Lieskovo-orieškové maslo VanaVita: keď sa skvelé ingrediencie stretnú s jemnou chuťou [recenzia]

O tom, že máme slabosť pre orechové maslá, asi netreba dlho diskutovať. Je to zrejmé z mnohých recenzií alebo napríklad z nášho rebríčka najlepších orechových masiel. Keď sme teda dostali príležitosť vyskúšať lieskovo-orieškové maslo od spoločnosti VanaVita, boli sme za. Boli sme nakoniec spokojní? A ako hodnotíme zloženie? Na to sa pozrieme v rámci tejto recenzie.

Lískooříškové máslo VanaVita
Kategória: Maslá, krémy
Chuť
10.0/10
Roztierateľnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
9.0/10
Zložky
9.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Lískooříškové máslo VanaVita
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 9,95

Na úvod je potrebné spomenúť, že sme už hodnotili niekoľko produktov od spoločnosti VanaVita, ako napr. shots alebo ich skvelý BIO Greens Mix, ktorý sa tiež dostal do nášho porovnania najlepších zelených doplnkov. Od tohto produktu sme teda mali naozaj veľké očakávania.

Ako hodnotíme zloženie?

Ešte pred ochutnávkou výrobku sme sa zamerali na zloženie, pretože to nás samozrejme zaujíma najviac. Nie je ťažké vyrobiť produkt dobrej chuti so zlým zloženímNie je to ľahké, ale ťažšie je zachovať len kvalitné zložky a pritom vyrobiť dobré maslo. A v tomto ohľade nás lieskovoorieškové maslo VanaVita naozaj zaujalo. Základom sú bio lieskové orechy, ktoré sú obohatené o trstinový cukor, kakaový prášok, kakaovýkakaové maslo a kakaová hmota, pričom všetky ostatné zložky sú v bio kvalite. Myslíme si, že je to úplne skvelé, pretože v konečnom dôsledku poskytuje dostatok bielkovín, zdravých tukov a vlákniny. Zloženiu ako takému nemáme čo vytknúť a oceniť musíme najmä to, že je vďaka zloženiu vhodný aj pre vegetariánov a vegánov.

Organický krém z lieskových orieškov VanaVita
Toto maslo z lieskových orieškov ponúka skvelé zloženie a dobrú chuť
.

Čo hovoríme na konzistenciu?

Okrem zložiek stojí za zmienku aj prvotriedna konzistencia. Samozrejme, keď maslo prišlo, na povrchu bola viditeľná vrstva oleja, takže maslo bolo potrebné pred použitím poriadne premiešať. Potom sa vám však naskytla úplne ideálna konzistencia, ktorá bola dostatočne tekutá na to, aby sa maslo dalo dobre premiešať, napr.napríklad do kaší alebo smoothies, ale zároveň dostatočne tuhá, aby maslo nestekalo napríklad z krajca chleba. Ani v tomto prípade nemáme čo vytknúť.

Chuť je absolútne neodolateľná!

To najlepšie na lieskovo-orieškovom kréme s kakaom od VanaVita je však jeho jedinečná chuť. Keď ho raz otvoríte, bude veľmi ťažké mu odolať. Maslo chutí naozaj dobre a vďaka prídavku kakaa veľmi pripomína nugát. Je pomerne sladké, keďže trstinový cukor tvorí 20 % výrobku, ale intenzívny dobrú chuť dosiahnete, ak použijete menšie množstvo do kaše alebo jogurtu.

Ako sa dá maslo použiť?

Hoci sme to v tomto článku už čiastočne naznačili, čo musíme na tomto masle tiež oceniť, je jeho veľmi široká škála použitia. Možno ho konzumovať samotné, ale môžete si ho tiež natrieť na chlieb, pridať do rôznych...do kaší, jogurtov, smoothies, proteínových nápojov a mnohých ďalších receptov. Ak by ste chceli zvýšiť svoj kalorický príjem, toto maslo je ideálne napríklad na prípravu domáceho 9-složkového gaineru.

Ako hodnotíme cenu?

Okrem toho, že maslo je skvelé z hľadiska chuti aj zloženia, musíme tiež vyzdvihnúť veľkosť balenia, pretože výrobok má hneď 340 gramov a vďaka tomu vám vydrží pomerne dlho. V čase písania tejto recenzie za toto balenie zaplatíte len 259 korún, čo je v porovnaní s inými orechovými maslami naozaj dobrá cena. Môžete namietať, že výrobok obsahuje napríklad trstinový cukor, čo je určite lacnejšia surovina ako napríklad kvalitné orechy, ale nesmiete zabúdať, že všetky použité suroviny sú certifikované ako bio, čo je pre nás príjemné plus.

Cenová tabuľka pre Lískooříškové máslo VanaVita
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 9,95

Záverečné hodnotenie.

Na záver môžeme len ešte raz zopakovať, že tomuto maslu nemáme čo vytknúť. Ponúka dobré zloženie, skvelú chuť a všestranné využitie. A aby toho nebolo málo, je dostupné za veľmi priaznivú cenu. Takže či už hľadáte ingredienciu do rôznych FIT receptov, alebo len potrebujete zdravšiu alternatívu, keď vás nabudúce prepadne hlad, lieskovo-orieškové maslo VanaVita je skvelou voľbou.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.