Prom-IN CFM Pure Performace: Najlepší proteín na trhu [recenzia]

CFM Pure Performance je jedným z najznámejších a najobľúbenejších proteínov v Českej republike. V skutočnosti to vôbec nie je prekvapujúce. Za svoju popularitu vďačí perfektnému zloženiu, výbornému pomeru ceny a kvality a v neposlednom rade aj transparentnosti spoločnosti Prom-IN. Hoci táto legenda medzi srvátkovými proteínmi už dávno nie je nováčikom na trhu, Prom-IN rozhodne nepoľavuje a svoj vlajkový produkt pravidelne vylepšuje. Vďaka tomu CFM Pure Performance drží krok s najnovšími trendmi a na jeho výrobu používa najnovšie a najspoľahlivejšie postupy.

V dnešnej recenzii sa bližšie pozrieme na model CFM Pure Performance a okrem štandardného hodnotenia pozitív a negatív sa pozrieme aj na na to, či sa tento proteín v priebehu rokov skutočne zlepšil a či stále dokáže držať krok s tým najlepším, čo možno dnes na trhu nájsť.

Prom-in CFM Pure Performance
Kategória: Proteíny
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnotenie
10.0
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Prom-in CFM Pure Performance
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 50,87
Cena:  € 53,90 -17%
Cena:  € 57,59

Značku Prom-IN určite netreba dlho predstavovať. Ak ste niekedy navštívili akýkoľvek internetový obchod s kvalitnými doplnkami výživy, určite ste sa s týmto výrobcom stretli. Medzi najznámejšie produkty tejto značky patrí Aggressive Pre workout alebo multivitamín Vita Solution.

Najkvalitnejšie zložky pre najlepšie výsledky

Jedným z hlavných dôvodov, prečo je CFM Pure Performance taký obľúbený, je jeho dokonale vyladené zloženie. Treba však povedať, že v priebehu rokov došlo k určitým zmenám v zložení. Napriek tomu si zloženie zachovalo veľmi pozoruhodnú kvalitu. Základom proteínu je srvátkový koncentrát spracovaný šetrnou metódou krížovej filtrácie CFM. Veľkou výhodou je vynikajúci aminokyselinový profil a zachovanie pôvodného pomeru bioaktívnych bielkovín.Najviac zastúpenými frakciami sú beta-laktoglobulín, alfa-laktoglobulín a glykomakropeptid. Za zmienku stojí aj prídavok tráviacich enzýmov (laktáza, bromelaín, papaín) a probiotík (Lactobacillus acidophilus, bifidobacterium longum, Lactobacillus casei). CFM Pure Performance tiež neobsahuje žiadne umelé farbivá, plnidlá ani kontroverzné látky.

V 100 g výrobku (príchuť vanilka) sa nachádza 78,8 g bielkovín, 4,2 g sacharidov a 6,9 g tukov. Tieto hodnoty sa môžu v jednotlivých príchutiach líšiť, ale nie je to nič nezvyčajné. V rámci aminokyselinového spektra musíme spomenúť aj vysoký obsah BCAA, ale nezabudlo sa ani na ďalšie dôležité aminokyseliny. Po podrobnej analýze zložiek nám nezostáva nič iné, ako konštatovať, že aj v dnešnej dobednešnej dobe si CFM Pure Performance udržuje mimoriadne vysokú kvalitu v porovnaní s konkurenciou. Hoci zloženie prešlo v priebehu rokov určitými zmenami, pre konečného zákazníka to znamená hlavne zlepšenie chuti. Dôležité je, že to nemalo žiadny negatívny vplyv na kvalitu zloženia.

Recenzie a hodnotenia spoločnosti CFM Pure Performance
CFM Pure Performance (predtým predávaný pod názvom CFM Evolution) neobsahuje žiadne umelé farbivá, plnidlá ani kontroverzné látky.

Jednoduché dávkovanie a dokonalá rozpustnosť

Jedna dávka CFM Pure Performance má 40 g, čo zodpovedá 2 zarovnaným odmerkám. V prípade vanilkovej príchute to znamená celých 31,52 gramov bielkovín, čo je úprimne poriadna dávka. Keď si kúpite 2250g balenie, jeden proteín vám vydrží takmer dva mesiace, čo je tiež dosť pôsobivé.

Spomínaných 40 gramov proteínu je potrebné rozmiešať v 200-300 ml vody. Oceňujem najmä to, že v šejkri sa netvoria žiadne hrudky a proteín sa bez problémov rozpustí. Navyše má po dôkladnom premiešaní príjemnú krémovú konzistenciu a netvorí zbytočnú penu.

Neprehliadnite
Perfektným zložením sa môže pochváliť aj český Virus Pure Elite CFM (recenzia).

Bezproblémová stráviteľnosť

Aby bol srvátkový proteín čo najúčinnejší, musí byť ľahko stráviteľný, aby telo dokázalo využiť všetky prijaté živiny. CFM Pure Performance je v tomto smere opäť absolútne spoľahlivý. Svoju úlohu v tom určite zohrávajú pridané tráviace enzýmy a probiotické kultúry, ktoré podporujú trávenie. V jednej dávke proteínu sa nachádza 40 mg laktázy, 24 mg bromelaínu a 24 mg papaínu, čo výrazne prispieva k stráviteľnosti.

CFM Pure Performance Protein Zloženie

Najlepšia chuť? Jednoznačne pistáciová!

CFM Pure Performance je v súčasnosti k dispozícii v deviatich rôznych príchutiach. K dispozícii sú tradičné stávky na istotu, ako je čokoláda a vanilka, ale vyskúšať môžete aj zaujímavejšie možnosti vrátane pistácií, slaného karamelu a kokosu. Pistáciovú musíme odporučiť všetkými desiatimi a úplne nás očarila. Nie je vôbec príliš sladká, ale zároveň je dostatočne výrazná a chuťovo jej nič nechýba. Chybu však neurobíte v podstate so žiadnou príchuťou, hoci treba zdôrazniť, že hodnotenie chuti je vždy veľmi subjektívne. V porovnaní s konkurenčnými výrobkami však CFM Pure Performance vychádza naozaj dobre. Nemusíte sa preto obávať, že by ste ho za pár dní prepili a po čase sa vám znechutila jeho chuť.

Neprehliadnite
Medzi chuťovo najlepšie proteíny patrí Scitec 100% Whey Professional (recenzia), ktorému sme sa v minulosti tiež podrobne venovali.

Absolútne perfektná cena

Jednou z najväčších výhod CFM Pure Performance bol jeho vynikajúci pomer ceny a kvality.To sa dodnes nezmenilo a vlajková loď značky Prom-IN v tomto smere naďalej drví konkurenciu. V porovnaní s najlepšími srvátkovými koncentrátmi iných veľkých značiek stojí CFM Pure Performance aj dnes v priemere o niekoľko stoviek eur menej. Vzhľadom na to, že z hľadiska zloženia v podstate nie je čo vytknúť, je takto nastavená cena takmer zázrakom. Prom-In vám jednoducho ponúka kvalitnejší proteín za menej peňazí ako mnohí konkurenti. K tomu už asi nie je čo dodať.

Cenová tabuľka pre Prom-in CFM Pure Performance
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 50,87
Cena:  € 53,90 -17%
Cena:  € 57,59

Záver.

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené skutočnosti asi nikoho neprekvapí, že CFM Pure Performance odoberá perfektné hodnotenie a jasné odporúčanie pre každého, kto hľadá kvalitný proteín za výhodnú cenu. Aj po toľkých rokoch stále platí, že v pomere cena/kvalita nemá na českom trhu takmer žiadnu konkurenciu.

Ak vás CFM Pure Performance stále nezaujal, určite nebudete mať problém vybrať si z nášho rebríčka najlepších srvátkových proteínov. Nájdete v ňom tie najlepšie srvátkové koncentráty, ktoré možno na trhu nájsť.

Veľký test srvátkových proteínov (VIDEO):

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.