Adventure Menu R2E: Najlepšie jedlo na túru?

Nielen posilňovňou je človek živý, a ak pravidelne čítate naše recenzie a články, možno ste si všimli, že nás baví aj turistika. Na túru však chodíme s jedlom, ktoré obsahuje dostatok bielkovín, je sýte a nezaberá príliš veľa miestaJe to samozrejme problém. Našťastie existujú výrobcovia ako Adventure Menu, ktorí vám umožnia vziať si nutrične kompletnú jedlo aj na miestach, kde jednoducho nemôžete ísť do reštaurácie alebo si kúpiť niečo čerstvé. Viac o našich skúsenostiach s výrobkami tejto značky si môžete prečítať v tejto recenzii.

Adventure Menu
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Príprava
10.0/10
Pohodlie
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.8
z 10 bodov

 

Vyskúšajte ponuku Adventure Menu

Ak máte záujem o porovnanie produktov Adventure Menu s konkurenciou namiesto podrobnej recenzie, pozrite si náš rebríček najlepších hotových jedál a zistite viac. Teraz sa však pozrime na podrobné recenzie.

Prekvapivo dobré ingrediencie bez konzervačných látok

Väčšina ľudí sa pozerá na vrecko obsahujúce napríklad mäso a prílohu s dobou trvanlivosti viac ako tri roky, musí v ňom byť obrovské množstvo konzervačných látok. Pravdou však je, že v Adventure Menu by ste konzervačné látky hľadali len veľmi ťažko. Základom sú čerstvé suroviny, ktoré podľa zástupcov značky pochádzajú od miestnych dodávateľov. Z nich sa potom pripravujú potraviny, ktoré sa v prípade jedál Ready To Eat sterilizujú, t. j. konzervujú pri teplotách vyšších ako 100 °C. Ide o šetrný spôsob spracovania, vďaka ktorému potraviny skutočne vydržia tak dlho a nie je potrebné pridávať žiadne prísady.

Pre predstavu - dostali sme na ochutnanie napríklad "Svätomartinskú hus s kapustou a knedľou", ktorá obsahuje 37 % vykosteného husacieho stehna, 36 % červeného šalátu akapusta, 26 % zemiakové placky a zvyšok tvorí cukor, ocot, cibuľa, repka olejná, cibuľa a cukor. olej, pšeničná múka, rasca a soľ, čo je podľa nás skvelé zloženie. Samozrejme, zarytým ortorektikom sa nemusí páčiť cukor alebo múka, ale napr.Myslím tým, že v porovnaní s inými alternatívami, ktoré máte k dispozícii, keď hľadáte jedlo na jedeniekoľko dní musíte hľadať jedlo, Adventure Menu je absolútne bezchybné a neobsahuje žiadne zlé alebo nezdravé problematické zložky - skôr dokonale kopíruje zloženie väčšiny doma pripravovaných jedál. Zloženie teda hodnotíme veľmi pozitívne a poďme sa pozrieť, ako obstálo v našom záťažovom teste na jednej z našich túr.

Zloženie ponuky Adventure
Ak sa chystáte na viacdňovú túru a chcete si pochutnať, Adventure Menu je skvelou voľbou.

Oceníte jednoduchú prípravu

Pokiaľ ide o prípravu, mate samozrejme niekoľko možností, ktoré by mali odrážať vaše možnosti. V prípade, že si chcete Adventure Menu nechať doma a pripraviť si ho v situáciách, keď nestíhate variť, môžete si ho ohriať priamo s vrecúškom, napríklad v hrnci. Ak sa chystáte na túru, na ktorej máte so sebou všetko potrebné vybavenie a ste na mieste, kde nie je oheň nie je problém, nájdete aj niekoľko spôsobov, ako jedlo ohriať. My sme sa však rozhodli preskúmať najmenej tradičnú možnosť.

 

Vyskúšajte Adventure Menu

Použili sme špeciálne vrecko na varenie a vložili doň ohrievaciu kapsulu s 90 ml vody, pričom čiaru označujúcu odporúčané množstvo vody nájdete priamo na vrecku s kapsulou. Stačí teda spomínaných 90 ml studenej vody a za 12 minút máte dokonale teplé jedlo v reštauračnej kvalite. Keďže nemusíte nikde manipulovať s ohňom, tento spôsob ohrievania je skvelý aj v národných parkoch.

My sme, samozrejme, všetko vyskúšali v prírode a funguje to skvele. Voda začne vrieť takmer okamžite po vložení ohrievacej kapsule, takže je tu bod varu vrecko s potravinami okamžite a nechajte chemickú reakciu ohriať vaše jedlo. Samozrejme, po uplynutí času je jedlo krásne ohriate bez obáv, takže stačí vziať vidličku a môžete ísť. Vrecko na varenie môžete zakaždým použiť opakovane, zatiaľ čo kapsule na varenie logicky potrebujete zakaždým nové.

Príprava menu Adventure
Po odporúčaných 12 minútach vytiahnete jedlo krásne ohriate
.

Ako jedlo chutí?

Keď otvoríte vrecko na varenie, môžete nájsť jedlo, ktoré nevyzerá veľmi lákavo. Najmä ak máte chuť na sladké a očakávate svätomartinskú hus podávanú ako v reštaurácii. Keď ju však ochutnáte, nebudete poznať rozdiel oproti reštaurácii. Husacie mäso bolo v našom balení naozaj krásne mäkké, kúsky zemiakov boli tak akurát a kapusta pekne obalila zvyšné dve ingrediencie. Tento variant bol na náš subjektívny vkus o niečo mastnejší, ale ak vám to vadí, vyberte si samozrejme iné jedlo podľa svojich chuťových preferencií. Jelenie mäso, ktoré sme tiež mali možnosť ochutnať, bolo v tomto smere lepšie a tiež chuťovo vynikajúce.

Balenie obsahuje jednu 450g porciu a úprimne som mal pochybnosti, či to bude stačiť. O to viac po celodennej športovej aktivite. Nakoniec som však mala čo robiť, aby som porciu vôbec dojedla a úprimne povedané, zasýtila ma na prekvapivo dlhú dobu. Kým som skončil, všetka voda sa z varného sáčku vyparila a zostala len nafúknutá ohrievacia kapsula. Stačilo všetko nechať ešte pár minút vychladnúť a bolo možné sa zbaliť a opäť vyraziť.

hotové dobrodružné menu vzhľad a chuť
Hoci Adventure Menu na prvý pohľad nevyzerá najlepšie, chuť bola vynikajúca
.

Cena ako za klasické jedlo

Ak zhrnieme predchádzajúcich niekoľko odsekov, Adventure Menu je naozaj stopercentnou náhradou dobrého jedla v reštaurácii. A tomu zodpovedá aj jeho cena, keďže za jednu porciu jedla Ready To Eat zaplatíte od 189 Kč do 259 Kč v závislosti od toho, ktoré jedlo si vyberiete. A samozrejme, záleží na tom, v akom kontexte ho hodnotíte. Je to samozrejme drahšie, ako keby ste si dali plechovku tuniaka a žemle, ale chutí to výborne a je to rovnako sýte ako plnohodnotné jedlo v reštaurácii. Takže za nás nemáme absolútne čo vytknúť ani cene. Ak si chcete jedlo ohrievať tak ako my na vidieku, musíte počítať s nákupom ohrievačakapsúl a vrecúška na varenie, ale dá sa použiť opakovane a pokiaľ ho nestratíte alebo nezničíte, poslúži vám naozaj spoľahlivo.

Vyskúšajte Adventure Menu

Oplatí sa ju kúpiť?

Tým sa dostávame k záverečnému zhrnutiu - oplatí sa Adventure Menu kúpiť? Pre nás určite áno. Ak chcete na túru vyraziť bez straty pohodlia, Adventure Menu je jasnou voľbou. Príprava je jednoduchá a počas ohrievania jedla si môžete napríklad postaviť stan. A potom sa už len pustíte do jedla, ktoré vám nepochybne bude chutiť rovnako ako nám po náročnej túre. Adventure Menu ponúka širokú škálu vegetariánskych a vegánskych jedál, takže si každý nájde niečo pre seba.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.