Vilgain Psyllium BIO: Najlepší doplnok vlákniny na trhu [recenzia]

Vláknina má v našom tele nezastupiteľnú úlohu. Mnohí ľudia ju však v jedálničku stále zanedbávajú. Nedostatok vlákniny sa však spája s množstvom zdravotných problémov, ktoré vôbec nie sú príjemné. Na druhej strane, dostatočný príjem vlákniny vám môže pomôcť schudnúť a zlepšiť trávenie. Ak nemáte v strave dostatok vlákniny, môže vám pomôcť napríklad Psyllium BIO od spoločnosti Vilgain. Túto rozpustnú vlákninu možno jednoducho pridať do vody alebo džúsu, vďaka čomu môžete bez problémov zvýšiť svoj denný príjem vlákniny.

Vilgain Psyllium BIO
Kategória: Iné
Chuť
9.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
9.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

Značka Vilgain je jedným z najväčších predajcov športových doplnkov v Českej republike, čo je spôsobené najmä vysokou kvalitou jej výrobkov. Okrem typických výživových doplnkov patria do repertoáru značky aj zdravé potraviny a prísady na varenie. V minulosti ste sa s týmto výrobcom mohli na stránkach Sveta Fitness stretnúť napríklad v recenzii Vilgain Whey Protein alebo v recenzii Vilgain Plant Protein Candy Bar.

Kvalitný zdroj vlákniny

Psyllium je vláknina získavaná z očistených a pomletých obalových častí semien indického skorocelu. Výrobok preto obsahuje iba BIO indický skorocel. Táto forma vlákniny je veľmi dobre rozpustná vo vode, čo je základom všetkých jej vlastností. Zloženie preto musí byť hodnotené ako vynikajúce, pretože okrem účinnej látky neobsahuje nič iné. Zároveň ide o veľmi kvalitnú vlákninu, ktorá má pozitívny vplyv na fungovanie tráviacej sústavy. V 100 g výrobku sa nachádza 86 g vlákniny a 176 kcal.

Neprehliadnite
Vilgain Psyllium BIO sa v našom porovnaní najlepších výživových doplnkov s vlákninou umiestnil na prvom mieste.

Ako užívať Psyllium BIO?

Keďže ide o rozpustnú vlákninu, možno ju pridať prakticky do akejkoľvek tekutiny. Výrobca odporúča rozmiešať jednu až dve čajové lyžičky (2,5-5 g) v 250 ml vody alebo džúsu. Takúto dávku možno užívať jeden až trikrát denne. Nie je však problém rozmiešať Psyllium BIO aj v jogurte alebo obľúbenej kaši. Fantázii sa medze nekladú a v konečnom dôsledku je len na vás, ako ho budete užívať. Na začiatku však odporúčam užívať menšie dávky a postupne ich zvyšovať, ak nepociťujete želaný účinok. Neprekračujte však odporúčané dávkovanie, inak by ste mohli narobiť viac škody ako úžitku.

Psyllium BIO má neutrálnu až mierne sladkú chuť. Môže sa však stať, že vám nebude chutiť v samotnej vode. V takom prípade ho odporúčame používať do smoothies, jogurtov alebo kaší. Pri užívaní Psyllia BIO však dbajte na to, aby ste ho počas dňa dostatočne vypili.

Výhodná cena

V čase písania tejto recenzie si môžete kúpiť 400 gramové balenie za 229 Kč, čo nie je veľa. Nie je to veľmi drahé, pretože jedno balenie vám môže dať veľa peňazí v závislosti od dávkovania.e môže vydržať až 160 dní, jedna denná dávka vyjde na pomerne dosť peňazí. Pomer cena/kvalita je v porovnaní s konkurenciou úplne skvelý.

Cenová tabuľka pre Vilgain Psyllium BIO
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 9,99

Záverečné zhrnutie

Vilgain Psyllium BIO je kvalitný doplnok vlákniny, ktorý vám umožní jednoducho a efektívne zvýšiť celkové množstvo vlákniny vo vašej strave. Z hľadiska zloženia a kvality zložiek nemôžeme výrobcovi absolútne nič vytknúť. Jeho použitie je veľmi jednoduché a Psyllium BIO môžete pridať takmer do každého jedla alebo ho vypiť rozpustené vo vode. Vynikajúci je aj pomer cena/kvalita, preto nám nezostáva nič iné, ako používať Vilgain Psyllium BIO vo vriacej vode.Odporúčame ho každému, kto sa snaží zvýšiť množstvo vlákniny v strave.

Pre dnešnú recenziu je to od nás všetko. Ak však máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať v komentároch.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.