Vyskúšali sme balík KetoDiet Intense: tu je komplexná recenzia!

Vzhľadom na veľkú popularitu rôznych typov balíčkov diétnej výživy sme sa rozhodli niektoré z nich pre vás vyskúšať. Po testovaní prémiovej týždennej diéty od spoločnosti KetoMix sme dnes pripravili aj recenziu štvortýždňového diétneho balíčka Intense od výrobcu KetoDiet. Obe značky už možno poznáte z nášho porovnania najlepších keto diét, kde obe dopadli veľmi dobre. V dnešnej recenzii sa podrobne pozrieme na jednotlivé jedlá, ktoré balíčekIntense pack, a zameriame sa najmä na ich zloženie, prípravu a chuť. Na konci recenzie nájdete aj zhodnotenie pomeru ceny a kvality celého balíčka, ako aj porovnanie s konkurenčnými výrobcami.

KetoDiet
Kategória: Potraviny
Chuť
9.0/10
Rozpustnosť
9.0/10
Rozmanitosť jedál
8.0/10
Zložky
8.0/10
Príprava
10.0/10
Celkové hodnotenie
8.8
z 10 bodov

 

Vyskúšajte KetoDiet za najlepšiu cenu!

 

Čo je balíček Intense a pre koho je vhodný?

KetoDiet ponúka celkom 3 výživové plány. Sú to Základný, Stredný a Intenzívny stravovací plán. Sú rozdelené podľa toho, koľko plánujete schudnúť, a výrobca uvádza BMI, pre ktorý je každý plán vhodný. MožnosťIntense je najprísnejšia z troch a jej prvá fáza je stanovená na celkovo štyri týždne. Balenie teda obsahuje až 140 porcií, čo zodpovedá kompletnej diéte na 28 dní. Ak by ste si však vybrali možnosť Basic alebo Medium, balík by obsahoval 70, resp. 105 porcií. Treba tiež poznamenať, že každý plán pozostáva z troch fáz, pričom každá ďalšias každou ďalšou fázou sa počet jedál v balíčku znižuje a zvyšuje sa počet pravidelných domácich jedál. Ku konkrétnemu dávkovaniu jedál z balíčka a ich kombinácii s bežnými jedlami sa vrátime na konci prehľadu.

Čo nájdete v balíčku Intense?

Keďže celý balíček je koncipovaný ako 4-týždňová diéta, v každom z nich nájdete viacero jedál. Celkový počet jednotlivých jedál je však pomerne vysoký, takže sa nemusíte obávať, že by sa váš jedálny lístok točil stále okolo tých istých jedál. Okrem toho v balení nájdete šejker a diétny zošit, do ktorého si môžete zaznamenávať svoje úspechy. Pozrime sa bližšie na jednotlivé jedlá.

Proteínový nápoj (5 príchutí)

Nejaká forma proteínového nápoja je základom väčšiny diétnych balíčkov, s ktorými sa stretnete od rôznych výrobcov. KetoDiet nie je iný. V balení ho nájdete v celkovo 5 príchutiach (jahoda a banán, malina a ríbezle, marhuľa a mango, čokoláda a lieskový orech lieskový oriešok, ľadová káva a čokoláda), pričom každá príchuť predstavuje celkovo 7 porcií.

Zloženie

Jednotlivé príchute majú trochu odlišné zloženie. Základom nápoja je zmes bielkovín (približne 65-70 %) pozostávajúca zo srvátkového izolátusrvátkového koncentrátu, hydrolyzovaného kolagénu, micelárneho kazeínu, sójového izolátu a bravčovej želatíny. Okrem toho je tu široká škála vitamínov a minerálov, čo je veľkým pozitívom, pretože v opačnom prípadeČlovek na podobnej strave by tieto látky vstrebával len veľmi ťažko. Medzi zložky patria aj zahusťovadlá a sladidlá. Za zmienku stojí acesulfam K, ktorý sa často označuje za kontroverzný, hoci v bežnom množstve nie jenepredstavuje žiadne zdravotné riziko a nachádza sa vo veľkom množstve bežných potravinových doplnkov.

O niečo horšia je však prítomnosť oxidu siričitého (len v niektorých príchutiach). Ten je vo väčšom množstve jedovatý a u citlivých jedincov môže spôsobiť žalúdočné problémy. V Európskej únii je v malých množstvách stále povolený, ale radšej by sme ho v zložení nevideli. Jedna porcia proteínového nápoja obsahuje v priemere asi 16-17 g bielkovín, 3 g sacharidov a asi 2 g tuku.

Príprava

Na prípravu proteínového nápoja stačí zmiešať obsah jedného balenia (27 g) s 200-250 ml vody, dôkladne premiešať a potom nechať 5 minút odstáť. Množstvo použitej vody sa môže líšiť, pretože napr. ľadovej kávy s čokoládovou príchuťou výrobca odporúča použiť len 100-150 ml vody.

Chuť

Chute sa od seba navzájom dosť líšia. Niektoré sú výraznejšie, iné jemnejšie. Osobne som fanúšikom najmä orieškovej a čokoládovej príchute, ktoré mi prišli asi najvyváženejšie. Napriek tomu odporúčam príchute striedať, inak by sa vám mohli pomerne rýchlo znechutiť. Proteínový nápoj sa oplatí striedať aj s proteínovým smoothie, ktoré vás príjemne osvieži.

Proteínový koktail malina ketodieta

Proteínový chlieb (2 varianty)

Proteínový chlieb je jediným chlebom v balení. Dva druhy chleba (orechový a tmavý) spolu tvoria 14 jednotlivých porcií, čo vám umožníChlieb sa dá pripraviť na mnoho rôznych spôsobov.

Zloženie

Oba chleby obsahujú pšeničné a hrachové bielkoviny, ale tmavý chlieb obsahuje o niečo viac bielkovín. Oba chleby obsahujú aj ražnú múku, sójovú múku, pšeničné otruby, slnečnicové semienka a ovsenú vlákninu. Jedna porcia tmavého chleba obsahuje 15 g bielkovín, 5,3 g sacharidov a 9,2 g tuku, zatiaľ čo porcia orechového chleba obsahuje 13 g bielkovín, 10 g sacharidov a 8,5 g tuku. Stojí za zmienku, že denný príjem sacharidov počas keto diéty by nemal presiahnuť 5 g, čo ani jeden z chlebov nespĺňa. V porovnaní s bežným chlebom však obsahuje podstatne viac bielkovín a menej sacharidov, čo je jednoznačná výhoda.

Príprava

Jedna porcia chleba predstavuje 3 krajce. Môžete si ich ochutiť podľa svojej chuti, ale nezabudnite, že počas keto diéty by ste sa mali vyhýbať sacharidom a prijímať dostatok bielkovín a tukov.

Chuť

Ani jeden variant chleba vás nijako neurazí. Chuť je rovnocenná s väčšinou chlebov tohto typu, ktoré nájdete v obchodoch. Keďže si však chlieb môžete ochutiť podľa seba, výsledná chuť sa bude v konečnom dôsledku dosť líšiť.

Preskúmajte diétne plány od KetoDiet!

Proteínová kapsa (s príchuťou čokolády a kokosu)

Proteínová pasta je šikovná desiata na cesty, pretože zaberá minimum miesta a nie je potrebné ju nijako pripravovať. V rámci balíčka Intense je to jedna zo sladkých pochúťok, na ktorú sa budete určite pravidelne tešiť.

Zloženie

Zdrojom bielkovín v proteínovej kapsičke je zmes bielkovín pozostávajúca zo srvátkového koncentrátu, micelárneho kazeínu a hydrolyzovaného hovädzieho kolagénu. Ďalej je tu voda, inulínová vláknina, repkový olej, kakao, jogurtový prášok, sladidlá a regulátory kyslosti. Jedna porcia (100 g) obsahuje sympatických 18 g bielkovín, 9 g sacharidov a 7,3 g tuku.

Chuť

Aj keď proteínová kapsička chutí na môj vkus zbytočne príliš kyslo, rozhodne to nie je katastrofa. Na druhej strane musím oceniť výraznú chuť kokosu a ideálnu chuť čokolády, takže výsledná chuť kapsičky nie je presladená. Vo výsledku musím proteínovú kapsulu hodnotiť ako výbornú.

Proteínové vrecúško Ketodiet

Proteínová placka (cesnaková príchuť)

Proteínová palacinka pripomína omeletu, ale má trochu inú konzistenciu a zloženie. Vďaka jednoduchej príprave vám poslúži ako rýchle raňajky, desiata alebo ľahká večera. Hoci má placka cesnakovú príchuť, nemusíte sa obávať nepríjemného zápachu z úst. Výrobca použil sušený cesnak, ktorý nespôsobuje žiadny zápach.

Zloženie

Takmer tri štvrtiny zloženia tvorí zmes bielkovín. Tvorí ju vaječný bielok, micelárny kazeín, hydrolyzovaný bravčový kolagén, sójový izolát a srvátkový koncentrát. Ďalej sú tu sušené vajcia, cibuľa, cesnak, majoránka, korenie a zahusťovadlá. Jedna porcia (25 g) obsahuje 16 g bielkovín, 2,8 g sacharidov a 1,8 g tuku.

Príprava

Obsah vrecka zalejte 100 ml vody a veľmi dôkladne premiešajte. Aby ste sa vyhli hrudkám, odporúčam použiť mixér alebo aspoň metličku. Vzniknutú zmes nalejte na rozpálenú panvicu s kvapkou oleja a smažte 2 minúty z jednej a 1 minútu z druhej strany.

Ochutnajte

Ak nie ste veľkými fanúšikmi cesnaku, nebojte sa, pretože placka nemá príliš výraznú chuť. Konzistencia je v poriadku a chuťovo vás určite neurazí. Možno to nie je chuťovo najlepšie jedlo v balení, ale svojich priaznivcov si nepochybne nájde a svoje. Musím ho preto hodnotiť pozitívne.

Preskúmajte diétne plány od KetoDiet!

Bielkovinové cestoviny (fusilli)

Vysokobielkovinové cestoviny vám pomôžu oživiť diétu a zároveň prijať potrebné živiny. Ich veľkou výhodou je, že si ich môžete pripraviť a ochutiť podľa svojich preferencií.

Zloženie

Základom proteínových cestovín je pšeničný proteín, vaječný bielok, srvátkový proteín a srvátková bielkovina.srvátkového proteínu, hrachového proteínu, pšeničnej vlákniny, pšeničnej múky a agátovej vlákniny. Jedna porcia (50 g) obsahuje plnohodnotných 30 g bielkovín, 7,3 g sacharidov a 1,5 g tuku. V porovnaní s bežnými cestovinami tak obsahujú mnohonásobne viac bielkovín, čo je počas keto diéty mimoriadne dôležité.

Príprava

Jednu porciu cestovín vložte do vriacej vody a varte 20 minút.

Ochutnajte

Vďaka svojmu zloženiu sú cestoviny KetoDiet chuťovo veľmi podobné klasickým cestovinám. V porovnaní s koňakovými cestovinami, ktoré sú v podobných baleniach veľmi časté, preto chutia oveľa lepšie, čo je obrovské plus.

Proteínový puding (karamelová príchuť)

Ak máte chuť na sladké, proteínový puding si zamilujete. Môžete si z neho pripraviť lahodný dezert alebo si ho dať ako rýchlu desiatu či raňajky. Vďaka jeho lahodnej chuti vám zabráni v stereotypnom a nudnom stravovaní.

Zloženie

Až 85 % zloženia tvoria mliečne bielkoviny. Zvyšok zložiek tvoria najmä rastlinné tuky, zahusťovadlá a arómy. Ako sladidlá výrobca použil aspartám a acesulfám K. Zatiaľ čo druhý menovaný je niekedy považovaný za kontroverzný, v prípademenšom množstve by nemal byť problém, aspartám je na tom o niečo horšie. Hoci neexistujú nesporné dôkazy o tom, že aspartám je zdraviu nebezpečný, a v rámci EÚ je dostupný v malých dávkachpovažuje za bezpečný, mnohé štúdie v minulosti dospeli k záveru, že aspartám môže predstavovať zdravotné riziko. Ide preto nepochybne o kontroverznú látku, ktorú by sme v zložení radšej nevideli. Jedna porcia pudingu (25 g) obsahuje až 18 g bielkovín, 2 g sacharidov a 1,5 g tuku.

Príprava

Obsah vrecka vysypte do misky a postupne pridajte 115 ml vody. Zmes dôkladne premiešajte, aby nezostali žiadne hrudky. Misku nechajte v chladničke 15-30 minút. Osobne odporúčam nechať ju o niečo dlhšie, aby mal puding naozaj čas poriadne stuhnúť.

Ochutnajte

Hoci je konzistencia pudingu v porovnaní s bežným pudingom trochu riedka, z hľadiska chuti mu nie je čo vytknúť. Karamelová chuť je naozaj výrazná a puding chutí prekvapivo dobre.

Proteínová palacinka (kokosová príchuť)

Okrem spomínaného pudingu ocenia milovníci sladkých jedál aj prítomnosť proteínovej palacinky s kokosovou príchuťou. Navyše si môžete (v rámci keto diéty) palacinku ochutiť podľa vlastnej chuti.

Zloženie

Až 60 % zloženia tvorí mliečna bielkovina, ktorá je ďalej doplnená sušeným vaječným bielkom ako zdrojom bielkovín. Súčasťou je aj pšeničná múka, arómy, strúhaný kokos a kypriace látky. Jedna palacinka (27,5 g) obsahuje 18 g bielkovín, 4,4 g sacharidov a 1,2 g tuku. Výživové hodnoty sú absolútne neporovnateľné s bežnými palacinkami.

Príprava

Obsah balenia rozmiešajte v 50-60 ml vody. Odporúčam zmes vyšľahať buď v šejkri, alebo pomocou metličky, aby sa v nej netvorili hrudky. Potom nechajte zmes asi 3 minúty odstáť a potom ju nalejte na rozpálenú panvicu s kvapkou oleja. Smaženie nebude trvať dlhšie ako minútu z každej strany.

Ochutnajte

Proteínová palacinka má celkom príjemnú konzistenciu a aj chuť je veľmi dobrá. Kúsky kokosu sú tak akurát a palacinka nie je zbytočne presladená. Ak si ju prispôsobíte svojej chuti, určite si na nej veľmi pochutnáte.

Proteínová palacinka ketodieta

Proteínová kaša (2 príchute)

Proteínová kaša je ideálna na raňajky, ale môžete si ju vychutnať aj ako ľahkú a rýchlu desiatu kedykoľvek počas dňa. V balení nájdete príchute vanilka + banán a jablko + škorica.

Zloženie

Základom oboch príchutí je zmes bielkovín (60-65 % ) vyrobená zo srvátkového koncentrátusrvátkového koncentrátu, srvátkového izolátu, micelárneho kazeínu, sójového izolátu a sušeného vaječného bielka. Obe príchute obsahujú aj práškovú smotanu a niekoľko zdrojov vlákniny. V oboch prípadoch je v zložení aj široká škála vitamínov a minerálov, čo je vždy veľkým plusom. Z hľadiska výživovej hodnoty sú obe príchute úplne rovnaké. Jedna porcia (27 g) kaše obsahuje 15,9 g bielkovín, 2,7 g sacharidov a 1,7 g tuku.

Príprava

Príprava je v tomto prípade naozaj veľmi jednoduchá. Obsah balenia zmiešajte so 150 ml horúcej (nie vriacej) vody, nechajte 5 minút odstáť a môžete jesť.

Chuť

Z dvoch príchutí mi osobne viac chutila príchuť jablka a škorice, pretože bola o niečo výraznejšia. Avšak ani príchuť vanilky a banánu ma nesklamala, hoci by som ocenila o niečo výraznejšiu banánovú príchuť, ktorá bola mierne oslabená v prospech vanilkovej. Celkovo však musím chuť oboch variantov proteínovej kaše hodnotiť veľmi pozitívne.

Neprehliadnite
Proteínové kaše sú veľmi vhodnou a nutrične bohatou potravinou. V našom rebríčku najlepších proteínových kaší vám poradíme, ktoré by ste mali určite vyskúšať.

Bielkovinová polievka (4 príchute)

Polievky sú nevyhnutnou súčasťou diétnych balíčkov. V balíčku Intense od KetoDiet nájdete 4 príchute, a to kuraciu, hovädziu, tekvicovú a hráškovú. Všetky majú spoločnú jednoduchú prípravu a dobrú chuť.

Zloženie

Ako to už pri potravinách v tomto balíčku býva, základom proteínovej polievky je zmes bielkovín. Jej obsah sa však líši v závislosti od príchute. V tomto ohľade sa hrachová polievka líši od ostatných príchutí, pretože obsahuje len 30 % bielkovín v porovnaní s približne 70 % v prípade ostatných príchutí. Všetky príchute sa však líšia zdrojmi bielkovín, ktoré obsahujú. Zvyčajne ide o mliečne bielkoviny, micelárny kazeín, srvátkový izolát, hydrolyzovaný bravčový kolagén, sójový izolát alebo iné látky. Žiadna z týchto príchutí neobsahuje žiadne kontroverzné látky, čo považujeme za veľké plus. Tekvicová príchuť obsahuje aj zmes rôznych minerálov a vitamínov, takže aj tu je na mieste pochvala.

Z hľadiska výživovej hodnoty si najlepšie vedú príchute kuracie a hovädzie mäso, ktoré obsahujú najviac bielkovín (22 g na jednu porciu). Naopak najhoršie je na tom príchuť hrachová, ktorá obsahuje 17 g bielkovín na porciu. V závislosti od príchute sa množstvo sacharidov pohybuje od 2 do 4 g na porciu, zatiaľ čo množstvo tukov je 1,5-3,3 g na porciu.

Príprava

Postup prípravy sa líši v závislosti od toho, akú príchuť pripravujete. Zatiaľ čo všetky 4 príchute je potrebné zaliať približne 200-250 ml vody, v prípade kuracej a hovädzej príchute by sa voda malabyť vriaca, zatiaľ čo tekvicová a hrachová polievka si vyžadujú horúcu vodu, ale nie vriacu. Preto je najlepšie si pred prípravou ešte raz prečítať pokyny výrobcu.

Chuť

Chuť polievok nemusí vyhovovať každému, ale ja som bol príjemne prekvapený. Napríklad kuracia chuť ma príjemne prekvapila veľkým množstvom rezancov, ktoré celú polievku naozaj vylepšili. Podľa môjho názoru bola polievka trochu presolená, ale to je vec osobnej chuti. Zaujímavá bola aj hrášková príchuť, keďže táto polievka má výraznú krémovú konzistenciu. Celkovo musím proteínovú polievku KetoDiet hodnotiť ako výbornú.

Bielkovinová polievka ketodieta

Proteínová omeleta (príchuť slanina)

Omeleta s príchuťou slaniny môže byť veľmi rýchlymi a jednoduchými raňajkami alebo desiatou. Ide o typické jedlo, ktoré môžete vidieť takmer vo všetkých diétnych balíčkoch od najrôznejších výrobcov. Treba však povedať, že omeleta od KetoDiet si v porovnaní s ňou vedie veľmi dobre.

Zloženie

Proteínová omeleta s príchuťou slaniny obsahuje až 62 g bielkovín na 100 g výrobku, čo je niekoľkonásobne viac ako bežná omeleta. Je to preto, že takmer tri štvrtiny jej zloženia tvorí zmes bielkovín pozostávajúca zo sušenýchvaječného bielka, micelárneho kazeínu, hydrolyzovaného bravčového kolagénu, sójového izolátu a srvátkového koncentrátu. Okrem toho zloženie obsahuje sušené vajce, zmes zeleniny, inulín a zmes vitamínov a minerálov. Jedna porcia omelety (27 g) obsahuje 17 g bielkovín, 5,2 g sacharidov a 2,1 g tuku.

Príprava

Proteínovú palacinku si môžete pripraviť už za niekoľko minút. Obsah balíčka rozmiešajte v 100 ml vody a nalejte na rozpálenú panvicu s kvapkou oleja. Výrobca odporúča smažiť 2 minúty z jednej strany a ďalšiu minútu z druhej strany, avšak z vlastnej skúsenosti odporúčam, aby steČas vyprážania sa môže líšiť v závislosti od variča a materiálu panvice.

Ochutnajte

Na rozdiel od niektorých instantných jedál z iných diétnych balíčkov má proteínová omeleta prekvapivo dobrú konzistenciu a výraznú chuť. Stále jej trochu chýba chuť pravej slaniny, ale celkový dojem je veľmi dobrý.

Proteínová panna cotta

Aj počas diéty si môžete dopriať svoj obľúbený dezert. Len sa uistite, že neobsahuje príliš veľa kalórií. V diétnom balíčku KetoDiet Intense nájdete 7 porcií panna cotty, ktorá poslúži ako zaslúžená odmena po náročnom dni.

Zloženie

Hoci proteínová panna cotta vyzerá ako bežný dezert, plných 77 % ingredienciízloženia tvorí bielkovinová zmes, vďaka ktorej obsahuje až 68 g bielkovín na 100 g výrobku. Bielkovinová zmes sa skladá zo srvátkového koncentrátu, srvátkového izolátu, želatíny, hydrolyzovaného kolagénu a micelárneho kazeínu. Sušená smotana a sušené mlieko prispievajú k prirodzenej chuti. Jedna porcia panna cotty (27 g) obsahuje celkovo 18 g bielkovín, 3,4 g sacharidov a 2,6 g tuku.

Príprava

Výhodou proteínovej panna cotty je, že ju môžete pripraviť bez akejkoľvek námahy. Stačí obsah balenia rozmiešať v 100 ml vody a nechať 45 minút odstáť v chladničke.

Chuť

Konzistencia panna cotty je v porovnaní s pudingom, ktorý sa pripravuje rovnakým spôsobom, o niečo tuhšia, čo osobne považujem za plus. Chuťovo je to stávka na istotu, ktorá nesklame. Navyše si ju môžete ochutiť napríklad ovocím (v rámci keto diéty), aby bola ešte lepšia. Musím ho preto hodnotiť na výbornú.

Proteínová panna cotta ketodieta

Proteínové smoothie (príchuť pomaranč)

Proteínové smoothie na prvý pohľad pripomína klasický proteínový nápoj, ale jeho zloženie a chuť je trochu iná. Napriek tomu je to skvelý spôsob, ako rýchlo a jednoducho dodať telu potrebné bielkoviny v krátkom čase.

Zloženie

Z hľadiska zloženia stojí za zmienku proteínová zmes, ktorá tvorí 75 % celkového obsahu výrobku a pozostáva zpozostávajúceho zo srvátkového koncentrátu, sójového izolátu, hydrolyzovaného kolagénu a micelárneho kazeínu. Ďalej je tu sušený jogurt, zmes vitamínov a minerálov, niektoré arómy a karotény slúžiace ako farbivo. Jedna porcia smoothie (27 g) obsahuje 17,9 g bielkovín, 1,3 g sacharidov a 2,3 g tuku. Za zmienku stojí, že proteínové smoothie obsahuje viac bielkovín ako spomínaný proteínový nápoj, ktorý tvorí celkovo 35 porcií v balení.

Príprava

Obsah balenia jednoducho rozmiešajte v 200-250 ml vody a nechajte ochutiť.

Ochutnajte

Proteínové smoothie je skvelým osviežením počas horúcich dní a slúži ako príjemná náhrada za bežné príchute proteínových nápojov. Pomarančová príchuť je podľa môjho názoru skvelou voľbou, pretože ide o neutrálnu chuť, ktorá bude pravdepodobne vyhovovať väčšine ľudí.

Preskúmajte diétne plány od KetoDiet!

Proteínové tyčinky (čokoládová príchuť)

Poslednou potravinou, ktorú nájdete vo vnútri diétneho balíčka Intense, sú proteínové tyčinky s príchuťou čokolády. To je dobrá správa pre všetkých, ktorí si z času na čas radi doprajú sladkú pochúťku. Tyčinky sú vhodné najmä ako občerstvenie na cesty, pretože nezaberú žiadne miesto.

Zloženie

Základom proteínových tyčiniek je mliečna bielkovina, ale výrobca bohužiaľVýrobca neuvádza žiadne ďalšie informácie ani konkrétne množstvá. Medzi zložky patrí čokoládová poleva bez pridaného cukru (10 %), oligofruktóza, slnečnicový olej, sójový proteín, fruktóza, polydextróza, kakao kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, aróma, sukralóza a vitamíny, z ktorých za zmienku stojí najmä vitamín E, ktorý je prítomný v najvyššom množstve. Dve proteínové tyčinky v jednej porcii (spolu 72 g) obsahujú 20 g bielkovín, 13 g sacharidov a 16 g tukov. Na tomto mieste je potrebné opäť upozorniť, že denný príjem sacharidov počas keto diéty by nemalmal prekročiť 5 g, takže tieto tyčinky nie sú najlepšou voľbou pre prísnu keto diétu. Napriek tomu treba vyzdvihnúť ich vysoký obsah bielkovín.

Chuť

Konzistencia proteínových tyčiniek KetoDiet je dosť podobná väčšine proteínových tyčiniek, takže v tomto ohľade vás pravdepodobne neprekvapí. Z hľadiska chuti je to tiež stávka na istotu, pretože čokoláda je jednoducho osvedčená príchuť, ktorou sa nemôžete príliš pomýliť. Osobne oceňujem fakt, že porcia je rozdelená na dve tyčinky, pretože vďaka tomu máte pocit, že zjete viac. Možno poznáte príslovie, že zjesť jeden kúsok čokolády je oveľa ťažšie ako nezjesť čokoládu vôbec. Akonáhle náš mozog začne po ochutnaní čokolády vylučovať dopamín, máme obrovskú chuť dať si ešte aspoň jeden kúsok. Balenie tyčiniek do dvoch malých balíčkov pomáha tento problém aspoň čiastočne vyriešiť.

Nenechajte si ujsť
V našom porovnaní najlepších proteínových tyčiniek sme porovnali najlepšie výrobky na trhu a poradíme vám, ktorú tyčinku si vybrať.

Je možné s balením Intense kombinovať aj iné potraviny?

Diétny balíček Intense je navrhnutý ako kompletná 4-týždňová diéta s celkovým počtom 5 porcií denne. Poradie jedál si môžete naplánovať tak, aby vám vyhovovalo, čo vám dáva veľkú voľnosť. Ako však už bolo niekoľkokrát povedané pri posudzovaní jednotlivých jedál v balíčku, nie všetky sa hodia do prísnej keto diéty, pretože obsahujú viac sacharidov. Ďalší problém vidím v tom, že každý z nás má iný kalorický výdaj, iné trávenie a iný životný štýl počas dňa. Preto takto nastavený balíček nemusí vyhovovať každému. Zároveň je dobré jesť aj normálne domáce jedlá, pretože balíček obsahuje len instantné jedlá, ktoré vás časom trochu omrzia.

Preskúmajte diétne plány od KetoDiet!

Z tohto dôvodu by som osobne odporúčal kombinovať jedlá z balíčka s normálnymi jedlami a venovať zvýšenú pozornosť tomu, koľko sacharidov jednotlivé jedlá obsahujú. Obrovskou výhodou jedál z balíčka je ich rýchla a jednoduchá príprava, takže sa nemusíte stále starať o varenie. Je však samozrejme na vás, ako sa rozhodnete svoj jedálniček zostaviť.

Veľmi dobrá cena za porciu

Hoci sa cena pri kúpe intenzívneho balenia môže zdať trochu vysoká, nenechajte sa oklamať. Nezabúdajte, že obsahuje celkom 140 jednotlivých porcií. Preto balenie vychádza v prepočte veľmi dobre, pretože jedna porcia jedla by za normálnych okolností stála oveľa viac. Na druhej strane je dobré dodať, že celkovo 35 porcií predstavuje proteínový nápoj, ktorý pravdepodobne nezodpovedá predstavám väčšiny ľudí o tom, ako vyzerá porcia jedla. Ak však plánujete začať držať nízkokalorickú diétu, diétny balíček vám nepochybne pomôže nastaviť jedálniček. Aj keď sa rozhodnete jesť iné jedlá, balenie stále veľmi dobre vychádza v prepočte. A ak nechcete naraz minúť veľa peňazí, vyberte si radšej menšie balenie, ktoré vydrží kratšiu dobu.

Hodnotenie na záver

Diétne balíčky KetoDiet patria jednoznačne k tomu najlepšiemu, čo môžete v tejto oblasti na trhu nájsť. V porovnaní s konkurenciou si počínajú veľmi dobre najmä z hľadiska chuti, rozhodne ale nezaostávajú ani z hľadiska praktickosti a jednoduchosti prípravy, rozmanitosti jedál a ich zloženia. Až 35 porcií vo forme proteínového nápoja by som považoval za menšie mínus, avšak niečo také nie je medzi diétnymi baleniami žiadnou novinkou. Naopak, oceňujem, že KetoDiet k baleniu dáva aj diétnu brožúru, v ktorej si môžete prečítať všetky dôležité informácie a môžete si do nej zaznamenávať svoje pokroky. Z hľadiska ceny nie je čo vytknúť, preto nakoniec hodnotíme diétny balíček Intense od KetoDiet ako výborný.

Vyskúšajte chudnutie s produktmi KetoDiet!

Pre dnešnú recenziu je to od nás všetko. Akékoľvek otázky alebo vaše osobné skúsenosti nám môžete napísať do komentárov pod článkom.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.