BrainMax Omega 3: Najlepší zdroj omega 3? [recenzia]

Ak ste si niekedy vybrali doplnok s obsahom omega-3 mastných kyselín, určite vám nemusíme hovoriť, že mnohé z týchto doplnkov sú si veľmi podobné. Často sú dostupné v kapsulách, majú viac-menej identické účinnélátky a o ďalších aspektoch, ako je napríklad pôvod oleja, nemáte veľa informácií. Tieto nedostatky však v mnohých ohľadoch odstraňuje olej z treščej pečene, ktorý vyrába spoločnosť BrainMax. V rámci tejto recenzie sa na tento produkt pozrieme podrobnejšie.

BrainMax Omega 3
Kategória: Iné
Chuť
9.0/10
Vstrebateľnosť
10.0/10
Dávkovanie
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

 

Najlepšiu cenu pre BrainMax Omega 3 nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Hneď na začiatku treba poznamenať, že tieto omega 3 sú tiež súčasťou nášho rebríčka najlepších omega 3 na trhu.

Úplne jedinečné zloženie

Ako sme načrtli na začiatku tejto recenzie, zloženie tohto produktu je do istej miery jedinečnéjedinečné a vy ako spotrebiteľ máte skvelý prehľad o tom, odkiaľ jednotlivé zložky pochádzajú. Základom tohto výrobku je totiž olej z divokej tresky ulovenej v chladných a čistých vodách Islandu.Z jednej polievkovej lyžice (10 ml) rybieho oleja BrainMax získate 690 mg EPA a 920 mg DHA. Okrem toho v tomto výrobku nájdete pridané vitamíny A, E a D, antioxidant a prírodnú citrónovú príchuť. Tomuto zloženiu nemáme absolútne čo vytknúť a myslíme si, že keby všetky spoločnosti takto transparentne uvádzali svoje rybie oleje, bolo by to samozrejme ideálne.

Brainmax Omega 3
Brainmax Omega 3
Brainmax Omega 3

Pohodlné dávkovanie

Jedna dávka tohto výrobku predstavuje 10 ml oleja, čo zodpovedá jednej polievkovej lyžici. To je odporúčané množstvo pre každého jednotlivca staršieho ako 5 rokov, pričom mladšímladšími deťmi sa za dostatočnú považuje jedna čajová lyžička oleja každý deň. Je potrebné poznamenať, že hoci sa to možno nezdá, tento spôsob užívania omega 3 je pomerne pohodlný a ak máte náhodou problémy s prehĺtaním kapsúl, olej pre vás bude vítanou zmenou. Predtým, ako ho začnete užívať, však určite odporúčame pozrieť sa na objem olejamajú vaše lyžičky, aby ste nakoniec neprekročili odporúčanú dennú dávku oleja. Odporúčame tiež užívať rybí olej ideálne s jedlom alebo bezprostredne po ňom, aby ste dosiahli maximálny úžitok.

Ako hodnotíme chuť?

Ešte predtým, ako sme mali možnosť tento olej vyskúšať, sme videli množstvo pozitívnych recenzií, v ktorých používatelia okrem iného vyzdvihovali skvelú chuť. Pred vyskúšaním výrobku sme boli, samozrejme, mierne skeptickí, keďže sme od rybieho oleja neočakávali žiadne zázraky. A hoci nemôžeme povedať, že tento olej je ktovieako chutný, je oveľa lepší, než by ste čakali. Má príjemnú citrónovú príchuť a naopak, v produkte vôbec nepocítite rybacinu. Samozrejme, konzistencia je pochopiteľne mierne mastná, ale chuť oleja nie je vôbec zlá a môžete ho bez problémov používať.

Poznáte nejaký rozdiel?

Hoci sme od tohto výrobku okrem transparentného zloženia nemali žiadne veľké očakávania, musíme uznať, že rozdiel je na prvý pohľad viditeľný. Tekutý olej z treščej pečene je naozaj ľahko stráviteľný a nepociťujete žiadne nepríjemné pocity, napr.nepríjemné tráviace ťažkosti, ktoré sa môžu dostaviť po niektorých menej kvalitných omega 3 kapsulách. Okrem výbornej vstrebateľnosti a vysokej využiteľnosti musíme vyzdvihnúť aj mnohé potenciálypotenciálnych zdravotných prínosov oleja z treščej pečene. Je napríklad dôležitý pre naše oči, mozog a kardiovaskulárne zdravie, ale aj pre imunitu. Viac informácií o potenciálnych prínosoch omega-3 sa dozviete v našom samostatnom článku s názvom Omega-3 pod mikroskopom.

Brainmax Omega 3
Omega 3

Ako hodnotíme cenu?

Jedno balenie oleja z treščej pečene obsahuje 240 ml, čo zodpovedá 24 dávkam, za ktoré zaplatíte 449 korún. Jednoduchou matematikou sa môžete dostať k tomu, že za jednu dávku zaplatíte menej ako 19 korún. To je, samozrejme, o niečo viac ako cena relatívne podobného prípravku Opti Omega-3, ktorý sme recenzovali v samostatnej recenziia ktorý tiež môžete získať na BrainMarkete. Na druhej strane máte úplnú istotu pôvodu a skvelé (teda funkčné) zloženie, čo je pre nás dobrý dôvod, prečo si za produkty priplatiť.

Najlepšiu cenu pre BrainMax Omega 3 nájdete na Heureka.sk
Skontrolujte cenu

Záver.

Na záver snáď zostáva už len krátke zhrnutie zistení z tejto recenzie. Olej z treščej pečene ponúka skvelé a funkčné zloženie, prémiový účinok a pohodlné dávkovanie. Napriek počiatočnej skepse musíme tiež uznať, že olej chutí relatívne dobre a jeho užívanie nebude predstavovať žiadny problém. Ak vám teda nevadí priplatiť si za kvalitný produkt, určite sa to oplatí.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.