Hi Tec Nutrition Magnesium Citrate 300g

HiTec Nutrition Citrát horčíka 300 g Citrát horečnatý je zdrojom ľahko vstrebateľného horčíka, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri udržiavaní homeostázy (rovnováhy) organizmu. Horčík sa podieľa ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

HiTec Nutrition Citrát horčíka 300 g

Citrát horečnatý je zdrojom ľahko vstrebateľného horčíka, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri udržiavaní homeostázy (rovnováhy) organizmu. Horčík sa podieľa ako kofaktor > 300 enzýmov na oxidácii uhľovodíkov a tukov, syntéze bielkovín, replikácii a oprave DNA, metabolizme svalového a pečeňového glykogénu a na metabolických procesoch esenciálnych nenasýtených mastných kyselín.

Aktivuje enzýmy, ktoré sú zodpovedné za syntézu a ukladanie vysokoenergetických zlúčenín (ATP). Okrem toho vytvára aktívny komplex s ATP, vďaka čomu sa táto zlúčenina môže využívať na kontrakciu svalových vlákien počas intenzívneho tréningu a na biosyntézu svalových bielkovín. Reguluje zloženie extracelulárnej a intracelulárnej tekutiny a "stráži" správnu hydratáciu buniek, stimuluje anabolické procesy a obmedzuje katabolizmus svalového tkaniva.

Horčík je zodpovedný za správny nervový a nervovosvalový prenos, zvyšuje prah nervovosvalovej vzrušivosti, zmierňuje nepríjemné problémy spojené s nadmernou svalovou kontrakciou (bolesť a kŕče svalov, chvenie očných viečok atď.) a zvyšuje schopnosť podstúpiť fyzickú námahu. Okrem toho sa podieľa na pre športovcov veľmi dôležitej syntéze kreatínu a L-karnitínu (metylačná reakcia). Horčíkové soli kyseliny citrónovej sa vyznačujú vysokou asimilovateľnosťou a biologickou dostupnosťou horčíka

Okrem toho pridanie prebiotika inulínu a vitamínu B6 mnohonásobne zvyšuje asimiláciu horčíka v čreve. Dlhodobý stres, vysoká fyzická námaha, príjem kofeínu a strava bohatá na bielkoviny, tuk, kuchynskú soľ a fosfor podporujú vznik nedostatku horčíka v tele. Citrát horčíka je produkt nevyhnutný pre každého športovca, fyzicky aktívneho človeka a ľudí žijúcich v neustálom strese.

Odporúčané dávkovanie

Užite 1 dávku 10 g (1 odmerka) rozpustenú v 250 ml vody. Užívajte 1 krát denne

300 g na porciu

Minimálna trvanlivosť : pozri obal

Veľkosť porcie: 10 g

Počet porcií v balení: 30

Výživové informácie:

10 g
100 g
Vitamín C
80 mg
800 mg
Vitamín B6
1,4 mg
14 mg
Horčík
500 mg
5000 mg

Varovanie:

Výživový doplnok so sladidlami, vhodný najmä pre športovcov. Nenahrádza pestrú stravu. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí! Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 °C mimo dosahu priameho slnečného svetla. Chráňte pred mrazom. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním.

Upozornenie na alergie. Môže obsahovať stopy lepku, mlieka, sóje, vajec

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty