MyProtein Impact Whey Isolate - Stojí jeden z najpopulárnejších proteínov vôbec za vyskúšanie?

Tentoraz sme pre vás pripravili recenziu jedného z proteínov od MyProtein, Impact Whey Isolate. Vzhľadom na všeobecnú známosť tejto značky som bol dosť prekvapený, keď som zistil, že sme doteraz recenzovali len flavdrops od tejto značky. Ale to sa samozrejme touto recenziou zmení. Ak teda uvažujete o kúpe tohto konkrétneho proteínu alebo vás jednoducho zaujímajú jeho zložky či cena, určite čítajte ďalej. V tejto recenzii sa dozviete všetko podstatné.

Impact Whey Isolate
Kategória: Proteíny
Rozpustnost
7.5/10
Stravitelnost
6.0/10
Složení
6.0/10
Cena
6.5/10
Celkové hodnotenie
6.5
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Impact Whey Isolate
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 36,92
Cena:  € 2,99

Každý, kto sa už nejaký čas pohybuje vo svete fitness, sa už určite aspoň raz stretol so značkou MyProtein. Ide o anglickú spoločnosť, ktorá je u nás od roku 2004. Odvtedy zaznamenala obrovský rozmach a v súčasnosti sú jej výrobky dostupné vo viac ako 70 krajinách sveta.

Zložky, ktoré dvakrát nezapôsobia

Ako vám už možno napovedal názov Impact Whey Isolate, ide o srvátkový izolát. Čo to pre nás znamená? Jednoducho ide o veľmi čistú formu srvátkového proteínu s minimálnym obsahom nielen tukov a sacharidov, ale aj laktózy. Pre osoby s intoleranciou laktózy sú izoláty oveľa vhodnejšou formou bielkovín ako koncentráty. Okrem toho sú izoláty vďaka tomu, že sú takmer čistým zdrojom bielkovín, aj veľmi rýchlo stráviteľné. V tomto ohľade je Impact Whey Isolate celkom dobrý produkt.

Čo sa však týka kladov, to je bohužiaľ všetko. Obsahuje tiež sójový lecitín a umelé sladidlo vo forme sukralózy. Nechápte ma zle, netvrdím, že je to niečo hrozné alebo neprijateľné, to vôbec nie. Sójový lecitín aj sukralózu používa obrovské množstvo výrobcov a nájdete ich v naozaj veľkom množstve proteínov rôznych značiek. A to je ten problém. Impact Whey Isolate jednoducho neponúka nič navyše. Namiesto sójového lecitínu mohol výrobca použiť prijateľnejšiu alternatívu v podobe slnečnicového lecitínu. A sukralóza, hoci nie je škodlivá, je stále len umelým sladidlom. Prírodnejšie sladidlo v podobe stévie by bolo veľmi vítanou zmenou.

Okrem toho sa v zložení tohto výrobku nenachádzajú žiadne tráviace enzýmy, ako je papaín, bromelaín alebo laktáza. Neviem, ako vy, ale ja osobne ich neprítomnosť pociťujem vždy dosť viditeľne. V konečnom dôsledku je Impact Whey Isolate z hľadiska zložiek trochu sklamaním. Je to izolát, ale bohužiaľ je to absolútne priemerný izolát, ktorý neponúka žiadnu pridanú hodnotu a obsahuje len najčastejšie používané látky, ktoré by ste v naozaj kvalitnom proteíne hľadali len ťažko.

Impact Whey Isolate

Veľmi príjemné nutričné hodnoty

Takže hoci som nebol veľmi spokojný so zložením tohto proteínu, musím uznať, že som nemal žiadne väčšie problémy s jeho rozpustnosťou. Nezanechával takmer žiadne hrudky, a hoci mal pre mňa možno až príliš krémovú konzistenciu, dalo sa to ľahko prekonať a časom som si naň dokonca zvykla.
Z hľadiska nutričných hodnôt má Impact Whey Isolate veľmi príjemných 373 kcal na 100 g. Keďže ide o izolát, množstvo bielkovín je skvelých 90 g na 100 g. V jednej 25 g porcii nájdete približne 23 g bielkovín, čo sú rozhodne veľmi dobré hodnoty. Obsah sacharidov v tomto proteíne je 2,5 g na 100 g. Z hľadiska nutričných hodnôt je pre mňa tento proteín rozhodne veľmi príjemným prekvapením.

Hodnotenie chuti

A tu prichádza najdôležitejšia položka pre mnohých z nás v tejto recenzii, ktorou je samozrejme chuť. Vopred vás však musím upozorniť, že som, bohužiaľ, mala možnosť vyskúšať len jednu z neuveriteľných dvadsiatich troch príchutí, ktoré výrobca ponúka. Ako teda hodnotím túto chuť?
Prírodná čokoláda je príchuť, od ktorej som, samozrejme, neočakával bohvieaké zázraky. Napriek tomu ma táto príchuť bohužiaľ sklamala až extrémnym spôsobom. Naozaj netuším, či je to preto, že som rozmaznaný absolútne skvelou chuťou proteínu od spoločnosti Protein&Co, alebo je to jednoducho tým, že Impact Whey Isolate je jednoducho nechutný proteín. Ale už dlho som nemala takú umelú a divne chutiacu čokoládu a vážne závidím každému, kto si túto chuť vychutnáva.

NÁŠ TIP
Chuť tohto proteínu sa mi zdala prijateľnejšia, keď som ho primiešala do kaše alebo som ho zamiešala do tvarohu či gréckeho jogurtu spolu s holandským kakaom.

Trochu zložitejšia dostupnosť

Ako je na tom Impact Whey Isolate z hľadiska cenovej dostupnosti? Tu je to trochu zložitejšie ako zvyčajne. Zatiaľ čo na oficiálnych stránkach výrobcu stojí kilové balenie tohto proteínu 1599 Kč, na stránke fitness007 môžete rovnaké balenie získať len za 749 Kč. Takže za jednu dávku zaplatíte buď necelých 40 Kč, alebo len 18 Kč. To je obrovský rozdiel.
Ale nech sa na to pozerám akokoľvek, ani prijateľnejšia cena nezmení môj negatívny postoj k tomuto produktu. Len pre porovnanie, kilogramové balenie vyššie uvedeného proteínu Protein&Co sa dá kúpiť za 1099 Kč. Kvalitatívne sa Impact Whey Isolate tomuto proteínu ani nepribližuje.

Cenová tabuľka pre Impact Whey Isolate
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 36,92
Cena:  € 2,99

Konečný verdikt

Nakoniec nemôžem dať Impact Whey Isolate od MyProtein pozitívne hodnotenie. Je to však izolát, takže v podstate čistý srvátkový proteín so skvelými výživovými hodnotami. Inak ide o absolútne priemerný proteín, ktorý sa spolieha na bezpečnosť a neponúka nič zaujímavé vo svojom zložení. Na otázku, či sa oplatí do nej investovať, musím povedať, že nie.
Za podobnú cenu môžete nájsť kvalitnejšie proteíny s oveľa lepšou chuťou a hlavne zložením. Ak sa však predsa len rozhodnete investovať svoje peniaze do MyProtein, skôr ako z oficiálnych stránok značky, kúpil by som si tento proteín napríklad prostredníctvom vyššie uvedeného portálu fitness007. Na druhej strane, na našich stránkach nájdete zľavový kód pre prvý nákup Tam môžete získať Impact Whey Isolate za oveľa prijateľnejšiu cenu. Osobne by som radšej siahol po proteíne od značiek ako Prom-In, Reflex, CzechVirus alebo už spomínaný Protein&Co.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.