BrainMax Pure Collagen Cocoa & MCT: Sila prírodných zložiek [recenzia]

Ak ste sa už stretli s naším porovnaním najlepších kolagénov, určite vám nemusíme vysvetľovať, že existuje viacero možností kolagénových doplnkov. Niektoré sa spoliehajú na neochutený prášok, ktorý si môžete dať napríklad do proteínov, zatiaľ čo iní výrobcovia preferujú tablety. BrainMax však ponúka trochu špecifický produkt, ktorý je kombináciou kakaa, MCT oleja a práve kolagénu. Viac sa o ňom dozviete v tejto recenzii.

BrainMax Pure Kolagen Kakao & MCT
Kategória: Kĺbová výživa
Chuť
10.0/10
Príprava
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

Na začiatku stojí za zmienku, že tento produkt je veľmi podobný povahe Magic Cacao, ktorý sme preskúmali skôr a s ktorým ho môžete porovnať.

Cenová tabuľka pre BrainMax Pure Kolagen Kakao & MCT
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 25,60

Z čoho sa skladá BrainMax Pure Collagen Cocoa & MCT?

Pokiaľ ide o zložky tohto výrobku, obsahuje samozrejme pomerne veľa surovín v porovnaní napríklad so 100% kolagénom. Každá z nich je však v produkte z nejakého dôvodu a rozhodne nejde o nejaký bezvýznamný balast. Výrobok napríklad obsahuje 38 % organického peruánskeho kakaa, ktoré je skvelým zdrojom flavonoidov a ďalších užitočných látok. Okrem toho si môžete vychutnať 23 % hovädzieho kolagénu kŕmeného trávou, sušený kokos a MCT prášokprášok, rozpustnú vlákninu, karob, škoricu alebo baobab, ktorý je zdrojom prírodného vitamínu C. Práve tento vitamín je nevyhnutný pre správne vstrebávanie kolagénu, takže vidíte, že BrainMax na funkčné zložky naozaj myslel. Kolagén je samozrejme hydrolyzovaný, čo maximalizuje jeho využiteľnosť. Označenie grass fed potom deklaruje, že dobytok sa voľne pásol a pásol trávu, čo sa odráža na kvalite kolagénu z neho získaného. Okrem kolagénu sú všetky výrobky certifikované ako ekologické, takže si môžete byť istí skutočnou čistotou výrobku. Zloženiu nemáme absolútne čo vytknúť.

BrainMax Kolagén MCT a kakao Recenzia
BrainMax Kolagén Cacao a MCT
BrainMax Kolagén a MCT

Ako ho pripraviť?

BrainMax Pure Collagen Cocoa & MCT sa okrem iného môže pochváliť naozaj jednoduchou prípravou, ktorú zvládne každý. Stačí vziať dve polievkové lyžice tejto zmesi (približne 10 g) a rozmiešať ju v 250 ml teplej vody alebo mlieka. Na ideálnu prípravu bez hrudiek odporúčame použiť šejker alebo tyčový mixér, ale pri troche snahy sa dá kakao aj rozmixovať. Zároveň sme pre lepšiu chuť uprednostnili prípravu v mlieku, pretože v ňom vynikla dobrá chuť kakaa a škorice. Ak však chcete znížiť počet prijatých kalórií, čistá voda je určite lepšou voľbou.

Ako tento doplnok chutí?

Ak si tento doplnok pripravíte v teplom mlieku, získate naozaj jedinečnú a chutnú vyvážené kakao, ktoré v sebe spája intenzívne tóny kakaa a jemné tóny kokosu a škorice. Nenechajte sa však zmiasť, tento doplnok sám o sebe neobsahuje žiadne sladidlo, takže rozhodne nie je sladký. Ak vám to však nevadí, môžete si do horúceho mlieka pridať trochu medu alebo iného sladidla navyše.

Na aký účinok sa môžete tešiť?

Čo sa týka účinku, BrainMax Pure Collagen & MCT prináša všetky účinky spojené s užtakže by sa dalo povedať, že je vhodný napríklad na pleť, nechty alebo vlasy. Je však vhodný aj pre správne fungovanie pohybového aparátu a vďaka obsahu vitamínovC a ďalších antioxidantov, napríklad z kakaa, je to celkovo veľmi užitočný a všestranný doplnok.

Recenzie BrainMax Kolagén a kakao
BrainMax Kolagén je vhodný pre pokožku, vlasy a nechty.

Čo hovoríme na cenu?

V čase písania tejto recenzie vychádza jedno balenie s 300 gramami na 649 korún, čo je podľa nás skvelá cena. Za jednu dávku zaplatíte necelých 22 korún, čo je výrazne menej ako napríklad za už spomínaný Magic Cacao od Pure Paleo. Tento produkt je trochu ťažšie porovnávať s klasickými kolagénmi, pretože obsahuje len 23 % tejto látky, ale jehosi určite nájde svojich priaznivcov nielen medzi klasickými športovcami, ale aj medzi ľuďmi, ktorí sa snažia starať o svoju pleť, nechty a vlasy.

Cenová tabuľka pre BrainMax Pure Kolagen Kakao & MCT
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 25,60

Záverečné hodnotenie

BrainMax Pure Collagen Cocoa & MCT je kvalitný produkt, ktorý ponúka celý rad účinných látok bez zbytočných prídavných zložiek. Je dostupný za relatívne prijateľnú cenu a keď sa k tomu pridá veľmi dobrá chuť, ktorá môžechuť môžete podporiť pridaním trochy medu, získate doplnok, ktorý podľa nás rozhodne stojí za vyskúšanie.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.