Vilgain Intra Workout: Je lepší ako klasické predtréningovky? [recenzia]

Predtréningové nakopávače sú veľmi populárne a takmer každý silový športovec sa s nimi v nejakej forme stretol. Ak potrebujete pred tréningom poriadne nakopnúť a doplniť energiu, existuje okrem predtréningovky aj iná možnosť. Intratréningové prípravky nie sú v Českej republike veľmi rozšírené, ale na trhu nájdete niekoľko produktov z tejto kategórie. Jedným z nich je aj novinka od značky Vilgain, na ktorú sa dnes pozrieme bližšie.

Vilgain Intra Workout je doplnok určený na užívanie počas fyzickej aktivity. Intra workout má podobné zloženie ako predtréningovky, ale obsahuje viac minerálov a sacharidov a používa sa na priebežnú hydratáciu počas tréningu.Ak nie ste fanúšikom bežných nakopávačov, intra workout vám môže vyhovovať viac. Je tento hydratačný nápoj od spoločnosti Vilgain naozaj taký dobrý, alebo sa skôr oplatí investovať do štandardného predtréningového nápoja? To a oveľa viac sa dozviete v dnešnej recenzii.

Vilgain Intra Workout
Kategória: Iné
Chuť
9.0/10
Rozpustnosť
10.0/10
Účinok
9.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.0
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Vilgain Intra Workout
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 29,99

Vnútorné tréningy sú vhodné najmä na kratšie silové tréningy, vytrvalostní športovci však ocenia skôr iontové nápoje, ktoré sú vhodné aj na naozaj dlhé a náročné športové výkony. Pri výbere týchto produktov vám pomôže naše porovnanie najlepších iontových nápojov.

Účinné zložky

Základom zloženia sú 3 zdroje sacharidov, ktoré vám pomôžu doplniť energiu: dextróza, sacharóza a rozvetvený cyklický klastrový dextrín®. Vďaka tejto kombinácii rýchlych a komplexných sacharidov vám intra workout pomôže efektívne doplniť dostatok energie na tréning. Treba poznamenať, že Cluster Dextrin® je absolútnou špičkou v oblasti komplexných sacharidov používaných v doplnkoch výživy pre športovcov. V zložení nájdeme aj srvátkový izolát a BCAA na ochranu svalových vlákien. Zatiaľ čo prítomnosť rozvetvených aminokyselín v podobných doplnkoch nie je ničím výnimočným, srvátkový proteín nie je v zložení veľmi častou zložkou. Niektoré štúdie však ukazujú, že užívanie bielkovín má zmysel nielen po fyzickom ale aj počas cvičenia, pretože podporuje proteosyntézu svalových vlákien.

Vilgain Intra Workout
Vilgain Intra Workout má naozaj skvelé zloženie.

Netreba zabúdať na prítomnosť L-citrulín malátu, ktorý podporuje správny krvný obeh., sodíka vo forme citrátu sodného, horčíka (tiež vo forme citrátu) a draslíka. Počas fyzickej záťaže dochádza k rýchlemu vylučovaniu sodíkahorčíka a draslíka, ktoré sa preto musia priebežne dopĺňať. Citrátová forma má aj mierny energizujúci účinok, čo je v tomto prípade veľké plus. Zloženie obsahuje aj mletú kurkumu, kofeín, sladidlo stéviu a prírodné arómy. Na rozdiel od iných produktov zložky neobsahujú taurín, beta-alanín, glutamín ani kreatín. Tieto látky by mohli dodať výrobku o niečo silnejší účinok, ale zloženie ako také je dostatočné na doplnenie energie a minerálov.

Neprehliadnite
Veľmi zaujímavý prípravok ponúka aj Bodybuilding.com Super Intra (recenzia).

Aké sú naše skúsenosti s Vilgain Intra Workout?

Výrobca odporúča rozmiešať dve odmerky (50 g prášku) v 500 ml vody. Vypiť pol litra vody nemusí byť pre každého ideálne. Aj keď je potrebné počas cvičenia dostatočne hydratovať organizmus, pol litra môže byť pre niektorých ľudí príliš veľa. Ak si však toto množstvo rozložíte počas celého tréningu, nie je to veľký problém. Na druhej strane treba povedať, že obsiahnuté látky potrebujú určitý čas na to, aby sa začalizačať účinkovať, preto je lepšie vypiť väčšinu nápoja v prvej polovici tréningu.

Vilgain Intra Workout sa bez problémov rozpúšťa a v šejkri nepení, čo je samozrejme plus. Osobne musím povedať, že nie som veľkým fanúšikom jeho chuti. Broskyňová a pomarančová príchuť nie je príliš výrazná, ale má trochu nepríjemný "finiš", ktorý mňa osobne veľmi neoslovil. Čo sa týka samotného účinku, nemám výrobku čo vytknúť. Rozhodne nemôžem povedať, že by som pociťoval nejaké extrémne nakopnutie, ale počas tréningu som nemal pocitRozhodne som na konci tréningu cítil viac energie na posledné sady v porovnaní s tréningom bez akýchkoľvek doplnkov. Keďže Vilgain Intra Workout obsahuje tonu sacharidov a 100 g kofeínu v jednej dávke, je to celkom pochopiteľné.

Neprehliadnite
Dobrá dávka energie pred tréningom vám zabezpečí kvalitné nakopnutie. S výberom vám pomôže naše porovnanie najlepších predtréningoviek.

Za tento doplnok si budete musieť priplatiť

Hlavnou nevýhodou intratréningov v porovnaní s predtréningovkami je ich vysoká cena. Dáva to zmysel vzhľadom na to, že jedna dávka intra workoutu je oveľa väčšia a obsahuje oveľa väčšie množstvo jednotlivých látok. Ak sa však rozhodujete medzi kúpou bežného nakopávača a intra workoutu, podstatné pre vás je, koľko za produkt zaplatíte. Vilgain Intra Workout stojí v čase písania tejto recenzie približne 46 korún za dávku, čo je približne o polovicu menej ako kvalitný kicker. Balenie s hmotnosťou 750 g vám vydrží len na 15 tréningov, čo úprimne povedané naozaj nie je veľa. Aby sme však boli spravodliví, musíme dodať, že v porovnaní s konkurenciou si Vilgain Intra Workout nevedie vôbec zle. Intra Workout sú jednoducho drahšie doplnky, čo znamená, že nie sú ideálne pre každého.

Cenová tabuľka pre Vilgain Intra Workout
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 29,99

Záver: Stojí Vilgain Intra Workout za to?

Stojí Vilgain Intra Workout za investíciu? Ak to s cvičením myslíte vážne, chcete zo svojich tréningov vyžmýkať maximum a nevadí vám priplatiť si za doplnky výživy, potom vám ho môžem vrelo odporučiť. Ak však nemáte problémy s nedostatkom energie počas tréningu a vyhovuje vám užívanie pravidelných nakopávačov, potom vám tento produkt pravdepodobne nemá čo ponúknuť. Ak však hľadáte produkt, ktorý vám umožní spoľahlivo doplniť energiu aj počas cvičenia, určite stojí za vyskúšanie. V konečnom dôsledku teda Vilgain Intra Workout hodnotíme pozitívne, aj keď rozhodne nejde o produkt, ktorý bude ideálny pre každého.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.