Ochutnej Ořech: pistáciové maslo, ktoré sa rozplýva na jazyku [recenzia]

Hoci orechy majú mnoho nesporných výhod, mnohí ľudia im nevenujú pozornosť a jedia ich maximálne niekoľkokrát do roka. Aká škoda. Ak patríte do tejto skupiny, možno by ste sa mali zamyslieť nad orechmi, ktoré mátektoré sú nielen zdravé, ale aj chutné a veľmi všestranné. Na účely dnešnej recenzie sme dostali možnosť vyskúšať pistáciové maslo od spoločnosti Ochutnej Ořech. Aké bolo? Chutilo nám? A ako ho používať? Na to sa pozrieme v rámci tejto recenzie.

100% Pistáciové máslo jemné
Kategória: Maslá, krémy
Chuť
10.0/10
Konzistentnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Vyskúšajte pistáciové maslo

 

Na úvod je potrebné len mierne predostrieť, že pistáciové maslo nie je úplne tradičné, pretože mnohí výrobcovia uprednostňujú výrobuarašidové maslá, ktorým sme venovali celý rebríček najlepších arašidových masiel. Ale teraz späť k dnešnej recenzii.

Zloženie bez jedinej chyby

V prvom rade by sme sa mali pozrieť na zloženie tohto arašidového masla, pretožeto považujeme za najdôležitejší atribút pri výbere správneho výrobku. A pokiaľ ide o to, maslu z Ochutnej Ořech nemáme absolútne čo vytknúť, pretože obsahuje jednu jedinú zložku. Ide o nasucho pražené pistácie z Iránu, takže sa môžete tešiť na poriadnu porciu bielycha zdravých tukov, ako aj vitamíny A, B, C, E alebo K a celý rad prospešných minerálov. Chválime, že na rozdiel od niektorých konkurenčných výrobkov neobsahuje pistácie.Maslo Ochutnej Ořech neobsahuje žiadne prídavné látky, ako je palmový olej, cukor alebo soľ.

Ochutnajte recenzie a skúsenosti s orechmi
Pistáciový krém vyzerá a chutí úplne fantasticky.

Hladká konzistencia a všestranné použitie

Ak necháte maslo pri izbovej teplote, môžete si vychutnať skvelú hladkú konzistenciu, vďaka ktorej sa ľahko natiera napríklad na pečivo. V prípade, že máte radi pistácie, určite nájdete pre tento krém množstvo rôznych využití. Môžete ho použiť ako zdravú polevu na zmrzlinu, zamiešať ho do rôznych kaší alebo jogurtov, použiť ho narôzne pečené aj nepečené dezerty a môžete ho použiť napríklad aj na potretie palaciniek.

Ako sa nám maslo páčilo?

Ako chutí pistáciové maslo od Ochutnej orech? Absolútne vynikajúce! Keďže pistácie máme veľmi radi, toto maslo nás naozaj nadchlo. Vďaka použitiu pražených pistácií je jeho chuť intenzívna, ale zároveň úplne prirodzená bez akýchkoľvek rušivých vplyvov. Hoci sa nám zvyčajne darí odolať orechovým maslám, tentoraz sme si ich niekoľkot museli vziať lyžičku a jednoducho si dopriať trochu tohto lahodného krému len tak samé. Určite ho teda môžeme odporučiť do rôznych receptov aj samostat ne.

Aká je jeho cena?

Pistácie patria medzi veľmi obľúbené orechy, ale ich nákupná cena je o niečo vyššia.ako napríklad arašidy (ktoré nepatria medzi orechy) alebo mandle. Je teda logické, že aj pistáciové maslo bude o niečo drahšie. V čase písania tejto recenzie je cena 300 gramového balenia na oficiálnej webovej stránke naoficiálnej stránke výrobcu za 289 korún, čo je z nášho pohľadu cena veľmi podobná rovnakým maslám od konkurenčných výrobcov. Tentoraz však musíme otvorene povedať, že nám tento pistáciový krém veľmi chutil a radi si ho kúpime aj pri inej príležitosti.

Vyskúšajte pistáciové maslo

Stojí za vyskúšanie?

Vyskúšali sme pistáciové maslo od viacerých výrobcov, ale musíme úprimne priznať, že to od spoločnosti Ochutnej Ořech bolo pre nás najlepšie.Zistili sme, že je najlepšie, má plnú chuť, bezchybné zloženie a nakoniec aj pomerne príjemnú cenu. Ak teda milujete pistácie a premýšľate nad kúpou dokonalého výrobku, krém od Ochutnaj orech môžeme odporučiť všetkými desiatimi rukami.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.