Vilgain Clear Whey Isolate: Osviežujúci proteín s jedinečným zložením

Keď sa povie proteín, mnohým ľuďom sa vybavia husté, krémové príchute a tradičné príchute ako vanilka alebo čokoláda. Ale Clear Whey Isolate je nielen v tomto ohľade trochu iný. A okrem toho, že je k dispozícii vo veľmi netradičnom variante Lemon Splash, ponúka aj prvotriedne ingrediencie, bezproblémovú prípravu a úžasnú chuť. V tejto recenzii sa naň preto pozrieme bližšie, aby ste vedeli, čo sa nám na ňom (ne)páčilo a či sa ho oplatí kúpiť.

Vilgain Clear Whey Isolate
Kategória: Proteíny
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Clear Whey Isolate
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 24,99

Na začiatok, Vilgain Clear Whey Isolate je jedným z najlepšie hodnotených produktov v našom rebríčku najlepšíchnajlepších izolátov, takže ak vás zaujíma skôr porovnanie s konkurenciou než samostatná recenzia, pozrite si rebríček. Ale teraz späť k dnešnej recenzii.

Zloženie bez jedinej chyby

Zloženie, ako štandardne najdôležitejší aspekt pri výbere vhodného doplnku, má Clear Whey Isolate bez jedinej chybičky. Základom je srvátkový proteínový izolát, ktorý je ďalej ochutený sladidlom na báze steviol-glykozidu, na farbenie boli použité karotény a výrobok obsahuje aj kyselina citrónová, prírodná aróma a oxid kremičitý, ktorý má napr.má na nezávislej webovej stránke Fair Food najnižšie možné skóre škodlivosti.

Vďaka tomu sa môžete tešiť na výrobok, ktorý obsahuje 85 % bielkovín, čo je veľa aj na pomery izolátu. Srvátka pochádza z Holandska a môžete sa spoľahnúť, že výrobok neobsahuje žiadne geneticky modifikované zložky, ani umelé príchute či farbivá. Skvelé je aj to, že Vilgain je jedným z mála výrobcov, ktorí nepoužívajú sukralózu, ktorá je zvyčajne považovaná za jedno z najpreferovanejších umelých sladidiel, avšak existujú rôzne štúdie, ktoré dokazujú, že možné nepriaznivé účinky na mikrobióm (hoci táto téma je oveľa zložitejšia a zmena zloženia mikrobiómu nemusí nevyhnutne znamenať niečo zlé, pretože mikrobióm sa jednoducho prispôsobuje konzumovaným potravinám). V každom prípade je pre nás používanie výlučne rastlinného sladidla na báze glykozidov steviolu veľkým krokom k prírodnejším produktom.

Okrem toho pre tých z vás, ktorí držia redukčnú diétu, môže byť príjemným nižší obsah sacharidov a len minimum tukov, čo je málo aj na pomery iných izolátov. Celkovo hodnotíme zloženie na jednotku a nemáme sa na čo sťažovať.

Jednoduchá príprava a dobrá rozpustnosť

Čo sa týka prípravy a rozpustnosti výrobku, niektorí používatelia v recenziách (aj na oficiálnomVýrobok sa veľmi dobre nerozpúšťa. A úprimne povedané, pravdepodobne to závisí od toho, aký spôsob prípravy použijete. My sme proteín dali do klasického plastového šejkra a jeho rozpustnosť bola naozaj bez jediného problému. Ak ho však chcete skúsiť rozpustiť len v pohári vody, môže to byť samozrejme ťažšie. Čo však musíme vyzdvihnúť, je okrem bezproblémovej rozpustnosti aj nulová penivosť, pretože tento produkt naozaj nemátakmer žiadnu penu, a preto je po príprave okamžite pitný.

Ako sa nám páčil Clear Whey Isolate?

Pre mnohých ľudí je pri výbere suplementu rozhodujúcim aspektom aj chuť. A v prípade Clear Whey Isolate musíme úprimne priznať, že nás príjemne prekvapil. Výrobok nemá po rozmiešaní typickú krémovú konzistenciu, ale keďže ide, ako už názov napovedá, o číru srvátku, pripomína skôr limonádu. Vzhľadovo variant Lemon Splash vyzerá ako citrónová šťava a úprimne povedané, aj vonia a chutí dosť podobne. Pre nás je to veľmi zaujímavý a osviežujúci výrobok, ktorý môže mať opodstatnenie nielen vtedy, ak hľadáte zmenu oproti typickým krémovým proteínom v klasických príchutiach. V skutočnosti je Lemon Splash ideálny nielen na leto, kedy dokonale vynikne, ak ho budete podávať na kockách ľadu alebo možno s trochou mäty navyše. Skôr ako o proteín ide o limonádu, ale s poriadnou porciou bielkovín.

Cena za bežnú porciu je pomerne vysoká

Jediným negatívom, ktoré sme teda pri Clear Whey Isolate našli, je pomerne vysoká cena, ktorá samozrejme môže niektorých ľudí odradiť. V čase písania tejto recenzie totiž za polkilové balenie zaplatíte 649 korún, čo znamená, že 100 gramov výrobku vás vyjde na 130 korún. Keďže výrobca odporúča používať len 20 gramov ako jednu dávku, samozrejme, cena za dávku sa na prvý pohľad zdá príjemná. Takáto dávka má však "len" 17,1 gramu bielkovín, a keďže 20 gramov zodpovedá dvom tretinám odmerky, je trochu lákavé použiť celú 30 gramovú dávku. A v takom prípade vás jedna dávka vyjde na takmer 40 korún, čo je v porovnaní s konkurenciou pomerne veľa. Samozrejme, záleží predovšetkým na vašich cenových možnostiach, ale je potrebné vziať do úvahy, že množstvoCena do značnej miery odráža náklady na suroviny, ktoré sú v tomto výrobku prvotriedne.

Cenová tabuľka pre Vilgain Clear Whey Isolate
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 24,99

Záver.

Na záver zostáva už len dodať, že Vilgain Clear Whey Isolate je skvelý produkt, ktorý ponúka skvelé ingrediencieS obsahom viac ako 85 % bielkovín, bezchybne osviežujúcu chuť a jednoduchú prípravu bez akýchkoľvek problémov. Až na mierne vyššiu cenu ide o najlepší produkt vo svojej kategórii a rozhodne ho odporúčame vyskúšať. Najmä ak vás už omrzeli klasické krémové proteíny dostupné v rovnakých príchutiach, ako je vanilka alebo čokoláda.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.