Shred!t: Čo je predtréningovka od Honzu Lišku? [recenzia]

Ak aspoň trochu sledujete trh so športovou výživou, určite vám neunikol nový trend výroby doplnkov pod záštitou úspešných influencerov. Recenzovali sme už napríklad PWO od Jirky Vacka alebo proteínový izolát Enjoy od Jakuba Enžla, ktorý sa dokonca dostal na vrchol nášho porovnania najlepších izolátov. Vlastný produkt má aj Honza Lišák, ktorého na YouTube sleduje viac ako 150-tisíc ľudí. Dostali sme možnosť ho vyskúšať a máme pre vás komplexnú recenziu.

Gymbeam Shred!t
Kategória: Nakopávače
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Účinok
9.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnotenie
9.8
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Gymbeam Shred!t
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 19,95

Pre tých z vás, ktorí napriek pomerne veľkej pozornosti médií o tomto produkte ešte nepočuli, je potrebné pre úplnosť uviesť, že ide o je predtréningovka bez stimulantov, ktorá obsahuje 13 účinných látok a je určená (nielen) pre športovcov trénujúcich vo večerných hodinách. Poďme sa naň pozrieť bližšie.

Absolútne bezkonkurenčné zloženie

V prvom rade, ako zvyčajne v našich recenziách, by sme sa mali zamerať na zložkyktoré by mali byť kľúčové pri výbere kvalitného produktu pre každého športovca. A v tomto smere nie je Shred!t-u čo vytknúť. Ide o predtréningovku bez stimulantov, čo má samo o sebe mnoho výhod. Najmä pre tých z vás, ktorí rovnako ako my v našom tíme milujú kávu. Ak ste zvyknutí na šálku kávy cestou do práce, ďalšiu počas obedňajšej prestávky a vlastne kedykoľvek, keď sa cítite trochu pod psa. únavu, asi nie je najlepší nápad namiešať si po práci nápoj, ktorý často obsahuje viac ako 250 mg kofeínu. Ľahko tak prekročíte "neškodné" množstvo kofeínu, ktoré americký úrad FDA definuje ako 400 mg tohto stimulantu na dospelého človeka denne.

Aj keď vo výrobku nenájdete kofeín, stále obsahuje 13 účinných látok, z ktorých niektoré sú štipľavéklasické látky, ktoré sú k dispozícii takmer v každom doplnku stravy, ale iné sú do značnej miery jedinečné. Poďme sa pozrieť na to, čo sa nachádza v jednej 12,4 gramovej dávke:

 • 5000 mg l-citrulínu DL-malátu
 • 2500 mg beta alanínu
 • 2000 mg arginínu
 • 500 mg tyrozínu
 • 500 mg acetyl L-karnitínu
 • 500 mg betaínu
 • 200 mg extraktu z listov Bacopa minor
 • 100 mg bakosidov
 • 54 mg DMAE bitartrátu
 • 20 mg DMAE
 • 32 mg vitamínu B3
 • 2,8 mg vitamínu B6
 • 21 mg extraktu z citrus aurantium
 • 20 mg synefrínu
 • 2 mg bioperínu

Tento vzorec je naozaj prepracovaný a je vidieť, že odborníci v GymBeam nad ním strávili nejaký čas. Jadro tvorí dobrý základ pre napumpovanie (citrulín + arginín), o koncentráciu sa stará kofeín namiesto kombinácia DMAE a bakopy, oddialenie únavy a maximalizáciu výkonu zabezpečuje kombinácia betaínu a beta alanínu a vitamínov skupiny B. Synefrín potom pomáha pri spaľovaní tukov a BioPerín je štandardnou zložkou týchto doplnkov a pridáva sa na zlepšenie využiteľnosti ostatných látok.

Aj ostatné pridané zložky majú dobrý účinok. Enjoy kicker diskutovaný v porovnaní najlepších nakopávačov sme obvinili z prítomnosti potenciálne problematickej brilantnej modrej, ale tu bolo na farbenie použité len farbivo z červenej repy a na sladenie sukralóza. Zloženiu teda naozaj nemáme čo vytknúť.

Gymbeam Shred!t Review
Shred!t má jednoducho a jednoducho skvelé zloženie.

Skvelá chuť variantu Berry Explosion!

Bohužiaľ, v čase písania tejto recenzie sa Shred!t dodáva len v jednej veľkosti balenia (konkrétne 372 gramov obsahujúcich 30 porcií) a v jednej jedinej príchuti s názvom Berry Explosion. Treba však poznamenať, že tento variant je chuťovo vyladený k dokonalosti, takže sa nemusíte obávať, že by vás akokoľvek obmedzoval. Výrobca odporúča používať jednu porciu s 300 ml vody, ale ak si rovnako ako my príliš nepotrpíte na sladké a chuťovo výrazné predtréningovky, odporúčame pridať aspoň o 100 ml viac vody. Potom si môžete vychutnať príjemnú ovocnú chuť. Ak si počas zostávajúcich teplých dní pridáte do vody o niečo viacZískate osviežujúci nápoj, na ktorý sa budete cestou do posilňovne naozaj tešiť.

shred!t Recenzie a hodnotenia
Shred!t je k dispozícii v jednom variante. Je však skvelý.

Hodnota za peniaze

Ak sa pozriete na najvyššie priečky nášho rebríčka najlepších predtréningových nápojov bez stimulantov, nájdete tam napríklad Serious Pre od spoločnosti Prom-In. Jedno balenie tohto výrobku, ktoré obsahuje aj 30 dávok, stojí v súčasnosti 699 korún, čo je pomerne vysoká cena. Shred!t obsahuje o 3 látky menej, ale spomínaných 30 dávok stojí len 519 korún, čo z neho robí nepochybne jeden z najlepších doplnkov na trhu v pomere cena/kvalita.

Cenová tabuľka pre Gymbeam Shred!t
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 19,95

Ako sme ho používali a ako na nás pôsobil?

V rámci našej recenzie Shred!t sa musíme pozrieť aj na to, ako sme produkt používali a ako nám fungoval. Ako ste už pravdepodobne zvyknutí, ak ste niekedy používali nejaké predtréningové doplnkydoplnky, je dobré užívať predtréningovky približne 20 až 30 minút pred tréningom, aby sa účinné látky stihli vstrebať. Približne po 10 minútach od rozmiešania jednej dávky prípravku v 400 ml vody však začnete pociťovať mierne pálenie v ušiach spôsobené beta-alanínom. Keď potom prídete na tréning, môžete sa tešiť na skvelé napumpovanie, dobrú životosprávu a skvelý pocit uvoľnenia.Napriek absencii kofeínu budete mať vďaka DMAE pomerne dobrú koncentráciu a dlhšiu svalovú výdrž. Na tomto výrobku je dobré aj to, že vydržal pôsobiť naozaj celý tréning, ktorý v našom prípade zvyčajne trvá hodinu a pol. Keďže neobsahuje stimulanty, nemusíte sa obávať, že by mal produkt nepríjemný "dojazd", ktorý je typický pre nakopávače so stimulantom.

Nezávislá recenzia Shred!t
Shred!t vydrží celý tréning a funguje prvotriedne.

Záver.

Na záver snáď zostáva povedať len toľko, že Shred!t rozhodne patrí medzi doplnky, ktoré sa oplatí vyskúšať. Možno mierne zaostáva za najlepšími predtréningovkami bez stimulantov, pokiaľ ide o jeho nabitú formulu.ale na druhej strane je k dispozícii za veľmi dobrú cenu, ktorej sa mnohé iné doplnky nevyrovnajú. A keď sa k tomu pridá dobrá chuť a skvelý účinok, ktorý prináša lepšie prekrvenie a koncentráciu na celé tréningu, bezpochyby získate doplnok, ktorý sa môže celkom dobre porovnávať s najlepšími produktmi vo svojej kategórii.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.