VitaHarmony Zinek Forte 25 mg 30 tablet

Zinok je nenahraditeľný stopový prvok, ktorý sa nachádza v každej bunke. Jeho prítomnosť v ľudskom tele je nevyhnutná na zabezpečenie normálneho fungovania metabolických dráh. Ľudské ...viac

Výrobca: Brand

Kde kúpiť

Popis produktu

Zinok je nenahraditeľný stopový prvok, ktorý sa nachádza v každej bunke. Jeho prítomnosť v ľudskom tele je nevyhnutná na zabezpečenie normálneho fungovania metabolických dráh.

Ľudské telo obsahuje približne 2-2,5 g zinku, z čoho sa približne 55 % nachádza vo svaloch a 30 % v kostiach, zvyšok v ostatných tkanivách. Telo si zinok nevytvára ani neukladá, preto je žiaduci stály prísun z vonkajších zdrojov.

Zinok je dôležitou súčasťou enzýmových systémov, ktoré pomáhajú pri metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín. Je dôležitý pre hormóny, ako je inzulín, ktorý reguluje hladinu cukru v krvi, rastový hormón a mužský pohlavný hormón testosterón. Môže pomôcť pri liečbe neplodnosti, je potrebný pre funkciu prostaty a pre rast reprodukčných orgánov. Výrazne podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Stimuluje hojenie rán a pokožky. Je prospešný pri liečbe akné, popálenín, ekzémov a pomáha udržiavať zdravé vlasy, pokožku a nechty.

Zinok môže pomôcť pri liečbe degeneratívnych účinkov starnutia a spomaliť proces zhoršovania zraku. Potreba zinku sa zvyšuje u tehotných a dojčiacich žien, pri nevyváženej strave, u vegetariánov, v starobe, pri strate hmotnosti, pri zvýšenej konzumácii alkoholu, u rýchlo rastúcich detí, pri dlhodobej fyzickej námahe, u pacientov s rozsiahlymi popáleninami, pri chronických hnačkách, pri ochoreniach pečene a obličiek, pri chorobách ovplyvňujúcich príjem živín a pri liečbe diuretikami a tetracyklínom.

Zloženie:

Priemerné výživové údaje na 100 g výrobku:
Energetická hodnota 1397 kJ
Proteín 0.02 g
Sacharidy - uhľohydráty 77.63 g
Tuky 2.09 g

Vitamíny a minerály v 1 tablete:
Zinok

25 mg

Star mask
Priemer: 0.00
Hlasovalo: 0 ľudí

Recenzie/skúsenosti

Máte otázku týkajúcu sa produktu? Alebo chcete len napísať svoje skúsenosti? Pošlite nám recenziu alebo komentár k tomuto produktu.

Podobné produkty