Lentiamo Tomas Deep Black: skvelé okuliare na celodenné nosenie?

Ak rovnako ako my trávite celé dni za monitorom počítača, asi vám nemusíme hovoriť, že vás z tohto typu práce môžu trochu bolieť oči.si môže vybrať daň pre vaše oči - a faktory ako nesprávne nastavenie jasu alebo slabý očný reliéf môžu situáciu ešte zhoršiť. Preto si už ani nevieme predstaviť prácu bez použitia okuliarov proti modrému svetlu.A keď sme dostali príležitosť vyskúšať okuliare Lentiamo, nerozmýšľali sme nad tým. Ako nám vyhovovali, čo by sme na ne povedali a či sa ich oplatí kúpiť, sa dozviete v tejto recenzii.

Lentiamo - Tomas Deep Black
Kategória: Iné
Dizajn
10.0/10
Účinok
10.0/10
Comfort
10.0/10
Stavebníctvo
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

 

Fungujú okuliare s modrým svetlom?

Hoci ste sa už možno stretli s okuliarmi proti modrému svetlu v našom porovnaní okuliarov alebo v našej recenzii produktu BrainMarket , je užitočné začať s trochou vedecky podloženej teórie. Hoci sa okuliare proti modrému svetlu často označujú za absolútny zázrak, vďaka ktorému vás oči nebudú tak bolieť, aj keďa ako bonus vám v noci zlepší spánok, vedecké štúdie zďaleka nie sú jednoznačné. Samozrejme, na jednej strane existujú štúdie, ktoré tvrdia, že únavy očí je menej, keďpoužívaní okuliarov, ale na druhej strane existuje aj množstvo štúdií, ktoré to vyvracajú. Odporúčame preto brať informácie o zázračných účinkoch týchto okuliarov s rezervou a zamerať sa skôr na vlastné skúsenosti. A to nás privádza k tej našej.

Recenzia okuliarov Lentiamo
Okuliare sa dodávajú s praktickým puzdrom, v ktorom môžete okuliare prenášať.

Náš prvý dojem z okuliarov Lentiamo Tomas Deep Black

Keďže v našej redakcii nikto dioptrické okuliare nenosí, sme pri výbere vhodných okuliarov tak trochu bezchybnía doteraz sme používali okuliare od spoločnosti BrainMarket, o ktorých sme podrobne písali v spomínanej samostatnej recenzii. Ešte viac nás prekvapila konštrukcia okuliarov, ktorá napriek tomu, že je plastová, pôsobí o niečo pevnejšie a masívnejšie ako okuliare, ktoré sme používali doteraz. Okuliare Tomas Deep Black, ktoré sme si vybrali do našej recenzie, sú unisexové a majú UV filter, čo sa tiež hodí. Samotné okuliare sa dodávajú aj s čistiacou handričkou a originálnymOkuliare sa dodávajú s originálnym puzdrom, vďaka ktorému si ich môžete prakticky zbaliť do práce alebo kamkoľvek pôjdete.

Aké boli okuliare pri nosení?

Pri nosení musíme oceniť najmä to, že okuliare boli pohodlné aj v situáciách, keď boli nasadené na tvári celý deň v práci. Hoci dizajn vyzerá masívne, okuliare sú ľahké a pohodlné. Vďaka vhodným rozmerom netlačili na nos ani na uši, a preto bolo ľahké si na ne zvyknúť a úplne ich prestať registrovať. Zároveň po praktickej stránke musíme oceniť aj hydrofóbnu a antistatickú úpravu, vďaka ktorej môžete s okuliarmi zaobchádzať aj mierne nešetrne (napr. z času na čas sa ich dotknúť prstami) a zostanú čisté, čo rozhodne nebol prípad spomínaných okuliarov od BrainMarketu. Čo sa týka účinku samotných okuliarov, je pre nás pomerne ťažké hodnotiť skutočnosť, že sme si už zvykli používať tento výrobok proti modrému svetlu. Napriek tomu sa nám zdali pohodlné a oči nás pri ich nosení neboleli ani po celodennej práci, čo a preto hodnotíme Tomáš Deep Black veľmi pozitívne.

Majú nejaké nevýhody?

Ak máme hodnotiť okuliare Lentiamo Tomas Deep Black ako celok, sú to výborné okuliare, nad ktorých kúpou by mali uvažovať všetci ľudia pracujúci s počítačom. Našli sme však dve veci, ktoré by mohli detailistov mierne odradiť od kúpy výrobku. Prvou je, že na webovej stránke výrobcu sa vôbec neuvádza, koľko modrého svetla dokážu okuliare blokovať. Keďže sú priehľadné, nemožno očakávať, že budú blokovať úplne všetko modré svetlo ako napríklad oranžové okuliare BrainMarket. Z webovej stránky sa však nedozviete, či okuliare Tomas Deep Black dokážu zabrániť prenikaniu 5, 20 alebo 50 % modrého svetla, čo je podľa nás škoda. A ďalšou chybou pre niektorých môže byť cena, na ktorú tu narážame.

Recenzie okuliarov LEntiamo
Okuliare ponúkajú skvelý dizajn, ako aj pomerne pevnú (hoci plastovú) konštrukciu.

 

Čo však hovoríme na cenu?

Okuliare Lentiamo Tomas Deep Black vás na oficiálnych stránkach predajcu vyjdú na 1 290 korún, čo je úprimne povedané o dosť viacviac ako niektoré lacnejšie modely v našom porovnaní najlepších okuliarov s modrým svetlom. Na druhej strane, táto "vyššia" cena (ak ste zvyknutí kupovať dioptrické okuliare, určite nemusítenám vysvetľovať, že cena je v skutočnosti pomerne nízka) je kompenzovaná kvalitnou konštrukciou a atraktívnym dizajnom. Ak teda chcete pri nosení okuliarov naozaj dobre vyzerať a cítiť sa, je lepšie investovať do kvalitných výrobkov, ako mať na prvý pohľad lacné a nekvalitné okuliare.

 

 

Záverečné hodnotenie

Podčiarknuté a zhrnuté, Tomas Deep Black sú praktické, funkčné a dobre vyzerajúce okuliare. Tomu samozrejme zodpovedá aj ich cena, ale na pomery dioptrických (resp.) iných značkových okuliarov s modrým svetlom je smiešne nízka. Všetkým, ktorí majú sedavé zamestnanie pri počítači, by sme preto odporúčali zvážiť ich kúpu. A ak sa rozhodnete pre ich kúpu, môžete si ich dokonca virtuálne vyskúšať na webovej stránke Lentiamo. My sme si ju pred objednaním okuliarov tiež vyskúšali a musíme oceniť, že aplikácia je celkom presná a dostanete minimálne približnú predstavu o tom, ako vám budú sedieť a či by pre váš typ hlavy nebol vhodnejší iný model ako Tomas Deep Black. Napriek tomu ich odporúčame všetkými desiatimi.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.