Proteínová tyčinka SmartFuel: tyčinka, ktorú musíte vyskúšať! [recenzia]

Proteínových tyčiniek nie je nikdy dosť. Sú rýchlym a chutným občerstvením počas dňa, ktoré si ľahko zbalíte takmer kamkoľvek. A ak si vyberiete naozaj kvalitnú, má aj skvelé zloženie s vysokým obsahom bielkovín. Nedávno sme mali možnosť vyskúšať nové proteínové tyčinky SmartFuel a oslovili nás na prvý pohľad. Obsahujú 20 gramov bielkovín, nie je v nich pridaný cukor a pozitívne recenzie zbierajú ako na bežiacom páse. Pozrime sa teda, ako si proteínové tyčinky SmartFuel vedú v porovnaní s konkurenciou.

SmartFuel protein bar
Kategória: Proteínové tyčinky
Chuť
10.0/10
Rozsah príchutí
9.0/10
Konzistentnosť
10.0/10
Zložky
10.0/10
Cena
9.0/10
Celkové hodnotenie
9.6
z 10 bodov

 

Cenová tabuľka pre SmartFuel protein bar
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,81

Hoci značka SmartFuel nie je na trhu veľmi dlho, dokázala si získať veľa priaznivcov. Za touto značkou stojí známy predajca športových doplnkov a zdravej výživy Fitness007. S výrobkami SmartFuel ste sa mohli stretnúť v našom rebríčku najlepších srvátkových proteínov alebo v našom porovnaní najlepších kreatínov.

Sympatické zloženie bez umelých prísad

Proteínová tyčinka SmartFuel je v súčasnosti dostupná v 7 príchutiach, pričom každá má trochu iné zloženie. Základom všetkých tyčiniek je však proteínová zmes pozostávajúca zo srvátkového proteínu a micelárneho kazeínu. Vďaka nim tvorí celú tretinu tyčinky bielkovina. Veľkú časť zloženia tvorí aj rozpustná kukuričná vláknina, ktorá spolu predstavuje takmer štvrtinu zloženia. Väčšina príchutí obsahuje aj vysoký podiel mandlí a kešu orieškovorechov, ale v niektorých prípadoch je možné namiesto nich nájsť kokos alebo arašidy. Tyčinky obsahujú aj mliečnu čokoládu, čokoládovú polevu alebo bielu čokoládu.bielu čokoládu, pričom všetky tri majú vysoký podiel kakaovej hmoty. Tyčinky sú sladené prírodnými sladidlami erytritolom a glykozidmi steviolu, takže neobsahujú žiadne umelé sladidlá.

Všetky 60 g tyčinky obsahujú približne 215 kcal, 20 g bielkovín a približne 9-10 g tuku. Obsah sacharidov sa však už dosť výrazne líši, pretože kým príchuť brownie so soľou a horkou čokoládousoľou a bielou čokoládou obsahuje len 7,14 g, variant s višňou a bielou čokoládou obsahuje 13,1 g, čo je takmer dvakrát viac. V porovnaní s konkurenčnými výrobkami však musíme hodnotiť zloženie aj výživové hodnoty SmartFuel Protein ako vynikajúce.

proteínové tyčinky smartfuel recenzie
Zloženie proteínových tyčiniek SmartFuel je skrátka skvelé.

Chuť si jednoducho zamilujete

Tyčinka SmartFuel Protein je dostupná v 7 rôznych príchutiach. Niektoré z nich sú celkom nezvyčajné, pretože obsahujú aj soľ a kombinujú sladké a slané chute. Hoci som sa týchto príchutí spočiatku dosť obával, ukázalo sa, že sú to tie najlepšie príchute zo všetkých.

Asi najviac nás zaujala verzia brownie so soľou a horkou čokoládou. Vrstva mliečnej čokolády posypaná kryštálikmi soli dokonale dopĺňa výrazné chute mandlí a kešu. Orechy v tejto príchuti tvoria celkovo 20 % zložiek, čo je v chuti rozhodne cítiť. Hoci sa kombinácia soli a čokolády môže na prvý pohľad zdať zvláštna, tieto dve chute sa vo výslednom výrobku naozaj krásne dopĺňajú. To isté sa dá povedať aj o variante bielej čokolády so soľou, mandľami a kešu orieškami, ktorá ponúkaveľmi intenzívnu orechovú chuť, ktorá doplnila bielu čokoládu a jemné kryštáliky soli.

Na záver možno konštatovať, že hoci majú tyčinky len 60 gramov, môžudokážu zasýtiť na prekvapivo dlhú dobu, čo z nich robí skvelú voľbu na rýchle občerstvenie počas dňa. Svoju úlohu v tom nepochybne zohráva vysoký obsah vlákniny.

Skvelý pomer ceny a kvality

Z hľadiska ceny sa proteínová tyčinka SmartFuel pohybuje v priemere. V čase písania tejto recenzie zaplatíte za jednu tyčinku 49 korún, čo je rovnaká cena ako u väčšiny konkurenčných výrobkov rovnakej hmotnosti. Pomer ceny a kvality je však o niečo lepší ako u iných tyčiniek, pretože tyčinka SmartFuel Protein ponúka veľmi kvalitné zloženie a hlavne skvelú chuť.

Cenová tabuľka pre SmartFuel protein bar
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  € 1,81

Záverečné hodnotenie

Tyčinka SmartFuel Protein je v súčasnosti jednou z najlepších proteínových tyčiniek na trhu. Obsahuje vysoko kvalitné suroviny, vďaka čomu má skvelé zloženie a zároveň vás absolútne nadchne svojou chuťou. Vzhľadom na to, že jej cena je podobná ako u konkurencie, má naozaj skvelý pomer ceny a kvality, vďaka čomu ju vrelo odporúčame.

Proteínová tyčinka SmartFuel sa v našom porovnaní najlepších proteínových tyčiniek umiestnila na popredných priečkach tyčiniek, kde nájdete aj množstvo ďalších kvalitných tyčiniek, ktoré vás určite zaujmú.

Prečo nám môžete dôverovať?

Diskusia (0)

Máš tiež skúsenosti s týmto produktom? Podeľ sa o nich napísaním svojej vlastnej recenzie.