Melatonín Minus Age: Chcete kvalitný spánok? [recenzia]

Problémy so zaspávaním a nedostatkom spánku nie sú dnes ničím výnimočným. Moderné technológie nám umožnili pomerne výrazne sa odchýliť od nášho prirodzeného denného režimu, ktorý sa riadil výlučne slnkom. Dnes pre nás západ slnka nepredstavuje žiadnu prekážku, čo znamená, že môžeme byť aktívni dlho po zotmení. To však môže mať negatívny vplyv na náš spánkový rytmus. Kvalitný spánok je však pre naše zdravie nevyhnutný, ako si môžete prečítať napr.napríklad v našom článku 9+ dlhodobých a krátkodobých negatívnych dôsledkov nedostatku spánku.

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí majú problémy so zaspávaním a kvalitou spánku, dnešný prehľad je pre vás ako stvorený. Zameriame sa v nej na Melatonín Minus Age. Ak ste o tomto hormóne ešte nepočuli, je najvyšší čas to napraviť. Melatonín slúži na signalizáciu organizmu, že je čas ísť spať. Stojí Melatonin od Minus Age za vyskúšanie? A aký je skutočne účinný? To a ešte oveľa viac sa dozviete v dnešnej recenzii.

Minus Age Melatonin
Kategória: Iné
Kvalita surovín
10.0/10
Dávkovanie
9.0/10
Veľkosť balenia
9.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.0
z 10 bodov

Minus Age je značka výživových doplnkov z Českej republiky zameraná na výrobu a predaj produktov podporujúcich zdravie a dlhovekosť. Zakladatelia tejto spoločnosti čerpajú zo svojich dlhoročných skúseností v oblasti praktickej medicínyktoré využívajú pri príprave skutočne kvalitných a funkčných doplnkov pre svojich zákazníkov. S výrobkami Minus Age ste sa mohli stretnúť napríklad v našej recenzii Minus Age Fullbiotic.

Vyskúšajte prémiový melatonín

Obsah účinnej látky by mohol byť vyšší

Čo sa týka zložiek, v tomto smere nemáme veľmi čo hodnotiť. Každá kapsula obsahuje len 0,25 mg melatonínu. Na druhej strane sa v nej nenachádzajú žiadne zbytočné prídavné látky. Treba však povedať, že dávka nie je najvyššia. Konkurenčné výrobky zvyčajne obsahujú oveľa viac účinnej látky a spravidla sa ako odporúčané dávkovanie uvádzajú aj o niečo vyššie hodnoty. Na druhej strane treba povedať, že v niektorých prípadoch sa odporúča pre ľudí, ktorí ľuďom, ktorí nie sú zvyknutí na suplementáciu melatonínom, užívať len polovicu (alebo dokonca štvrtinu) tablety s vyšším obsahom účinnej látky. V konečnom dôsledku teda v obsahu účinnej látky v jednej kapsule nevidím žiadny veľký problém a spolu so zložením ho musím hodnotiť pozitívne.

Melatonín mínus vek
Aj keď iné výrobky majú viac účinných látok, nie je to naozaj problém.

Ako užívať Minus Age Melatonin?

Odporúčané dávkovanie podľa návodu výrobcu je jedna až dve kapsuly denne. To zodpovedá 0,25-0,5 mg melatonínu. Kapsuly sa majú užívať približne hodinu pred spaním a zapiť dostatočným množstvom vody. Balenie obsahujúce 90 kapsúl vám poskytne odporúčané množstvo melatonínu pri dodržiavaní odporúčanýchodporúčaného dávkovania vydrží 45 až 90 dní, čo vôbec nie je zlé.

Neprehliadnite

Vysoká cena je veľkým negatívom

V čase písania tejto recenzie zaplatíte za jedno balenie Melatonínu Minus Age 490 Sk. V porovnaní s konkurenciou je to naozaj vysoká suma. Zároveň treba dodať, že väčšina konkurenčných produktov ponúka väčšie balenie spolu s nižšou cenou. Preto je cena za jednu dennú dávku v tomto prípade niekoľkonásobne vyššia. Aj keď môžeme tvrdiť, že produkty Minus Age sa vyznačujú naozaj vysokou kvalitou, v prípade melatonínu to nemusí byť taký rozdiel. Z tohto dôvodu musíme bohužiaľ cenu hodnotiť skôr negatívne. Celkový dojem z tohto doplnku však môže zlepšiť aspoň fakt, že pri použití kódu SvetFitness10 získate 10% zľavu na celý nákup.

Vyskúšajte prémiový melatonín

Záverečné hodnotenie

Minus Age Melatonin ponúka veľmi čistý a kvalitný prípravok, ktorému však možno vyčítať pomerne nízky obsah účinnej látky. To však ocenia ľudia, ktorí si chcú melatonín dávkovať len občasne (napríklad po jet lagu po návrate z dovolenky). Jednoznačnou nevýhodou je však vysoká cena, ktorá je často niekoľkonásobne vyššia ako u konkurencie. Ak vám však nevadí priplatiť si za výživové doplnky, Melatonin od Minus Age môže byť pre vás to pravé.

Vyskúšajte prémiový melatonín

Ak vás tento produkt stále neoslovil, neprehliadnite naše porovnanie najlepších doplnkov stravyDoplnky na spanie, kde okrem melatonínu nájdete aj množstvo ďalších účinných látok.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.