Mínus vek Vitamín D3: poriadna porcia kvalitnej dextrózy!

Vitamín D3 by mal byť jednou zo základných zložiek suplementácie, hoci sa v súčasnosti dosť zanedbáva. Je to však škoda, pretože v našich zemepisných šírkach jednoducho nie je jednoducho nie je možné získať dostatok tohto životne dôležitého vitamínu zo slnka počas celého roka. Poďme sa teda v rámci tejto recenzie pozrieť na vitamín D3 Minus Age, ktorý patrí medzi najlepšie vo svojej kategórii.

Minus Age Vitamin D3
Kategória: Vitamíny, minerály
Kvalita
10.0/10
Veľkosť kapsuly
10.0/10
Veľkosť balenia
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.8
z 10 bodov

 

Vyskúšajte vitamín D3 od spoločnosti Minus Age

A ak ste sa s produktmi Minus Age ešte nestretli, môžete si pozrieť niektoré z našich predchádzajúcich recenzií - napríklad sme recenzovali ich NMN alebo melatonín. Teraz sa však pozrime na sľúbené ukážky.

Prečo používať vitamín D3?

Ako si väčšina z vás pravdepodobne pamätá zo základnej školy, vitamín D je spolu s vitamínmi A, E a K jedným z tzv. Čo je vo všeobecnosti veľmi dôležitá skupina živín. Konkrétne vitamín D je nenahraditeľný pri vstrebávaní vápnika, a preto pomáhapomáha udržiavať normálnu funkciu zubov, kĺbov, kostí a dokonca aj imunitného systému. Hrá však dôležitú úlohu aj v procese delenia buniek a podľa niektorých publikácií môže zohrávať úlohu aj pri prevencii depresie. Okrem zdravého pohybového aparátu môžu siloví športovci oceniť aj skutočnosť, že holandský draslík môže v niektorýchprípadoch testosterón, preto sa niekedy nachádza v niektorých testosterónových doplnkoch.

Mínus vek vitamín D3 recenzie, hodnotenia, test

Ako hodnotíme zložky?

Pokiaľ ide o vitamín D3 Minus Age, v prvom rade by sme sa mali samozrejme pozrieť na zložky v rámci tejto recenzie, ktoré by mali hrať primárnu úlohu v každom doplnku. V každej kapsule tak nájdeme 2000 IU (50 μg) cholekalciferolu, pričom okrem neho obsahujú kapsule hydroxypropylmetylcelulózy aj mikrokryštalickú celulózu. Aj keď tieto názvy môžu znieť trochu zamotane, v praxi si stačí uvedomiť, že ide o úplne neškodné látky a výrobok neobsahuje nič, čoho by ste sa mali obávať. Ak ste v minulosti čítali napríklad náš rebríček najlepších vitamínovD vitamínov, určite ste si všimli, že mnohé z týchto výrobkov obsahujú aj vitamín K. To však v prípade doplnkov stravy od spoločnosti Minus Age nenájdete. Prečo? Jednak sa zameriavajú na širšiu populáciu než len na športovcov - a ak niekto trpí napríklad zrážanlivosťou krvi, nemôže užívať produkty s obsahom vitamínu K. Okrem toho však vitamínu K nie je až taký nedostatok a telo si ho dokáže vytvoriť samo. Nejde teda o to, že by zloženie bolo automaticky horšie, ale skôr o to, že je zostavené inak, a pre nás má zmysel aj táto možnosť.

Ako sme užívali vitamín D?

Ak sa pozriete na obal výrobku trochu podrobnejšie, uvedené informácie môžu byť dosť mätúce. Keďže každá kapsula obsahuje 2000 IU vitamínu D3, bohato postačuje užívať ho podľa odporúčaného dávkovania raz za dva dni. V tomto prípade vám však balenie 90 kapsúl vydrží 180 dní, čo je približne pol roka. Nenechajte sa teda zmiasť tým, že na prednom obale je uvedené "90 dní prvotriedneho boja proti starnutiu". My sme užívali kapsulu každý druhý deň a zakaždým sme ju zapili veľkým množstvom vody. A treba povedať, že sme boli s produktom maximálne spokojní, takže sami za seba nevidíme dôvod na zmenu dávkovania.

Čo hovoríme na cenu?

Výrobky Minus Age sú štandardne veľmi kvalitné, čo sa samozrejme odráža v tom, že sú o niečo cenovo dostupnejšie. Na druhej strane nás ich vitamín D veľmi príjemne prekvapil, pretože v čase písania tejto recenzie zaplatíte za celé balenie len 390 korún. Čo vlastne vôbec nie je zlá cena vzhľadom na to, že ide o šesťmesačnú dávku. A veľkou výhodou z nášho pohľadu je aj to, že každá kapsula je balená samostatne v blistri, čo zaručuje dlhšiu trvanlivosť výrobku. A to sa pri doplnku, ktorý budete mať doma pol roka, naozaj hodí.

Vyskúšajte vitamín D3 od spoločnosti Minus Age

Záverečné hodnotenie: Oplatí sa kúpiť?

Čo povedať na záver? Snáď len to, že Vitamín D3 od Minus Age je absolútne skvelý doplnok, ktorý síce neobsahuje vitamín K, ale samozrejme takýto krok môže mať veľký význam pre celú radu ľudí odôvodnenie a môže byť lepšou voľbou ako o niečo komplexnejšie produkty napríklad z vyššie uvedeného porovnania najlepších doplnkov vitamínu D. A hoci zvyčajne sú výrobky tejto značky pomerne drahé, tentoraz šesťmesačné dávka doplnku vás bude stáť menej ako 400 korún, čo je úprimne povedané veľmi príjemná cena. Nakoniec, určite má zmysel doplnok používať a ak sa preň rozhodnete, má pre nás zmysel priplatiť si za kvalitný produkt. A presne takým môže byť Minus Age Vitamin D3.

 

Vyskúšajte vitamín D3 od spoločnosti Minus Age

 

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.