Survival Zinc Chelated Fair Power 100 tablet

Nový chelátový zinok Fair Power ® ako jeden z mála na trhu obsahuje zinok vo vysoko využiteľnej chelátovej forme - bisglycinát zinočnatý. Zinc Chelated Fair ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Nový chelátový zinok Fair Power ® ako jeden z mála na trhu obsahuje zinok vo vysoko využiteľnej chelátovej forme - bisglycinát zinočnatý. Zinc Chelated Fair Power ® formula obsahuje iba látky rastlinného pôvodu, čo ocenia vegetariáni aj vegáni. Tí sú okrem iného častými obeťami nízkej hladiny zinku v tele v dôsledku jeho nedostatočného obsahu v strave alebo jeho nízkej dostupnosti.

Zinok je esenciálny minerál, ktorý je dôležitým prvkom pre fungovanie ľudského metabolizmu. Primerané množstvo zinku je potrebné na udržanie funkcie viac ako 300 enzýmov. Treba poznamenať, že k najväčším stratám zinku dochádza u vysoko aktívnych osôb a športovcov všeobecne. Pri monotónnej alebo prísnej vegánskej diéte nemusia byť tieto straty dostatočne vyvážené príjmom a môžu zvýšiť dlhodobé riziko zhoršenia športového výkonu, zníženia potenciálu svalového rastu, zhoršenia únavy, zhoršenia imunitných funkcií (t. j. zvýšeného rizika ochorení), zníženia účinnosti metabolizmu sacharidov, bielkovín a tukov, zníženia hladiny testosterónu a mnohých ďalších.

Ľudia s rizikom nízkej hladiny zinku v tele:

  • vysoko aktívni jednotlivci a športovci
  • ľudia na vegetariánskej a vegánskej strave
  • ľudia s diabetom I. a II. typu
  • tehotné a dojčiace ženy

Aké sú výhody chelátovej formy?

Chelátová forma - bisglycinát zinočnatý - poskytuje vyššiu dostupnosť v porovnaní s klasickými anorganickými formami (napr. oxidom zinočnatým, síranom, chloridom alebo uhličitanom) vďaka svojej špecifickej molekulárnej štruktúre. V prípade bisglycinátu zinku ide o štruktúru jedného atómu zinku viazaného na dve aminokyseliny, v tomto prípade glycíny, ktoré držia zinok ako "kliešte" (pozri obrázok). Táto komplexná väzba umožňuje väčšiu stabilitu celej molekuly v tráviacom trakte, ako aj jej ľahšiu priepustnosť cez bunkovú stenu čreva. Okrem toho sa v roku 2007 potvrdila vyššia užitočnosť bisglycinátu zinočnatého v štúdii porovnávajúcej túto formu s glukonátom zinočnatým (iná chelátová forma zinku, ktorá sa často nachádza v doplnkoch stravy). V tejto štúdii bisglycinát zinočnatý vykazoval o 43 % vyššiu absorpciu!

Výživové hodnoty:

1 tableta
Zinok 10 mg

Zloženie:

plnidlo mikrokryštalická celulóza, bisglycinát zinočnatý, protihrudkujúca látka horečnaté soli mastných kyselín (rastlinného pôvodu)

Odporúčané dávkovanie:

  • základné dávkovanie je 1 tableta denne, tabletu prehltnite a zapite dostatočným množstvom vody, tabletu nehryznite Alkoholické alebo mliečne nápoje nie je vhodné piť Zinc Chelated Fair Power ® by sa mal užívať ráno na lačno alebo medzi jedlami

Varovanie

Doplnok stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento výrobok nie je určený na nahradenie pestrej stravy. Tento výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Dodržiavajte pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. V prípade akýchkoľvek ťažkostí po užití prípravku ho prestaňte používať. Výrobca nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym používaním alebo skladovaním. Skladujte a udržiavajte v suchu, chráňte pred teplom a mrazom, chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení vždy starostlivo uzavrite a spotrebujte do dátumu uvedeného na obale. Dbajte na dodržiavanie návodu na použitie.

Naše hodnotenia

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty