Pranamat ECO: Najlepšia možná investícia do zdravia? [recenzia]

Ak už nejaký čas sledujete trh so športovým vybavením a výživou, určite vám nemusíme pripomínať, koľko úplne zbytočných produktov sa v priebehu času objavilo. Našťastie majú všetky spoločné to, že si na ne po niekoľkých rokoch nikto ani nespomenie. Z času na čas sa vám však môže stať, že nebudete schopní rozoznať jeden z týchto výrobkov od niečoho, čo má naozaj veľký potenciál a rozhodne stojí za vyskúšanie. Na rovinu sa priznáme, že presne to bol prípad našej akupresúrnej podložky Pranamat ECO. Potom sme ju však vyskúšali a teraz sa jej nevieme nabažiť. O naše skúsenosti by sme sa s vami radi podelili v rámci tejto komplexnej recenzie.

Pranamat ECO
Kategória: Iné
Funkčnosť
10.0/10
Dizajn
10.0/10
Kvalita realizácie
10.0/10
Použité materiály
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Vyskúšajte Pranamat ECO

 

Dodanie a prvé dojmy

V pondelok sme si dohodli vyskúšanie podložky Pranamat ECO a vo štvrtok sme ju už mali doma. Balík bol samozrejme poctivo zabalený a samotná podložka bola v druhej krabici, takže sa nemusíte obávať, že by sa s vašim nákupom počas prepravy niečo stalo.

Po doručení balíka sme samozrejme neodolali a museli sme podložku Pranamat hneď vyskúšať v našej redakcii. A musíme úprimne priznať, že spočiatku sme mali pocit, že ležať na tejto podložke je jednoducho neznesiteľné. Jednotlivé hroty sú naozaj dosť ostré, a keď si na ňu ľahnete, začne sa rozbiehaťcelé telo mierne páliť a vaša pokožka bude mierne červená.

Náš prvotný dojem bol teda dosť podobný tomu, čo prezentuje samotná spoločnosť v jednom z krátkych spotov na svojom kanáli YouTube:

Dizajn a porovnanie s konkurenciou

Podložka Pranamat ECO je natoľko obľúbená, že postupom času vzniklo množstvo výrazne lacnejších napodobenín. Dá sa však povedať, že Pranamat ECO ich prekonáva na plnej čiare. Pre prehľadnosť sme sa rozhodli zaznamenať hlavné rozdiely, ktoré medzi týmito výrobkami vnímame na prvý pohľad, do nasledujúcej tabuľky:

Pranamat ECO

Niektoré konkurenčné výrobky

Kvalita a predovšetkým ergonomický dizajn, kde všetko funguje tak, ako má. Kokosové vlákno, ktoré sa nachádza vo vnútri podložky, dobre pracuje s tlakom, ktorý je rovnomerne rozložený, a preto spôsobuje optimálne masírovanie

Konkurenčné výrobky často pracujú s nie celkom vhodnými látkami, aby znížili cenu. Napríklad použitie peny na vyplnenie podložky znamená, že podložka sa ľahko prepadne a nieniektoré časti tela môžu byť masírované výrazne viac ako iné.

Podložka Pranamat ECO ponúka dlhú životnosť a môžete si byť naozaj istí, že vydrží. Ak by sa s ňou niečo stalo, na všetky výrobky poskytuje výrobca päťročnú záruku.

Konkurenčné výrobky majú často výrazne nižšiu životnosť a úprimne povedané, vôbec nemusí trvať dlho, kým sa jednotlivé hroty začnú odlupovať. Vtedy, samozrejme, začne byť používanie umývačky komplikované a je čas na výmenu.

Pranamat ECO ponúka podstatne atraktívnejší dizajn, aj keď samozrejmechápeme, že pre značnú časť spotrebiteľov to nie je rozhodujúci faktor.

Dizajn väčšiny konkurenčných výrobkov je pomerne jednoduchý a už na prvý pohľad vyzerá Niektoré poťahy napríklad kvôli malým suchým zipsom ani nepokrývajú celú penu vo vnútri podložky.

Pranamat ECO ponúka úplne iný efekt - vďaka odlišnému tvaru hrotov má táto podložka schopnosť silne vás masírovaťto, čo má za následok silnejšie začervenanie, väčšie prehriatie svalov a následné uvoľnenie.

Neodvážili by sme sa tvrdiť, že iné výrobky nefungujú. V porovnaní s Pranamat ECO je však účinok výrazne slabší a masáž pôsobí uspávajúco.Masáž je skôr len povrchová, než aby spôsobovala výrazné uvoľnenie.

A teraz sa môžeme podrobnejšie pozrieť na jednotlivé detaily, ktoré nás pri používaní Pranamatu ECO zaujali.

Dizajn a materiály

Už na prvý pohľad je z dizajnu podložky zrejmé, že boli použité naozaj kvalitné materiály. Veľká a malá podložka majú vnútornú časť z pomerne tvrdého kokosového vlákna, ktoré na rozdiel odl napríklad z peny, ktorú používa lacná konkurencia, zabezpečuje stály tvar podložky a nebudete mať pocit, že sa do nej prepadávate. Výplň podložky je vyrobená z pohánkových šupiek a všetky poťahy sú zo 100 % organickej bavlny. Rozdiel oproti iným výrobkom je samozrejme zrejmý od prvého momentu, keď uvidíte dizajn a použité materiály. A z nášho pohľadu je úplne logické, že výrobok, ktorý prichádza v priamomv kontakte s vaším telom, presne viete, aké materiály boli použité, a môžete si byť istí, žeže podložka neobsahuje žiadne škodlivé lepidlá, potenciálne nebezpečné plasty ani nič podobné.

Vyskúšajte Pranamat ECO

Krátkodobý účinok

V nadväznosti na naše prvé dojmy uvedené skôr v tejto recenzii stojí za zmienku, že sme počuli, že Pranamat ECOSpočiatku sme museli používať oblečenie, pretože masáž bola pri priamom kontakte s pokožkou veľmi intenzívna. Počas prvých dní sme zistili, že prvých päť minút na podložke je pomerne náročných a rozhodne sme sa necítili pohodlne, ale keď sme si na pôsobenie hrotov zvykli, bolo to celkom príjemné. Po spomínaných piatich minútach už bola pokožka dosť červená a mojamiesta, ktoré boli v kontakte s podložkou, zaplavil jemný pocit tepla a príjemné mravčenie. Zakaždým však začervenanie pokožky v priebehu niekoľkých minút úplne zmizlo. V tejto fáze pre nás Pranamat ECO predstavoval predovšetkým spôsob podpory regenerácie svalov po tréningu a musíme uznať, že v tomto smere bol naozaj funkčný. Svaly unavené a mierne stuhnuté z posilňovne sa totiž po niekoľkých minútach na Pranamate ECO celkom účinne prebudili a neskôr počas dňa sme fungovali oveľa lepšie.

Pranamat ECO hodnotenia a recenzie

Dlhodobý účinok

S dĺžkou používania podložky Pranamat ECO sa zvyšoval aj rozsah jej použitia a pozitívne účinky, ktoré sme s ňou zažívali. Pobyt na podložke Pranamat ECO bol pre nás napríklad skvelou formou relaxácie pred spaním a z masáže sme si vytvorili rituál, ktorý nám pomáhal zaspať.

Okrem toho však musíme povedať, že Pranamat je účinným pomocníkom, keď napr.bolesti spodnej časti chrbta, ktoré sú pomerne časté u silových športovcov. Práve spodná časť chrbta je vystavená pomerne veľkému tlaku v mnohýcha môže byť systematicky preťažovaný. V rámci kompenzačných cvičení môže byť pobyt v Pranamat ECO naozaj skvelou voľbou, ktorú si rovnako ako my možno zamilujete.

Spomedzi účinkov, ktoré sme pri používaní tejto podložky pozorovali, stojí za zmienku pozitívny vplyv na najrôznejšiebolesti hlavy, migrény alebo stlačené nervy, ktoré z času na čas pociťujú aj mnohí športovci. Keďže sme v našej redakcii vzhľadom na našu sedavú prácu dosť náchylní na skrehnutie rôznych častí krčnej chrbtice, veľmi sme ocenili tzv. Veľmi sme ocenili nechtík, ktorý sme dostali ako doplnok k masážnej súprave na celé telo.

Cena

Základným problémom, ktorý je vlastný Pranamatu ECO a kvôli ktorému vzniklo toľko lacnejších alternatív, je však pomerne vysoká cena. Za základnú masážnu súpravu, ktorá obsahuje vankúš a vankúšik v čase písania tejto recenzie zaplatíte 5 700 Kč, čo na prvý pohľad rozhodne nie je malá cena.

Do veľkej miery však záleží na tom, s čím tento výrobok porovnávate, pretože keďPriznajme si, že napríklad bežné masáže sú v dnešnej dobe pomerne drahé. A verte či nie, z Pranamaty sme vyšli v podobnom rozpoložení, ako keď odchádzate z dobrej masáže. A z tohto porovnania nevychádza Pranamat až tak zle.

Nehovoriac o tom, že treba brať do úvahy fakt, že nejde o dvojmesačnú investíciu ako napr.ale je to investícia do výrobku, ktorý s vami vydrží niekoľko rokov. Ako sme už spomínali v tejto recenzii, Pranamat ECO ponúka až päťročnú záruku, takže samozrejme môžete predpokladať, že tento výrobok nejaký čas vydrží.

Vyskúšajte Pranamat ECO

Záverečné hodnotenie

Čo povedať na záver? Snáď len to, že na nás Pranamat ECO urobil naozaj veľký dojem. Aj keď si zaň musíte priplatiť, ponúka naozaj bezkonkurenčný účinok a hlavne - je zdravotne nezávadný a vydrží vám naozaj dlho, takžekeď si cenu prepočítate na počet dní, ktoré strávite na jednej podložke, cena nie je taká zlá, ako sa na prvý pohľad môže zdať. A účinky, ktoré Pranamat prináša, sú bezkonkurenčné. My sme boli z tejto podložky absolútne nadšení a dovolíme si tvrdiť, že je to naozaj výborná investícia do vášho zdravia a nielen fyzickej, ale aj psychickej pohody.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.