USN 100% Whey Premium: Je taká skvelá, ako sa hovorí? [recenzia]

V Českej republike nepatrí značka USN k najznámejším výrobcom výživových doplnkov, ale vo svete patrí k absolútnej špičke. Ultimate Sports Nutrition má všetko od prémiových proteínov, kreatínu a nabitých na proteínové tyčinky a mliečne nápoje s vysokým obsahom bielkovín. Po viac ako dvadsiatich rokoch na trhu je to jednoducho osvedčená značka, ktorá s každým novým produktom získava množstvo pozitívnych recenzií. Preto sme sa rozhodli, že je najvyšší čas, aby sme si na ňu tiež posvietili. V dnešnej recenzii sa preto pozrieme na vlajkový produkt značky: USN BlueLab 100% Whey Premium Protein. Ako sa nám tento proteín páčil? A má vďaka svojmu zloženiu šancu konkurovať najlepším proteínom, ktoré sú u nás oveľa obľúbenejšie?

USN BlueLab 100% Whey Premium Protein
Kategória: Proteíny
Chuť
9.0/10
Rozpustnosť
9.0/10
Stráviteľnosť
9.0/10
Zložky
8.0/10
Cena
7.0/10
Celkové hodnotenie
8.4
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre USN BlueLab 100% Whey Premium Protein
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 66,88
Cena:  € 101,99

Na úvod spomeniem, že v repertoári USN je pomerne veľa variantov srvátkových bielkovín (koncentráty, izoláty, hydrolyzáty, rôzne kombinácie), ale aj zástancovia rastlinných bielkovín si prídu na svoje. Spoločnosť USN ponúka aj hrachové proteíny alebo rastlinné výrobky obsahujúce kombináciu viacerých rastlinných zdrojov bielkovín.

Zložky, ktoré nesklamú

Produkty BlueLab sú špecifické, pretože boli vytvorené v spolupráci so zákazníkmi. V skutočnosti spoločnosť USN na základe ich spätnej väzby upravovala vzorce, až kým nedosiahla absolútnu dokonalosť. Alebo sa to aspoň spoločnosť snaží prezentovať. Aká je skutočnosť? BlueLab 100% Whey Premium Protein je kombináciou srvátkového koncentrátu, izolátu a hydrolyzátu. Vďaka tomu sa neustále vstrebáva a hodí sa takmer do každej situácie. Jedna odmerka (34 gramov) obsahuje 24 gramov bielkovín, 2,3 gramu sacharidov a 1,8 gramu tuku. Ide o pomerne slušné hodnoty, ale treba dodať, že na trhu nájdete relatívne dosť srvátkových koncentrátov, ktoré obsahujú vyššie množstvo bielkovín.

Okrem zdrojov bielkovín je tu aj kakaový prášok (čokoládová príchuťda), aróma, chlorid sodný, sukralóza, guarová a xantánová guma a pH stabilná laktáza vo forme TolerázyTM. Zároveň treba oceniť kompletné spektrum aminokyselín a prehľadný prehľad ich obsahu. Nakoniec musíme skladbu hodnotiť pozitívne. Nie je to zázrak, ktorý by bol na trhu bezkonkurenčný, ale zároveň sa s týmto proteínom určite nepomýlite.

USN BlueLab 100% Whey Premium Protein recenzie

Jednoduchá príprava a príjemná chuť

Pri dlhodobom používaní proteínu je pravdepodobne najdôležitejšia dobrá chuť a plynulá rozpustnosť. V tomto prípade sa našťastie nemusíte obávať. Výrobca odporúča rozmiešať jednu odmerku v 150-200 ml vody. Použila som však 250 ml vody, pretože v takomto množstve ochutnávame všetky proteíny na účely recenzie. BlueLab 100% Whey Premium Protein má trochu "krémovejšiu" konzistenciu, ale nehrudkuje a bez problémov sa rozpúšťa. Napriek tomu si myslím, že 150-200 ml vody by bolo trochu málo. Pokiaľ ide o chuť, nie je sa na čo sťažovať.

Na recenziu sme dostali čokoládovú príchuť a tá nás naozaj nesklamala. Čokoláda je skrátka stávka na istotu a len málokedy sa výrobcovi podarí ju naozaj pokaziť. Chuť nie je umelá, čo ma príjemne prekvapilo vzhľadom na použitie kombinácie srvátkového koncentrátu s izolátom a hydrolyzátom.Mal som mierne pochybnosti a obával som sa, že konečná chuť bude príliš ovplyvnená typickou umelou príchuťou izolátov a hydrolyzátov. Ani v tomto ohľade však nie je čo kritizovať.

Ľahká stráviteľnosť

BlueLab 100% Whey Premium Protein neobsahuje žiadne probiotiká, ako je to často v prípade srvátkových koncentrátov, ale stále obsahuje polysacharid inulín, ktorý pôsobí ako prebiotikum, a enzým laktázu. Tá je veľmi prospešná pri trávení laktózy, čo samozrejme ocenia najmä ľudia s intoleranciou laktózy. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že z hľadiska trávenia nie je výrobcom rozhodne čo vytknúť.

Neprimerane vysoká cena

Hoci obsah srvátkového izolátu a hydrolyzátu nemal veľký vplyv na celkovým obsahu bielkovín, určite pocítite ich prítomnosť, akonáhle sa pozriete na cenovku tohto výrobku. V porovnaní s konkurenciou budete musieť zaplatiť o dosť viac. A úprimne povedané, nemyslím si, že taká vysoká cena zodpovedá celkovej kvalite výrobku. To platí najmä v situácii, keď sú na trhu dostupné produkty ako Czech Virus Pure Elite CFM alebo Scitec 100% Whey Professional za oveľa nižšiu cenu. sa umiestnil na vrchole nášho veľkého porovnania najlepších srvátkových proteínov.

Cenová tabuľka pre USN BlueLab 100% Whey Premium Protein
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 66,88
Cena:  € 101,99

Hodnotenie na konci

Už dlho som chcel vyskúšať USN BlueLab 100% Whey Premium Protein, ale úprimne povedané, čakal som od neho trochu viac. Z hľadiska zloženia nezaostáva za konkurenciou, ale zároveň ju ani neprekonáva. To isté sa dá v podstate povedať o všetkých ostatných aspektoch okrem ceny. Ako jediná je nadpriemerná, ale bohužiaľ v zlom slova zmysle. Keď to zoberieme do úvahy, myslím si, že tento proteín má určite svoje miesto na trhu (a značka USN ako celok určite stojí za to stojí za vyskúšanie), ale stále mu niečo chýba na to, aby sa dal považovať za lídra na trhu. To však nič nemení na tom, že ak sa rozhodnete dať jej šancu, nebudete sklamaní.

Pre dnešnú recenziu je to od nás všetko. Ak máte akékoľvek otázky alebo sa s nami chcete porozprávať o svojich skúsenostiach s výrobkami USN, neváhajte nás kontaktovať v komentároch.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.