Vilgain Creatine Caps: skvelý kreatín v kapsuliach! [recenzia]

S výnimkou srvátkového proteínu by ste len ťažko našli lepšie preskúmaný doplnok stravy ako kreatín monohydrát. Zároveň je to jeden z najpopulárnejších doplnkov stravy vôbec, čo je výsledkom jeho mnohých pozitívnych účinkov na športový výkon. Nie je preto divu, že sa výrobcovia doplnkov predháňajú v tom, kto prinesie na trh najlepší produkt. Značka Vilgain nedávno prišla s novou formou tohto osvedčeného doplnku, ktorý sa od konkurencie líši tým, že je vo forme tabliet, čo pri kreatíne nie je veľmi bežné. V dnešnej recenzii sa preto bližšie pozrieme na Vilgain Creatine Caps a porovnáme ho so štandardnou verziou Vilgain Creatine Creapure.

Vilgain Creatin Caps
Kategória: Iné
Vstrebateľnosť
9.0/10
Účinnosť
9.0/10
Hodnota za peniaze
9.0/10
Dávkovanie
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.2
z 10 bodov

 

Skúste Creatin Caps za najlepšiu cenu

 

Kreatín Vilgain samozrejme nie je jediný, ktorý sme pre vás preskúmali. V našom porovnaní najlepších kreatínov nájdete ďalšie produktyv ktorom sme podrobne opísali výhody a nevýhody najspoľahlivejších produktov na trhu.

Rovnaká forma, iná metóda testovania

Vilgain Creatine Caps nie je prvý kreatín od tejto značky. Ponúka aj štandardnú verziu Vilgain Creatine Creapure. Oba produkty obsahujú čistý kreatín monohydrát, takže sa zdá, že sú vlastne takmer identické. Sú však medzi nimi dva zásadné rozdiely. Prvý z nich je celkom zrejmý a odráža sa už v samotnom názve tohto nového produktu. Výrobca sa rozhodol vyrábať kreatín vo forme kapsúl namiesto klasického prášku, s ktorým sa stretnete v drvivej väčšine prípadov. Druhým rozdielom je spôsob, akým bol výrobok testovaný. Namiesto nemeckej značky kvality Creapure máme v tomto prípade dočinenia s metódou testovania HPLC.

Neprehliadnite
Všetko dôležité o kreatíne si môžete prečítať v našom článku Kreatín pod mikroskopom.

Čo však tieto informácie znamenajú v praxi? Vysokoúčinná kvapalinová chromatografia (HPLC) je veľmi spoľahlivý spôsob skúmania zloženia rôznych zmesí, ktorý sa využíva najmä vo farmaceutickej oblasti. Je však lepšia alebo horšia ako značka kvality Creapure? Z ničoho to nevyplýva, ani výrobca takéto tvrdenie neuvádza. Na druhej strane Creapure je dlhoročne zavedená značka, s ktorou má väčšina športovcov výborné skúsenosti.

Vyskúšajte Creatin Caps za najlepšiu cenu

Pohodlné dávkovanie

Nespornou výhodou kapsúl v porovnaní s práškovými doplnkami je jednoduché používanie. Kapsuly jednoducho zapijete trochou vody bez toho, aby ste museli vypiť nejaký väčší objem (nehovoriac o tom, že mnoho ľudí si kreatín pridáva do nejakého sladkého nápoja). V tomto prípade výrobca odporúča užívať 3 kapsule 2x denne, pričom 6 kapsúl obsahuje celkovo 4,2 g kreatín monohydrátu. Pre porovnanie je potrebné uviesť aj to, že jedna dávka Vilgain Creatine Creapure obsahuje celých 5 g kreatínu. Ten sa však musí rozmiešať v 150 - 250 ml vody.

Vilgain Creatine Capsules Review
Vilgain Creatine Caps ponúka vysoko kvalitný monohydrát v kapsuliach.

Vyššia cena

V porovnaní s konkurenciou Vilgain Creatine Caps rozhodne nepatrí medzi najlacnejšie produkty. Pri dodržaní odporúčaného dávkovania vám jedno balenie vydrží presne 30 dní. Preto cena za jednu dennú dávku vychádza v čase písania tejto recenzie na približne 11,6 korún, zatiaľ čo štandardný Vilgain Creatine Creapure vychádza na približne 7,5 korún na deň. Keďže okrem jednoduchšieho dávkovania neponúka nič navyše, je otázne, či má zmysel utrácať toľko za Vilgain Creatine Caps. Na druhej strane treba povedať, že doplnky vo forme kapsúl sú vždy drahšie, čo je spôsobené zvýšenými výrobnými nákladmi.

Vyskúšajte Creatine Caps za najlepšiu cenu

Záverečné zhrnutie

Značka Vilgain prišla s ďalším kvalitným doplnkom, ktorý vás podľa mňa určite nesklame. Vilgain Creatine Caps však neprináša nič nové a oproti klasickému kreatínu v prášku od rovnakého výrobcu vyniká len tým, že je vo forme kapsúl. Ak vám na ostatných produktoch vadí prášková forma, variant v kapsuliach bude pre vás pochopiteľne oveľa vhodnejší. V opačnom prípade vám však Vilgain Creatine Caps pravdepodobne neponúkne nič navyše. Napriek tomu ide o spoľahlivý doplnok, ktorého kúpu určite nebudete ľutovať.

Pre dnešnú recenziu je to všetko. Ak však máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať v komentároch.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.