Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix: nadýchané palacinky za pár minút [recenzia]

Kto nemá rád palacinky na raňajky? Táto dobrota však bohužiaľ nepatrí medzi najzdravšie potraviny, a preto sa často vôbec nedostane do jedálnička športovcov. Našťastie však v dnešnej dobe nie je problém pripraviť palacinky, ktoré obsahujú dostatok bielkovín a relatívne málo kalórií. Vďaka tomu si ich môžete bez výčitiek vychutnať, aj keď dodržiavate veľmi prísnu diétu. Značka Vilgain nedávno predstavila svoju proteínovú zmes na palacinky a vafle, vďaka ktorej si takéto palacinky pripravíte za pár minút bez akejkoľvek námahy. Majú však tieto proteínové palacinky naozaj také dobré výživové hodnoty? A ako sú na tom v porovnaní s konkurenciou? Zistite to v našej dnešnej recenzii.

Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix
Kategória: Potraviny
Chuť
9.0/10
Príprava
10.0/10
Príprava
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

Väčšine športovcov značku Vilgain netreba vôbec predstavovať, pretože je to jedným z najväčších predajcov športových doplnkov a zdravej výživy v Českej republike. Okrem klasických výživových doplnkov tu nájdete aj veľké množstvozdravých surovín na varenie alebo hotových jedál s vynikajúcimi výživovými hodnotami. Viac informácií o tejto značke si môžete prečítať napríklad v našej recenzii Vilgain Energy Bar BIO.

Skvelý prípravok s niekoľkými chybami

Kameňom úrazu mnohých podobných výrobkov sú nekvalitné suroviny. Palacinky môžu na prvý pohľad vyzerať dobre a chutiť skvele, ale ak majú nekvalitné zložky a slabé výživové hodnoty, športovcov si jednoducho nezískajú. V tomto prípade spoločnosť Vilgain stavila na kombináciu troch druhov múky (bezlepkovej ovsenej, mandľovej a tapiokovej) a dvoch druhov bielkovín. Pokiaľ ide o múku, musíme oceniť, že vo všetkých prípadoch je bezlepková. Vďaka tomu sú palacinky vhodné pre ľudí s celiakiou. Vo všetkých troch prípadoch ide o veľmi kvalitnú múku, hoci treba poznamenať, že mandľová múka obsahuje podstatne viac tuku a v konečnom dôsledku aj viac kalórií ako ostatné dve.

Vilgain Protein Waffle Mix

Bielkovinová zmes pozostáva zo srvátkového izolátu a mliečnej bielkoviny. Bohužiaľ, výrobca nám k mliečnym bielkovinám neuvádza mliečne proteíny.žiadne ďalšie informácie (rovnako ako pri mnohých iných svojich výrobkoch). Nemôžeme teda s istotou povedať, či sa má pojem mliečne bielkoviny používať na označeniemyslíme kvalitný micelárny kazeín alebo úplne nekvalitný kazeinát vápenatý. To, samozrejme, kazí dojem z celého výrobku, pretože jednoducho nemáme úplné informácie o tom, čo zložky skutočne obsahujú. V neposlednom rade v zložení nájdeme aj trstinový cukor, prášok do pečiva a himalájsku soľ.

V 100 g výrobku sa nachádza 415 kcal, 15 g tuku, 37 g sacharidov, 34 g bielkovín a 2,5 g vlákniny. Zloženie teda hodnotíme pozitívne, hoci v porovnaní s konkurenciou obsahujú palacinky pomerne veľa kalórií a tuku. Na druhej strane obsahujú viac bielkovín, čo je určite veľké pozitívum.

Neprehliadnite
Premýšľate, čo si pripraviť na raňajky? Máme pre vás 7 tipov (receptov) na proteínové fitness raňajky.

Ako pripraviť palacinky?

Ako som písala v úvode, príprava týchto palaciniek je naozaj jednoduchá. Stačí rozmiešať 70 g zmesi v 80 ml studenej vody (ak chcete dosiahnuť konzistenciu vaflí, použite 100 ml studenej vody), nechajte ju jednu alebo dve minúty odstáť a potom ju vyprážajte na mierne rozpálenej panvici. Na opekanie môžete použiť trochu oleja alebo namiesto panvice použiť vaflovač.

Je na vás, ako si palacinky ochutíte. Keďže samy o sebe nemajú žiadnu výraznú chuť, nemusíte sa obmedzovať a môžete si ich vychutnať presne podľa svojej chuti. Náš článok 15 prírodných a zdravých náhrad cukru vám pomôže pri výbere zdravých ingrediencií na ochutenie.

Nadýchaná konzistencia

Ako som napísal v predchádzajúcom odseku, samotné palacinky nemajú výraznú chuť. Ak však cesto pred vyprážaním ochutíte napríklad stéviou, palacinky budú zaručene chutiť aj nasucho. Pri výbere podobných palacinkových zmesí je veľmi dôležitá konzistencia výsledného cesta. V tomto prípade sa môžete tešiť na naozaj nadýchané palacinky, preto ja osobne musím konzistenciu hodnotiť naozaj dobre.

Neprehliadnite
Ponáhľate sa ráno do práce alebo do školy a nestíhate si pripraviť raňajky? Vyskúšajte český denný štartér Virus (recenzia)!

Vyššia cena

Vzhľadom na veľmi podarené ingrediencie, výbornú konzistenciu a jednoduchú prípravu asi nikoho príliš neprekvapí, že si za túto zmes na palacinky budete musieť priplatiť. V čase písania tejto recenzie vyjde jedna porcia na približne 40 Kč, čo je pomerne veľa. Na druhej strane je fér spomenúť, že proteínové palacinky Smartfuel (recenzia) sú na tom cenovo podobne. V našom porovnaní najlepších proteínových palaciniek sa umiestnili na prvom mieste. Cena je teda pomerne vysoká, ale výsledná hodnota za peniaze nie je vôbec zlá.

Cenová tabuľka pre Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 13,99

Záverečné zhrnutie

Vilgain Protein Pancake & Waffle Mix si od nás nakoniec vyslúžil veľmi dobré hodnoteniepretože ponúka veľmi slušné zloženie v kombinácii s úžasne nadýchanou konzistenciou. Jeho cena je síce trochu vyššia, ale vzhľadom na všetky pozitíva považujeme cenu za adekvátnu. Ak si teda chcete pripraviť chutné proteínové palacinky bez akejkoľvek námahy, môžeme vám zmes Protein Pancake & Waffle Mix od spoločnosti Vilgain vrelo odporučiť.

To je od nás pre dnešnú recenziu všetko. Ak však máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať v komentároch.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.