Vilgain Minute kaša: ideálny začiatok náročného dňa? Perfektné jedlo na perfektný deň [recenzia]

Pokiaľ ide o raňajky, názory lekárov sa môžu veľmi líšiť. Zatiaľ čo niektorí ľudia nedajú dopustiť na poriadnu porciu bielkovín z vajec, iní radšej začínajú deň niečím sladkým. Skvelým kompromisom medzi týmito dvoma možnosťami je Minútková proteínová kaša od spoločnosti Vilgain. V dnešnej recenzii sa pozrieme na jej podrobnú recenziu.

Vilgain Minutová kaše
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Príprava
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Minutová kaše
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,29

Na úvod treba poznamenať, že táto kaša sa objavila aj v našom porovnaní najlepších bielkovinových kaší.

Dokonalý recept na začiatok dňa

Milovníkov poriadnej porcie bielkovín ráno poteší, že na prvom mieste v zloženíMinute Protein Porridge kraľuje koncentrát mliečnej bielkoviny, ktorý tvorí takmer tretinu výrobku. Ešte zaujímavejšie je, že táto bielkovina pochádza z mlieka voľne chovaných kráv z Nového Zélandu.Vilgain si zakladá na čistom a maximálne funkčnom zložení. Na druhom mieste sú bezlepkové ovsené vločky - tie sú pre zmenu z Fínska, čo im, aspoň podľa výrobcov, dodáva jedinečnú chuť a štruktúru. Vo variante s kokosovým krémom, ktorý sme mali možnosť vyskúšať, sú súčasťou ingrediencií aj strúhané kokos, trstinový cukor, sušené kokosové mlieko, mletá vanilka a morská soľ.

Vilgain proteínová minútová kaša Z
hľadiska zloženia nemáme tomuto výrobku čo vytknúť.

Neuveriteľne jednoduchá príprava

Tých z vás, ktorí ráno nemajú času ani energie nazvyš, určite poteší, že Minútovú kašu, ako už názov napovedá, pripravíte za krátky čas. Stačí odvážiť 80 g kaše (alebo použiť množstvo od oka, ak prísne nepočítate kalórie) a zaliať ju 100 ml horúcej vody alebo mlieka. Potom ju stačí dobre premiešať a nechať asi minútu odstáť a potom sa môžete s chuťou pustiť do raňajok.

Skvelá chuť a konzistencia

Ďalšou výhodou tejto kaše je jej skvelá chuť a neuveriteľne krémová konzistencia. Hneď ako kašu pripravíte, všimnete si veľmi jemnú krémovú konzistenciu a nádhernú vôňu, ktorá v prípade variantu s kokosovým krémom samozrejme odráža kokos a pripomína obľúbené sladkosti Raffaello. Chuťovo je kaša naozaj skvelá, chuť kokosu je pomerne intenzívna, ale nám to ani v najmenšom nevadilo. Je úplne prírodná a bez akejkoľvek umelej pachuti. Skvelé na nej je aj to, že vás zasýti na naozaj dlhú dobu. Ak si porciu trochu prispôsobíte svojej hmotnosti, dovolíme si tvrdiť, že bez problémov vydržíte až do obeda bez pocitu hladu.

Ako je na tom Minútová kaša z hľadiska ceny?

V čase písania tejto recenzie vychádza jedno balenie s hmotnosťou 400 gramov na 179 korún. To znamená, že jedna porcia vyjde na necelých 36 korún. Táto cena sa na prvý pohľad môže zdať pomerne vysoká, ale keď si pripravíte takúto kašudoma z kvalitných bielkovín, bezlepkových ovsených vločiek, kokosu a ďalších ingrediencií, dostanete sa v skutočnosti na veľmi podobnú cenu. Zaujímavejšie však pre nás je, že kaša má len 5 dávoka to len v prípade, že dodržíte odporúčané dávkovanie. Samozrejme, ak si porciu trochu upravíte, môže to byť aj menej. Z našej strany by sme určite ocenili väčšie balenie, ktoré by vydržalo aspoň na dva týždne užívania.

Cenová tabuľka pre Vilgain Minutová kaše
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,29

Záverečné hodnotenie

Minútková kaša Vilgain ponúka skvelé zloženie, dobrú chuť a krásne krémovú konzistenciu. A keď k tomu pripočítame dobrý pomer ceny a kvality, zistíme, že táto kaša musí bezpochyby patriť medzi najlepšie instantné kaše na trhu. A my ju rozhodne odporúčame vyskúšať.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.