Proteínové cestoviny: zbytočnosť alebo praktická pomôcka?

Ak si nájdete čas na prehliadku rôznych obchodov so zdravou výživoumôžete nadobudnúť dojem, že v dnešnej dobe sa vyrába takmer všetko v bielkovinovom variante. A ak ste tento pocit ešte nemali, možno sa dostaví po prečítaní tejto recenzie. My sa totiž pozrieme na proteínové cestoviny od spoločnosti KetoDiet. Je to zbytočnosť alebo praktická pomôcka nielen pre vašu diétu? Práve na to sa pozrieme v rámci tohto článku.

KetoDiet Proteinové těstoviny
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Príprava
9.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

Vyskúšajte proteínové špagety

V čom sú proteínové cestoviny iné?

Keď sa pozriete na zloženie klasických cestovín, v zozname použitých ingrediencií najčastejšie nájdete pšenicu.V zozname zložiek v zozname ingrediencií sa nachádza múka, voda a prípadne kurkuma, ktorá sa používa na zafarbenie cestovín. Proteínové cestoviny od KetoDiet sú však v zásade úplne iné, pretože okrem spomínanej pšeničnej múky obsahujú aj izolovanú bielusójový proteín, pšeničný proteín, pšeničnú a agátovú vlákninu, sušený vaječný bielok, guarovú gumu ako stabilizátor a vlákninu psyllium. Výsledkom je, že proteínové cestoviny majú podstatne viac bielkovín a vlákniny na úkor podstatne menšieho množstva sacharidov.

recenzie bielkovinových špagiet ketodiet
Špagety síce nie sú tradičným zdrojom bielkovín, ale tieto stoja za vyskúšanie! Zdroj: KetoDiet.cz

Poznám ten rozdiel?

Aj keď sú ingrediencie odlišné od tradičných cestovín, z hľadiska prípravy ani chuti rozdiel nepocítite. Proteínové špagety stačí vhodiť do vriacej vody a variť 10 minút. Potom špagety sceďte a môžete ich použiť v akomkoľvek recepte, v ktorom by ste použili bežné cestoviny. Veľmi zaujímavé na tomto výrobku je, že nemáte šancu spoznať rozdiel, pokiaľ ide o chuť alebo štruktúru. Po jeho konzumácii si však môžete všimnúť, tak ako my, že proteínové cestoviny sú podstatne sýtejšie a nenechajú vás hladných dlhšie ako klasické cestoviny. Keďže nemajú žiadnu špecifickú chuť, môžete si ich ochutiť úplne podľa vlastných chuťových preferencií a dopriať si ichNapríklad bylinkovým pestom, kuracím mäsom alebo krevetami, paradajkovým pretlakom s tuniakom alebo dokonca smotanovou omáčkou. Máte veľa možností.

Neprehliadnite
KetoDiet sme na našej webovej stránke už recenzovali, napríklad v našom porovnaní najlepších ketodiét, ktoré vám tiež odporúčame prečítať!

Ako hodnotíme cenu?

Pol kila proteínových cestovín vyjde v čase písania tejto recenzie na takmer 200 korún. To je, samozrejme, v porovnaní s bežnými cestovinami naozaj vysoká cena, ale na druhej strane sa v nej odráža aj množstvo rôznych ingrediencií, ktoré majú samozrejme zväčša vyššie obstarávacie náklady.

Vyskúšajte proteínové špagety

Oplatí sa ich vyskúšať?

Ak by proteínové cestoviny nestáli toľko, určite by mohli tvoriť pravidelnú súčasť jedálnička. Ale keďže za balenie zaplatíte spomínané dve stovky, odvážim satvrdiť, že proteínové cestoviny sú skôr príležitostnou záležitosťou.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.