Vilgain Joint Support: Jedinečná a funkčná kĺbová výživa

Nemožno pochybovať o tom, že kĺbová výživa je pre mnohých silových športovcov mimoriadne dôležitá ako preventívne opatrenie. Výber správnej kĺbovej výživy však nemusí byť taký jednoduchý a v tomto smere existuje mnoho produktov. Ako si medzi nimi stojí Vilgain Joint Support? Práve na to sme sa rozhodli pozrieť v tejto recenzii.

Vilgain Joint Support
Kategória: Kĺbová výživa
Chuť
9.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Účinok
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Joint Support
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 26,99

Na úvod treba dodať, že tento doplnok je tiež súčasťou nášho porovnania najlepšej kĺbovej výživyiv, takže ak vás zaujíma skôr porovnanie s konkurenciou ako samostatná recenzia, neváhajte a pozrite si rebríček. Teraz sa však vráťme k samotnej recenzii.

Perfektné zloženie

Aj keď napríklad zloženie proteínov rôznych značiek môže byť stále dosť podobné, kĺbová výživa sa môže u jednotlivých značiek dosť výrazne líšiť. Niektorí sa spoliehajú na poriadnu porciu kolagénu, iní skôr dôverujú zložkám, ako je chondroitín alebo glukozamín. Vilgain si však berie to najlepšie z oboch svetov a obsahuje kolagén z hovädzieho aj kuracieho mäsa kŕmeného trávou, ale aj kolagén z vaječných škrupín, spomínaný chondroitín a glukozamín, MSM, boswellia serrata alebo vitamín C. Tento doplnok je jedinečný aj tým, že obsahuje kurkumín C3 Reduct, čo je hydrogenovaná forma kurkumy s lepšou vstrebateľnosťou v porovnaní s klasicky používanými zdrojmi kurkumy.

Čo sa týka ostatných zložiek, treba povedať, že Vilgain Joint Support obsahuje iba čakankovú vlákninu, glykozidy steviolu na sladenie, červenú repu a betakarotén. Napriek tomu, že výrobok je dostupný v príchuti papája, nenájdete v ňom žiadne umelé príchute, arómy ani nič podobné. Je to skrátka úplne čistý produkt, ktorý neobsahuje žiadne zbytočnosti.

Jednoduchá príprava a dobrá rozpustnosť

To, čo musíme na Vilgain Joint Support vyzdvihnúť, je okrem iného aj jeho veľmi jednoduchá príprava. Oceňujeme, že ide o sypký produkt, pretože kapsuly môžu byť veľmi nepohodlné (a Animal Flex kĺbová výživa je toho jasným príkladom). V tomto prípade stačí vziať jednu odmerku obsahujúcu 12 g výrobku, rozmiešať ju v približne 250 ml vody a vypiťRozhodli sme sa dodržať odporúčania výrobcu a túto dávku použiť pred športovou aktivitou. Je však logické, že pri kĺbovej výžive je kľúčové dlhodobé užívaniea preto je vhodné užívať ju aj v netréningový deň - napríklad pred prechádzkou alebo inou aktivitou. Oceňujeme aj to, že tejto kĺbovej výžive nemusíte venovať veľa času.Šejkra, pretože sa ľahko rozpúšťa pomocou lyžičky.

Skvelá chuť

Ak ste v minulosti vyskúšali napríklad Alavis, asi vám nemusíme dlho vysvetľovať, že dobrá chuť nie je pri kĺbovej výžive v žiadnom prípade samozrejmosťou. Joint Support to však zvládol na výbornú, a hoci je papája jedinou dostupnou príchuťou, chuťovo jej nemám čo vytknúť. Je príjemne osviežujúca, nie je zbytočne presladená a nepôsobí ani umelo, čo oceňujem.

Oplatí sa ju používať?

Je dôležité si uvedomiť, že kĺbová výživa nie je v prvom rade zázračná potravina.m liekom, ktorý pri pokročilých ochoreniach pohybového aparátu dokáže ktovie aké zázraky. Je skôr vhodnou prevenciou pre aktívnych jedincov - bez ohľadu na to, či ste športovec alebo máte napríklad náročnú manuálnu prácu. Aj ja som používal Joint Support predovšetkým ako prevenciu, hoci ako každý športovec som mal občas menšie problémynapríklad problémy s kolenami alebo spodnou časťou chrbta, ktoré boli spôsobené nadmerným zaťažením počas tréningu a práce. Približne po mesiaci používania tejto kĺbovej výživy som si všimol, že občasné bolesti úplne vymizli a už ma neobmedzovali pri tréningu.

Ako je na tom cenovo?

Jedno balenie Podpory kĺbov obsahuje 30 dávok a v čase písania tejto recenzie zaň zaplatíte 649 korún. To znamená, že jedna dávka vyjde na necelých 22 korún, čo je podľa nás vzhľadom na nabité zloženie naozaj dobrá cena. Pre predstavu - nami recenzovaný nápoj Joint Care Drink od spoločnosti Prom-In vyjde pri kúpe za plnú cenu na približne 27 korún, pričom tieto produkty kĺbovej výživy sú z hľadiska kvality porovnateľné. Aj to je dôvod, prečo sme ich v našom rebríčku najlepších produktov kĺbovej výživy umiestnili spoločne na prvé dve miesta. Pre nás tento produkt stojí za pomer ceny a kvality, a preto vám ho naozaj odporúčame vyskúšať.

Cenová tabuľka pre Vilgain Joint Support
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 26,99

Záver

Joint Support je kvalitný doplnok, ktorý nemá jedinú chybu. Chutí dobre, jeho zloženie je účinné a bez zbytočných prísad, napr.Je pripravený bez akýchkoľvek problémov a aby toho nebolo málo, nezruinuje ani banku. Ak ste teda aktívny športovec alebo človek s náročnou fyzickou prácou, ktorý hľadá podporu pre svoje kĺby, dovolíme si tvrdiť, že lepší produkt by ste hľadali len ťažko.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.