 - € 99,95
6. BrainMax Milkshake Protein BrainMax Milkshake Protein 25 gramov bielkovín, 1,25 gramu cukrov, Od 999 Kč € 39,34 - € 39,60
7. Vilgain Whey Protein Vilgain Whey Protein 22 g bielkovín, 4,2 g sacharidov, 9 rôznych príchutí € 40,69
8. Amix Whey Pure Fusion Protein Amix Whey Pure Fusion Protein 26 g bielkovín, 1,2 g cukru, od 1199 Kč € 43,08 - € 85,69
9. Extrifit High Whey 80 Extrifit High Whey 80 22 g bielkovín, 1,8 g sacharidov, od 1099 Kč € 51,28 - € 54,15
10. BiotechUSA 100% Pure Whey BiotechUSA 100% Pure Whey 22 g bielkovín, 1 g sacharidov, od 1049 Kč € 0,04 - € 61,90
11. Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard 24 g bielkovín, 2 g sacharidov, od 1199 Kč € 73,00 - € 83,90
12. Muscle Pharm Combat 100% Whey Muscle Pharm Combat 100% Whey 25 g bielkovín, 2 g sacharidov, od 899 Kč
13. MyProtein Impact Whey Protein MyProtein Impact Whey Protein 21 g bielkovín, 1,2 g cukru, od 699 Kč € 49,31 - € 61,99
14. Namaximum WPC 80 CFM Namaximum WPC 80 CFM 22 g bielkovín na porciu, K dispozícii je 6 variantov, od 479 Kč
15. Nu3tion CFM WPC80 Instant Nu3tion CFM WPC80 Instant 24 g bielkovín, 1,5 g sacharidov, od 919 Kč
16. Nutrend 100% Whey Protein Nutrend 100% Whey Protein 23 g bielkovín, 5 g BCAA, od 1149 Kč € 50,80 - € 74,00

Podrobné porovnanie bielkovín

1. PROM-IN CFM Pure Performance

PROM-IN CFM Pure Performance

Najlepší srvátkový proteín na trhu bol CFM Evolution od spoločnosti Prom In.

Vďaka šetrnému spôsobu spracovania srvátky je proteín úplne stráviteľný, bohatý na bioaktívne frakcie a proteolytické enzýmy, ktoré napomáhajú tráveniu výrobku. Ide o CFM proteín, čo znamená, že bol vyrobený nechemickým procesom, ktorý by znehodnotil srvátku.

Samozrejme, neobsahuje žiadne zbytočné plnidlá ani zahusťovadlá a je 100% instantný

hlavné body
Výhody:
 • 100% srvátkový koncentrát vyrobený metódou CFM
 • Obsahuje 23 g bielkovín, 2 g sacharidov a 115 kalórií
 • Jeden z najlacnejších proteínov
 • 80 % bielkovín
 • Skvelý pomer ceny a kvality
 • Vysoký obsah bielkovín a glutamínu
 • Obsahuje enzým laktáza a proteolytické enzýmy na podporu stráviteľnosti
 • Nesladené škodlivým aspartámom alebo acesulfamom draselným
 • Najlepšie bielkoviny pre všetky športy
Nevýhody:
 • Za extra príchute si musíte priplatiť (CFM Evolution Top Choice)
 • Nie je k dispozícii vo väčších baleniach.
Naše hodnotenie
Model CFM Pure Performance od spoločnosti Prom-in je úplne bezproblémový z hľadiska každodenného používania. Dávkovanie je jednoduché, proteín netvorí vo vode žiadne hrudky a zbytočne nepení. Musíme oceniť veľmi jemnú krémovú konzistenciu, ktorá sa pozitívne odráža na výslednej chuti proteínu. Po chuťovej stránke sa tiež nemáme na čo sťažovať. Vybrať si môžete z veľkého množstva lahodných príchutí, pričom nás najviac oslovila pistáciová. Nezaznamenali sme ani žiadne problémy z hľadiska stráviteľnosti, čo môže byť pri niektorých proteínoch problém.
zhrnutie
O výrobcovi:

CFM Evolution vyrába spoločnosť Prom-IN, skúsená firma, ktorá je na českom trhu od roku 1976.

Ich výrobky prešli mnohými reformami, aby vyhovovali všetkým športovcom a neobsahovali žiadne zbytočné alebo neúčinné látky. Vo výpredajoch môžete získať všetky výrobky tejto spoločnosti za naozaj výhodné ceny

Zloženie:

Základom tohto výrobku je bielkovinový prášok spracovaný metódou CFM, aminokyseliny leucín, izoleucín, valín a glutamín, sladidlá sukralóza a neohespedinín a tráviace enzýmy laktáza, bromelaín a papaín

Záverečné hodnotenie:

Či už je cvičenie láskou vášho života, alebo si chodíte zacvičiť raz za čas pre zábavu, proteín CFM Evolution je skvelou voľbou.

Ponúka vám totiž skutočnú kvalitu za cenu, ktorá by mala byť v rámci rozpočtu každého z vás.Vďaka skutočne nízkemu obsahu sacharidov je jedným z najlepších proteínových nápojov na chudnutie a zväčšenie objemu a je vhodný aj pre ženy.

Vďaka tomuto proteínu budete môcť lepšie budovať svaly, spaľovať tuk a užívať si každú minútu v posilňovni.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

2. Scitec 100% Whey Protein Professional

Scitec 100% Whey Protein Professional

Druhé miesto v našom rebríčku patrí tomuto proteínovému doplnku od spoločnosti Scitec.

Je to vynikajúca zmes srvátkového proteínového koncentrátu a srvátkového proteínového izolátu, ktorá obsahuje celé spektrum aminokyselín (vrátane 9 esenciálnych aminokyselín).

Vďaka zmesi dvoch druhov srvátky je 100% Whey Protein Professional vhodný na použitie po náročnom tréningu, keď dokáže naštartovať proteosyntézu a pomôcť telu prepnúť z katabolického do anabolického režimu.

 

hlavné body
Výhody:
 • Vynikajúca stráviteľnosť vďaka kombinácii srvátkového koncentrátu a izolátu
 • Obohatený o aminokyselinový matrix (l-leucín, l-glutamín a taurín)
 • Tráviace enzýmy papaín a bromelaín zabezpečujú ešte lepšiu stráviteľnosť
 • K dispozícii v niekoľkých rôznych variantoch (od 920 g do 5 kg bielkovín)
 • 17 lahodných príchutí
Nevýhody:
 • Vyššia cena
Naše hodnotenie
Nevýhodou tohto proteínu je trochu zvláštne dávkovanie. Jedna dávka zodpovedá trom štvrtinám odmerky. V praxi to znamená, že si buď musíte dať načas s presným odmeraním, alebo jednoducho celú odmerku vhodíte do šejkra. Aj keď to nemusí byť nevyhnutne na škodu, jedno balenie vám vydrží o niečo kratšie, ako by ste možno očakávali. Netreba zabúdať ani na pomerne vysokú penivosť, ktorá môže byť pri pravidelnom používaní pre niektorých ľudí dosť nepríjemná. Na druhej strane musíme pochváliť rozpustnosť a chuť. Z príchutí najviac odporúčame kombináciu jahody a bielej čokolády, ale chybu neurobíte v podstate so žiadnou z dostupných možností.
Zhrnutie
O výrobcovi:

Tento lahodný proteín vyrába spoločnosť SciTec Nutrition, ktorá je na európskom trhu už viac ako 15 rokov.

Všetky svoje produkty zakladá na skutočných vedeckých štúdiách, nielen na falošných sľuboch. Vďaka tomu patrí medzi najlepších výrobcov športovej výživy na svete

Zloženie:

Základom všetkého je vysokokvalitná kombinácia dvoch zdrojov srvátky, ktorá obsahuje všetky dôležité bielkovinové frakcie - laktoglobulín, laktoferín, laktalbumín a imunoglobulín.

Tento prášok je tiež obohatený o aminokyseliny nevyhnutné pre správnu regeneráciu (glutamín, leucín a taurín) a tráviace enzýmy (papaín a bromelaín) na zabezpečenie optimálnej absorpcie.

Ďalšie zložky sa líšia v závislosti od príchute, ktorú si vyberiete - čokoládová príchuť obsahuje čokoládový prášok, vanilková príchuť obsahuje jogurtový prášok atď

Konečné hodnotenie:

100% srvátkový proteín professional je vhodný pre začiatočníkov aj skúsených kulturistov. Ak hľadáte doplnok, ktorý vám pomôže dosiahnuť stanovené ciele, potom ste na správnom mieste. A ak vám nie je celkom jasný rozdiel medzi srvátkovým izolátom a srvátkovým koncentrátom, môžete si prečítať tento článok, v ktorom sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 55,09
Cena:  € 55,29
Cena:  € 68,90

3. SmartFuel 100% Whey Protein

SmartFuel 100% Whey Protein

Srvátkový koncentrát od značky SmartFuel zaujme najmä priaznivcov lacnejších suplementov, ktoré príliš nezaťažia váš rozpočet, ale napriek tomu vám poskytnú prvotriedny účinok. Má jeden z najlepších pomerov cena/kvalita, čo je obrovská výhoda. Navyše je k dispozícii v celkom 12 rôznych príchutiach, takže nebudete mať problém s výberom.

Hlavné body
Výhody:
 • Vynikajúca cena
 • Kvalitné zloženie a šetrné spracovanie
 • Použité suroviny spĺňajú certifikáciu GRASS-FED
 • Celkovo 12 rôznych príchutí
 • Žiadne zbytočné prídavné látky
Nevýhody:
 • Obsah sacharidov by mohol byť nižší
 • Najlepšie výrobky obsahujú vyšší podiel bielkovín
Naše hodnotenie
SmartFuel 100% Whey Protein svojou krémovou konzistenciou poteší každého milovníka bielkovín. Osobne som jeho veľkým fanúšikom, takže to musím hodnotiť ako jednoznačné plus. Pri dodržaní odporúčaného dávkovania dvoch zarovnaných odmeriek proteín vôbec nepení a je dokonale rozpustný. Chuť si od nás tiež vyslúžila veľkú pochvalu. Mali sme možnosť vyskúšať príchuť piškótového koláča a boli sme z nej naozaj nadšení. Ak by vás však táto možnosť neoslovila, na výber máte ďalších 11 príchutí.

 

Zhrnutie
O výrobcovi:

Za českou značkou doplnkov stravy SmartFuel stojí známy a osvedčený internetový obchod Fitness007. Ten už dlhé roky predáva kvalitné doplnky výživy od popredných výrobcov z Českej republiky aj zo zahraničia. Pred časom spoločnosť Fitness007 predstavila vlastnú značku doplnkov výživy, ktorá si postupne buduje pevné miesto na trhu. Medzi hlavné prednosti značky SmartFuel patrí relatívne nízka cena a výborný pomer ceny a kvality všetkých produktov. S touto značkou ste sa už mohli stretnúť napríklad v našom porovnaní najlepších proteínov bez sladidiel alebo v rebríčku najlepších proteínových tyčiniek.

Zloženie:

Základom výrobku je srvátkový koncentrát získaný z mlieka výhradne trávou kŕmených kráv. Bielkovinová zložka predstavuje 95,5-98,8 % zloženia v závislosti od príchute. Prítomné sú aj tráviace enzýmy bromelaín a papaín. Ostatné obsiahnuté zložky sa opäť líšia v závislosti od príchute, ale vždy ide o úplne bezproblémové zložky, s ktorými sa stretávame vo väčšine výrobkov. Zloženie preto hodnotíme veľmi dobre, aj keď je pravda, že v porovnaní s niektorými predchádzajúcimi výrobkami trochu zaostáva. To je však vzhľadom na nízku cenu úplne pochopiteľné.

Záverečné hodnotenie:

SmartFuel 100% Whey Protein ponúka vysokokvalitný vzorec, na ktorý sa môže spoľahnúť prakticky každý. V porovnaní s najlepšími produktmi na trhu trochu zaostáva v zložení, ale vzhľadom na veľmi nízku cenu je to pochopiteľné. Výsledný pomer ceny a kvality je teda úplne perfektný a srvátkový koncentrát SmartFuel môžeme vrelo odporučiť.

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 20,89

4. Czech Virus Pure Elite CFM

Czech Virus Pure Elite CFM

Tretie miesto v našom rebríčku obsadil proteín Pure Elite CFM, ktorý je tiež kombináciou srvátkového proteínového koncentrátu a srvátkového proteínového izolátu. Obe tieto zložky boli vytvorené nechemickým procesom spracovania srvátky, pri ktorom srvátka tečie tangenciálne cez keramické mikrofiltre (metóda nazývaná CFM).

Tento postup je najznámejším výrobným postupom, pretože zachováva všetky dôležité bioaktívne frakcie a výsledný produkt je maximálne stráviteľný. Pure Elite CFM tiež ponúka vysoký obsah BCAA a glutamínu v každej dávke, ktoré zabezpečujú maximálnu regeneráciu svalov po tréningu

hlavné body
Výhody:
 • Takmer 7 g aminokyselín s rozvetveným reťazcom BCAA v jednej dávke
 • 80% obsah bielkovín
 • Obsahuje komplex enzýmov na podporu trávenia
 • Sladené glykozidmi steviolu z rastlinného sladidla stévia, ktoré je 300-krát sladšie ako cukor
 • Len prírodné príchute
 • Obohatený o zmes probiotík a prebiotík, ktoré prospievajú zdraviu
 • Bielkoviny takmer bez cukru
Nevýhody:
 • K dispozícii len v 3 príchutiach
 • Vysoko nadhodnotená cena
Naše hodnotenie
Pure Elite CFM od spoločnosti Czech Virus sa môže pochváliť skutočne dokonalou rozpustnosťou a absenciou akéhokoľvek penenia. Čo sa týka chuti, musíme jednoznačne odporučiť čokoládovú príchuť. Vôbec nie je zbytočne presladená a naopak, chutí veľmi prirodzene. Ani vanilková a kokosová príchuť nie sú zlé, ale pre niektorých ľudí môžu byť príliš výrazné. V oboch prípadoch sme proteín rozmiešali v troške väčšom množstve vody, aby sme získali o niečo lepšiu chuť, ale je to veľmi individuálne, takže vám môžu obe príchute celkom vyhovovať. Pri tomto proteíne stojí za zmienku aj bezproblémová stráviteľnosť.
zhrnutie
O výrobcovi:

Pure Elite CFM vyrába spoločnosť Czech Virus, známa firma, ktorú preslávil kontroverzný kulturista Filip Grznár a jeho sparing partner Pavel Beran.

Od roku 2012, keď sa v hlavách tvorcov zrodila prvá myšlienka, sa spoločnosť pýši kvalitnými výrobkami bez zbytočnej chémie.

Všetky suroviny, ktoré spoločnosť Czech Virus používa pri výrobe svojich produktov, pochádzajú z EÚ.

Zloženie:

Základom tohto výrobku je srvátkový koncentrát, ktorý tvorí 90 % bielkovinovej zložky.

Zvyšných 10 % tvorí srvátkový proteínový izolát.

Okrem toho je Pure Elite CFM obohatený o zmes probiotík a prebiotík LactoWise a komplex 5 kľúčových enzýmov DigeZyme na podporu trávenia. Vo všetkých dostupných príchutiach boli použité len prírodné arómy, sladidlo sukralóza, ktoré je jedným z najbezpečnejších sladidiel na trhu, a glykozidy steviolu z rastliny stévia

Konečné hodnotenie:

Ťažko by ste našli kvalitnejšie proteíny, ako sú tie v Pure Elite CFM. Je vhodný pre každého návštevníka posilňovne bez ohľadu na pohlavie, výkonnosť alebo intenzitu tréningu.

Všetky dostupné príchute sú chuťovo veľmi dobre vyvážené a počas prípravy nepenia ani netvoria hrudky. Ak vám nevadí investovať do kvalitného proteínového výrobku, tento produkt je najideálnejšou možnosťou.

Edit 6.3.2019 - Práve sme uverejnili podrobnú recenziu proteínu Pure Elite CFM, môžete si ju prečítať tu.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 55,23
Cena:  € 65,33 -17%
Cena:  € 75,90

5. Reflex Instant Whey Pro

Reflex Instant Whey Pro

Instant Whey Pro je jedným z najkvalitnejších a najpredávanejších proteínov, ktorý si rozhodne zaslúži miesto v našom rebríčku. Vyrába sa pri nízkych teplotách, ktoré počas celého výrobného procesu nepresahujú 10 °C. Tým sa zabezpečí, že proteín nie je nijakým spôsobom denaturovaný, a preto sa zachová maximum biologicky aktívnych frakcií. Okrem toho obsahuje minimum jednoduchých cukrov a môžete si vybrať z 8 príchutí, ktoré potešia každého.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Veľmi dobré zloženie a šetrný spôsob výroby
 • Obsahuje minimum jednoduchých cukrov
 • Proteín je obohatený o zmes 5 enzýmov
 • Vynikajúca vstrebateľnosť a použiteľnosť
 • 80% obsah bielkovín
Nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Obsahuje zvýrazňovače chuti
Naše hodnotenie
Na Instant Whey Pro musíme pochválit jeho perfektní rozpustnost. Výrobce doporučuje použít pouhých 150 ml vody, což je podstatně méně, než doporučoval v minulosti. Důvodem je velmi nevýrazná chuť proteinu, která se při použití více vody téměř ztrácí. Rozhodně proto nedoporučujeme užívat vody více. Co se týče příchutí, oslovila nás kombinace maliny a jahody, protože byla ze všech příchutí nejvýraznější. Naopak třeba arašídové máslo nás poměrně zklamalo, protože bylo opravdu velmi nevýrazné. Pokud však preferujete jemnější proteiny, které nejsou moc výrazné, budou vám příchutě Reflex Instant Whey Pro vyhovovat.
zhrnutie
O výrobcovi:

Spoločnosť Reflex Nutrition je na trhu od roku 1996 a od začiatku stavia všetky svoje doplnky predovšetkým na kvalite. Ich výživové doplnky prechádzajú nezávislým testovaním na prítomnosť zakázaných látok a skutočný obsah bielkovín v každej dávke. Všetky výrobné technológie a farmaceutický závod tejto spoločnosti sú na najvyššej úrovni, a preto možno bez preháňania povedať, že Reflex Nutrition je absolútnou špičkou medzi výrobcami športovej výživy.

Zloženie:

Základom tohto proteínu je zmes bielkovín a aminokyselín, v ktorej sú zastúpené najmä natívne bielkoviny filtrované za studena a ultrafiltrované srvátkové bielkoviny, ako aj koncentrát mliečnych bielkovín, glutamínové peptidy a l-glutamín. Táto zmes je obohatená o komplex 5 rôznych enzýmov (alfa-amyláza, neutrálna proteáza, celuláza, laktáza, lipáza) a baktérie mliečneho kvasenia. Ďalšie pridané látky sa čiastočne líšia v závislosti od zvolenej príchute, ale na sladenie sa používa acesulfam K a sukralóza, na zvýraznenie chuti chlorid draselný a na zahustenie celulózová guma. Výrobok obsahuje aj farbivá a čokoládovú arómu, ako aj kakaový prášok.

Konečné hodnotenie:

Reflex, samozrejme, ako je u tejto spoločnosti zvykom, vytvoril mimoriadne kvalitný doplnok. Chutí skvele, ale má aj svoj podiel zvýrazňovačov, ktoré podľa môjho názoru jednoducho nepatria do proteínu vyššej cenovej kategórie. Okrem toho je však všetko vyladené tak, ako má byť - od výrobného procesu až po konečný produkt. Bohužiaľ, cena proteínu je taká, že väčšina bežných návštevníkov posilňovne si ho pravdepodobne nekúpi

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 66,48 -17%
Cena:  € 63,36
Cena:  € 66,00
Cena:  € 99,95

6. BrainMax Milkshake Protein

BrainMax Milkshake Protein

Medzi najlepšie produkty na trhu patria doplnky stravy BrainMax, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Spomedzi širokej ponuky proteínov nás zaujal ich Milkshake Protein, ktorý láka na krémovou konzistenciou, bohatou našľahanou penou a kombináciou organickej srvátky a organického mliečneho proteínu. A keď sa skvelé ingrediencie spoja s neodolateľnou chuťou, získate proteín, ktorý si rozhodne zaslúži byť v našom porovnaní.

Hlavné body
Prínosy:
 • Skvelé ingrediencie
 • Krémová konzistencia
 • Úžasná chuť
 • Výber z viacerých príchutí
 • Organická srvátka a mliečne bielkoviny
Nevýhody:
 • Pomerne vysoká cena
Zhrnutie
Kto ho vyrába:

Známa spoločnosť, ktorá stojí za týmto skvelým proteínom, je BrainMax, ktorá si zakladá na prvotriednej kvalite všetkých svojich výrobkov. Vďaka tomu ste sa s výrobkami tejto značky už mohli stretnúť v našich porovnaniach, napr.Tento výrobok sme už uviedli v našom zozname najlepších doplnkov stravy na spanie.

Zloženie:

Ak sa pozrieme napríklad na vanilkovú príchuť, 70 % výrobku tvorí srvátkový proteínový koncentrát a 22 % mliečny proteínový koncentrát. Zvyšok výrobku tvorí prírodná aróma, guarová guma, ktorá je zdrojom vlákniny a príjemnej krémovej chuti, stévia a mletá vanilka. S výnimkou uvedeného prírodného sladidla pochádzajú všetky zložky z ekologického poľnohospodárstva. Takémuto výrobku jednoducho nie je čo vytknúť. Podobne bezproblémové sú aj príchute čučoriedkový tvarohový koláč a pistáciový koláč, takže nech si vyberiete ktorúkoľvek, môžetemôžete tešiť na precízne zloženie s prevahou organických zložiek.

Záverečné hodnotenie:

Ak by cena nehrala žiadnu úlohu, Milkshake Protein by mohol byť najlepším produktom na trhu. Chutí úžasne, zloženie je bez jedinej chybičky a rozpustnosť tohto výrobku je tiež perfektná. Bohužiaľ však musíme brať do úvahy, že za kilogram proteínu momentálne zaplatíte 999 Kč, čo znamená, že každá porcia vás vyjde približne na 35 Kč.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 39,34
Cena:  € 39,60

7. Vilgain Whey Protein

Vilgain Whey Protein

Vďaka svojmu čistému zloženiu patrí Vilgain proteín k tomu najlepšiemu, čo sa v súčasnosti nachádza na trhu. V zložení nie sú žiadne umelé farbivá ani sladidlá, čo svedčí o vysokej kvalite výrobku. Nevýhodou je pomerne vysoký obsah sacharidov, čo z neho robí nie najlepšiu bielkovinovú voľbu pre vašu diétu.

 

HLAVNÉ BODY
Klady:
 • Čisté a vysoko kvalitné zložky
 • Neobsahuje žiadne kontroverzné prídavné látky
 • 9 skvelých príchutí na výber
 • Tisíce spokojných zákazníkov
 • Skvelá chuť
Nevýhody:
 • Vysoký obsah sacharidov
Naše hodnotenie
Ako to už v prípade proteínov Vilgain býva, máme do činenia s veľmi jemnými chuťami, ktoré nie sú príliš výrazné. Napríklad banánová príchuť sa nám zdala v porovnaní s ostatnými variantmi veľmi nevýrazná, čo sme museli hodnotiť ako negatívum. Na druhej strane musíme výrobcu pochváliť za to, že napríklad čokoládová príchuť chutí veľmi prirodzene a dokonca trochu horko, čo je medzi proteínmi dosť nezvyčajné. Milovníci čokolády ju však určite ocenia. Nesmieme zabudnúť ani na hladkú rozpustnosť a takmer nulovú penivosť.
ZHRNUTIE
O výrobcovi:

Nie je to tak dávno, čo ste sa mohli stretnúť s výrobkami Vilgain pod značkou Aktin. Táto spoločnosť stojí za značkou Vilgain. Dôvodom zmeny názvu bola expanzia do zahraničia, ale inak sa výrobky tohto výrobcu vôbec nezmenili. Aktina ako takého snáď ani netreba nikomu predstavovať. V súčasnosti je jedným z najobľúbenejších výrobcov a predajcov športovej výživy v našej krajine.

Zloženie:

Základom proteínu je ultrafiltrovaný nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát, ktorý vo väčšine príchutí predstavuje približne 90 % zloženia. Obsahuje aj prírodné arómy, glykozidy steviolu, slnečnicový lecitín a v závislosti od príchute aj ďalšie látky. Dôležité je, že neobsahuje žiadne kontroverzné alebo potenciálne škodlivé prísady. Všetky farbivá a arómy sú úplne neškodné a prírodného pôvodu. Obsah bielkovín sa zvyčajne pohybuje okolo 73 % výrobku.

Záverečné hodnotenie:

Vilgain Whey Protein je veľmi kvalitný proteín, ktorý ponúka celkom slušný obsah bielkovín a zároveň naozaj čisté zloženie. Ako som však napísal v úvode, jeho nevýhodou je pomerne vysoký obsah sacharidov, čo z neho nerobí ideálnu voľbu pre diétu. Ak hľadáte proteín s nízkym obsahom cukru, odporúčam vám siahnuť po inej možnosti.

Z hľadiska ceny sú bielkoviny Vilgain mierne nadpriemerné. Keď však vezmete do úvahy už spomínané ingrediencie a naozaj skvelú chuť, výsledný pomer ceny a kvality vychádza naozaj veľmi dobre. V konečnom dôsledku ho preto môžeme vrelo odporučiť.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 40,69

8. Amix Whey Pure Fusion Protein

Amix Whey Pure Fusion Protein

Whey Pure Fusion je najideálnejší proteín pre objem.

Vďaka svojej jemnej chuti bez aspartámu a 75 % kvalitných bielkovín získaných za studena sa právom umiestnil na 5. mieste nášho rebríčka.

Vysoký obsah BCAA a glutamínu zabraňuje rozpadu svalov a pomáha budovať nové svalové vlákna. Podobne ako predchádzajúce proteíny pozostáva z kombinácie srvátkového izolátu (WPI) a srvátkového koncentrátu (WPC).

hlavné body
Výhody:
 • Vďaka vysokému obsahu bielkovín zabezpečuje regeneráciu a podporuje rast svalov
 • Nesladené aspartámom
 • Zabraňuje katabolizmu bielkovín
 • vynikajúci profil aminokyselín
 • Obsahuje patentovanú zmes tráviacich enzýmov DigeZyme®
Nevýhody:
 • Jedna porcia je 35 g = balenie obsahuje menej porcií
 • Sladené acesulfamom draselným
zhrnutie
O výrobcovi

Amix je jednou z najuznávanejších európskych spoločností v oblasti športovej výživy. Amix je jednou z popredných svetových značiek v oblasti športovej výživy a získal si dôveru mnohých profesionálnych aj amatérskych športovcov.

Amix sponzoruje aj popredného českého kulturistu Milana Šádka a skvelú slovenskú bikini Timeu Trajtelovú

Zloženie:

Základom Whey Pure Fusion je AmixTM FUSION Premix (CFM proteín vyrobený pri nízkej teplote, ktorý zachováva všetky bioaktívne bielkovinové frakcie - beta-laktoglobulín, alfa-laktoglobulín, imunoglobulín, glykomakropeptid, laktoferín a laktoperoxidázu).

Okrem toho výrobok obsahuje maltodextrín, sójový lecitín, xantánovú gumu, prírodné a prírodne identické arómy, sladidlá acesulfam K a sukralózu. Okrem toho je v čokoládovej príchuti prítomný kakaový prášok

Konečné hodnotenie:

Whey Pure Fusion je zdrojom skutočne kvalitných bielkovín, ktoré sa postarajú o budovanie svalovej hmoty. Je vhodný pre akúkoľvek fázu diéty a na naberanie svalovej hmoty. Môžu ho používať ženy a menej skúsení cvičenci.

Recenzie proteínov od spoločnosti Amix sa stretávajú s veľmi dobrým hodnotením aj vďaka vynikajúcim príchutiam.

Ak hľadáte ten správny doplnok, ktorý vám pomôže dosiahnuť stanovené ciele, Whey Pure Fusion je tou správnou voľbou

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 43,08
Cena:  € 50,54
Cena:  € 54,95
Cena:  € 85,69

9. Extrifit High Whey 80

Extrifit High Whey 80

Proteínový nápoj High Whey 80 je výsledkom zdokonalenia pôvodných receptúr spoločnosti Extrifit.

Ide o kombináciu srvátkového proteínového koncentrátu s proteínovým izolátom CFM, ktorá prináša výhody oboch - veľmi dobrú stráviteľnosť, lahodnú chuť bez typickej horkosti a vynikajúcu konzistenciu. Pre optimálnu stráviteľnosť je High Whey 80 obohatená o papaín a pH stabilnú laktázu.

Vďaka vysokému obsahu kvalitných bielkovín prispieva k rastu a udržaniu svalovej hmoty v prípadoch, keď svalom hrozí katabolizácia

hlavné body
Výhody:
 • Zdroj kvalitných bielkovín
 • Vynikajúca chuť a konzistencia
 • 12 lahodných príchutí
 • Pomáha rastu svalov a regenerácii po náročných tréningoch
 • Vhodné kedykoľvek počas dňa
Nevýhody:
 • Vysoká cena
 • Umelá chuť niektorých príchutí
 • Skutočný obsah bielkovín nie je 80 %, ale napríklad len 71 % v príchuti nugát
Naše hodnotenie
Extrifit High Whey 80 je k dispozícii v mnohých príchutiach, takže si každý nájde niečo pre seba. Z vlastnej skúsenosti môžeme odporučiť najmä príchute čokoláda, lieskový oriešok alebo čučoriedka, ktoré nás oslovili najviac. Na druhej strane nás o niečo menej nadchli varianty sušienok a nugátu. Pochváliť musíme aj úplne bezproblémovú rozpustnosť proteínu. Konzistencia by mohla byť o niečo lepšia, ale tento problém ľahko vyriešite pridaním väčšieho množstva vody. Čo sa týka stráviteľnosti, nezaznamenali sme žiadny problém.
zhrnutie
O výrobcovi:

Značka Exrifit je na trhu od roku 2007 a za ten čas sa stala popredným výrobcom športovej výživy v Českej republike. Všetky ponúkané doplnky sú špeciálne vyvinuté tak, aby vyhovovali všetkým silovým športovcom a kulturistom.

Víziou spoločnosti je vyrábať doplnky, ktoré účinne podporujú rast svalovej hmoty a sily a účinne bojujú proti podkožnému tuku

Zloženie:

Výrobok pozostáva z kombinácie srvátkového proteínového koncentrátu (85 % všetkých bielkovín vo výrobku) a instantného srvátkového proteínového izolátu (15 % všetkých bielkovín vo výrobku). Táto zmes je obohatená o tráviaci enzým papaín a pH stabilnú laktázu.

Okrem toho výrobok obsahuje aj zahusťovadlá (guarovú gumu a xantán), arómy a farbivá, sójový lecitín a sladidlo sukralózu

Konečné hodnotenie:

Marketing spoločnosti Extrifit funguje na najvyššej úrovni a najlepší kulturisti v našej oblasti odvádzajú skvelú prácu pri jej propagácii.

High Whey 80 je nepochybne jedným z najlepších proteínových produktov na našom trhu a ak sa rozhodnete doň investovať, určite nebudete sklamaní.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 51,28
Cena:  € 54,15

10. BiotechUSA 100% Pure Whey

BiotechUSA 100% Pure Whey

Ôsmemiesto v našom rebríčku patrí výrobku 100% Pure Whey od americkej spoločnosti BioTechUSA, ktorý sme v našej recenzii mimochodom označili za jeden z najchutnejších bezlepkových proteínov na trhu.

Obsahuje takmer 80 % bielkovín a až 6 g BCAA v každej dávke. Takisto v ňom nenájdete takmer žiadne sacharidy ani tuky, a ako sme už naznačili vyššie, neobsahuje lepok ani aspartám.

 

hlavné body
Výhody:
 • Takmer 80 % bielkovín spracovaných metódou CFM
 • 6000 mg BCAA v každej dávke
 • Veľmi dobré spektrum aminokyselín
 • Minimálny obsah tuku a sacharidov
 • Ide o proteín bez lepku alebo kontroverzného aspartámu
Nevýhody:
 • Proteín obsahuje soľ
 • Vyššia cena (ale úmerná inak dobrým surovinám a vyladeným chutiam)
 • Obsahuje tartrazín (pomerne kontroverzné farbivo, ktoré je v niektorých krajinách dokonca zakázané)
Naše hodnotenie
Po vyskúšaní tohto proteínu sme mali trochu zmiešané pocity. Na jednej strane musíme pochváliť chuť, ktorá nás absolútne nadchla takmer pri všetkých príchutiach, ktoré sme vyskúšali. Za vyskúšanie stoja najmä varianty Cinnamon Snail a Peanut Butter & Chocolate, ale chybu neurobíte takmer so žiadnou z dostupných príchutí. Na druhej strane sme vôbec neboli spokojní s rozpustnosťou proteínu, ktorá bola oveľa horšia ako u konkurenčných výrobkov. Aj po pomerne dlhom miešaní v šejkri sme pri pití zaznamenali malé hrudky, čo trochu kazí celkový dojem.
zhrnutie
O výrobcovi:

BiotechUSA je popredná americká značka zameraná na výrobu doplnkov najvyššej kvality. Všetky doplnky spoločnosti ponúkajú skutočne dobrý pomer ceny a kvality, široký sortiment výrobkov a výnimočne dobrú chuť. Hoci názov tejto spoločnosti je trochu zavádzajúci, všetky produkty sa vyrábajú v EÚ, a preto spĺňajú veľmi prísne kritériá týkajúce sa čistoty a bezpečnosti.

Zloženie:

Základom proteínu je takzvaná Pure Whey Blend, ktorá pozostáva zo srvátkového proteínového koncentrátu, srvátkového proteínového izolátu a zmesi aminokyselín glutamínu, arginínu a leucínu. Na sladenie sa používa sukralóza a glykozidy steviolu a na zvýraznenie chuti soľ. Ďalšie zložky sa líšia v závislosti od zvolenej príchute, zvyčajne sú to zahusťovadlá, regulátory kyslosti, emulgátory a tuk (napr. kokosový).

Konečné hodnotenie:

Podľa mojich osobných skúseností ide o veľmi dobrý proteín, ktorý skvele chutí a má naozaj dobré zloženie. Ako som už spomenul, z môjho pohľadu je menším problémom obsah soli - veď soľ je dostupná v mnohých iných potravinách a v bielkovinách nemá veľké opodstatnenie. Pred tréningom môže byť užitočná, po tréningu je viac-menej zbytočná. Ak však tento nedostatok odignorujeme, nie je sa na čo sťažovať a rozhodne môžem proteín odporučiť

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 0,04 -20%
Cena:  € 51,48
Cena:  € 61,90 -10%

11. Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard

Tento vysokokvalitný proteínový doplnok je vynikajúcou zmesou srvátkového proteínového izolátu, srvátkového proteínového koncentrátu a srvátkových peptidov.

Na najväčšom americkom fitness portáli bodybuilding.com získal desať rokov po sebe ocenenie kvality. Gold Standard je bohatý na biologicky aktívne mikrofrakcie a rastové faktory. Okrem toho je proteín obohatený o tráviace enzýmy laktázu a aminogén, aby sa zabezpečila čo najlepšia absorpcia.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Primárnym zdrojom bielkovín je srvátkový izolát
 • Úplne okamžité
 • Bohatý na glutamín a BCAA
 • K dispozícii v mnohých príchutiach
 • Bohatý na biologicky aktívne mikrofrakcie
 • Obsahuje tráviace enzýmy
Nevýhody:
 • Relatívne vysoká cena
 • Niektoré príchute sú umelé
zhrnutie
O výrobcovi

Optimum Nutrition je jedným z najdôveryhodnejších a najobľúbenejších výrobcov doplnkov výživy na svete. Od svojho vzniku v roku 1986 si spoločnosť zakladá na najvyššej kvalite výroby a čistote zložiek.

Vlajkovým produktom spoločnosti Optimum Nutrition je proteín Gold Standard, ktorý od svojho vzniku získal mnoho prestížnych ocenení.

Zloženie:

Optimum 100% Whey Protein je jedinečná zmes 3 vysokokvalitných zdrojov bielkovín - srvátkového proteínového izolátu, srvátkového proteínového koncentrátu a srvátkových peptidov, pričom najväčšie zastúpenie má srvátkový izolát. Tento základ je ďalej obohatený o tráviace enzýmy, ako sú laktáza, amyláza, proteáza a mnohé ďalšie.

Na sladenie sa používa sukralóza a acesulfam draselný.

Konečné hodnotenie:

Gold Standard je naozaj dobrou voľbou pre každého, komu nevadí priplatiť si za kvalitné výrobky. Zložky sú veľmi kvalitné a proteín neobsahuje žiadne nepoužiteľné alebo lacné zdroje bielkovín.

Odporúčame však siahnuť po osvedčených príchutiach, ako je vanilka alebo čokoláda, pretože niektoré netradičné príchute môžu pôsobiť veľmi umelo.

Edit 9.10.2019 - Práve sme uverejnili samostatnú recenziu proteínu Whey Gold Standard.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 73,27
Cena:  € 73,00
Cena:  € 83,90

12. Muscle Pharm Combat 100% Whey

Muscle Pharm Combat 100% Whey

Našu desiatku najlepších proteínových doplnkov uzatvára Combat 100% Whey od spoločnosti MusclePharm.

Tento proteín má vysoký obsah bielkovín, nízky obsah cukrov a tukov a minimálny obsah sodíka. Okrem toho bol vyrobený metódou CFM, ktorá sa v súčasnosti považuje za najlepšiu a najšetrnejšiu metódu výroby srvátkových bielkovín.

hlavné body
Výhody:
 • Vysoký obsah kvalitných bielkovín
 • Minimálne množstvo sacharidov, tukov a sodíka
 • Metóda výroby CFM
 • Neobsahuje žiadne zakázané látky
 • Bezlepkové
Nevýhody:
 • Obsahuje umelé arómy a iné prídavné látky
 • Len 55 porcií (balenie má len 1814 g)
zhrnutie
O výrobcovi:

MusclePharm je jasným dôkazom toho, že prinášať svetu kvalitné doplnky je celá veda. Ich produkty sú výsledkom dlhoročného výskumu vedcov a odborníkov v tejto oblasti. MusclePharm vám tiež poskytuje záruku, že výrobok obsahuje len to, čo je uvedené na obale, žiadne prísady alebo látky, ktoré sú na hranici zákona. Zároveň majú ich produkty naozaj skvelý pomer cena/výkon. Sponzorujú športovcov zo širokého spektra - od hráčov NFL cez športovcov bojových umení až po kulturistov.

Zloženie:

Základom tohto proteínu je kombinácia srvátkového izolátu a srvátkového proteínového koncentrátu. Okrem toho táto zmes obsahuje prírodné a umelé arómy, celulózovú gumu, guarovú gumu, xantánovú gumu a sójový lecitín. Na sladenie sa používa sukralóza a acesulfam draselný. Ostatné prísady sa líšia v závislosti od zvolenej príchute.

Konečné hodnotenie:

Combat 100% Whey je veľmi kvalitný proteín, ktorý obsahuje presne to, čo by mal obsahovať ideálny potréningový doplnok - kombinácia izolátu a koncentrátu je veľmi dobrá.

Celkový dojem však kazí skutočnosť, že veľké balenie tentoraz nemá 2250 g ako väčšina konkurenčných výrobkov, ale len 1814 g, t. j. len 55 porcií. Zároveň použitie 3 rôznych žuvačiek a umelých príchutí, ktoré iné proteíny zvyčajne neobsahujú, trochu odrádza od kúpy.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

13. MyProtein Impact Whey Protein

MyProtein Impact Whey Protein

Impact Whey Protein je jedným z najobľúbenejších proteínov v športovej výžive.

Dôvod je jednoduchý.

Žiadny iný doplnok neponúka takú kvalitu a zároveň takú príjemnú cenu. V každej porcii nájdete až 4 g BCAA a rovnaké množstvo glutamínu, čo je skutočne vynikajúca porcia.

Srvátkový koncentrát, ktorý je jediným použitým zdrojom bielkovín, je spracovaný veľmi šetrným spôsobom, vďaka čomu je Impact Whey Protein ideálnym doplnkom na dosiahnutie vašich fitness cieľov

HLAVNÉ BODY
Výhody:
 • Viac ako 80 % obsahu bielkovín
 • Viac ako 2 g leucínu v jednej dávke
 • Prispieva k rastu svalov
 • Zabezpečuje lepšiu regeneráciu po tréningu
 • K dispozícii v mnohých lahodných príchutiach
Nevýhody:
 • Nie je vyrobený klasickou metódou krížovej filtrácie
 • Obsahuje menej bioaktívnych frakcií vďaka lacnejšej metóde
 • Prevažne umelá chuť vybraných príchutí (napr. ananás)
zhrnutie
O výrobcovi

MyProtein je značka doplnkov stravy, ktorá vznikla v Spojenom kráľovstve.

Od svojho vzniku zbiera MyProtein rôzne ocenenia a tovar sa rozšíril do Ameriky a na ďalšie kontinenty. A rozhodne nemá malé ambície - do roku 2020 sa chce stať najväčším výrobcom výživových doplnkov na svete.

Zaujímavý je aj spôsob, akým vytvára kvalitné výrobky za minimálnu cenu: Väčšinu svojich príjmov investuje do automatizácie výroby, ktorá neskôr prináša nižšie výrobné náklady

Zloženie

Základom Impact Whey Protein je nedenaturovaný srvátkový koncentrát získaný z mlieka.

Jediným použitým sladidlom je netoxická sukralóza. Výrobok obsahuje aj sójový lecitín, farbivá a arómy, ktoré sa líšia v závislosti od zvolenej príchute

Konečné hodnotenie:

MyProtein Impact Whey Protein má iba 103 kalórií a je vhodný pre akúkoľvek redukčnú diétu.

Ak počkáte na výpredaj, môžete tento proteín získať za veľmi nízku cenu a určite s ním budete spokojní. Za vyzdvihnutie stoja aj veľmi dobre vyladené chute, z ktorých si vyberie každý.

Neslintá sa vám slina na čokoládové brownie, citrónový cheesecake alebo orechový koláč?

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 49,31
Cena:  € 51,41 -17%
Cena:  € 61,99
Cena:  € 51,95 -51%
Cena:  € 56,90

14. Namaximum WPC 80 CFM

Namaximum WPC 80 CFM

Keďže do nášho rebríčka nevyberáme len najkvalitnejšie proteíny, ale aj proteíny, ktoré majú dobrý pomer ceny a kvality, WPC CFM 80 od spoločnosti NaMaximum by tu nemal chýbať.

Má veľmi dobrý obsah bielkovín, srvátku dodáva populárna spoločnosť Volac, z ktorej čerpajú aj výrobcovia ako SizeandSymmetry alebo Yamamoto Nutrition. Proteín je k dispozícii v šiestich rôznych variantoch a za cenu, ktorá je dostupná pre každého.

najdôležitejšie informácie
Výhody:
 • Bezkonkurenčná cena
 • Vysokokvalitný srvátkový proteín spracovaný metódou CFM
 • Dostupnosť aj v neochutených variantoch (napríklad na recepty)
 • K dispozícii v 6 variantoch
Nevýhody
 • Absencia tráviacich enzýmov v porovnaní s konkurenciou
 • Ochutené varianty sú k dispozícii len v 1 kg baleniach
 • V proteínovej miske nenájdete odmerku
zhrnutie
O výrobcovi:

NaMaximum je výrobca a predajca športových doplnkov, ktoré sa vyznačujú nízkou cenou a vysokou kvalitou. Hoci sa vám predajná suma môže niekedy zdať takmer podozrivá, kvalita doplnkov spoločnosti je deklarovaná mnohými dôveryhodnými certifikátmi a pozitívnymi recenziami používateľov.

Ak teda hľadáte doplnky za cenu, ktorá príliš neublíži vašej peňaženke, Maximum je jasnou voľbou.

Zloženie:

Základom každého proteínu je srvátkový proteínový koncentrát získaný z mlieka. V prírodnej verzii nenájdete nič iné, ochutené verzie sú sladené sukralózou a obsahujú arómy

Konečné hodnotenie:

Ak hľadáte proteín, ktorý príliš nezasiahne vašu peňaženku, ale napriek tomu poskytuje slušnú kvalitu, NaMaximum je tou správnou voľbou. Samozrejme, v porovnaní s absolútnou špičkou je to veľmi slabé, ale rozdiel medzi proteínmi je až okolo 800 Kč, čo rozhodne nie je zanedbateľná suma. Vybrať si môžete zo 6 variantov, neochutený variant je ideálny na varenie, ak chcete mať dobrý chuťový zážitok, odporúčame bielu čokoládu, ktorá na nás zapôsobila asi najviac.

15. Nu3tion CFM WPC80 Instant

Nu3tion CFM WPC80 Instant

Trináste miesto v našom rebríčku patrí najobľúbenejšiemu proteínu Nu3tion - instantnému srvátkovému koncentrátu WPC80 spracovanému metódou krížovej filtrácie.

Obsahuje 80 % bielkovín, minimum sacharidov, tuku alebo laktózy a je najvyužiteľnejším zdrojom bielkovín. Vďaka vynikajúcemu profilu aminokyselín je ideálnym doplnkom na budovanie svalovej hmoty a urýchlenie regenerácie.

hlavné body
Výhody:
 • Skvelá cena
 • 80% obsah bielkovín
 • Vynikajúci profil aminokyselín
 • Neobsahuje konzervačné látky, étery ani farbivá
 • Bohatý na bioaktívne frakcie
 • Záruka čistoty a bezpečnosti výrobku
 • Dobrá rozpustnosť a nízka penivosť
 • 9 tradičných a netradičných chutí
Nevýhody:
 • Odmerná lyžica nie je súčasťou balenia, je potrebné ju dokúpiť
 • U niektorých používateľov spôsobuje nadúvanie
zhrnutie
O výrobcovi:

SpoločnosťNu3tion si zakladá na 100 % transparentnosti a prehľadnosti, neponúka žiadne lacné náhrady ani umelo nenavyšuje obsah bielkovín vo svojich výrobkoch. Pri väčšine výrobkov si môžete vybrať z mnohých neobvyklých príchutí, ako je baileys, perník alebo piňa colada

Zloženie:

Jediným zdrojom bielkovín je srvátkový proteínový koncentrát vyrobený metódou krížovej filtrácie (CFM). Výrobok je úplne instantný, čo zaručuje jednoduchú prípravu a minimálne penenie. Ak si vyberiete ochutenú verziu, jediným sladidlom je sukralóza, ktorá je úplne bezpečná pre zdravie a má nízky glykemický index.

Rovnako sa používajú len kvalitné arómy, nie lacné náhrady obsahujúce škodlivé látky. V CFM WPC 80 nenájdete nič iné, žiadne farbivá, konzervačné látky, étery ani iné chemické prísady.

Konečné hodnotenie:

Vďaka skvelým zložkám, aromatickým príchutiam a nízkej cene je tento proteín nepochybne jedným z najlepších proteínov na trhu.

Instantná verzia nezanecháva žiadnu penu, takže proteín môžete jednoducho pretrepať v šejkri s vodou a hneď si ho vychutnať

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.
Skúste porovnať ceny na Heureka.sk

16. Nutrend 100% Whey Protein

Nutrend 100% Whey Protein

Posledné miesto patrí 100% srvátkovému proteínu, ktorý je kombináciou kvalitných zložiek v optimálnom pomere a úplne revolučných výrobných technológií.

Vďaka obsahu 76 % bielkovín prispieva k nárastu svalovej hmoty. V každej dávke nájdete aj 5 g BCAA na správnu regeneráciu po náročnom tréningu.

Vďaka metóde CFM neobsahuje denaturované bielkoviny, ktoré by boli pre telo nevyužiteľné

hlavné body
Výhody:
 • Skvelá chuť a výborná rozpustnosť
 • Prémiový profil aminokyselín
 • Neobsahuje umelé farbivá
 • Úplne okamžité
Nevýhody
 • Môže spôsobiť nadúvanie
 • Umelé arómy
 • Vysoká cena
zhrnutie
O výrobcovi

SpoločnosťNutrend je jedným z najväčších českých výrobcov doplnkov stravy a športovej výživy. Je tiež hrdým sponzorom českých olympionikov - Martiny Sáblíkovej, Jaromíra Jágra a ďalších.

Na rozdiel od väčšiny spoločností sa nešpecializuje len na kulturistiku a silové športy, ale aj na vytrvalostné športy. Už len z veľkosti a popularity tejto spoločnosti možno usudzovať, že vyrába doplnky prvotriednej kvality.

Zloženie:

Základom 100% srvátkového proteínu je kombinácia srvátkového proteínového koncentrátu (70 %) a srvátkového proteínového izolátu (25 %). Pšeničná vláknina, akáciová a xantánová guma, aróma, oxid kremičitý, chlorid sodný, sladidlá sukralóza a glykozidy steviolu, farbivo (líši sa od príchute k príchuti)

Záverečné zhrnutie

100% srvátkový proteín je k dispozícii v 10 príchutiach, z ktorých si každý vyberie niečo pre seba. Je vhodný pre každého, kto chce budovať svalovú hmotu a zlepšiť regeneráciu.

Vďaka nízkemu obsahu kalórií sa hodí do každej fázy redukčnej diéty

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 50,80
Cena:  € 53,90 -17%
Cena:  € 74,00
Cena:  € 56,90
Cena:  € 59,90

Čo je srvátka?

Je to žltkastá tekutina, ktorá vzniká pri zrážaní mlieka, a teda aj pri výrobe tvarohu alebo syra. V minulosti sa srvátka považovala za odpad. Postupom času sa však veľmi rozšíril nielen pri posilňovaní, ale aj pri detoxikácii organizmu a znižovaní hladiny cholesterolu.

Vďaka svojim blahodarným účinkom sa považuje za zázrak. Je bohatý na vitamíny skupiny B, vitamín H, C a E, vápnik, horčík, zinok, fosfor a ďalšie minerály.

Obsahuje predovšetkým bielkoviny, laktózu a niektoré ďalšie nežiaduce látky. Preto srvátka prechádza určitým procesom, kým sa z nej stane srvátkový proteín. Najlepší proces výroby srvátkového proteínu je metóda CFM, ktorá zachováva všetky dôležité frakcie a nedenaturuje proteín, takže je najvhodnejší na rast svalov a regeneráciu po tréningu

VÝHODY SRVÁTKOVÉHO PROTEÍNU

Srvátkový proteín CFM má mnoho výhod oproti všetkým ostatným typom proteínov. Predstavme si ich:

 • Pomáha rastu svalovej hmoty najlepšie zo všetkých proteínov
 • Umožňuje lepšie spaľovať tuk
 • Vyniká obsahom BCAA a glutamínu
 • Má najlepšiu stráviteľnosť a nezaťažuje trávenie
 • Je bohatý na bioaktívne frakcie
 • Je ľahko rozpustný, nepení a nezhlukuje sa
 • Má jemnú a prirodzenú chuť
 • Naplní vás na dlhšiu dobu
AKO A KEDY POUŽÍVAŤ SRVÁTKOVÝ PROTEÍN?

Aby sme mohli správne odpovedať na túto otázku, je potrebné najprv vedieť, aké množstvo bielkovín je pre naše telo optimálne.

Ak sa držíte približne 1,5 g bielkovín na kilogram svojej hmotnosti, odporúča sa zaradiť proteínový nápoj až po tréningu, a to jednu porciu rozmiešanú vo vode.

Ak však počas dňa nedokážete jesť tuhú stravu, proteín môže slúžiť aj ako náhrada akéhokoľvek jedla.

Ak vás zaujíma optimálny čas na dávkovanie bielkovín, je to popoludnie a neskoré hodiny, keď už nie je vhodné prijímať väčšie množstvo sacharidov

podľa čoho si mám vybrať srvátkový proteín?

Pri výbere ideálneho proteínového produktu zohráva dôležitú úlohu niekoľko faktorov. Rozdeľme si ich:

 • Zdroj bielkovín

Najdôležitejším faktorom pri výbere bielkovín je ich zdroj. Pravdepodobne ste si všimli, že v ponuke nie sú len srvátkové bielkoviny, ale aj sójové, hovädzie, kazeínové, vaječné a mnohé ďalšie.

Každá z nich má svoje pozitíva a negatíva, na základe ktorých sa musíte rozhodnúť, ktorá z nich je ideálna pre váš jedálniček. Vo väčšine prípadov je najobľúbenejší a najvhodnejší srvátkový proteín, ktorý v tomto rebríčku obľúbenosti obsadil všetkých 10 miest.

 • Obsah bielkovín

Keď sa rozhodnete pre vhodný zdroj bielkovín, veľmi dôležitú úlohu zohráva obsah bielkovín. Lacnejšie a menej kvalitné doplnky obsahujú menej ako 70 % bielkovín.

Na druhej strane, vysokokvalitné doplnky obsahujú viac ako 90 % bielkovín, čo sa samozrejme odráža na cene. Optimálny pomer ceny a kvality preto ponúkajú doplnky s 80 % obsahom bielkovín

 • Cena

Získavanie svalov nie je v žiadnom prípade jednoduchá záležitosť. Platí to z fyzického aj finančného hľadiska. Pri výbere proteínového doplnku je dobré si uvedomiť, že lacnejší neznamená vždy lepší a drahší neznamená vždy kvalitnejší. Ak sa rozhodnete pre proteínový koncentrát s 80 % bielkovín, jeho cena by nemala presiahnuť 1000 Kč

 • Chuť

Posledným kritériom, ktoré by ste nemali zanedbať, je chuť proteínového výrobku.

Možno to znie ako úplná banalita, ale opak je pravdou. Ak máte viac ako dva mesiace na konzumáciu proteínu, ktorý vám nechutí, nie je to príliš optimálne. Pred nákupom odporúčame prečítať si recenzie od iných používateľov, ktoré nájdete napríklad na našej webovej stránke.

Dúfame, že sme vám touto časťou odpovedali na všetky otázky, ktoré ste si pri prechádzaní nášho rebríčka položili. Ak nie, neváhajte sa opýtať na našej stránke na Facebooku!

Najlepšia značka proteínov

Hoci v súčasnosti väčšina značiek vyrába vysokokvalitné proteíny, stále existujú rôzne náhrady, ktoré obsahujú vysoký podiel laktózy, cukru a tuku a minimum bielkovín, ale stále sú označované ako proteíny.

Z tohto dôvodu sme sa rozhodli odporučiť najlepšie značky proteínov.

Prom-IN je špičková česká spoločnosť pôsobiaca od roku 1976. Všetky svoje výrobky zakladajú na kvalite a snažia sa dosiahnuť najlepší pomer cena/výkon. Ich bielkoviny sú obohatené o tráviace enzýmy papaín a bromelaín, vďaka čomu sú ešte lepšie využiteľné ako konkurenčné výrobky.

Extrifit je jedným z najdynamickejších a najlepších výrobcov športovej výživy v krajine. Ich víziou je ponúkať spotrebiteľom doplnky stravy, ktoré slúžia ako stavebný prvok pri získavaní svalovej hmoty alebo znižovaní podkožného tuku. Ak teda hľadáte skutočne kvalitné proteínové doplnky, Extrifit vám ponúkne presne to, čo potrebujete.

Czech Virus je jedným z najlepších českých výrobcov doplnkov výživy, a to oprávnene. Vďaka vysokokvalitným zložkám si môžete byť istí, že do svojho tela dostanete len to najlepšie a dosiahnete maximálne športové výsledky.

Test na bielkoviny

Naše recenzie nie sú len náhodne zostavené proteíny, ktoré sa snažíme odporučiť za účelom zisku. Testovali sme všetky položky v našom rebríčku a dôkladne sme preskúmali kritériá, ktoré sú pre každého spotrebiteľa dôležité:

Na konci tohto procesu je teda úplne objektívny rebríček, ktorý by vám mal pomôcť pri rozhodovaní. Nie sme výrobca doplnkov, ktorý sa len snaží propagovať svoju značku, ani nás nikto nesponzoruje, takže si môžeme dovoliť úplnú objektivitu.

Najlepšie proteínové príchute

Výber najlepšieho proteínu je samozrejme veľmi individuálny, pretože každý z nás má iné chute. Ak rovnako ako ja uprednostňujete prirodzenú chuť proteínu bez umelej príchute, môžem vám odporučiť víťaza nášho rebríčka - CFM Evolution alebo Pure Elite CFM proteín od Czech Virus. Ak si naopak potrpíte na odvážne a netradičné príchute, určite si zamilujete High Whey 80 od spoločnosti Extrifit.

Ak neviete, ktorú príchuť si kúpiť, vyberte si čokoládu.

Ktorý proteín vybrať pre mužov a ktorý pre ženy?

Proteín je doplnok, ktorý je vhodný pre mužov aj ženy. Skôr ako na pohlaví záleží na vašich finančných možnostiach a cieľoch.

Ktorý proteín si vybrať na chudnutie?

Diéta si vyžaduje prísny jedálniček a proteín môže byť skvelou pomôckou, pretože výborne chutí, zasýti a obsahuje minimum kalórií. Po cvičení si môžete dopriať klasický koncentrát, ktorý je cenovo najvýhodnejší, aj drahší hydrolyzát, ktorý obsahuje ešte menej kalórií.

Je dobré si uvedomiť, že ak nedodržiavate drastickú predsúťažnú diétu, hydrolyzát nie je potrebný, pretože tých pár kalórií, ktoré ušetríte, by ste aj tak získali z malého množstva jedla navyše. Hydrolyzát navyše obsahuje veľa umelých sladidiel, takže ani jeho chuť nie je príliš lákavá.

Ktorý proteín si nabrať?

Určite ste pochopili, že kvalitný proteín môže urýchliť regeneráciu a podporiť rast svalov po tréningu. Pre začiatočníkov alebo mierne pokročilých cvičencov je vhodný "obyčajný" koncentrát, ktorý zvyčajne výborne chutí a neobsahuje príliš veľa umelých sladidiel a farbív. Ak už nejaký čas cvičíte a vaše finančné možnosti to dovoľujú, hydrolyzát je po tréningu ideálny, pretože dodáva bielkoviny potrebné na rast svalov ešte rýchlejšie ako klasický koncentrát.

Dôležité je uvedomiť si, že žiadny proteín okamžite nepremení ektomorfov na monštrá s obrovským objemom svalov, dôležitý je tréning a starostlivo navrhnutá strava

Kde kúpiť proteín?

Ak ste si už v našom zozname našli svojho favorita, ale neviete, kde ho kúpiť, máme pre vás tri dobré tipy

 • Uprednostnite internetový obchod pred kamenným obchodom. E-shopy majú na výber naozaj široký sortiment tovaru, ktorý vám doručia až domov, takže nemusíte chodiť s ťažkými krabicami cez celé mesto. Ďalšou nespornou výhodou je možnosť nákupu doplnkov za najlepšie ceny - na jednej strane môžete porovnávať jednotlivých predajcov medzi sebou, na druhej strane sa ľahko dozviete o prebiehajúcich akciách nielen na najlacnejšie proteíny.
 • Využiteobchody, ktoré majú vernostný systém. Hoci to na prvý pohľad nemusí byť zrejmé, za roky aktívneho cvičenia miniete na športovú výživu desiatky tisíc. Ak nakupujete v obchode, ktorý svojim zákazníkom od začiatku ponúka vernostný systém, získate nielen najlepšie ceny na trhu, ale budete mať aj prehľad o aktuálnych zľavách. Jedným z takýchto internetových obchodov môže byť napríklad Bodybuilding.com, ktorý je okrem iného súčasťou nášho článku o najlepších internetových obchodoch s doplnkami.
 • Sledujte SvetFitness.sk a nakupujte za najlepšie ceny. Aby sme vám ušetrili čas a peniaze, vyhľadávame doplnky od spoľahlivých predajcov za najlepšiu cenu. Ak ste našli svoj proteín, nájdite ho v našom katalógu a zistite, ktorý predajca ho ponúka za najlepšiu cenu. Alebo sa pozrite na našu podstránku Zľavy, kde nájdete výber najzaujímavejších aktuálnych akcií z rôznych obchodov.

Zdroje textu

 1. STRÁNSKÁ, Karla a Michaela ANDĚLOVÁ. Referenčné hodnoty príjmu živín. Praha: nutritionaservis s.r.o, 2011. ISBN 978-80-254-6987-3.
 2. KADLEC, Pavel, Karel MELZOCH, Michal VOLDŘICH a A KOL. Technológia potravín: Čo všetko treba vedieť o výrobe potravín? Monografia (Key Publishing). Ostrava: Key Publishing, 2009. ISBN 978-80-7418-051-4.
 3. VELÍŠEK, Jan a Jana HAJŠLOVÁ. Potravinárska chémia. Rozšírené a prepracované 3. vydanie. Tábor: OSSIS, 2009. ISBN 978-80-86659-15-2.
 4. ŠUSTOVÁ, K. a SÝKORA, V. Technológia mlieka a mliečnych výrobkov. 1. vydanie Brno: Mendelova univerzita v Brne, 2013. ISBN 978-80-7375-704-5.
 5. ROUBÍK, Lukáš a kol. Moderná výživa vo fitnes a silových športoch. Praha: Erasport, 2018. ISBN 978-80-905685-5-6.
 6. ZADRAŽIL, Karel. Česká zemědělská univerzita v Prahe a ISV Praha, 2002. ISBN 80-86642-15-1.
 7. CARUNCHIA WHETSTINE, M. E., A. E. CROISSANT a M. A. DRAKE, 2005. Charakterizácia sušeného srvátkového proteínového koncentrátu a ochuteného izolátu. Journal of Dairy Science; Champaign. 88(11), 3826-3839. ISSN 00220302.
 8. ČOPÍKOVÁ, Jana, Jitka MORAVCOVÁ, Zdeněk WIMMER, Lubomír OPLETAL, Oldřich LAPČÍK a Pavel DRAŠAR, 2013. Náhradné sladidlá. Chemické látky (107).
 9. MANNINEN, Anssi H., 2004. Proteínové hydrolyzáty v športe a telesnej námahe: stručný prehľad. Journal of Sports Science & Medicine. 3(2), 60-63. ISSN 1303-2968.
 10. Healthline: lekárske informácie a zdravotné tipy, ktorým môžete dôverovať... Healthline: lekárske informácie a zdravotné tipy, ktorým môžete dôverovať. [online]. Copyright © 2005 Dostupné na: https://www.healthline.com/

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.