Amix L-Leucin Pure 120 kapslí

L-leucín je najdôležitejšia esenciálna aminokyselina, jedna z troch vetvených aminokyselín BCAA. Leucín patrí medzi aminokyseliny. Presnejšie, je to jedna z esenciálnych aminokyselín, ktoré ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.

Popis produktu

L-leucín je najdôležitejšia esenciálna aminokyselina, jedna z troch vetvených aminokyselín BCAA.

Leucín patrí medzi aminokyseliny. Presnejšie, je to jedna z esenciálnych aminokyselín, ktoré si telo nedokáže vytvoriť a musí ich prijímať v strave. Má niekoľko funkcií - podporuje udržiavanie hladiny glukózy v krvi, pôsobí proti katabolickým procesom a podieľa sa na syntéze svalových bielkovín.Spolu s ďalšími aminokyselinami, izoleucínom a valínom, patrí do skupiny aminokyselín s rozvetveným reťazcom známych ako BCAA.

Význam tejto skupiny aminokyselín spočíva v tom, že zvyšuje syntézu bielkovín vo svaloch a pôsobí proti ich odbúravaniu (antikatabolický účinok). Z tejto skupiny vznikajú aj aminokyseliny alanín a glutamín, ktoré sa označujú ako svalové aminokyseliny (BCAA fungujú ako ich prekurzory).

Z tejto skupiny sa leucín označuje za najaktívnejší. Treba to chápať tak, že sa na glukózu premieňa len počas výraznej fyzickej námahy. Ďalším dôležitým účinkom tejto aminokyseliny je jej anabolický účinok, ktorý spočíva v tom, že môže rýchlo spôsobiť syntézu bielkovín. Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že je najdôležitejšou aminokyselinou pre túto syntézu. Spolu s ďalšími aminokyselinami sa podieľa na tvorbe svalových vlákien. Podporuje lepšie uvoľňovanie niektorých hormónov nášho tela, ako je rastový hormón, hormón štítnej žľazy a inzulín.

Ak sa užíva po operácii a počas rekonvalescencie, podporuje hojenie zlomenín, kože a kostí. Užívanie leucínu počas redukčnej diéty chráni svalové bielkoviny pred rozpadom. To umožňuje znížiť príjem sacharidov a tukov. Leucín je v strave prítomný vďaka tomu, že ide o esenciálnu aminokyselinu. Väčšie množstvo sa nachádza v srvátke, kazeíne, vaječnom bielku, sóji, nelúpanej ryži a rybách. Mal by sa užívať v kombinácii s inými aminokyselinami

Zloženie v 1 kapsule:

L-leucín 500 mg, želatínová kapsula (želatína, voda, farbivo oxid titaničitý), protihrudkujúce látky: stearan horečnatý, oxid kremičitý.

Priemerné výživové hodnoty na 100 g:

Energia 1686 kJ / 397 kcal , Bielkoviny 96 g , Sacharidy

Odporúčané dávkovanie:

Užívajte 2 kapsuly dvakrát denne. Užívajte 2 kapsuly 2-krát denne, 2 kapsuly denne, 2 kapsuly denne. Užite jednu dávku ihneď po každej dávke.

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento výrobok nie je určený na použitie ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 °C, chráňte pred priamym slnečným žiarením a pred mrazom.

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty

Nie