Proteínové maslá od KetoDiet: Čo sú to?

Orechové maslá neboli medzi športovcami nikdy také populárne ako dnes. Keďže aj my sme veľkými fanúšikmi orechových masiel, radi využijeme každú príležitosť na otestovanie nových. Nedávno sme narazili na niekoľko masiel od značky KetoDiet, ktoré nás zaujali svojím originálnym zložením. Nezostáva nám teda nič iné, ako sa im poriadne venovať v našej podrobnej recenzii.

Celkovo sa pozrieme na 4 rôzne proteínové maslá, z ktorých dve môžeme označiťako klasické orechové maslá, zatiaľ čo zvyšné dve sú vyrobené z bambuckého masla. Ako sa nám tieto maslá páčili? A môžu konkurovať tým najlepším maslám na trhu?

Ořechová másla KetoDiet
Kategória: Maslá, krémy
Chuť
9.0/10
Sortiment
9.0/10
Konzistentnosť
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
0.0/10
Celkové hodnotenie
7.4
z 10 bodov

Značku KetoDiet môžete poznať napríklad z našej recenzie diétneho balíka KetoDiet Intense. KetoDiet však predáva aj samostatné potraviny so zvýšeným obsahom bielkovín, ktoré si môžete bez problémov vychutnať bez toho, aby ste museli automaticky dodržiavať keto diétu. Vďaka svojim vynikajúcim nutričným hodnotám sa hodia do jedálnička každého športovca.

1. Keto Rafael

Základné informácie
 • Název: Keto Rafael - Proteínový krém
 • Hmotnosť: 220 gramov
 • Cena: 269 Kč
 • Naše hodnotenie: 10/10

Ako hodnotíme zloženie?

Zloženie Keto Rafael pravdepodobne nie je vôbec nič, na čo by sa dalo sťažovať. Výrobok je zo 40 % tvorený blanšírovanými mandľami, 32 % tvorí strúhaný kokos. To znamená, že v porovnaní s ostatnými maslami z ich ponuky má toto maslo pomerne vysoký obsah orechov. Zároveň je však sladené erytritolom, ktorý podľa štúdií okrem iného nepodporuje vznik zubného kazu v porovnaní s cukrom. Okrem toho výrobok obsahuje aj sušené odtučnené mlieko a 8 % tvorí srvátka, ktorá je kombináciou koncentrovaného srvátkového proteínového prášku a slnečnicového lecitínu.

Ako nám maslo chutilo?

Ako už názov tohto masla napovedá, Keto Rafael je ideálny pre milovníkov Raffaella. Je v ňom zreteľná a príjemná chuť mandlí a kokosu a maslo po oboch veľmi výrazne vonia. Maslo je pomerne sladké, ale napriek tomu obsahuje len 7,3 gramu jednoduchých cukrov. Vďaka tomu má maslo len 571 kcal na 100 gramov výrobku, čo je v porovnaní s konkurenčnými výrobkami veľmi príjemné. Za zmienku stojí aj to, že 19 % výrobku tvoria bielkoviny, takže pridaním tohto masla napríklad do müsli na raňajky alebo do pečiva si do jedla pridáte aj toľko potrebné bielkoviny. 

Záver

Čo môžeme tomuto maslu vyčítať? Pravdepodobne vôbec nič. Keto Rafael je chutné, tak akurát sladké a má dobré zloženie, ktoré podčiarkuje perfektné nutričné hodnoty. Neobsahuje príliš veľa kalórií, je v ňom dobrá porcia bielkovín a viac ako 70 % výrobku tvoria orechy. Ak ste na vážkach, ktoré Keto diétne maslo vyskúšať, toto je určite to, ktoré by sme vám odporučili.

 

Vyzkoušejte Keto Rafael

 

2. Keto Nutty

recenzie ketonutty ketodiet

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
 • Názov: Keto Nutty - proteínový krém s brezovým cukrom
 • Hmotnosť: 220 g
 • Cena: 269 Kč
 • Naše hodnotenie: 9,5/10

Ako hodnotíme zloženie?

Keto Nutty obsahuje celkom 52,5 % pražených jadier lieskových orieškov, brezový cukor, sušené odtučnenéSušené mlieko, srvátka (srvátkový koncentrát a slnečnicový lecitín) a kakao. Všetko sú to teda kvalitné zložky a v podstate im nie je čo vytknúť.Dalo by sa tvrdiť, že konkurenčné výrobky obsahujú vyšší podiel orechovKeto Nutty to však kompenzuje tým, že namiesto bežného cukru obsahuje brezový cukor (xylitol). Brezový cukor obsahuje oveľa menej kalórií a je menej škodlivý pre zuby. Táto voľba sa výrobcovi rozhodne vyplatila, pretože Keto Nutty obsahuje menej ako 600 kcal na 100 g výrobku, čo je v porovnaní s väčšinou konkurencie celkom dobré. Samozrejme, nesmieme zabudnúť na vysoký obsah bielkovín (21 g na 100 g) vďaka pridanému srvátkovému koncentrátu.

Ako nám chutilo maslo?

Konzistencia Keto Nutty je pomerne riedka, čo nemusí vyhovovať každému, mne osobne však presne takáto konzistencia vyhovuje. Chuťovo je Keto Nutty úplne dokonalé.Má veľmi výraznú chuť lieskových orieškov a kakaa, čo vytvára naozaj úžasnú kombináciu. Chutí dosť podobne ako obľúbená Nutella, čo je pre mnohých ľudí určite veľké plus.

Záver

Keto Nutty je lahodné maslo, ktoré si vás získa ako svojím zložením, tak, samozrejme, aj lahodnou chuťou. Ak by som mu však mala niečo vytknúť, bol by to vysoký obsah sacharidov, ktorý je spôsobený nižším podielom orechov v zložení. Aj keď v tomto smere existujú lepšie možnosti, vzhľadom na relatívne nízky celkový obsah kalórií to naozaj nie je katastrofa.

Vyskúšajte Keto Nutty

3. Keto Bueno

ketodiet keto bueno recenzia

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
 • Keto Bueno - proteínový krém s brezovým cukrom
 • Hmotnosť: 220 g
 • Cena: 269 Kč
 • Naše hodnotenie: 9/10

Ako hodnotíme zloženie?

Zložením sa Keto Bueno príliš nelíši od Keto Nutty. Obsahuje 55 % pražených jadier lieskových orieškov, brezový cukor, sušené odtučnenémlieka a zmes srvátky (srvátkový koncentrát a slnečnicový lecitín). Jediným rozdielom je o niečo vyšší obsah orechov a absencia kakaa. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade, ani tu v podstate nie je čo kritizovať. Nutričné hodnoty Keto Bueno sú dokonca o niečo lepšie, pretože obsahuje len 521 kcal na 100 g výrobku, čo je v porovnaní s konkurenciou naozaj málo.

Ako nám chutilo maslo?

Zatiaľ čo Keto Nutty si najviac vychutnajú milovníci Nutelly, Keto Bueno ocenia predovšetkýmm fanúšikom obľúbeného Kinder Bueno (čo vzhľadom na názov masla nie je príliš prekvapujúce). V tomto prípade lieskové oriešky vyniknú oveľa viac, a hoci v zložení chýba kakao, maslo je dostatočne sladké. Zároveň nie je ani príliš sladké, čoho som sa úprimne povedané na začiatku dosť obávala. Osobne som skôr fanúšikom Keto Nutty, ale to je veľmi subjektívny názor, pretože pre mnohých ľudí to môže byť presne naopak. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z nich, určite budete s jej chuťou spokojní.

Záver

Na Keto Bueno je skvelé to, že hoci existuje nespočetné množstvo náhrad Nutelly, výrobkov pripomínajúcich Kinder Bueno rozhodne nie je veľa. Ak hľadáte orechové maslo so skutočne kvalitným zložením, ktoré vám zaručene zachutí, dajte šancu Keto Bueno a nebudete ľutovať.

Vyskúšajte Keto Bueno

4. Proteínový krém s lieskovými orieškami a čokoládou

Lieskový orech a čokoládový krém

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
 • Názov: proteínový krém s lieskovými orieškami - čokoládová príchuť
 • Hmotnosť: 250 g
 • Cena: 259 Kč
 • Naše hodnotenie: 8/10

Ako hodnotíme zloženie?

Proteínový krém KetoDiet s čokoládovými lieskovými orieškami je vyrobený z bambuckého masla, rawJe vyrobený zo zmesi masla, srvátkového koncentrátu, maltitolu, kakaového prášku, lieskových orieškov, repkového lecitínu a arómy. Obsah orechov je v tomto prípade len 5,8 %, takže nejde o tradičné orechové maslo. Základom krému je bambucké maslo, ktoré je mimoriadne obľúbené ako kozmetický doplnok s veľmi všestranným využitím. Môže sa však použiť aj na vyprážanie alebo ako súčasť masiel a podobných výrobkov. Často sa pridáva aj do kvalitných tort a čokoládových výrobkov. Veľkou výhodou bambuckého masla je jeho vysoký obsah minerálov a vitamínov a výborná konzistencia.

Okrem toho musíme oceniť prítomnosť srvátkového koncentrátu, vďaka ktorému má krém pomera sladidlo maltitol, ktoré je zdravšou alternatívou bežného cukru. Hoci obsah orechov nie je veľmi vysoký, je jasné, že cieľom výrobcu nebolo vytvoriť klasické orechové maslo. Zloženie neobsahuje žiadne kontroverzné látky, a preto nie je čo kritizovať.

Ako nám proteínový krém chutil?

Vzhľadom na nižší obsah orechov asi neprekvapí, že orechová chuť tu nie je taká výrazná ako v predchádzajúcich dvoch maslách.Na druhej strane, kakaový prášok je pomerne výrazný, vďaka čomu je krém dosť sladký. Hoci ma chuťovo nezaujal tak ako Ketu Nutty alebo Keto Bueno, konzistencia bola úplne skvelá a veľmi dobre sa rozotierala.

Záver

Proteínový krém s lieskovými orieškami a čokoládou svojou chuťou je úplne odlišná od lieskovo-orieškových masiel, čo vám môže, ale nemusí vyhovovať. Osobne som v tomto prípade nebola tak príjemne prekvapená ako pri predchádzajúcich dvoch výrobkoch, avšak ak hľadáte kvalitu kakaový maslový krém na ochutenie palaciniek alebo nejakého pečiva, proteínový lieskovo-orieškový maslový krém stojí za vyskúšanie.

Vyskúšajte krém s lieskovými orieškami a čokoládou

5. Proteínový krém so slaným karamelom

Proteínový krém Ketodiet so slaným karamelom

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
 • Názov: Proteínový krém - príchuť slaný karamel
 • Hmotnosť: 250 g
 • Cena: 199 Kč
 • Naše hodnotenie: 8/10

Ako hodnotíme zloženie?

Proteínový krém s príchuťou slaný karamel je jediný zo všetkých uvedených výrobkov, ktorý neobsahuje žiadne orechy. Základom je opäť bambucké maslo a okrem neho medzi zložky patrí aj maltitol, mliečny proteín koncentrát, sušené odstredené mlieko, aróma, repkový lecitín, kakaový prášok, himalájska soľ a karotény. Zloženie je pozoruhodné najmä pre veľmi nízky obsah jednoduchých cukrov (len 1,7 g na 100 g výrobku) a prítomnosť kvalitného zdroja bielkovín. Napriek tomu by sme ocenili, keby výrobca presnejšie špecifikoval, o aký typ mliečnej bielkoviny ide. Ani v tomto prípade však nie je zloženiu čo vytknúť.

Ako nám proteínový krém chutil?

Slaný karamel je príchuť, ktorá nemusí vyhovovať každému. Ja osobne sa nepočítam medzi jej najväčších fanúšikov, ale na druhej strane sa jej tiež nevyhýbam. Podľa môjho názoru je proteínový krém s príchuťou slaného karamelu chuťovo mierne nadpriemerný. Nemôžem povedať, že by som z neho bola nadšená, ale zároveň nemôžem povedať, že by som sa do jeho konzumácie musela nútiť. V kombinácii s dobrým pečivom alebo možno palacinkami si ju určite vychutnáte.

Záver

Ak ste fanúšikom slaného karamelu, tento proteínový krém si absolútne zamilujete. Môžete si ho vychutnať samotný na lyžičke alebo v kombinácii napríklad s pečivom. V každom prípade budete určite spokojní. Zároveň je potrebné dodať, že ide o najlacnejší výrobok v tejto recenzii, takže výsledný pomer ceny a kvality je v tomto prípade úplne skvelý.

Vyskúšajte slaný karamelový krém

Zhrnutie na konci

Proteínové maslá a krémy KetoDiet môžu svojím zložením a chuťou rozhodne konkurovať ostatným výrobkom na trhu. Najmä orechové maslá Keto Nutty a Keto Bueno si zaručene zamilujete a nebudete ich chcieť dať z ruky. Jediný problém proteínových masiel KetoDiet vidím v pomerne vysokej cene. Konkurenčné výrobky vychádzajú v priemere oveľa lacnejšie, aj keď často obsahujú oveľa vyšší podiel orechov. Na druhej strane treba povedať, že z hľadiska chuti a výživovej hodnoty nie je ani jednému z masiel čo vytknúť, čo je samozrejme veľké plus.


Ak vás ani jedno z masiel neoslovilo, neprehliadnite naše porovnanie najlepších orechových masiel, z ktorého si zaručene vyberiete.

 

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.