Najlepšie vegánske doplnky: čo si vybrať na 2024?

Hoci vynechanie všetkých živočíšnych potravín môže mať určité potenciálne výhody, nespornou nevýhodou je, žemôže byť veľmi ťažké získať z rastlinných zdrojov niektoré mikroživiny potrebné pre správne fungovanie nášho tela. Ak sa však pozriete na mnohé výživové doplnky, zistíte, že aj ich kapsula je vyrobená z hovädzej želatíny, a teda samotný výrobok už nie je vegánsky. V tomto článku pre vás máme výber najlepších vegánskych doplnkov výživy, ktoré spoľahlivo doplnia potrebné živiny.

Zoznam najlepších vegánskych doplnkov

Poradie Obrázok Produkt Hlavné výhody Cena Informácie
1. Veganus Veganus

Komplexné zloženie Veselý dizajn Možnosť predplatného

€ 499,00
2. Czech Virus Supervita Pro Czech Virus Supervita Pro

Skvelá chuť 46 účinných látok Mesačná dávka

€ 19,76 - € 22,90
3. Viridian Essential Vegan Viridian Essential Vegan

90 dávok v balení Skvelá cena Jednoduché dávkovanie

€ 16,06
4. GreenFood Vegan Immunix GreenFood Vegan Immunix

6 účinných látok Dobrá cena 60 dávok v balení

€ 15,40 - € 16,56
5. BiotechUSA Vegan Multivitamin BiotechUSA Vegan Multivitamin

22 látok Dobrá cena 60 dávok v balení

€ 13,94 - € 14,90

Podrobná analýza vegánskych doplnkov

Veganus považujeme za najlepší vegánsky doplnok na trhu, ktorý sa môže pochváliť naozaj dobrým zložením. Obsahuje celkovo 14 účinných látok a odporúčaná dávka je len jedna kapsula, takže nemusíte prehĺtať veľa rôznych prípravkov. A keď k tomu pridáte dobrý pomer ceny a kvality, máte najlepší doplnok vo svojej kategórii.

Najdôležitejšie informácie

Prínosy: Prípravok je vhodný pre všetkých, ktorí majú záujem o výživu, ale aj pre tých, ktorí majú záujem o výživu:

 • Supernabitý vzorec
 • Maximálne funkčný doplnok
 • Dobrý pomer ceny a kvality
 • Produkt vyrobený v Českej republike

Nevýhody:

 • Zdraženie, ak užívate iné doplnky
Podrobné hodnotenie

Kto ho vyrába:
Za týmto doplnkom stojí spoločnosť PRIMULUS Group, ktorá vyrába rad kvalitných doplnkov stravy. Hoci každý z doplnkov sa predáva na samostatnom internetovom obchode, táto spoločnosť je v skutočnosti za známou Primulus alebo Kloubus, ktoré sa objavili v našom zozname najlepších kĺbových doplnkov.

Ako hodnotíme zložky:
V tomto doplnku nájdete 14 rôznych látok vrátane vitamínu C, železa, zinku, vitamínov skupiny B, kakaového extraktu, jódu a vitamínov D3 a K2. Okrem toho má doplnok certifikát zdravotnej bezpečnosti vydaný Štátnym zdravotným ústavom.a keďže obsahuje minimum balastných látok alebo zbytočných prídavných látok, nemáme sa na čo sťažovať. Ak chcete doplniť všetky potrebné látky, ktoré sa ťažko získavajú z rastlinnej stravy, v jednej kapsule, Veganus je najlepšou voľbou.

Záverečné hodnotenie: Veganus je vhodný pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre jeho konzumáciu:
Podľa nášho názoru je Veganus v súčasnosti najlepšou možnou voľbou medzi vegánskymi multivitamínmi. Zloženie je bezchybné, pomer cena/kvalita vychádza naozaj dobre a dokonca si môžete objednať doručenie každý mesiac do vašej poštovej schránky, čo vám ušetrí približne 75 korún za jedno balenie. Jedinou miernou nevýhodou je, že ak chcete užívať aj iné doplnky, napríklad kvalitný vegánsky proteín alebo chcetet dodatočne doplniť nejaký iný produkt, môžu byť vaše náklady na doplnky mierne vyššie. Inak ho môžeme len odporučiť. Viac sa o ňom dočítate v našej samostatnej recenzii Veganus.

2. Czech Virus Supervita Pro

Czech Virus Supervita Pro

Ak ste videli náš rebríček najlepších multivitamínov, určite ste si všimli, žeSuper Vita PRO od obľúbenej českej spoločnosti Czech Virus je na vrchole zoznamu. Keďže tento výrobok je vegánsky, nepochybne musí mať v tomto rebríčku svoje miesto. A treba uznať, že vďaka 46 účinným látkam a skvelej chuti si ho naozaj zaslúži.

Hlavné body

Prínosy:

 • 46 účinných látok
 • Kvalitné zložky vrátane celého radu extraktov
 • Balenie obsahuje viac ako 30 dávok
 • Vyhovuje tým, ktorí nemajú radi kapsuly

Nevýhody:

 • Obsahuje konzervačné látky
 • Niektoré zložky sa vo výrobku vôbec nenachádzajú
Podrobné hodnotenie

Kto ho vyrába:
Tento doplnok je vyrobený spoločnosťou Czech Virus, známou českou spoločnosťou, ktorá sa preslávila v začiatkoch spolupráce s Pavlom Beranom a Filipom Grznárom. Od roku 2012 sa spoločnosť pýši tvorbou kvalitných doplnkov bez zbytočných prísad. S ich suplementmi ste sa už stretli v našom porovnaní najlepších nakopávačov alebo v našom rebríčku najlepších srvátkových proteínov.

Ako hodnotíme ingrediencie:
Zloženie tohto výrobku je naozaj nabité množstvom účinných látok, medzi ktorými nechýba množstvo chelátových minerálov, ktoré sú pre telo najlepšie využiteľné. Okrem toho však v produkte nájdete aj množstvo ďalších zaujímavých látok, ako je spirulina, psyllium a ďalšie. Problémom je, že niektoré látky by mohli byť zastúpené o niečo hojnejšie a ako pri všetkých tekutých výživových doplnkoch, aj tu musia byť zastúpené konzervačné látky. To sú však úplné maličkosti a dovolíme si tvrdiť, že tento doplnok je skvelou voľbou pre všetkých športovcov, nielen pre vegetariánov či vegánov.

Záverečné hodnotenie:
Ak si odmyslíte drobný nedostatok v podobe obsahu konzervačných látok, získate produkt, ktorý má naozaj nabitú receptúru s množstvom naozaj zaujímavých látok. Navyše, z hľadiska pomeru cena/kvalita vychádza tiež veľmi dobre a oceniť musíme aj jeho príjemne sladkú chuť, ktorú vyzdvihujú aj ostatní recenzenti.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 19,76
Cena:  € 20,55
Cena:  € 22,90

3. Viridian Essential Vegan

Viridian Essential Vegan

V našom porovnaní nesmie chýbať ani Essential Vegan od známej spoločnosti Viridian, ktorej doplnky pravidelne zaraďujeme do našich porovnaní. Tento doplnok ponúka skvelý pomer ceny a kvality a zároveň ponúka všetko, čo potrebujete. Oceňujeme aj to, že jedno balenie ponúka hneď 90 denných dávok, takže nemusíte každý mesiac objednávať nové.

Najdôležitejšie informácie

Plusy: Prípravok je vhodný pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre jeho užívanie:

 • 90 denných dávok
 • Dobré zloženie
 • 27 aktívnych zložiek

Nevýhody:

 • Kľúčové zložky nie sú tak koncentrované
Podrobné hodnotenie

Kto ho vyrába:
Za týmto doplnkom stojí britský výrobca výživových doplnkov známy ako Viridian. Táto značka sa okrem iného pýši tým, že väčšina ich doplnkov spĺňa požiadavky na kóšer čistotu a časť zisku spoločnosti ide na charitu, čo je nám veľmi sympatické. Táto značka vyrába predovšetkým veľmi kvalitné vitamíny a minerály, a preto prečo sme ich výrobky zaradili medzi najlepšie vitamíny skupiny B alebo najlepší zinok.

Ako hodnotíme zloženie:
Viridian v tomto smere vsádza na trochu iný prístup ako napríklad nami preferovaný Veganus, ktorý ponúka 27 účinných látok v jednej kapsule. Keďže však kapsule majú zvyčajne len obmedzený priestor, ako môžete hádať, musí sa to odraziť na koncentrácii týchto látok, ktorá je v porovnaní s Veganusom o niečo nižšia. Napríklad Veganus má hneď 75 mcg kľúčového vitamínu K, zatiaľ čo Essential Vegan ponúka 20 mcg. Na druhej strane však ponúka väčšiu variabilitu v množstve obsiahnutých látok, a preto nie je zlou voľbou.

Záverečné hodnotenie: Vegan Vegan je vhodný pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre jeho konzumáciu:
Ak si myslíte, že vaša strava je dostatočne pestrá na to, aby ste potrebovali vedieťAk máte koncentrovanejšiu stravu, určite môžete siahnuť po Essential Vegan, ktorý je v tomto smere naozaj dobrý. Ponúka 27 účinných látok a v jednej kapsule získate dostatočnú dávku celého radu z nich. Okrem toho musíme oceniť aj veľmi príjemnú cenu, pretože keď si rozpočítate cenu za danýdávku dostanete podstatne príjemnejšiu sumu ako v prípade Veganusu alebo SuperVita PRO.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 16,06 -17%

4. GreenFood Vegan Immunix

GreenFood Vegan Immunix

Ďalšie miesto v našom porovnaní najlepších vegánskych doplnkov obsadil doplnok s názvom Vegan Immunix + Quercetin, ktorý obsahuje 6 účinných látok určených na optimálne fungovanie imunitného systému. Vďaka obsahu vybraných minerálov v chelátovej forme a výbornému pomeru cena/kvalita si svoje miesto v tomto rebríčku nepochybne zaslúži.

Hlavné body

Prínosy: Vplyv na zdravie a zdravie ľudí:

 • Dobrá cena
 • Vysoká kvalita účinných látok
 • Balenie na 2 mesiace

Nevýhody:

 • Len 6 zložiek
Podrobné hodnotenie

Kto ho vyrába:
Tento doplnok je vyrobený známou českou spoločnosťou GreenFood, ktorá sa pýši výživovými doplnkami z kvalitných prírodných surovín. Ich výrobky sa pravidelne umiestňujú v našich porovnaniach, ako napr. najlepších kolagénov pre ženy alebo porovnanie najlepších predtréningových doplnkov bez stimulantov.

Ako hodnotíme zložky:
Ak by tento doplnok neobsahoval len 6 zložiek, zrejme by si v našom rebríčku zaslúžil oveľa lepšie miesto. Obsiahnuté zložky sú však veľmi kvalitné a napríklad vďaka vitamínu C a extraktu zo šípok môžu byť naozaj dobré na optimalizáciu fungovania imunitného systému. Bohužiaľ však musíte súčasne s týmto doplnkom užívať aj iné doplnky, ak chcete pokryťt celé spektrum potenciálne nedostatkových mikroživín v rastlinnej strave, čo je škoda.

Záverečné hodnotenie:
Aj keď je tento doplnok pomerne obmedzený, čo sa týka počtu látok, je v skutočnosti veľmi dobrý a vzhľadom na to, že je dostupný za naozaj dobrú cenu, myslíme si, že si určite nájde svojich kupcov.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 15,40
Cena:  € 16,56 -17%

5. BiotechUSA Vegan Multivitamin

BiotechUSA Vegan Multivitamin

Vitamíny a minerály nemusia byť nevyhnutne drahé a Vegánsky multivitamín od spoločnosti BiotechUSA je toho jasným dôkazom. Za veľmi prijateľnú cenu ponúka tento doplnok 22 účinných látok a vďaka 60 dávkamdávok v balení vám bez problémov vystačí na dva mesiace pravidelného užívania.

Hlavné body

Prínosy: Vhodný pre deti, ktoré majú záujem o výživu, a pre deti, ktoré majú záujem o výživu:

 • Dávka na 2 mesiace
 • 22 účinných látok
 • Skvelá cena

Nevýhody:

 • Niektoré zložky nie sú tak kvalitné
Podrobné hodnotenie

Kto ho vyrába:
Za týmto doplnkom stojí americká značka BiotechUSA, ktorá je jedným z popredných svetových predajcov športových doplnkov. doplnkov, preto sme ju zaradili do nášho výberu najlepších značiek doplnkov na českom trhu.

Ako hodnotíme zložky:
Na prvý pohľad ponúka BiotechUSA obrovské množstvo dôležitých vitamínov a minerálov.Možno sa teda čudujete, prečo sa v našom rebríčku neumiestnila o niečo vyššie. Problém je v tom, že zatiaľ čo spomínané výživové doplnky obsahujú kvalitné formy minerálov, tento produkt obsahuje napr.napríklad oxid zinočnatý alebo oxid horečnatý, ktorých užitočnosť je často predmetom diskusií.

Záverečné hodnotenie:
Hoci má tento doplnok z hľadiska zloženia niektoré negatíva, je dostupný za skvelú cenu a mnohé z látok majú veľkú využiteľnosť. Ak vám teda ide predovšetkým o to, aby doplnok ponúkal dobrý pomer ceny a kvality, môžete siahnuť aj po tomto doplnku, ktorý z hľadiska ceny za dávku vychádza naozaj dobre.

Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 13,94
Cena:  € 14,90

Ktoré látky sú u vegánov nedostatočné?

Ak ste vegánom už nejaký čas, určite ste od rôznych priateľov alebo členov domácnosti počuli, žeOd priateľov alebo členov rodiny ste počuli, že svojmu telu nemôžete dať všetko, čo potrebuje. A pokiaľ ide o makroživiny, ako sú bielkoviny, sacharidy alebo tuky, je to samozrejme nezmysel a vegánska strava môže byť neuveriteľne pestrá, kvalitná a chutná. Problematická však môže byť v prípade niektorých mikroživín, ktoré sú primárne zo živočíšnych zdrojov.(alebo rastlinné zdroje majú nízku dostupnosť), a práve tu je vhodné uvažovať o ich doplnení. Podľa vedeckých štúdií sú ľudia na rastlinnej strave ohrození nedostatkom primárnychnajmä niektorých vitamínov skupiny B, vápnika, jódu, zinku alebo vitamínu D. A práve výživové doplnky určené pre vegánov by mali byť schopné tento nedostatok kompenzovať.

Ako si vybrať najlepší vegánsky multivitamín?

Náš rebríček najlepších vegánskych multivitamínov by vám mal samozrejme pomôcť vybrať si ten najlepší.Na základe našich poznatkov a skúseností sme pre vás nezávisle zostavili náš zoznam najlepších vegánskych multivitamínov. Ak však nie ste rozhodnutí a chceli by ste zhodnotiť kvalitu niektorých ďalších doplnkov, ktoré sa v tomto porovnaní nenachádzajú, mali by vás zaujímať:

 • Obsah a kvalita účinných látok - hľadajte minerály v chelátových väzbách a vyhnite sa napríklad menej kvalitným oxidom alebo sulfátom
 • Počet látok a ich koncentrácia - nie vždy platí, že čím viac látok doplnok obsahuje, tým je kvalitnejší. Môže sa stať, že doplnok obsahuje viac ako 50 rôznych látok, ale všetky v minimálnych koncentráciách. Možno bude lepšie uprednostniť "ochudobnený" doplnok, ktorý obsahuje dostatok všetkého, čo potrebujete.
 • Pridané prídavné látky - často sa oplatí pozrieť, či doplnok neobsahuje zbytočne vysoké množstvoc látok, ako sú konzervačné látky, farbivá alebo iné zbytočné prídavné látky, ktoré vo výrobku nemusia byť.

A ak si stále nie ste istí, či je doplnok vhodný, neváhajte sa opýtať v komentároch pod týmto rebríčkom. Ak naozaj stojí za to, možno sa objaví v našom porovnaní počas jednej z našich pravidelných aktualizácií.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máte otázku? Alebo chcete len vyjadriť svoj názor? Pošlite nám komentár.