Czech Virus Melatonin 100 tablet

Melatonín je telu vlastná látka (tzv. spánkový hormón), ktorá sa nachádza v mnohých organizmoch vrátane cicavcov. Jeho hladiny sú silne závislé od striedania svetla ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Melatonín je telu vlastná látka (tzv. spánkový hormón), ktorá sa nachádza v mnohých organizmoch vrátane cicavcov. Jeho hladiny sú silne závislé od striedania svetla a tmy. Hlavné miesto jeho produkcie u ľudí je v epifýze, odkiaľ sa uvoľňuje do krvného obehu. Melatonín je jedným z najdôležitejších regulátorov spánku

Schopnosť produkovať ho však s pribúdajúcim vekom postupne klesá. To možno považovať za jeden z dôvodov zvýšeného výskytu nespavosti vo vyššom veku a u ľudí so zníženou hladinou melatonínu v krvi.

REGULÁTOR SPÁNKU

Hladinu melatonínu reguluje suprachiasmatické jadro (SCN) hypotalamu, ktoré prostredníctvom neurotransmiterov ovplyvňuje epifýzu. Väčšina fyziologických funkcií melatonínu je sprostredkovaná membránovými receptormi.Hlavným regulátorom je striedanie svetla a tmy.

Počas dňa svetlo potláča endogénnu syntézu melatonínu. Umelé svetlo v noci tiež potláča syntézu melatonínu. V prípade opakovaného vystavenia svetlu v noci dochádza ráno k zvýšenej syntéze melatonínu.

HORMÓN SPÁNKU

Tento hormón produkuje epifýza (nadľadvina, t. j. časť mezencefala) a najčastejšie sa nachádza v mozgu, súvisiacich nervových orgánoch a pohlavných orgánoch. Východiskovou látkou pre syntézu melatonínu je esenciálna aminokyselina tryptofán. Melatonín sa produkuje aj v rastlinách, kde funguje ako ochrana proti oxidačnému stresu.

Melatonín možno na základe jeho chemickej štruktúry zaradiť medzi fenolové hormóny spolu so serotonínom a katecholamínmi.

VÝZNAM SPÁNKU

Základný význam spánku spočíva v regenerácii racionálnych funkcií. Spánok je dôležitý aj pre tzv. plasticitu neurónov. Tá je nevyhnutná v procese tvorby krátkodobej aj dlhodobej pamäte. Nekvalitný spánok teda vedie k zhoršeniu učenia. Zároveň sa znižuje rýchlosť a presnosť.

Prešportovcov je spánok obzvlášť dôležitý kvôli regenerácii svalov, vyplavovaniu rastového hormónu, rastu svalov atď. Každý profesionálny športovec si uvedomuje dôležitosť kvalitného spánku.

PREČO PRÁVE NÁŠ PRODUKT?

Melatonín ako doplnok stravy ešte stále nie je na našom trhu dostatočne rozšírený, hoci jeho účinky nemožno poprieť. Väčšina produktov na trhu sa spolieha na osvedčené "čím viac, tým lepšie", ale v prípade melatonínu to neplatí úplne. Každý človek by si mal otestovať svoju toleranciu a potrebu menších dávok, určite sa neodporúča začať s dávkou 4-5 mg/tabletu, ale len 2 mg/tabletu (alebo dokonca pol tablety) a postupne testovať svoju toleranciu. Tento produkt je výsledkom spolupráce s popredným špecialistom na melatonín v krajine.

MELATONIN

Doplnenie melatonínu ako doplnku stravy je naozaj vhodné najmä pre zaneprázdnených ľudí, tvrdo trénujúcich športovcov a ľudí, ktorí často cestujú. Nie je to návyková látka (!!!), je to látka telu vlastná, ktorá môže pomôcť pri regulácii spánku. Na rozdiel od liekov na predpis nemá u zdravých ľudí závažné vedľajšie účinky a je prakticky nemožné sa ním predávkovať - vždy sa však poraďte so svojím lekárom, ktorý pozná váš zdravotný stav a určite vám môže dať správnu dávku melatonínu. Ako je napísané vyššie, vždy si otestujte vlastnú toleranciu, ideálne začnite s 1/2 tablety (1 mg melatonínu).

Odporúčané dávkovanie:

  • Užite jednu tabletu pred zaspaním a zapite ju vodou. Melatonín pôsobí v tme, preto jeho účinky nerušte svetlom. Vyhýbajte sa najmä zdrojom tzv. modrého svetla (mobilné telefóny atď.).

Výživové hodnoty:

1 tableta
Melatonín 2 mg

Zloženie

Mikrokryštalická celulóza (plnidlo), melatonín, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý (rastlinného pôvodu)

Alergény:

Neobsahuje

Varovanie

Uchovávajte mimo dosahu detí. Tento výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.Ak sa liečite na problémy s hladinou cukru v krvi, konzultujte užívanie melatonínu so svojím lekárom.Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte na suchom mieste pri teplote 10-25 °C mimo dosahu priameho slnečného svetla. Chráňte pred mrazom.

Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním. Spotrebujte do 60 dní od otvorenia. Tento výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nevhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov. Nikdy neprekračujte dennú dávku. Pred použitím sa vždy poraďte so svojím lekárom!

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty