Najlepšia granola: čím začať deň 2024?

Pri výbere ideálnych raňajok dáva každý prednosť niečomu trochu inému. Niektorí ľudia nemajú radi vajcia, iní si napríklad pripravujú kašu. Ale skúšali ste už müsli? Donedávna sme jej nevenovali pozornosť, ale potom sme dostali príležitosť recenzovať Vilgain Plant Protein Granola a zaujala nás natoľko, že sme sa rozhodli vyskúšať aj ďalšie výrobky. Po niekoľkých týždňoch porovnávania, ochutnávania a objavovania na vlastnej kožis sme zostavili rebríček tých najlepších granol, ktoré podľa nás môžete nájsť na trhu. Štandardne nás zaujímalo nielen zloženie, ale aj chuť, cena a ďalšie aspekty, ktoré sú pri výbere výrobku kľúčové. Tu je náš rebríček:

6 najlepších müsli

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Vilgain Plant Protein Granola Vilgain Plant Protein Granola

3 dostupné varianty 350 gramov Skvelá chuť

€ 6,09
2. BrainMax Pure Granola BrainMax Pure Granola

400 gramov 6 úžasných príchutí BIO produktu

€ 6,72 - € 7,80
3. Powerlogy Upgraded Granola Powerlogy Upgraded Granola

Úžasná chuť 350 gramov Bez pridaného cukru

€ 9,90
4. Lifelike Granola Lifelike Granola

400 gramov Jednoduché zloženie Skvelá cena

€ 3,65 - € 5,30
5. MIXIT Granola z pece MIXIT Granola z pece

550 gramov K dispozícii sú 3 príchute Skvelé zloženie

€ 9,07
6. Big Boy Proteinová granola Big Boy Proteinová granola

360 gramov 3 dostupné príchute Atraktívny dizajn

€ 6,03 - € 9,62

Podrobná analýza najlepších müsli

1. Vilgain Plant Protein Granola

Vilgain Plant Protein Granola

Hoci sme sa veľmi snažili nájsť lepší výrobok ako granolu, ktorú sme preskúmali odVilgain, musíme byť úprimní a priznať, že sa nám to nepodarilo, aj keď mnohé výrobky sú veľmi podobné. Spoločnosť Vilgain však vytvorila absolútne lahodnú chuť výrobku, ktorý spája skvelé ingrediencie a úžasnú chuť. A aby toho nebolo málo, zdrojom bielkovín sú predovšetkým hrachové bielkovinové chrumky, takže tento rastlinný výrobok môžu bez obáv používať aj zástancovia rastlinnej stravy.

Výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Skvelé ingrediencie, ktorým nie je čo vytknúť
 • Fantastická chuť
 • K dispozícii sú 3 príchute

Nevýhody:

 • Nenašli sme nič :)
Podrobné hodnotenie:

O výrobcovi:
Spoločnosť, ktorá stojí za týmto produktom, je pravdepodobne každému veľmi dobre známa, Aktin, čo je spoločnosť, ktorá vyrába najviacWebová stránka spoločnosti bola prvým názvom pre jej výrobky, ale kvôli jej expanzii do zahraničia bola premenovaná na Vilgain. V súčasnosti je tento výrobca jednou z najobľúbenejších značiek športových doplnkov a zdravej výživy v našej krajine.s a s ich výrobkami ste sa už stretli napríklad v rebríčku najlepších srvátkových proteínov alebo v recenzii Vilgain Lactose Free Protein.

Zloženie:
Bez ohľadu na to, ako veľmi sa nad tým zamýšľame, je ťažké tomuto výrobku niečo vyčítať. Okrem už spomínaných hrachových proteínových lupienkov nájdete napríklad vo variante "Kokos, čokoláda a orechy" tri mandle, čokoládové lupienky, strúhaný kokos, kokosové plátky, naklíčené vločky quinoa alebo bezlepkové ovsené vločky. Zloženie ukazuje, že hoci výrobok mohol byť vyrobený lacnejšie, spoločnosť Vilgain sa rozhodla ísť cestou kvality, čo sa nám, samozrejme, páči. Výsledkom je, že granola chutí výborne, je tak akurát sladká a musíme úprimne priznať, že nás naozaj dostala.

Záverečné hodnotenie:
Čo viac povedať na záver o tomto výrobku? Ak vás už nebavia stále rovnaké stereotypné raňajky, objednajte si túto granolu a uvidíte, či budete rovnako nadšení ako my. Zloženie je skvelé (a ešte viac, keď ju pridáte napríklad do gréckeho jogurtu), chuť je úžasná a chuť je úžasná.je úžasná a pomer ceny a kvality sa dá veľmi dobre porovnať s niektorými konkurentmi. Takže za nás jasná voľba.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 6,09

2. BrainMax Pure Granola

BrainMax Pure Granola

Čo by to bolo za rebríček bez značky BrainMax, ktorá sa pýši skvelými zložkami. Ich Pure Granola je naozaj skvelý výrobok, ktorý ponúka dobrý pomer ceny a kvality, dostupný v 6 rôznych príchutiach.od čučoriedkového tvarohového koláča až po pistácie a bielu čokoládu, takže si naozaj vyberiete. Chuť tejto granoly je skvelá a určite oceníte, že mnohé varianty majú BIO certifikát.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • Skvelý pomer ceny a kvality
 • Úžasná chuť
 • K dispozícii je 6 príchutí

Nevýhody:

 • Nenašli sme nič
Podrobná recenzia:

O výrobcovi:
O výrobcovi: Za týmto produktom stojí značka BrainMax, ktorá stojí za zostavením všetkých svojich doplnkov s cieľom dosiahnuť maximálnu účinnosť bez použitia zbytočných látok. Ak by ste sa chceli podrobnejšie oboznámiť s repertoárom tejto značky, môžete si pozrieť napr.Napríklad si môžete pozrieť naše porovnanie najlepších doplnkov stravy na spanie alebo našu recenziu BrainMax Neurohacker.

Ingredients:
Zloženiu BrainMax Pure Granola tiež nemáme príliš čo vytknúť, hoci sa v jednotlivých príchutiach dosť líši. S výnimkou variantu ChocoCoco sú všetky varianty certifikované ako organické a celkovo sú ingrediencie veľmi sympatické, pričom kombinujú triovsených vločiek napríklad s jablkami, škoricou, pekanovými orechmi a javorovým sirupom (v prípade variantu Apple Pie).

Záverečné hodnotenie:
Pure Granola je ďalším senzačným výrobkom, ktorý má skvelý pomer ceny a kvality, má rôzneMôžete si vybrať zo 6 rôznych príchutí. Cena je viac-menej porovnateľná s výrobkom Vilgain, tentoraz nám však chýba obsah bielkovín, preto sme ho zaradili na druhé miesto. Zvyšné výrobky v tomto rebríčku však tiež často neobsahujú bielkoviny, takže to nie je až taký problém. Ak sa chystáte nakupovať na webovej stránke BrainMarket, určite môžete vyskúšať granolu - zas je chuťovo najlepší vyššie spomínaný variant čučoriedkového tvarohového koláča a jablkového koláča.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 6,72
Cena:  € 7,80

3. Powerlogy Upgraded Granola

Powerlogy Upgraded Granola

V tesnom závese za ním sa umiestnila vylepšená čokoládová granola od spoločnosti Powerlogy. Má úplne úžasné zloženie, ktoré obsahuje prírodnú čakankovú vlákninu, sušené čerešne, sezamové semienka, čokoládové lupienky s madagaskarskou vanilkou, ako aj vločky quinoa a ďalšie skvelé ingrediencie. Výrobok je úplne bez pridaného cukru a napriek tomu dokáže chutiť úplne báječne.

Výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Skvelé ingrediencie
 • Bez pridaného cukru
 • Skutočne autentická chuť

Nevýhody:

 • Vyššia cena
Podrobná recenzia:

O výrobcovi:
Tento výrobok vyrába česká spoločnosť Powerlogy, ktorú môžete poznať z našejČeskej republiky, kde ich produkt s jednoduchým názvom Powerlogy Collagen môžete nájsť v našom zozname najlepších kolagénov. Hoci táto značka nie je na prvý pohľad až taká známa, snaží sa, aby ich výrobky boli jednoduché a účinné bez zbytočných prísad. A táto granula je toho jasným dôkazom.

Zloženie:
Určite poznáte ten pocit, keď si kúpite napríklad müsli zo supermarketu a máte pocit, že je také presladené.že máte problém identifikovať akúkoľvek autentickú chuť, napríklad čokolády. To sa vám s Upgraded Chocolate Granola nemôže stať. Vďaka tomu, že výrobok neobsahuje pridaný cukor, je granola naozaj málo sladká. Niektorí spotrebitelia sa na to v recenziách dokonca sťažovali, ale pre nás je to úplne fantastické, pretože jednoduchý obsahsacharidov vo výrobku je minimálny a skvelá chuť čerešní, čokolády a všetkých ostatných zložiek sa dokonale prejaví. Boli sme naozaj ohromení a keby výrobok nestál toľko peňazí, určite by sa dalo uvažovať o jeho víťazstve v našom rebríčku.

Záverečné hodnotenie:
Vynikajúca chuť výrobku so skvelými ingredienciami, ktorý určite odporúčame.Odporúčame ho každému, kto má rád prírodnú chuť bez pridaného cukru alebo iných prísad. Jediné, čo nás odrádza od lepšieho hodnotenia, je vyššia cena, pretože v čase zostavovania tohto rebríčkaVilgain Plant Protein Granola je približne o 50 korún drahší ako Vilgain Plant Protein Granola, čo je vzhľadom na absenciu akýchkoľvek ďalších bielkovín pomerne veľa. Ak však pre vás vyššia cena nie je prekážkou, určite stojí za vyskúšanie.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 9,90 -17%

V rebríčku najlepších müsli sa umiestnilo müsli s charakteristickouGranola, ktorú vyrába spoločnosť LifeLike. Ide o výrobok, ktorý má v porovnaní s ostatnými granolami v tomto zozname veľmi jednoduché zloženieale výsledkom je skvelé raňajkové müsli, ktoré určite odporúčame vyskúšať.

Výhody a nevýhody: Mlieko je veľmi kvalitné, ale zároveň aj veľmi chutné:

Plusy: V prípade LifeLife je možné, že sa v ňom nachádza viacero druhov potravín, ako je napríklad

 • Jednoduché zloženie
 • Vynikajúca cena
 • Skvelá a prirodzená chuť

Nevýhody:

 • Neobsahuje nič navyše

Podrobná recenzia:

O výrobcovi:
Za týmto müsli stojí spoločnosť LifeLike, ktorá je rodinnou firmou Libora Mačalíka a jeho manželky Venduly, ktorým u nás chýbajú kvalitné orechové maslá. Hoci začínali s maslami so skvelou a jednoduchou receptúrou, dnes ich repertoárr zahŕňa mnoho ďalších výrobkov, vrátane nami odporúčaných granúl. Ak by ste chceli vidieť viac výrobkov tejto spoločnosti, odporúčame navštíviť naše porovnanie najchutnejších orechových masiel.

Zloženie: Mliečne oriešky, ktoré sa dajú nakrájať na kúsky, sú vyrobené zo sušeného ovocia, ktoré sa dajú nakrájať na kúsky:
Pokiaľ ide o zložky, určite ste si všimli, že sme sa zľahka dotkli zdanlivo protichodných kladov a záporov tohto výrobku. Na jednej strane musíme oceniť, že zloženie počíta len so 7 zložkami, a to bezlepkovými ovsenými vločkami, medom, lieskovými orieškami, mandľami, brusnicami, kokosovými lupienkami a škoricou. Človek naozaj nepotrebuje nič viac, aby získal skvelú chuť a vďaka tomu je tento výrobok dostupný za naozaj skvelú cenu. Na druhej strane je trochu jednoduchý a nič vám nebráni kúpiť si jednotlivé ingrediencie a pripraviť si túto granolu doma. Kým napríklad spomínaný Brainmax siaha vo svojich výrobkoch po kokosovom kréme, mandľovom kréme alebo mandľovom kréme. a ďalšie ingrediencie, ktoré bežne nepoužívate, Lifelike ponúka celkom obyčajnú granolu.

Záverečné zhodnotenie:
Napriek tomu, že receptúra nie je príliš zložitá a nenájdete v nej žiadne nové a oslnivé Granola nakoniec chutí skvele a prirodzene, čo sme už vyzdvihli pri predchádzajúcom výrobku. Oceniť musíme aj to, že cena je absolútne primeraná a výrobca sa ju nesnaží predražiť. Z hľadiska pomeru cena/kvalita ide nepochybne o jeden z najlepších výrobkov, ktoré môžete na trhu s granolou dostať, a odporúčame ho všetkými desiatimi.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 3,65
Cena:  € 5,30 -17%

5. MIXIT Granola z pece

MIXIT Granola z pece

Spoločnosť Mixit, ktorú možno poznáte aj vďaka vynikajúcim granolám, vyrába ajiro výber klasických müsli, rôzne proteínové tyčinky a mnoho ďalších výrobkov. Oven Granola je skvelá pečená granola, ktorej základ tvoria bezlepkové ovsené vločky, slnečnicové semienka a rôzne ďalšie prísady.Vločky sa vyrábajú so slnečnicovými semienkami, medom, sušenými datľami, ľanovými semienkami a bezlaktózovým prepusteným maslom.

Výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Poctivé zložky
 • 3 skvelé príchute
 • Úžasná chuť

Nevýhody:

 • Obsahuje pomerne veľa jednoduchých cukrov v porovnaní s inými výrobkami
Podrobná recenzia:

O výrobcovi:
Mixit je český projekt, ktorý si získal popularitu najmä vďaka možnosti namiešať si vlastné müsli. Repertoár značky je však v súčasnosti oveľa širší a písali sme o ňom napríklad v súvislosti s recenziou nápoja Mixit, ktorý od nás získal veľmi dobré hodnotenie.

Zloženie: Zloženie Mixi Mixi je veľmi kvalitné, pretože obsahuje viacero zložiek:
Zo zloženia tohto výrobku je zrejmé, že Mixit zvolil trochu iný prístup ako napríklad spoločnosti špecializujúce sa naMixit Mixit zaujal iný prístup k športovej výžive a našiel skvelý kompromis medzi zdravými zložkami a skvelou chuťou. Hoci v porovnaní s inými výrobkami obsahuje o niečo viac jednoduchých sacharidov, stále ponúka obrovské množstvo zdravých zložiek, ako sú ľanové semienka, sušené datle a ďalšie. Určite teda odporúčame vyskúšať Mixit Oven Granola.

Záverečná recenzia: Mixované müsli je veľmi chutné, ale zároveň aj veľmi kvalitné a chutné:
Na záver nám zostáva povedať len toľko, že Mixit ponúka naozaj skvelú granolu dostupnú za dobrú cenu. Oceniť musíme aj veľké balenie, pretože 550 gramov granoly vám naozaj na nejaký čas vystačí. Ak vám nevadí trochu vyšší obsah jednoduchých cukrov, Mixit Granola z pece je skvelou voľbou.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 9,07

6. Big Boy Proteinová granola

Big Boy Proteinová granola

Proteínová granola Big Boy si svoje miesto v našom rebríčku rozhodne zaslúži. Ide o známu a zavedenú značku, ktorej výrobky si môžete kúpiť aj v mnohých obchodoch so zdravou výživou. Okrem ľahkej dostupnosti sa však tento výrobok teší aj skvelej chuti a pomerne dobrému zloženiu.

Výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Skvelá chuť
 • Jednoduchá dostupnosť (aj v mnohých kamenných obchodoch)
 • Obsahuje rôzne druhy ovocia

Nevýhody:

 • Mierne horšie zloženie
 • Relatívne vysoká cena

Podrobná recenzia:

O výrobcovi:
V prípade, že by ste sa chceli dostať na trh, môžete sa obrátiť naPonúkajú aj müsli, rôzne proteínové tyčinky, lyofilizované ovocie a mnoho ďalších výrobkov. Ak sa chcete s výrobkami tejto značky zoznámiť podrobnejšie, odporúčame vám pozrieť si náš náš rebríček najlepších a najchutnejších arašidových masiel.

Zloženie:
Hoci je výrobok z hľadiska chuti skvelý, zloženie trochu zaostáva za najlepšími müsli z tohto rebríčka. Je tu viacero zložiek, ktoré by v správnej granole nemuseli byť (napríklad cukor alebo slnečnicový olej). Ale na druhej strane, žiadna z týchto zložiek nie je nejakým ktovieako veľkým lúzeroma skvelá chuť (najmä variantu "Biela čokoláda") to vynahrádza.

Záverečné hodnotenie:
Pokiaľ nemáte pred sebou náročnú diétu, pri ktorej chcete naozaj prísne sledovať všetky zložky.Z cukru a slnečnicového oleja v zložení tejto granoly pravdepodobne nemusíte mať paniku. Chutí výborne a obsahuje aj menej tradičné ingrediencie, ako sú banán alebo jahody vo variante s bielou čokoládou. Trochu netradičná, ale chuťovo výborná, takže určite odporúčame vyskúšať.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 6,03
Cena:  € 9,62 -16%

Čo je granola?

Granola je v súčasnosti veľmi populárna a na mnohých sociálnych sieťach môžete nájsť jednoduché recepty na jej domácu prípravu. Granola v skutočnosti nie je nič iné ako pečené müsli. Zvyčajne sa skladá z rôznych orechov, kokosových vločiek a semienok, ale nie je to len granola.V poslednej dobe však mnohí z nich používajú aj ovsené vločky alebo dokonca pufovanú quinou či ryžu. Na sladenie sa môže použiť čokoľvek od cukru cez med až po javorový sirup.

Aké sú možnosti použitia granoly?

Granola má veľmi všestranné využitie a existujú dokonca aj jej slané varianty. Sladká sa hodí najmä k jogurtu, ale ak chcete raňajky obohatiť o ďalšie bielkoviny, dobrou voľbou je grécky jogurt. Okrem toho sa však granola dá jesť aj samostatne, a keďže je pomerne kompaktná a má veľa kalórií, je skvelá aj ako praktická desiata na túru. Dá sa použiť aj na ochutenie rôznych ovocných smoothies, kaší a niekedy sa pridáva aj do polievok.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.