Vilgain Flapjack: Sýte a chutné občerstvenie na cestách? [recenzia]

Chuť na sladké z času na čas prepadne každého z nás. A hoci v malom množstve nemusí byť problémom, nadmerný príjem cukru sa spája s celým radomnegatívnych účinkov, ktorým sme sa podrobnejšie venovali v niektorých z našich predchádzajúcich článkov. Keď vás nabudúce prepadne chuť na sladké, skúste siahnuť po Vilgain Flapjack, čo jeJe sladký, ale má vynikajúce zloženie a zasýti vás na dlhú dobu. Viac sa mu budeme venovať v tejto recenzii.

Vilgain Flapjack
Kategória: Potraviny
Chuť
9.0/10
Konzistentnosť
9.0/10
Stráviteľnosť
9.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Flapjack
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,09

Bezkonkurenčné zloženie

Dopriať si niečo sladké nemusí nutne znamenať konzumáciu množstva nie príliš zdravých ingrediencií. A lentilky Vilgain sú toho dôkazom. Asi vás neprekvapí, že ich základom sú bezlepkové ovsené vločky. Tie sú obohatené o blanšírované mandle, kokosový sirup, bezlepkovú ovsenú múku, čakankovú vlákninu, maslový tuk, pražené mandle a vV prípade variantu, ktorý sme dostali na ochutnanie, sme mali aj lyofilizované maliny a jogurtový prášok. A hoci všetky flapjacky majú trochu iné zloženie, každý z nich má ingrediencie premyslené do posledného detailu. Musíme napríklad oceniť, že obsahujú 9 až 11 gramov vlákniny, sú sladené len prírodnými sladidlami a tvoria ich bezlepkové ovsené vločky. Zloženie je skvelé a nemáme sa na čo sťažovať - len je dobré si uvedomiť, žeže ide o pomerne kalorickú tyčinku, ktorá obsahuje viac ako 300 kcal na jednu porciu. Ak držíte redukčnú diétu, musíte si strážiť príjem kalórií, čomu sme sa podrobne venovali aj v našom článku o kalorickom deficite.

Vilgain Flapjack
Obsahujú 9 až 11 gramov vlákniny a sú sladené len prírodnými sladidlami.

Praktické balenie na cesty

Jednou z vecí, ktoré nás na tejto tyčinke prekvapili, bolo určite malé a veľmi kompaktné balenie. Zatiaľ čo predchádzajúca verzia bola o niečo väčšia, tentoraz je spomínaných 300 kilokalórií zabalených do veľmi malej veľkosti.takže nie je problém si tyčinky zabaliť ako desiatu na túru alebo ich mať pri sebe v aute pre prípad, že vás na ceste prepadne hlad. Aj keď je tyčinka malá, prekvapilo nás, aká je sýta, pretože po jej zjedení naozaj nebudete mať hlad pomerne dlho. Obe tieto vlastnosti teda robia z tyčinky Vilgain Flapjack ideálneho spoločníka na cesty a my ju rozhodne odporúčame.

Ako tyčinka chutí?

Pokiaľ ide o chuť tohto flapjacku, musíme oceniť, že chutí úplne prirodzene. Na prvé zahryznutie sa vám tyčinka môže zdať pomerne tvrdá a drobivá, ale nie je to nič, na čo by sa nedalo zvyknúť. Hoci je konzistencia mierne suchá, chuťovo sa nemáme vôbec na čo sťažovať. Lyofilizované maliny tvoria naozaj skvelú kombináciu s bezlepkovými ovsenými vločkami a praženými mandľami, ktoré vás navyše zasýtia na naozaj dlhú dobu. Na rozdiel od niektorých tyčiniek zo supermarketov tu necítite absolútne žiadne umelé vône ani zbytočné tuky navyše.

Vilgain Flapjack recenzie
Konzistencia je síce mierne suchá, ale chuťovo sa vôbec nemáme na čo sťažovať.

Čo hovoríme na cenu?

Vilgain Flapjack sa v súčasnosti predáva v šiestich rôznych príchutiach, z ktorých väčšina stojí 39 korún, ale napr.Pekanový/biely čokoládový variant stojí 59 korún (treba poznamenať, že je o niečo väčší ako niektoré iné tyčinky). Samozrejme, ak sa rozhodnete porovnať túto tyčinku s komerčnými sladkosťami zo supermarketov, môže sa vám zdať smiešne drahá. Keď si však uvedomíte, že ide de facto o plnotučnú desiatu, ktorá je vyrobená z poctivých (a finančnenákladovo efektívnejších) surovín, cena vlastne vôbec nie je zlá. A ak sa napríklad niekde na túre plánujete stravovať podľa nami recenzovaného Adventure Menu, táto tyčinka vám ako popoludňajšia desiata úplne postačí. A v takom prípade považujeme cenu za veľmi príjemnú.

Cenová tabuľka pre Vilgain Flapjack
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,09

Záverečné hodnotenie

Pokiaľ ide o Vilgain Flapjack, vlastne mu nemáme vôbec čo vytknúť. Zloženie je bezkonkurenčné a neobsahuje žiadne zbytočné prísady, chuť je úplne prirodzená a tyčinka vás zasýti na naozaj dlhú dobu. A keď k tomu pripočítame vlastne celkom príjemnú cenu, dostaneme výrobok, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.