Akupresúrna podložka od spoločnosti GymBeam: skvelá alternatíva k drahším podložkám

Ak okrem športovej výživy sledujete aj trh s rôznymi cvičebnými a regeneračnými pomôckami, budete ste sa už stretli s niektorými akupresúrnymi masážnymi podložkami, ktoré sa používajú na regeneráciu namáhaných svalov. V minulosti sme recenzovali asi najznámejší Pranamat ECO, ktorý nás veľmi zaujal. GymBeam však ponúka výrazne lacnejšiu alternatívu, ktorá vyjde na menej ako desatinu ceny spomínaného Pranamatu. Má však vôbec nejaký význam? Dokáže masírovať vaše namáhané svaly? To a ešte oveľa viac vám povieme v tejto recenzii.

Akupresurní podložka GymBeam
Kategória: Iné
Dodržiavanie predpisov
10.0/10
Ostrosť bodov
9.0/10
Praktickosť
10.0/10
Účinok
10.0/10
Cena
10.0/10
Celkové hodnotenie
9.8
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre Akupresurní podložka GymBeam
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 15,89
Cena:  € 14,50

Tvar a materiály podložky

Z hľadiska tvaru sa podložka GymBeam na prvý pohľad podobá na vyššie uvedenú podložku Pranamata. Rozmerovo sú si tieto dve podložky dosť podobné, pričom druhá menovaná ponúka rozmery 67x42 cm, zatiaľ čo drahšia alternatíva má proporcie 73x45 cm. Rovnaký je však aj počet ihličiek, pričom podložka Black obsahuje celkovo 230 ihličiek, zatiaľ čo Pranamat má 221. Zásadný rozdiel však spočíva v použitých materiáloch. Pre lepšiu predstavu stojí za zmienku, že zatiaľ čo Pranamat sa spolieha na kokosové vlákno, ktoré je dobredobre pracuje s tlakom, GymBeam sa spolieha na úplne elementárnu penu, ktorá je podstatne mäkšia. V praxi to znamená, že keď si na podložku ľahnete, pena sa mierne pretrhne, takže jednotlivé ihly nesmerujú priamo nahor. Zároveň možno očakávať, že životnosť penovej podložky bude o niečo nižšia.

Akupresúrna podložka GymBeam

Výrazné rozdiely v ostrosti jednotlivých hrotov

Ďalším veľmi podstatným rozdielom, ktorý nájdete medzi podložkou Pranamata a podložkou Black, je ostrosť jednotlivých hrotov. Rozhodne sa nedá povedať, že by podložka GymBeam nemala dostatočne ostré hroty, ale tie na drahšej podložke sú kratšie kratšie a výraznejšie a majú iný tvar, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje výslednú intenzitu masáže.

Funguje to vôbec?

Ale dosť už bolo kritických slov, ktoré vyplývajú z porovnávania výrobkov v diametrálne odlišných cenových reláciách. Ak nie ste zvyknutí na žiadne akupresúrne podložky, dovolíme si tvrdiť, že aj zdanlivo obyčajná podložka od GymBeam vás svojou intenzitou dosť podstatne prekvapí. My sme ju používali každé ráno a treba podotknúť, že na masáže je úplne skvelá. Môžete si na ňu ľahnúť chrbtom (a na začiatok to rozhodne odporúčame). v tričku, ale keď si na ňu zvyknete, môžete ju vyskúšať aj bez oblečenia) alebo sa na ňu môžete postaviť nohami.

Veľmi praktické balenie

Keďže akupresúrna podložka GymBeam sa dodáva so sieťovaným obalom, môžete ju bez obáv zrolovať a nosiť napríklad do práce. Alebo si vďaka nízkej obstarávacej cene, o ktorej sa zmienime v nasledujúcom odseku, môžete kúpiť hneď dve a jednu mať doma, zatiaľ čo druhú v kancelárii. Najmä pri dlhom sedení na často nepohodlných kancelárskych stoličkách je určite dobré sa na chvíľu natiahnuť a uvoľniť si stuhnutý chrbát. A presne na to je akupresúrna podložka GymBeam Black ideálna.

Bezkonkurenčný pomer ceny a kvality

Zatiaľ čo kompletná súprava od spoločnosti Pranamat vás vyjde na tisíce korún, akupresúrna podložkaBlack akupresúrna podložka od spoločnosti GymBeam vyjde v čase písania tejto recenzie na možno trochu neuveriteľných 389 korún. To je samozrejme veľmi príjemná cena, vďaka ktorej si podložku môže dovoliť takmer každý. A ak nemáte s masážnymi podložkami žiadne skúsenosti, dovolíme si tvrdiť, žeže táto podložka je ideálnym vstupom do sveta domácej masáže. Sú ľudia, ktorí zistili, že hroty sú pre nich príliš veľké. a aj po určitom čase sa im podložky zdajú veľmi nepohodlné na používanie. A v takom prípade je určite lepšie vyskúšať podložku od GymBeam, ako mať doma nepoužívanú, ale podstatne drahšiu Pranamatu.

Cenová tabuľka pre Akupresurní podložka GymBeam
Obchod
Porovnanie cien
Odkaz
Cena:  € 15,89
Cena:  € 14,50

Záverečné zhodnotenie.

Ak porovnáte vlastnosti tejto podložky s vyššie spomínanou Pranamatou, samozrejme, takéto porovnanie sa vám po dlhšom čase neoplatí.Čierna akupresúrna podložka z hľadiska kvality materiálov a funkčnosti nevychádza príliš dobre. Keď však od toho ustúpite a uvedomíte si, že ide o zlomok ceny, je to vlastne je to skvelá podložka, ktorá vám skutočne pomôže so stuhnutými svalmi a môžemôže byť dobrá pre tých z vás, ktorí vykonávajú náročné tréningy v posilňovniako aj pre ľudí so sedavým zamestnaním, pri ktorom je určite žiaduce z času na čas sa pretiahnuť.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.