Proteínové müsli: ideálny štart dňa s KetoDiet? [recenzia]

Niektorí ľudia majú radi sladké raňajky, iní si nevedia predstaviť, že by si na raňajky dali niečo iné ako vajíčka. Preto sme sa pri tvorbe nášho článku o najlepších proteínových raňajkách snažili trafiť do každého chuťového pohárika. Jeden výrobok nás však zaujal natoľko, že sme sa mu rozhodli venovať samostatnú recenziu. Ako už asi tušíte, tým výrobkom je proteínové müsli KetoDiet, na ktoré sa teraz pozrieme bližšie.

KetoDiet - Proteinové müsli
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Konzistentnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnotenie
10.0
z 10 bodov

 

 

Pre úplnosť treba dodať, že s produktmi KetoDiet máme prekvapivo bohaté skúsenosti. V minulosti sme hodnotili napríklad ich kompletný balík KetoDiet Intense alebo ich skvelé proteínové maslá. Boli sme preto plní očakávania, ako dopadnú ich proteínové müsli.

Prekvapivo dobré ingrediencie

Pokiaľ ide o ketodiety vo vrecúšku, majú medzi zástancami zdravej výživy často negatívnu konotáciu. A treba poznamenať, že aj my sme k nim boli dosť skeptickí, kým sme sa nimi nezačali zaoberať naozaj podrobne a nezistili sme, že niektoré z nich môžu byť naozaj dobré. A typickým príkladom je proteínové müsli, ktoré je bez akéhokoľvek pridaného cukru a pozostáva zo sóje. textúry, ovsených vločiek, slnečnicových semienok, sušeného ovocia (ako sú marhule, jablká, figy a datle), ľanových semienok a sezamových semienok. Takže tomuto zloženiu nemáme vôbec čo vytknúť. Samozrejme, ak by sme chceli byť naozaj puntičkári, mohli by sme tvrdiť, že lepšie ako sušenélyofilizované ovocie je lepšie ako sušené, ale to je pre nás relatívne nepodstatný detail a müsli obsahuje naozaj dobré ingrediencie.

Proteínové müsli KetoDiet
Proteínové müsli od KetoDiet sa môže pochváliť skvelým zložením.

Skvelý štart do nového dňa

Vďaka spomínanej sójovej štruktúre a semienkam má proteínové müsli obsah bielkovín 39 % a ponúka tak naozaj dobrý štart do dňa. Samozrejme, že ho môžete použiť v mlieku alebo jogurte a môžete použiťMôžete použiť klasické kravské mlieko aj rôzne rastlinné alternatívy. Skvelý je aj v gréckom jogurte, ktorý sme zaradili do nášho zoznamu sýtych potravín pre diétu. Okrem toho však môžete müsli použiť aj do rôznych smoothies a ak ho zmiešate s čajom, môžete ho použiť aj do rôznych koktailov.čerstvého ovocia a správne rozmixované, získate nakoniec pomerne sýty nápoj s veľkou výživovou hodnotou.

Ako nám chutilo proteínové müsli KetoDiet?

Väčšinu z vás pravdepodobne zaujíma chuť proteínového müsli KetoDiet a v tomto ohľade musítreba zdôrazniť, že müsli nie je veľmi výrazné, čo sa samozrejme vzhľadom na absenciu cukru dalo očakávať. Podľa nášho názoru je to však veľká výhoda, pretože môžete použiť rôzne iné prísady podľa vlastnéhochuťových preferencií, takže si môžete každý deň dopriať iné müsli a nikdy sa neprejete. Raz ho môžete skombinovať s čerstvým ovocím, inokedy napríklad so spomínaným proteínovým maslom. Skrátka, máte na výber z mnohých možností a je to len na vás.

Ako je to s cenou?

Proteínové müsli je aj cenovo veľmi výhodné. V čase písania tejto recenzie totiž za polkilové balenie zaplatíte len necelých 200 korún, čo je veľmi príjemná cena. Trochu nám chýbajú väčšie balenia, pretože pol kilogramu müsli nevydrží tak dlho, ale na druhej strane vám nič nebráni kúpiť si viac balení. Vzhľadom na pomerne dlhú dobu trvanlivosti sa naozaj nemusíte obávať, že by ste müsli nestihli včas spotrebovať.

 

Záverečné hodnotenie: skvelý a lacný začiatok dňa

Na záver zostáva ešte raz zopakovať, že proteínové müsli je naozaj skvelý výrobok, ktorý ponúka dobré ingredienciePri dostatočnej kreativite sa môže stať, že vám nikdy nedôjde. Ovocná verzia je sama o sebe chuťovo dosť nevýrazná, ale nič vám v tom nebráni ochutiť ho spomínaným ovocím alebo jedným z našich najlepších orechových masiel. Tak či onak, rozhodne odporúčame toto müsli vyskúšať.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.