BrainMax Milkshake Protein: jasná voľba pre tých, ktorí uprednostňujú kvalitu

Ak sa už nejaký čas pohybujete vo svete športovej výživy, možno viete, žemôžete mať pocit, že vás už neprekvapujú rôzne doplnky, ktoré sa znova a znova vracajú do módy. Každú chvíľu sa však objaví doplnok, ktorý posunie už zavedené a bežne používané doplnky na vyššiu úroveň. Pre nás bol práve takýmto doplnkom Milkshake Protein od BrainMax, ktorý sa skrýva pod atypickým dizajnom obalu.podobne atypické zloženie, ktoré je však úplne čisté a stojí za vyskúšanie. Viac informácií o rôznych aspektoch rozhodovania o kúpe tohto doplnku sa dozviete v tejto recenzii.

BrainMax Milkshake Protein
Kategória: Proteíny
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre BrainMax Milkshake Protein
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 39,34
Cena:  € 39,50

Na úvod zostáva dodať, že Milkshake Protein sme zaradili aj do nášho výberu najlepších srvátkových proteínov pre aktuálnu rok, takže ak vás zaujíma skôr porovnanie s konkurenciou ako samostatná recenzia, neváhajte a pozrite si aj tento rebríček.

Absolútne dokonalé zloženie

Hoci sa vám na prvý pohľad môže zdať, že ide len o ďalší bežný proteín, v skutočnosti existuje množstvo pozitívnych vecí, ktoré by sme mohli o proteíne BrainMax Milkshake napísať. Ide napríklad o kombináciu mliečneho a srvátkového proteínu, ktoráoba sú v organickej kvalite, čo vo svete športovej výživy rozhodne nie je štandardom. Okrem toho jediným použitým sladidlom je rastlinná stévia, ktorá na rozdiel oda umelých sladidiel, neexistujú žiadne štúdie o možnom poškodení nášho črevného mikrobiómu. Ako uvidíte neskôr v časti, kde hodnotíme chuť tohto proteínu, dostali sme možnosť vyskúšať variant čučoriedkového tvarohového koláča, kde sú ingrediencieokrem dvoch vyššie uvedených druhov bielkovín je aj prírodná príchuť, lyofilizované čučoriedky z ekologickéhoa guarová guma, ktorá tiež pochádza z ekologického poľnohospodárstva a okrem toho, že je v doplnku, pôOkrem úlohy zahusťovadla plní v tele aj úlohu vlákniny a je úplne neškodná, čo dokazuje aj označenie Fair Food.

BrainMax Perfect Milkshake
Mliečny koktail je atypický nielen svojím zložením, ale aj dizajnom.

Ako sa pripravuje BrainMax Milkshake?

Pokiaľ ide o prípravu tohto proteínu, zásadne sa nelíši od konkurenčných výrobkov. Stačí vziať jednu odmerku približne 35 g proteínu a vložiť ju do šejkra spolu s 200 ml vody alebo mlieka. Po chvíli šejkovania sa proteín naozaj ľahko rozpustí a vytvorí na povrchu peknú a pevnú penu.a zároveň v nej nezostávajú absolútne žiadne hrudky, takže konzistencia naozaj pripomína mliečny koktail. Vďaka mliečnemu proteínu nejde primárne o potréningový produkt, ale skôr o nápoj, ktorý spoľahlivo doplní vaše bielebielkoviny počas dňa - preto nie je až taký hriech, ak k proteínu pridáte aj ďalšie ingrediencie a rozmixujete ho v elektronickom mixéri. My sme napríklad do nášho čučoriedkového cheesecaku pridali kopček fitness zmrzliny Biotech a čerstvé čučoriedky. A chuťovo je tejto desiate naozaj ťažké konkurovať.

Čo hovoríme na chuť proteínu?

Keďže vďaka našej práci ochutnávame rôzne doplnky výživy, mánás poteší vždy, keď výrobcovia prídu s inými príchuťami ako nudnou vanilkovou a čokoládovou. V prípade Milkshake Protein máte na výber okrem klasickej vanilkovej aj pistáciovú a práve čučoriedkový cheesecake, pre ktorý sme sa rozhodli my. A úprimne, hoci sa človek s netradičnými príchuťami môže pohybovať na trochu tenkom ľade, nám sa to tentoraz vyplatilo. Variant čučoriedkového cheesecaku nie je zbytočne presladený, ale pôsobí úplne prirodzene a z bielkovín je samozrejme cítiť prítomnosť lyofilizovaných čučoriedok. Proteínu teda dávame 10 z 10, čo sa týka chuti, a hodnotíme ho veľmi pozitívne.

Kedy je naň ideálny čas?

Aj keď tento proteín môžete samozrejme použiť po tréningu, pre nás to nebol práve primárny účel. Vďaka jeho krémovej konzistencii a možnosti kombinovať ho s rôznymi inými zložkami sme Milkshake Protein používali predovšetkýmpredovšetkým ako náhradu jedného pevného jedla v situáciách, keď sme neboli úplne hladní alebo sme nemali možnosť konzumovať inú stravu. Koniec koncov, proteín je pripravený za okamih a zasýti naozaj dobre a na pomerne dlhú dobu, takže si trúfamemôžeme povedať, že sa môže hodiť aj ako desiata do prírody alebo do školy či práce.

Koľko zaň zaplatíte?

Jediným problematickým aspektom celého proteínu je, samozrejme, cena, ktorá však pri kvalitných výrobkoch nie je prekvapujúca. Za kilogramové balenie výrobku bez ohľadu na príchuť zaplatíte v čase písania tejto recenzie 999 korún, a to znamenáže jedna dávka 35 gramov vás bude stáť tiež menej ako 35 korún. A to je úprimne povedané pre mnohých športovcov dosť veľa, keď si uvedomíte, že napr. jedna dávkajedného z proteínov v našom porovnaní najlepších proteínov môže byť o polovicu lacnejšia. Na druhej strane má tento produkt veľmi vysokú kvalitu, a je tak porovnateľný napríklad s Vilgain Grass Fed Isolate, ktorý je pri rovnakej veľkosti balenia ešte o niečo drahší. Cenu preto nakoniec hodnotíme pozitívne, aj keď si uvedomujeme, že niektorých športovcov môže odradiť.

Cenová tabuľka pre BrainMax Milkshake Protein
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 39,34
Cena:  € 39,50

Záverečné hodnotenie.

Na záver zostáva už len dodať, že BrainMax Milkshake Protein rozhodne nie je lacný proteín, ale na druhej strane treba brať do úvahy, že vysoká cena odráža naozaj špičkovú kvalitu, ktorou tento proteín disponuje. A pre tých z vás, ktorí kladú kvalitu na prvé miesto, môže byť tento produkt skvelou voľbou, pretože okrem toho, žemá úplne čisté zloženie, má aj fantastickú chuť, čo samozrejme oceníte, keď ho budete piť pravidelne. Určite ho teda odporúčame vyskúšať a okrem vysokej ceny mu nemáme absolútne čo vytknúť.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.