Vilgain Granola s rastlinnými bielkovinami: Chrumkavá symfónia chutí [recenzia]

Granola je obľúbená a nutrične bohatá desiata, ktorú mnohí ľudia milujú pre jej skvelú chuť a jednoduchú prípravu. Stačí ju pridať napríklad do jogurtu a môžete si vychutnať chrumkavú symfóniu chutí pripomínajúcu bežné müsli, ale vďaka procesu pečenia je oveľa chrumkavejšie, a preto si získava čoraz viac priaznivcov. Granola, ktorú kúpite v bežnom supermarkete, však vo väčšine prípadov obsahuje zbytočne veľa cukru a nemá tie najlepšie ingrediencie.

Značka Vilgain však ponúka vlastnú granolu, ktorá sa môže pochváliť skvelým zložením a oveľa lepšími výživovými hodnotami. Mali sme možnosť ju vyskúšať, a tak sa v dnešnej recenzii pozrieme na Vilgain Plant Protein Granola, vegánsku a proteínovú verziu bežnej granoly. Ako nám chutila? Má naozaj také kvalitné zloženie? A ako je na tom v porovnaní s ostatnými granolami Vilgain?

Vilgain Plant Protein Granola
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Chrumkavosť
10.0/10
Kvalita surovín
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.4
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Plant Protein Granola
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 6,09

Okrem bežných doplnkov ponúka značka Vilgain aj širokú škálu zdravých potravín, ktoré môžu byť rýchlou a jednoduchou desiatou. Presvedčiť sa o tom môžete v našej recenzii tyčinky Vilgain Plant Protein Candy Bar alebo v našej recenzii lieskovo-orieškovej kakaovej nátierky Vilgain.

Skvelé ingrediencie bez zbytočných prídavných látok

Správna granola môže pozostávať zo zmesi ovsených vločiek, orechov, sušeného ovocia, čokoládových lupienkov alebo dokonca maku či škorice. V ideálnom prípade v nej nebude pridaný cukor ani zbytočné prísady. Vilgain Plant Protein Granola toto všetko spĺňa a ponúka veľmi kvalitnú a vyladenú receptúru. Základom všetkých troch dostupných príchutí sú hrachové proteínové lupienky pozostávajúce z hrachovej bielkoviny a tapiokového škrobu. Hrachová bielkovina je jedným z najlepších rastlinných zdrojov bielkovín, sama o sebe však obsahuje veľmi málo aminokyseliny metionínu. Z tohto dôvodu sa odporúča kombinovať ho s ryžovou bielkovinou, ktorá túto aminokyselinu obsahuje v dostatočnom množstve. Ide o menší nedostatok, ale keďže granola nemá byť hlavným zdrojom bielkovín v strave, nie je to katastrofa.

Neprehliadnite
Viac informácií o jednotlivých zdrojoch bielkovín nájdete v našom článku Aké bielkoviny si vybrať?

Ostatné zložky závisia od toho, o akú príchuť ide. Variant s kokosom, čokoládou a orechmi obsahuje aj kokosový sirup, pražené mandle, bezlepkové ovsené vločky, niestrúhaný kokos, kokosové plátky, kokosový krém a naklíčené vločky quinoa. V 100 g výrobku je 504 kcal, 20 g bielkovín, 37 g sacharidov (17 g cukru) a 29 g tuku. V porovnaní s ostatnými druhmi granoly Vilgain (bežná a proteínová granola) vychádza vegánska verzia proteínovej granoly z hľadiska výživovej hodnoty veľmi dobre. Treba však povedať, že ostatné dve príchute majú o niečo horšie nutričné hodnoty.

Zloženie ako také hodnotíme ako výborné, pretože v ňom nenájdete žiadne zbytočné alebo pridané umelé príchute či sladidlá. Všetky zložky sú veľmi kvalitné a ich vzájomná kombinácia dáva z výživového hľadiska zmysel.

Vilgain Granola Slovensko
Granola Vilgain má naozaj výborné zloženie.

Chrumkavá pochúťka

Keď otvoríte rastlinnú proteínovú granolu Vilgain, zacítite prekvapivo výraznú a sladkú vôňu kokosu. Samotná chuť však až taká sladká nie je. Najvýraznejšou chuťou sú orechy, zatiaľ čo čokoláda je oveľa menej výrazná (najmä v kombinácii s jogurtom). Osobne nie som fanúšikom príliš sladkých jedál, takže mi to vôbec nevadilo, ak všakdúfate v naozaj výraznú čokoládovú chuť, budete pravdepodobne trochu sklamaní. Konzistencia granoly je však úplne perfektná, pretože na rozdiel od väčšiny konkurenčných výrobkov je chrumkavá bez zbytočnej tvrdosti. Veľmi dobre sa preto konzumuje a v tomto smere jej naozaj nemám čo vytknúť.

Priaznivá cena

Ak niečo kazí celkový dojem z tohto výrobku, je to cena. V porovnaní s konkurenčnými výrobkami totiž Vilgain Plant Protein Granola vychádza pomerne draho. Pri hodnotení ceny však treba brať do úvahy aj použité suroviny a celkovú kvalitu. Keď granolu Vilgain porovnáme s podobnými kvalitnými výrobkami, cena sa nám nezdá až taká vysoká. Pomer cena/kvalita je teda podľa môjho názoru veľmi dobrý, aj keď je pravda, že medzi podobne kvalitnými výrobkami nájdete aj o niečo lacnejšie alternatívy. Na druhej strane, ak hľadáte kvalitnú granolu, ktorá je navyše vegánska a bez laktózy, Vilgain Plant Protein Granola je v podstate bezkonkurenčná.

Cenová tabuľka pre Vilgain Plant Protein Granola
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 6,09

Záverečné hodnotenie

Vilgain Plant Protein Granola ponúka nielen skvelú chuť a chrumkavú konzistenciu, ale aj výborné zloženie a všetky kvalitné ingrediencie. Ak si chcete vychutnať naozaj kvalitnú granolu, môžem ju vrelo odporučiť. Miernou nevýhodou môže byť cena, ktorá je pomerne vysoká, ale napriek tomu Myslím si, že je spravodlivá vzhľadom na zloženie a použité ingrediencie. V konečnom dôsledku si teda Vilgain Plant Protein Granola od nás zaslúži výborné hodnotenie.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.