SmartFuel 100% Whey Protein: najlepší pomer ceny a kvality na trhu? [recenzia]

Hoci sme pre vás v minulosti pripravili nespočetné množstvo recenzií srvátkových bielkovín, vzhľadom na ich popularitu a veľkú sa vždy snažíme prichádzať s novými a zaujímavými recenziami produktov. Dnes sa teda pozrieme na SmartFuel 100% Whey Protein, ktorý zbiera množstvo pozitívnych ohlasov zo všetkých strán. Ide o štandardný srvátkový koncentrát dostupný v celkovo 12 príchutiach, ktorého hlavnou výhodou má byť perfektný pomer ceny a kvality. Ako je na tom v porovnaní s konkurenciou? A oplatí sa mu dať prednosť pred dlhodobo zavedenými proteínmi na trhu? To všetko a oveľa viac sa dozviete v našej dnešnej recenzii.

SmartFuel 100% Whey Protein
Kategória: Proteíny
Chuť
9.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre SmartFuel 100% Whey Protein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 21,72 -12%

Ak ste ešte nepočuli o spoločnosti SmartFuel, robíte veľkú chybu. Za týmto výrobcom stojí internetový obchod Fitness007, ktorý má s predajom športových doplnkov bohaté skúsenosti. Okrem srvátkového proteínu má značka SmartFuel vo svojom repertoári aj vynikajúce proteínové tyčinky SmartFuel (recenzia).

Jednoduché, ale účinné zloženie

SmartFuel 100% Whey Protein je srvátkový koncentrát, ktorý obsahuje približne 73 g bielkovín na 100 g výrobku (líši sa v závislosti od príchute). Okrem bielkovinovej zložky sa v zložení nachádzajú aj tráviace enzýmy bromelaín a papaín a niektoré sladidlá alebo farbivá, v závislosti od príchute. Pozitívne je, že obsah prídavných látok je veľmi nízky a často dokonca prírodný (farbivo z červenej repy, kakao, škorica). Na druhej strane sa v nich nenachádzajú žiadne kontroverzné látky, ktoré by znehodnotili celkový dojem. Pochvalu si zaslúži aj skutočnosť, že mlieko použité na výrobu proteínu pochádza od kráv z voľného chovu, čo má pozitívny vplyv na jeho kvalitu. Samozrejme, vyrába sa aj šetrnou metódou CFM, vďaka ktorej sa zachovávajú všetky bioaktívne zložky proteínu.

Neprehliadnite
Všetko dôležité o procesoch výroby bielkovín sa dozviete v našom článku Srvátkové bielkoviny pod drobnohľadom.

Jedna porcia (30 g) čokoládovej príchute obsahuje 113 kcal, 21,9 g bielkovín, 2,2 g sacharidov a 1,8 g tuku. Zároveň musíme spomenúť 50 mg bromelaínu a 10 mg papaínu v každej dávke. Nutričné hodnoty a zloženie ako také je preto potrebné hodnotiť pozitívne.

Srvátkový proteín Smartfuel
Dizajnovo orientovaný výrobok obsahuje aj úžasné zloženie a skvelú chuť.

Očakávajte krémovú konzistenciu

Jedna porcia predstavuje štandardných 30 gramov, čo v tomto prípade znamená dve zarovnané odmerky. Keď toto množstvo rozmiešate v 250 ml vody podľa odporúčania výrobcu, môžete sa tešiť na prekvapivo hustý proteín s krémovou konzistenciou. Priznám sa, že osobne som fanúšikom takýchto proteínov a mám ich o niečo radšej ako tie s riedkou konzistenciou. Ale samozrejme, nemusí to platiť pre všetkých. Čo sa týka rozpustnosti alebo prílišnej penivosti, nezaznamenala som pri tomto proteíne žiadny problém. Jedno kilové balenie vám vystačí na 33 porcií, ak dodržíte odporúčané dávkovanie, čo je podľa mňa úplne v poriadku.

Neprehliadnite
Ak sa chcete vyhnúť zbytočným kalóriám v proteíne, navštívte náš rebríček najlepších proteínov bez sladidiel, ktorý vám pomôže pri výbere.

Príchuť piškótového koláča vás dostane!

Pre účely tejto recenzie sme vyskúšali príchuť piškótovej torty, pretože je to jednoznačne najoriginálnejšia príchuť. Ak ste však skôr fanúšikom niečoho konzervatívnejšieho, nebudete mať problém vybrať si z ďalších 11 príchutí.

Prvé, čo si všimnete po otvorení proteínu, je príjemná vôňa.ktorá prekvapivo presne pripomína vôňu piškótového koláča. Chuť trochu pripomína bežný vanilkový proteín, ale zároveň je v nej niečo navyše. Túto chuť je pomerne ťažké opísať, ale musím povedať, že na mňa urobila naozaj veľký dojem. Nie je zbytočne presladená a zároveň vôbec nechutí umelo. Vzhľadom na to, že podobná príchuť by v skutočnosti mohla ľahko chutiť oveľa horšie, som s chuťou proteínu naozaj spokojná.

Náš tip
Dlhodobo absolútnou špičkou na trhu je Prom-IN CFM Pure Performance (recenzia), ktorý sa môže pochváliť absolútne dokonalým zložením a výborným pomerom ceny a výkonu.

Cena, ktorá je takmer bezkonkurenčná

Ak je niečo, v čom SmartFuel 100% Whey Protein naozaj poráža konkurenciu, tak je to určite pomer cena/kvalita. Jedna porcia tohto proteínu totiž vyjde výrazne lacnejšie ako väčšina konkurenčných výrobkov. Samozrejme, nižšia cena do istej miery súvisí s o niečo slabším zložením, ale z hľadiska kvality si srvátkový koncentrát SmartFuel stále vedie veľmi dobre. Mohli by sme mu síce vyčítať, že obsahuje o niečo menej bielkovín a nemá pridané žiadne probiotiká, ale v konečnom dôsledku na tom aj tak nezáleží. Pre drvivú väčšinu športovcov je jeho zloženie úplne dostačujúce a vzhľadom na veľmi nízku cenu mu jednoducho nie je čo vytknúť.

Cenová tabuľka pre SmartFuel 100% Whey Protein
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 21,72 -12%

Záverečné zhrnutie

SmartFuel 100% Whey Protein v sebe spája veľmi kvalitné zloženie s mimoriadne priaznivou cenou. Vďaka tomu ponúka perfektný pomer cena/kvalita, čo je podľa môjho názoru najdôležitejší faktor pri výbere suplementov. Navyše je dostupný v 12 príchutiach, takže si môžete ľahko vybrať variant, ktorý vám najviac vyhovuje. Osobne musím pochváliť aj príjemnú krémovú konzistenciu, ktorá ma nadchla ešte o niečo viac ako samotná chuť. Aj tú však musím ešte raz pochváliť. Vo výsledku nám neostáva nič iné, ako hodnotiť SmartFuel 100% Whey Protein ako výborný.

Ak vás však tento proteín nenadchol, našeporovnanie najlepších proteínov vám pomôže vybrať si ten správny.srvátkového proteínu, v ktorom sme podrobne opísali výhody a nevýhody najlepších výrobkov na trhu.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.