Zinc Chelated Fair Power

Zinok je esenciálny minerálnou látkou, ktorá je dôležitým prvkom pre fungovanie ľudského metabolizmu. Dostatočná hladina zinku je potrebná pre zachovanie funkcie viac ako 300 enzýmov. ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Bohužiaľ, nepodarilo sa nám nájsť žiadny obchod s týmto produktom.

Popis produktu

Zinok je esenciálny minerálnou látkou, ktorá je dôležitým prvkom pre fungovanie ľudského metabolizmu. Dostatočná hladina zinku je potrebná pre zachovanie funkcie viac ako 300 enzýmov. Treba podotknúť, že k najväčším stratám zinku dochádza u vysoko aktívnych jedincov a športovcov všeobecne. Pri monotónna či prísnej vegánskej strave nemusí byť tieto straty adekvátne vyvážené príjmom a môže sa tak z dlhodobého hľadiska zvyšovať riziko zhoršenia športovej výkonnosti, zníženie potenciálu pre svalový rast, prehĺbenie únavy, zhoršenie imunitných funkcií (tzn. Zvýšenie rizika ochorenia), zníženie účinnosti metabolizmu sacharidov , bielkovín a tukov, zníženie hladiny testosterónu a mnoho ďalších.

Rizikové skupiny ľudí pre nízky obsah zinku v tele:

vysoko aktívne jedinci a športovci

ľudia na vegetariánskej a vegánskej strave

ľudia s cukrovkou I. a II. typu

tehotné a dojčiace ženy

Aké sú výhody chelátové formy?

Chelátová forma - bisglycinát zinočnatý - poskytuje oproti klasickým anorganickým formám (napr. Oxid, síran, chlorid alebo uhličitan zinočnatý) vyššiu využiteľnosť vďaka špecifickej molekulárnej štruktúre. V prípade bisglycinátu zinočnatého sa jedná o štruktúru jedného atómu zinku naviazaného na dve aminokyseliny, v tomto prípade glycínu, ktoré držia zinok ako "kliešte" (viď obrázok). Táto komplexná väzba umožňuje vyššiu stabilitu celej molekuly v tráviacom trakte a tiež jej ľahšie priestupnosť cez stenu črevnej bunky. V roku 2007 navyše vyššiu využiteľnosť bisglycinátu zinočnatého potvrdila štúdia, ktorá túto formu porovnávala s glukonátom zinočnatým (ďalšie chelátovou formou zinku, často sa vyskytujúce v doplnkoch stravy). Bisglycinát zinočnatý v tejto štúdii vykazoval o 43% vyššiu absorpciu!

Odporúčané dávkovanie:

základné dávkovanie je 1 tableta denne

prehltnite tabletu a zapite ju dostatočným množstvom vody, tabletu nehryzte

k zapitie nie sú vhodné alkoholické ani mliečne nápoje

vhodné je použitie Zinc Chelated Fair Power ® ráno nalačno, prípadne medzi jedlami

Tabuľka nutričných hodnôt:

1 tbl

zinok 10 mg

zloženie:

plnidlo mikrokryštalická celulóza, bisglycinát zinočnatý, protihrudkujúca látka horečnaté soli mastných kyselín (rastlinného pôvodu)

Upozornenie:

Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladajte mimo dosahu detí. Dbajte na rôznorodú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. V prípade akýchkoľvek ťažkostí po užití výrobku prerušte jeho užívanie. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Skladujte a uchovávajte v suchu, chráňte pred teplom a mrazom, chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení vždy starostlivo uzatvárajte a spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Dbajte na dodržiavanie návodu na použitie.

informácie:

doplnok stravy

ukladajte mimo dosahu detí

doplnky stravy nie sú náhradou pestrej stravy

pred použitím pozri pozorne informácie a upozornenia na etikete výrobku

neprekračujte odporúčané denné dávkovanie uvedené na etikete výrobku

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty