Vilgain Micellar Casein: Vynikajúci zdroj bielkovín na noc

Micelárny kazeín rozhodne nepatrí medzi najdôležitejšie doplnky, ktoré by nemali chýbať v repertoári športovca. Na druhej strane, jeho používanie má určite zmysel, najmä pre silovo orientovaných športovcov. Je však potrebné vybrať si kvalitný výrobok. Ako si vedie Vilgain Micellar Casein, ktorý sme mali možnosť otestovať? Oplatí sa ho používať, alebo je to zbytočnosť? Práve na to sa zameriame v dnešnej recenzii.

Vilgain Micellar Casein
Kategória: Proteíny
Chuť
10.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.8
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Micellar Casein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 28,99

Určitou predzvesťou toho, že tento produkt patrí medzi TOP micelárne kazeíny, môže byť skutočnosť, žeže sme ho zaradili na prvé miesto v našom porovnaní najlepších nočných proteínov. Ak vás teda skôr ako podrobná recenzia zaujíma porovnanie s konkurenciou, neváhajte a pozrite si rebríček.

Zloženie obstojí pri skúmaní

Pokiaľ ide o zloženie, ako to už pri výrobkoch Vilgain býva, nemáme sa na čo sťažovať. Výrobok z 95 % tvorí micelárny kazeín (ktorý je, samozrejme, miliónkrát lepšílepšia voľba ako niekedy používaný kazeinát vápenatý alebo sodný), pričomVanilková príchuť je napríklad obohatená len o prídavokVanilková príchuť je obohatená o prírodnú arómu, sladidlo na báze steviol-glykozidu, guarovú gumu na zahustenie a mletú vanilku. Výsledkom je, že vanilková príchuť ponúka 75 % obsahu bielkovín, čo je pre micelárny kazeín naozaj dobré.

Na druhej strane musíme zdôrazniť, že obsah bielkovín sa v jednotlivých príchutiach líši. Ak si namiesto vanilkovej príchute vyberiete jahodovú, výsledný proteín predstavuje len 70 % bielkovín z dôvodu vyššieho obsahu lyofilizovaných jahôd. Pre väčšinu športovcov je to však len relatívne nepodstatný detail, ktorý netreba riešiť.

Vilgain Micelárny kazeín recenzie
Vilgain Micellar Casein ponúka naozaj dobré zloženie naprieč príchuťami.

Bezproblémová príprava

Príprava micelárneho kazeínu sa nelíši od srvátkového kazeínukazeín nemá žiadne zásadné špecifiká týkajúce sa napríklad rozpustnosti alebo konzistencie. Preto sme v procese prípravy rozmiešali 30 g proteínu v 250 ml vody a v priebehu chvíľky v šejkri sa výrobok bez problémov rozpustil. Ak si chcete pripraviť proteín s príjemnou krémovou konzistenciou, určite odporúčame vložiť ho do mixéra a vhodiť niekoľko kociek ľadu.

Cenová tabuľka pre Vilgain Micellar Casein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 28,99

Skvelá chuť

Tento micelárny kazeín od spoločnosti Vilgain sa štandardne dodáva v 4 variantoch, a to v osvedčenom jahodovom, vanilkovom a čokoládovom. My sme si zaobstarali výrobok vo vanilkovej príchuti a musíme povedať, že sme boli úplne spokojní. Chuť je plná a zároveň úplne prirodzená a vôbec nepôsobí umelo.

Musíme však oceniť aj prítomnosť výrobku v neochutenej verzii, ktorá pre nás má zmysel pre každého, kto chce napr.alebo kto jednoducho mieša micelárny kazeín s inými doplnkami výživy. Samozrejme, tá obsahuje len micelárny kazeínový koncentrát a guarovú gumu na zahustenie, takže môže byť ajskvelou voľbou pre tých z vás, ktorí sa vyhýbajú všetkým druhom sladidiel a chcú čo najčistejší produkt.

Čo hovoríme na cenu?

Vilgain Micellar Casein vychádza v porovnaní s konkurenciou napríklad z nášho porovnania nočných proteínov naozaj dobre. Vzhľadom na to, že plné balenie v čase písania tejto recenzie vychádza na 699 Sk, jedna dávka vás vyjde na viac akoTo je podľa nášho názoru skvelé a mnohé konkurenčné produkty stoja podstatne viac.

Cenová tabuľka pre Vilgain Micellar Casein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 28,99

Záverečné hodnotenie.

Či už hľadáte kvalitný nočný proteín, alebo si chcete len namiešať vlastný viaczložkový proteín, micelárny kazeín Vilgain je rozhodne skvelou voľbou. Je chutný, má dobré zloženie a navyše je dostupný za bezkonkurenčnú cenu.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.