Organická káva Powerlogy: Prémiová káva zo Salvádoru [recenzia]

Pre niektorých ľudí je káva obyčajným nápojom, ktorému neprikladajú žiadnu dôležitosť a sú radi, že môžu ráno vstať. Trend kávy je však v posledných rokoch na vzostupe a my sa mu na našej webovej stránke budeme venovať. A po preskúmaní jednej z najsilnejších káv na svete, Black Insomnia, sa pozrieme aj na kávy Powerlogy. Poďme na to.

Powerlogy Organic Coffee
Kategória: Iné
Chuť
10.0/10
Príprava
10.0/10
Kvalita
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.8
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Powerlogy Organic Coffee
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 9,90 -17%

Naozaj špičkové zloženie

Najskôr je na mieste malá exkurzia do sveta kávy. Ak si totiž kúpite kávu v bežných supermarketoch, pravdepodobne pôjde o takzvanú komoditnú kávu, kúpenú na burze, dosť možno bez ohľadu na pôvod a chuťový profil kávy. Môžete si to predstaviť analogicky, ako keď si kúpite škatuľu jabĺk, o ktorých de facto nič neviete. A to je prvý zásadný rozdiel v kávach Powerlogy, pričom spoločnosť ponúka na výber niekoľko druhov káv:

  • Všetky zrná pochádzajú zjednej farmy, a preto majú do značnej miery podobné chuťové profily a vlastnosti. Pochádza zo Salvádoru a pestuje sa v nadmorskej výške približne 1400 metrov.
  • Microlot - označenie pre špeciálnu kávu vyrábanú vo veľmi obmedzenom množstve. Konkrétne mikrolot spoločnosti Powerlogy má pri cuppingu skóre viac ako 90.
  • Strong - čo je kombinácia prémiovej Arabiky a prémiovej Robusty. Vďaka tomu má káva viac kofeínu a intenzívnejšiu horkú chuť, ktorú ocenia milovníci talianskeho espressa.
    Všetky kávy sú prirodzene tzv. organické a pri ich pestovaní neboli použité žiadne pesticídy ani chemikálie, a čo je na nich jedinečné, je aj to, že sú je pomalé praženie a podrobné laboratórne testovanie, ktoré zaručuje, že káva je skutočne bez nežiaducich látok.
Organická káva Powerlogy
Káva Single Farm Organic Coffee ponúka prvotriednu kvalitu a skvelú chuť.

Ako táto káva chutí?

Ak je pre vás káva predovšetkým povzbudzujúcim prostriedkom, pravdepodobne nezaznamenáte žiadnu výraznú zmenu oproti kávam zo supermarketov. Ak ste však rovnako ako my prepadli kúzlu výberovej arabiky, určite si túto kávu vychutnáte a oceníte jej veľmi rozmanitý chuťový profil. V porovnaní s tými typickými tmavými kávami je Powerlogy Single Farm pražená na stredný stupeňtakže chuť má veľmi jemnú kyslosť, ale stále sú v nej zjavné tóny čokolády a sušeného ovocia. Silný variant je potom výrazne horkejší, kyslosť je takmer úplne a intenzívna chuť orechov a čokolády zostáva zachovaná.

Ako kávu pripraviť?

Na kávach Powerlogy musíme oceniť najmä ich pomerne univerzálnu prípravu. Zatiaľ čo variant Strong je vhodný skôr do automatických a pákových kávovarov, resp. Single Farm verziu je možné variť aj na filtri a stále bude chutiť úplne báječne.

Stojí to za tú cenu?

V čase písania tejto recenzie vychádza 250 g kávy Single Farm na 299 korún, teda rovnako ako verzia Strong. Spomínaná Microlot sa vyšplhá na 449 korún, čo samozrejme odráža jedinečnosť a vzácnosť tejto kávy. A úprimne povedané, hoci sa to v porovnaní s kávami zo supermarketov môže zdať veľa, na porovnanie to nestačína výber káv, rozhodne nie je zlá a existujú aj podstatne drahšie modely. A ak pijete kávu skôr pre kvalitu ako kvantitu, v prípade Powerlogy si dovolíme tvrdiť, že budete spokojní.

Cenová tabuľka pre Powerlogy Organic Coffee
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 9,90 -17%

Záverečné hodnotenie: skvelá káva za dobrú cenu

Čo viac by sme mali povedať o káve Powerlogy? Snáď len to, že ide o vynikajúcu kávu, ktorá preukázateľne neobsahuje škodlivé látky a ktorá ponúka jedinečnú a čistú chuť. Ak k tomu pridáme dobrú cenu, dostaneme produkt, ktorý z nášho pohľadu rozhodne stojí za vyskúšanie a ktorý odporúčame.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.