GymBeam Dragon Fruit: ideálna prísada (nielen) do kaší! [recenzia]

Hoci geografická poloha Českej republiky je v mnohých ohľadoch nespornou výhodou, mierne podnebie prinášaPodnebie mierneho pásma prináša aj jedno veľké negatívum - čerstvé ovocie a zelenina nerastú po celý rok, ale len v relatívne krátkom období. Po zvyšok roka sa, žiaľ, musíme spoliehať na ovocie z dovozu alebo využívať vlastné dobre uskladnené zásoby. Pokiaľ ide o ovocie, môžete použiť aj sušené alebo lyofilizované verzie.

Lyofilizované dračí ovoce
Kategória: Potraviny
Chuť
10.0/10
Konzistentnosť
10.0/10
Stráviteľnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
8.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Lyofilizované dračí ovoce
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,95

Dostali sme príležitosť vyskúšať lyofilizované dračie ovocie a v rámci tejto recenzie sa s vami podelíme o naše postrehy.

Zložky, ktorým nemožno nič vytknúť

Zloženie je aspekt, ktorému v našich recenziách zvyčajne venujeme najväčšiu pozornosť. Tentoraz však nie je dôvod, aby sme tak robili, pretože tento výrobok obsahuje len a len lyofilizované dračie ovocie, čo je samozrejme ideálne. V skutočnosti, ak sa pozriete na zloženie niektorých sušených plodov, môžete napríklad zistiť, že boli sladené alebo pridanéprípadne, že obsahuje nejaké prísady, ktoré zabezpečujú atraktívnu farbu aj po vysušení (typickým príkladom sú marhule). Tentoraz sa však ničoho podobného obávať nemusíte, pretože lyofilizované dračie ovocie od spoločnosti GymBeam je naozaj len ovocie.

V čom sa lyofilizované ovocie líši od sušeného ovocia?
V rámci tohto prehľadu by sme mali v krátkosti rozobrať aj rozdiely medzi sušeným a lyofilizovaným ovocím. Proces sušenia prebieha pri pomerne vysokých teplotách, čo vedie k nežiaducim účinkom na obsahvitamínov, minerálnych látok a iných prospešných látok, ktoré nie sú odolné voči týmto teplotám. Naproti tomu pri lyofilizácii sa voda odstráni zmrazením, čím sa zachovajú zdraviu prospešné látky. Lyofilizované ovocie má zároveň dobrú konzistenciu a prirodzenejšiu chuť.

Ako chutí lyofilizované dračie ovocie?

V prvom rade vás prekvapí veľmi výrazná ružovo-fialová farba a príjemná vôňa lyofilizovaného ovocia. Keď sa do ovocia prvýkrát zahryznete, zistíte, že je príjemne chrumkavé a jeho chuť je úplne autentická. Ak ste už niekedy jedli napríklad lyofilizované maliny, viete, že chutia ako čerstvé, ale bez vody. A rovnako je to aj v prípade tohto dračieho ovocia, ktoré naozaj chutí ako čerstvé.

GymBeam Dragon Fruit Review Z
hľadiska chuti a konzistencie je dračie ovocie od spoločnosti GymBeam absolútne vynikajúce.

Aké je jeho využitie?

Dračie ovocie GymBeam má obrovské množstvo spôsobov použitia. Samozrejme, môžete ho jesť samotné alebo si ho pribaliť ako praktickú desiatu na túru, pretože toto ovocie nič neváži a navyše spoľahlivo zaženie chuť na sladké. Okrem toho však môžete dračie ovocie použiť do kaší alebo najrôznejšíchjogurtoch, kde sa dá kombinovať s niektorými z najlepších müsli na trhu. Ak máte kreatívne nápady, môžete ho vďaka jeho výraznej farbe použiť aj v širokej škále pečených aj nepečených dezertov.

Čo hovoríme na cenu?

Pokiaľ ide o cenu, v čase písania tejto recenzie zaplatíte za 100 gramov lyofilizovaného dračieho ovocia niečo vyše 200 korún, čo sa vám, úprimne povedané, môže zdať dosť veľa. Treba však brať do úvahy, že lyofilizované ovocie je vo všeobecnosti pomerne cenovo dostupné.ročne vyrábať a navyše samotné dračie ovocie nie je práve lacnou surovinou. Sto gramov je tiež pomerne veľa, hoci sa to možno nezdá, v receptoch a kašiach využijete niekoľko kúskov. Balenie teda vydrží naozaj dlho.

 

Cenová tabuľka pre Lyofilizované dračí ovoce
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 7,95

Záverečné hodnotenie

Mrazom sušené ovocie rozhodne nie je nejakou nevyhnutnou súčasťou suplementácie. Ak však pre ne máte nejaké využitie, dračie ovocie od GymBeamu určite stojí za vyskúšanie. Je zdravé, chutné a vďaka svojej atypickej farbe má naozaj široké využitie.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.