BIO shots od VanaVita: ideálny partner pre silnú imunitu? [recenzia]

Zimné mesiace ponúkajú veľa dôvodov, prečo ich milovať. Niektorí ľudia sa tešia na vianočnú pohodu, iní radi na chvíľu vymenia posilňovňu za lyžovačku.Ak máte deti, nevyhnete sa stavaniu snehuliakov a podobným aktivitám. Zima však vzhľadom na poveternostné podmienky so sebou prináša aj rôzne ochorenia dýchacích ciest.Napríklad chrípka sa môže vyskytnúť de facto kedykoľvek od októbra/novembra do marca. A ak sa chcete o svoju imunitu starať preventívne, jednou zo skvelých možností sú BIO očkovania od VanaVita, ktoré vám predstavíme v tejto recenzii.

VanaVita - BIO Mango shot
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Trvanlivosť
10.0/10
Praktickosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre VanaVita - BIO Mango shot
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,80

Hneď na úvod treba dodať, že tieto produkty nám na recenziu poskytol eshop GymBeam, ktorý nám v minulosti poskytol aj Shred!t by Lišák, ktorý sme recenzovali. Ani zaslanie balíka nám však nebráni v tom, aby sme zostali úplne objektívni a výrobok preskúmali nezávisle.

Kompletné zloženie v BIO kvalite

Ak poznáte označenie "shot", ktoré sa bežne používa v angličtine, mali by ste vedieť, že sa vzťahuje naoznačuje zvyčajne pomerne chuťovo výrazné nápoje s malým objemom, takže ich zvládnete vypiť na jeden alebo dva dúšky. A presne také sú aj BIO shoty VanaVita s objemom iba 60 ml. Tieto výrobky sú však mimoriadne špecifické, pretože obsahujú všetky zložky v BIO kvalite - pre predstavu, sú vhodné pre povedať, že sme dostali ochutnať mango shot s chilli a kurkumou a zázvorový shot s aróniou. Tieto výrobky majú nasledujúce zložky:

  • Mango shot: BIO mangové pyré (57 %), BIO pomarančová šťava z koncentrátu, BIO citrónová šťava z koncentrátu, BIO citrónová šťava z koncentrátu.prášok z koreňa kurkumy (0,4 %), BIO chilli prášok (0,2 %)
  • zázvorový shot: BIO hroznová šťava z koncentrátu, BIO zázvorová šťava (30 %), BIO arónia šťava (20 %) z koncentrátu, BIO malinová šťava z koncentrátu.

A to je v skratke zloženie, ktorému nemáme absolútne čo vytknúť. Skvelou vecou, ktorá by podľa nás mala byť štandardom, je, že zložky sú v BIO kvalite, pretožev praxi to znamená, že neboli použité žiadne geneticky modifikované zložky, konzervačné látky, sladidlá ani iné prídavné látky.

Mango Shots VanaVita Dánsko
VanaVita sú malé, ale veľmi koncentrované.

Aké sú výhody?

Iste, ak ste si prečítali predchádzajúci odsek, možno sa kriticky pýtate, čo v porovnaní napríklad s ovocnou šťavou. A práve preto je vhodné zdôrazniť, že výhod týchto shotov môže byť hneď niekoľko. Po prvé, shots obsahujú veľmi kvalitné organické zložky. Po druhé, ponúkajú menší objem, takže si ich môžete buď zriediť napríklad vodou podľa vlastných preferencií, alebo ich vypiť tak, ako sú. S tým súvisí aj menšie množstvo kalórií v porovnaní napríklad s veľkým pohárom džúsu. A do tretice, možno ich zaliať teplou vodou, čo ponúka veľmi dobrú alternatívu ku klasickým čajom, ktoré prídu vhod v zime.

Ako ich používať?

Organické šúľance VanaVita môžete používať niekoľkými spôsobmi. Asi najpraktickejšie je vziať si ich so sebou do batohu, pred konzumáciou ich pretrepať a potom vypiť kdekoľvek sa chystáte. Ak máte viac času a vonku mrzne, môžete obsah fľaše jednoducho pretrepať do šálky a zaliať ho teplou vodou, čím si pripravíte skvelý čaj. Ak vám samotná intenzívna chuť šúľkov nestačí, môžete do horúcej vody pridať aj trochu medu alebo niekoľko kvapiek citróna. Žiadne dochucovanie však nie je potrebné.

Ako chutia?

Okrem praktických vlastností výrobku by sme samozrejme mali venovať pozornosť aj chuti. Musíme sa priznať, že sme boli absolútne nadšení, pretože chuť oboch druhov shotov je úplne fantastická. Za zmienku stojí najmä mangový shot, ktorý ponúka jemnú a príjemne sladkú chuť, ktorá je viac nežPo dopití fľaše má v hrdle jemný pikantno-horúci pocit, za ktorý vďačíme kombinácii chilli a kurkumy. Zázvorový shot je chuťovo trochu ostrejší, ale vo všeobecnosti sa naň dajú aplikovať podobné charakteristiky.

najdôležitejšie doplnky
Ovocné koncentráty nepatria medzi typické výživové doplnky. Môžu sa však hodiť, keď
ste na koni.

Ako fungujú?

Žiaľ, nikde na etikete shotov sa nedočítate o obsahu jednotlivých účinných látok (povinný obsah makroživín je, samozrejme, súčasťou etikety, rovnako ako tabuľka výživových hodnôt v obchode), čo nás trochu mrzí. Keďže však v oboch prípadoch ide o ovocné výrobky, môžete počítať s tým, žeže obsahujú celý rad vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších dôležitých živín. Zloženie samozrejme nie je také rozsiahle ako v prípade niektorých našich najlepších multivitamínov na trhu, ale ide o 100 % prírodné produkty.

Stojí to za to?

Ak nás niečo na týchto prípravkoch prekvapilo, tak je to určite pomerne dlhá trvanlivosť, ktorú majú napriek absencii akýchkoľvek umelých konzervačných látok. Napríklad výrobky, ktoré sme dostali, mali ešte stále trvanlivosť približne 11 mesiacov. Ak však vezmeme do úvahy, že jedna fľaštička stojí takmer 50 korún, určite si kladiete otázku, či sa vám tieto shots vôbec oplatia. A naša odpoveď znie, že určite áno, ale...

Cenová tabuľka pre VanaVita - BIO Mango shot
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,80

Na bežné používanie určite vyjdú oveľa lepšie v pomere cena/výkon.Napríklad NexGen PRO, podľa nášho porovnania jeden z najlepších multivitamínov na trhu. Ak však cítite, že vám trochu tečie do topánok (alebo skrátka práve nastalo obdobie)keď je dobré venovať trochu viac pozornosti prevencii), možno by bolo dobré zaradiť do svojej suplementácie shots. A tým sa dostávame k obrovskej výhode dlhej trvanlivosti - nabudúce si nabudúce nakupovať v GymBeam, prihoďte si do nákupného košíka niekoľko fľaštičiek VanaVita shots - určite sa to oplatí. A keď vás nabudúce niečo prepadne, pripravte si z nich lahodný čaj alebo ich vypite len tak obyčajne.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.